Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

(...) pan G zawsze dobrze gadal ale wkoncu stary juz jest a my jeszcze mlodzi

 

czasem chyba nawet zbyt młodzi na freelance i zabawę we własnego managera. uważajcie by ten polski kapitalizm w nienajlepszym wydaniu was nie zniszczył bo już teraz są problemy ze znalezieniem dobrych ludzi do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam wiem z doswiadczenia ze niektorym klientom warto poswiecic na pracy nawet 2 tygodnie i nic za to nie wziasc, choc niewiem jak duzo by to bylo warte. Klienta w dzisiejszych czasach trza piescic a napewno w wiekszosci przypadkow sie to oplaci, wiem to na przykladzie wielu firm z jakimi wspolpracuje np. TNT, Velux, wieloma firmami budowlanymi i architektami ktorym nie raz robilem cos za darmo a potem wracali z prosba o projekt za 3x wieksza stawke, a pozatym reklamuja mnie innym firmom w swoich branzach. Dlatego zdzierac z klienta nie wolno, no chyba ze ktos chce zarobic jednorazowo a potem siedziec w domu nudzic sie i szukac pracy....

 

ps. nie czepiac sie Gothama bo to jeden z dwoch gosci dzieki ktorym wytrwalem zabawe z grafika i dzisiaj zajmuje sie tym co naprawde lubie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra skonczcie najlepiej tą duskusje bo juz sie tutaj burdel powoli robi a nic konkretnego nie idzie stad wyciagnac - kazdy wrzuca swoje 3 grosze a nie taki był cel tego watku. Bedziecie sie teraz rozwodzic nad tematem a to mija sie z celem. Koniec pisania bzdur - macie pytanie ile wziasc za zlecenie - podajcie info i wtedy niech kazdy powie ile za to sobie cenic - za duzo tu noobow (łacznie ze mna) udajacych i próbujących swoich sił jako freelancerzy lub robiących ich z siebie - koniec z takim postowaniem - macie pytania odnosnie zlecenia ok ale nie urzadzajcie ty dyskusji rodem z rynku ze starymi babami - chcecie bloga to moge wam załozyc :P narazie zero konkretow w tym watku a stek postów i zażalen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus - żeby być wielkim trzeba być kiedyś małym... nawet takie początki, które wyglądaja jak parodia we freelance są ważne i czegoś człowieka uczą...

Jeśli poświęcisz dużo czasu na naukę programów ... i szlifowanie warsztatu... to nie znaczy, że od tak będziesz mógł zacząć na tym zarabiać na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freelance zaczyna się od drobiazgów, to jest doskonala szkoła sposobów budowania relacji z klientem, negocjowania cen, pób wyceny rzeczy w sumie niewycenialnych. Sans ma sporo racji, ze w Polsce freelance na słabym poziomie się nie opłaca, ale od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja pisze ze jestem pan i władca na krancu swiata ? dopiero sie ucze i jak narazie jestem noobem i wcale tego nie ukrywam - to nie wstyd ale nei robie z siebie jak co niektorzy super mastera - druga sprawa to watek jak sama nawa mówi - ile wziasc za zlecenie wiec ostatni raz prosze skonczcie ta dyskusje bo nikt na tym dobrze nie wyjdzie jak dalej sie tak bedzie działo. JAk macie robic dyskusje to utorzcie sobie bloga i nie piszcie tutaj kto to jest freelancer itd nei pamietem kiedy ostatno był tutaj normalny post dot. zlecenia i kwoty jakiej ktos ma sie domagac. KONIEC !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a ja ostanio za wizke malutkiego stoiska (z 6 renderkow, lacznie pare h pracy)podstawa 6x9m, otwarta konstrukcja, pare prostych mebelkow zazyczylem 500. Duzo, malo czy srednio jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostanio za wizke malutkiego stoiska (z 6 renderkow, lacznie pare h pracy)podstawa 6x9m, otwarta konstrukcja, pare prostych mebelkow zazyczylem 500. Duzo, malo czy srednio jak myslicie?

Mało :D Jednak lepszy rydz niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_
Mało :D Jednak lepszy rydz niż nic.

fak! wiedzialem! no nic, teraz to juz musztarda po objedzie. ale tak jak mowisz lepszy rydz niz nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus... to nie jest wątek tylko i wyłącznie z zapytaniami o cenę... ale ogólnie o zarobkach ... gdyby było inaczej to ten wątek byłby dosyć bezsensowny... bo powazni ludzie raczej by do niego nie zaglądali... Forum jest do dyskutowania... i naprawde nawoływanie do zakończenia dyskusji mija się z celem... gdyby jakiś moderator stwierdził, że dzieje się tu coś niedobrego, to napewno zrobiłby z tym pożądek.

 

Edit:

Hindus: Dobra to juz się zamykam... bo czasami się tylko pogrążam. W sumie sam bym chyba skasował swoje posty... momentami wychodze na idiote. No cóż... ja po prostu żadko kiedy mam pojęcie co się dzieje dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk :

 

gdyby jakiś moderator stwierdził, że dzieje się tu coś niedobrego, to napewno zrobiłby z tym pożądek.

to chyba tekst miesiaca :]

 

A co ja własnie robie :) ? pisze że mi sie to nie podoba i jak chcesz to porządek możemy zrobic tylko zeby nie było pretensji - nie chodzi o to że dyskusja na forum jest zabroniona czy cos z tych rzeczy a o to ze połowa postów nadaje sie do wywalenia ze wzgledu na brak zwiazku z tematem i nie pouczja mnie prosze w kwesti moderowania. Bede chciał zrobic porzadek to go zrobie a was tylko prosze o zachowanie umiaru odnonsnie głupich komentarzy które tutaj zalewają forum.

 

Kreska - najwazniejsze czy ty jestes z tego zadowolony - jesli wziałes 500pln i nei napracowałes sie zbytnio to ładnie z twej strony - pamietaj ze w polsce 5zł na godzine to duzo wiec chyba sensowna kwote zes wyciagnał - mysle ze 500zł to dobra suma - nie za duzo nei za mało - tak w sam raz moim zdaniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

hehe, to sie prawie załapałem na 10 za m2. Ale robotka spoko i nie napracowalem sie wiec i tak nie narzekam :). Z z tymi cenami za m2 dobre info, moze sie jeszcze kiedys przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie ich skasowałeś;] ...i rzeczywiście chyba się nie napracowałeś;] To bez podtekstów i z humorem było;] Ogólnie może być... trudno mi coś więcej powiedzieć, chyba przez dość bliską styczność z tą branżą nabrałem do tego dystansu, że już chyba większego mieć nie można;]

Pozdrawiam i życzę długich terminów;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy było już takie pytanie w tym wątku bo nie czytam go na bieżąco ale zaryzykuje.

Otóż interesuje mnie to ile zarabiają graficy poza granicami Polski a dokładniej chodzi mi o Londyn.Mam na myśli ludzi którzy zajmuja sie głównie tworzeniem wizualizacji pomieszczeń.

Pytam ponieważ po wakacjach wyjeżdzam do wspomnianego miasta i chciałby znaleść prace właśnie jako visualizer.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwusik :)

Ty sie Daymon najpierw pytaj raczej :"czy jest szansa w londynie na taka prace" :) - to mi sie tak nasunelo, poniewarz slysze w tv o miliardach polakow pracujacych tam - i pewnie ten sektor tez jest obstawiony.

Ale przylaczam sie do Twojego pytania - sam jestem ciekawy (aczkolwiek

sie nigdzie nie wybieram ) :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

moj kolega wyjezdza w przyszlym roku, ma robic jako operator dtp. Powiedzial ze wyciagnie jakos kolo 17k PLN na miesiac, ale czy to prawda to nie wiem , on tak mowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej juz nie wracać do tego ... kraju w ogóle :)

Odchodząc troche od tematu to na zachodzie pracujac nawet na budowie sumiennie odkładajac mozna sie dorobic po kilku latach ...niestety w polsce mozna sie dorobic ale wielkiego g :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze małe info jakby sie ktoś do UK wybierał pracować...

- Wynajęcie dobrego mieszkania (nowego) to koszt ok:600 funtów (2 sypialnie + pokój dzienny)

- Rachunki (prąd, council tex, itp): za całe mieszkanie jakies 300 funtów

- Jedzonko: na miesiąc około 100 - 150 funtów (słyszałem o hardcorowcach którzy żyja za 30 - 40)

- Internet 512kbitów: 18 funtów

- Ceny kompów, konsol, RTV takie jak w polsce....

- Paliwo: 0.80Ł

- samochody taniocha ----> www.autotrader.co.uk

- rama szlugów: za malborasy jakies 5 funtow

- piwo w sklepie- funta za puszke

- sauna masage -- 120 funtow godzina hehhehe

- parking samochodowy: 1,60

- bilet autowbusowy: 1funt, miesieczny około 40funtow

 

Podatek dochodowy to jakies 23- 24% jezeli zarabia sie mniej niz 40K funtów...

 

Dodatkowo maja mega socjal: jak ktos jest sprytny, i połazi po instytucjach to dostanie dofinansowanie do mieszkania, pensi (zwracają cześc podatku), dodatki na dzieci (nawet kilka set funtów na miesiac), oplaca przedszkole albo nianke, mozna sie starac o wynajem mieszkania od "panstwa" i wtedy cena spada o połowe (równiez nowe mieszkania) czas oczekiwania jakies 2 lata :)....

 

 

 

dobra napisałem troche sorry za offtopa ale jak ktoś sie wybiera to pewnie sie przyda, a jesli chodzi o prace w 3d (w moim przypadku interesowałem sie game artem) to ogłoszen jest wypas duzo, jeszcze nie startowałem nigdzie (zbyt niski skill) ale optymistycznie na to patrze...

pzdr666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

trident wszystko ok ale z jednym sie nie zgodze.

Otóż jak ktoś ma pełno kasy to może sobie wynająć mieszkanie za 600 futnów.

Ja już troche w Londynie czasu spędziłem i wiem ,że w miare dobre mieszkanko można wynająć już za 200 funtów (oczywiście nie jest to centrum).

Również z rachnukami przesadziłeś . Zastanawiam mnie jeszcze ta sauna :)

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kumpla który trudni się w grafice 3d i pracuje w firmie nawt niewiem jakiej dokładnie.Ale wygląda to tak że jest to firma reklamowa rozbiąca krótkie filmy np:do reklam proszku do prania.Przychodzi na 8 wychodzi o 16 tak jak w każdej pracy.Robi z kilkoma innymi grafikami w tak zwanej grupie.I co miesiąc wynosi stałą pensje 3tys.zł i jest ok.Więc jeśli liczysz na przyszłość w tej branży to nie możesz sie opierdalać i cieszyć się z jednego dzieła zrobionego w domowym zaciszu,tylko ciężko pracować nad tą nauką wysyłać prace{portfolio}do najróżniejszych firm{oczywiście trudniących się w tej dziedzinie}a może ktoś cię zauważy i da ci tego czego szukasz.ALE PAMIĘTAJ ŻE TAKICH JAK TY SĄ TYSIĄCE.A ten przemysł to już nie jest taka nowość jak kiedyś.SPOKO SZANSE MASZ TYLKO SIĘ STARAJ.

 

 

POZDRO DLA WSZYSTKICH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kumpla który trudni się w grafice 3d i pracuje w firmie nawt niewiem jakiej dokładnie.Ale wygląda to tak że jest to firma reklamowa rozbiąca krótkie filmy np:do reklam proszku do prania.Przychodzi na 8 wychodzi o 16 tak jak w każdej pracy.Robi z kilkoma innymi grafikami w tak zwanej grupie.I co miesiąc wynosi stałą pensje 3tys.zł i jest ok.Więc jeśli liczysz na przyszłość w tej branży to nie możesz sie opierdalać i cieszyć się z jednego dzieła zrobionego w domowym zaciszu,tylko ciężko pracować nad tą nauką wysyłać prace{portfolio}do najróżniejszych firm{oczywiście trudniących się w tej dziedzinie}a może ktoś cię zauważy i da ci tego czego szukasz.ALE PAMIĘTAJ ŻE TAKICH JAK TY SĄ TYSIĄCE.A ten przemysł to już nie jest taka nowość jak kiedyś.SPOKO SZANSE MASZ TYLKO SIĘ STARAJ.

 

 

POZDRO DLA WSZYSTKICH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwusik :)

Trident - świetne info :)

dodam jeszcze ze trzeba zaplacic podatek po powrocie do polski ( ma sie to zmienic - ale na razie jest po staremu) - ten podatek to drugie tyle, co w UK.

I napiszcie jeszcze konkretniej cos o zarobkach- gameart, animacja, reklamy .

pozdrawaim i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trident- myslalem ze miales na mysli mieszkanie za 600 funtów tygodniowo,a tobie chodzilo(zapewne) za miesiac.Ja bez problemu wynajme mieszkanie (pokój+salon+kuchnia+łazienka) za 200funtów tygodniowo.Sam pokój wynajmowałem za 70 Pounds /week.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam pytanie trochę bardziej związane z tematem. Tak abym mógł konkretnie zapoznać się z cenami.

Poniżej zamieszczam 4 różne prace i ich teoretyczne przeznaczenie. Proszę o ich realną wycenę.

 

 

1: Fotka do reklamy w czasopiśmie(powiedzmy :-])

http://www.andrzejgasior.com/prace/a08/jpg/1.jpg

 

2: Wizualizacja dla klienta indywidualnego( 6 renderów tego rodzaju)

http://www.andrzejgasior.com/prace/a05/jpg/1.jpg

 

 

3: Mały serwis www dla firmy.

http://www.andrzejgasior.com/prace/b04/jpg/1.jpg

 

4: Plakat reklamowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

http://www.andrzejgasior.com/prace/b03/jpg/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 300-450 zł

2. projekt 400 zł + 80 zł za kazdy render, czyli u ciebie 880 zł

3. layout ok. 200 zł, pociecie i zakodowanie okolo 150 zł

3. 150-250 zł

 

ceny orientacyjne netto i nie za rodzaj wykonanych prac ale za te twoje ...

ja bym to tak wyceniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z RA, na pierwszy rzut oka i po przeliczeniu na zlocisze wyszlo mi ze to bedzie razy poltora najmniej, to co wiecej to juz kwestia przeliczenia ile klient ma na sobie, za soba i pod maska, mam watpliwosc jedynie co do plakatu, bo tu juz bardziej wchodzi w gre dla kogo, poniewaz wszystko zajeloby okolo 2 dni, doliczyc nalezy 300-500pln za amartyzacje sprzetu i oprogramowania (rozdzielic to proporcjonalnei na wszystkie projekty), i dorzucic skarbowke (25% Vat i 25% na podatek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu- amortyzacje oblicza sie w sposob nastepujacy,

uzywa sie kilku zestawow tekstur, kilku zestawow modeli, i trzech programow,

teraz zloz sobei zestaw, max, szop, flasz, (maya, corel, wynalazek), texturki, plyta z fontami, plyta obiektow, plus komputer, lacznie jakies 12000 dolarow (to tak dla tych co uzywaja pirackiego softu dla zarabianai a nie do hobby), wymiana softu nastepuje przecietnie co 104 dni, co tyle wychodzi upgrade i nowy relase (tak mi mowil ksiegowy, nie sprawdzalem, ale jak mu tak po paru latach wychodzi z faktur to musi miec racje, choc przyznam ze zamowienia sluzbowe robilismy dosc rozrzutnie), komputer wymieniasz przecietnie co pol roku, ale dokupuje sie mase innego sprzetu ktory starcza na dluzej (tablet, aparat, lampy,stol) ale i takie co zmienaija sie czesciej (cd ida workami), eksploatacja drukarki, koszty naswietlania, wymiana skanera (albo glowicy, epson lubi), w kazdym razie wywalasz 12k papieru co kwartal, to jest w przyblizeniu 120dziennie, w przeliczeniu na zlotowki wychodzi :)

paniatni?

lokal to juz inna kwestia, polaczenia za net wchodza w to,

ceny sa w papierach bo takie widnieja na oprogramowaniu, i z takimi rozliczamy sie z Kitajcami za kompy,

 

znam odpowiedz ze kompy sa na dluzej i takie tam, w ciagu lat to sie nei sprawdza, czasem sa, a czasem nie sa, poza tym tylko sluzbowy samochod podjedzie pod metrowy krweznik, tego sprzetu przypomne sie nie konserwuje tylko wymienia, to znaczy ze w szafie czesto lezy kilka plyt glownych od kompow ktore juz nie dizlaja, a nie nawalily w ciagu trzech meisiecy, kilka zapasowcyh scsi, karton pamieci, i kilka prockow, szuflada wiatrakow, kart sieciowych, kabli, switchy, zasilaczy, napedow,

 

to wszystko kosztuje, duza czesc z tego jest tylko do zachowania plynnosci pracy, zasilacze nei pala sie codziennie, dyski nie codzien sie rozsypuja, a plyta nie co dzien idzie z dymem, ale nei miejcie zludzen, to kupa pieniedzy, ktorej pewnei nei widac jak sie robi w domu,

 

bardzo bym chcial zeby pojawil sie dzial odnoszacy do firm z ktorymi nie nalezy rozmawiac, Wam jest to jak najbardziej potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli modele do wtryskarek to juz jest CNC,

sugeruje Ci pojsc do firmy ktora takie wtryski robi, i zapytac ich ile by wzieli, to co CI zaspiewaja warto podzielic na dwoje,

 

ja zrobilem tylko numeryke do miski (wiecie, takie plastykowe) i do tego cusia co sie na nim marchewke sciera, ale nei chcieli z tego zrobic modelu :) bo nie mam papierow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ide niedlugo na spotkanie w sprawie pracy na stanowisko grafika 3d, praca bedzie glownie przy wizualizacjach architektonicznych i mam do was takie pytanie:

Jaka sume rzucic jesli sie zapytaja (a na pewno to zrobia) ile chcialbym zarabiac, jakie sa moje oczekiwania finansowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności