Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: "Włochate stwory"


Rekomendowane odpowiedzi

zrobiam rzeźbe na katapulcie, jeśli nie będzie masywnego protestu to zacznę unwrapować (po unwrapowaniu zmieniać modelingu nie będe, więc jak nie pasuje proszę zaraz krzyczeć)

 

i jeszcze kilka roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oteksturowana jest jedynie sama katapulta, drobiazgi co są podoczepiane nie.

 

kolory zostaną dopasowane do reszty sceny jak będę miała wszystkie objekty z grubsza oteksturowane.

Shader zostanie prawdopodobnie zmieniony na coś bardziej mokrego (jeśli mi sie uda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

czy ta wieza to Twoj pomysl czy czerpalas inspiracje z jakiegos obrazu? Bo przysiagbym ze juz gdzies cos podobnego widzialem, szczeze mowiac strasznie mnie to meczy jak patrze na Twoje rendery. Bron Boze nie chcialbym byc zle zrozumiany, po prostu wydaje mi sie jakas taka znajoma i ciekaw jestem jak to z nia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kreska_ -> co do wiezy tez mam takie wrazenie - o ile sie niemyle to widzialem to w starych Fantastyka-ch - sprawdze to jak bede mial czas no hyba ze Ania C sama nam powie jesli /if ;) czerapala zeczywiscie inspiracje (bo tylko jako inspiracje mozna to potraktowac - w koncu to cala przepiekna zreszta scena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synuś, Barton - nie czerpałam inspiracji bezpośrednio, ale jest możliwe że już kiedyś coś podobnego widziałam (jest mi bardzo trudno zrobić coś czego jeszcze nigdy nie było, bo jakieś obrazy zawsze się po głowie plątają)

jak znajdziecie coś podobnego, chętnie obejżę, ale zapewniam was że jest robione z głowy - nie wiedząc, z czym się ta głowa przedtem zetknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ehhhhh, czyli to nieznosle uczucie pozostanie, wiecie, to jak wydaje sie wam ze juz juz zaraz cos sie przypomni, jest na koncu jezyka i dupa. albo sie nie przypomina albo okazuje sie ze to nie o to chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeglądnienciu dostępnych mi Nowych Fantastyk (7 numerów z roku 1991) doszłam do wniosku że tam tego nie było, więc jeśli to skądś jest to jest skądś inąd.

(przy okazji znalazłam tam okrycie głowy bardzo podobne do zwycięzkiej pracy 2d na m&s na cgtalku, ale mniejsza o to)

 

Jestem trochę zaniepokojona, nie chcę być posądzana o plagiat, zapewniam że niczym się bezpośrednio nie wzorowałam, głupio mi, ale naprawdę nie wiem skąd mi ten zamek przyszedł do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

alez absolutnie nie o to chodzilo, po prostu jakies to znajome(wieza) i tyle. Poza tym pracka jest ociekajaca wyobrazina i strsznie mi glupi bo (NAPRAWDE) nie o to mi chodzilo. w zyciu nie przyszlo by mi do glowy ze to plagiat (o czym wspominalem wczesniej). Mam po prostu wrazenie ze gdzie podobna wieze juz widzialem (miliony podobny rzeczy sie widzi, tak to juz jest)

Wiec prosze Cie bardzo o nieodbieranie tego w ten sposob. Bo to tak jak ktos by napisal komentujac opone od 911 ze juz cos podobnego gdzies widzial. Po prostu bylem ciekaw czy inspira byla czy czysta wyobraznia, a jak to drugie to szczerze zazdrosze, niewiele osob moze sie poszczycic az taka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska, ja ci nie mam za złe tego czy coś, tylko sama jestem zaniepokojona że robiąc coś z głowy, robię coś co już było. Po prostu zmieszało mnie to troche.

chętnie zobaczyłabym tamtą wieżę.

 

wrzucam następną teksturę, objekt nie jest blisko dlatego nie jest taka dokładna jak na katapulcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co roztrząsać ten temat. Nawet w kulturze katolickiej można spotkać podobne wieże. Nie pamiętam już kto malował taki obrazek z wieżą babel i muszę powiedzieć, że była bardzo podobna. I co z tego. To jak by mieć pretensje do wytwórców samochodów że popełniają plagiat bo montują zderzaki w swoich samochodach. Pliz dajcie już sobie na luz.

A teraz do Ani C. podobaja mi się texturki al ejak rozmawialiśmy na GG to miałem na mysli mokre rozbłyski na tych częściach które kolorem przypominają mięśnie. Choć teraz widzę że twoja koncepcja też jest dobra. Teraz to wygląda jak preparowane mięso, barzdo fajnie, i mrocznie. Widzę że zaczyna się tu robić bajka w stylu braci Grim (czy jak to się tam pisze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny pomysł na armatę, widać że pracka będzie grubego kalibru:), mam tylko wielką nadzieję że dojdzie detalu bo jak narazie to właśnie bardzo mi go brakuje.

O ile wzrok mnie nie myli to będzie jakieś bio-mecha-roślinno-mięsniowa maszynka więc przydało by się wiecej pnącz, żyłek, czy włosków obrastających obce elementy mam nadzieje że pokusisz się o nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem

 

Z powodu prawie przekroczonego limitu transferu, grozi mi odłączenie od internetu na ten miesiąc.

W następnym miesiącu będę prawdopodobnie pracowała poza domem, tam też będe bez internetu - na szczęście mój kochany braciszek pożyczy mi na ten czas laptopa, więc praca nad sceną będzie kontynuowana o ile starczy czasu.

 

Z tych dwóch powodów, dalszych updejtów w najbliższym czasie prawdopodobnie nie będzie, chyba że w pierwsze dni sierpnia coś wrzucę, ale przyżec nie mogę.

Administratorów proszę wątka nie usuwać, będzie na pewno kontynuowany po miesięcznej przerwie.

 

Na razie żegnam, życzę innym uczestnikow powodzenia, bijcie sie męsko i nie poplątajcie siatki.

 

PS:

Gdyby Simple Man zaprzestał pracy nad swoją sceną, niech ktoś za mnie na niego nakrzyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu co ty masz za internet ze Ci odcinaja go po przekroczonym limicie ?

 

prawdopodobnie bedziesz miala tak ze predkosc twojego internetu zostanie zmieniona na najwolniejsza , ale zeby odcinac internet na miesiac to sie w glowie nie miesci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek u mnie najpierw zwalniają, a jak wtedy jeszcze trochę zładuję, odetną mnie, już raz kiedyś tak zrobili i nie było miło. dlatego muszę teraz mocno ograniczyć wszelkie transfery żeby do tego nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska, ja ci nie mam za złe tego czy coś, tylko sama jestem zaniepokojona że robiąc coś z głowy, robię coś co już było. Po prostu zmieszało mnie to troche.

chętnie zobaczyłabym tamtą wieżę.

 

wrzucam następną teksturę, objekt nie jest blisko dlatego nie jest taka dokładna jak na katapulcie.

To dzialko wyglada fajnie tylko sie troszke za bardzo swieci, wyglada jakby bylo wykonane z grubego szkla. Ale tak poza tym caly czas pracka idzie w tym samym klimacie ( i dobrze) Byle tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem znowu (na tydzień).

displacement z katapulty znikł z powodów mi nie znanych.

zębatka na katapulcie jeszcze nie oteksturowana.

będzie trawka taka jak w drugim obrazku, ale jeszcze nie udało mi sie jej zrenderować razem z resztą, bo się coś zawsze zawiesza.

będzie mgła.

scena058cc.th.jpg

trawka012ds.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi głównie o tło oraz przed wyżytnią na pierwszym planie na czerwonej teksturze jest jakiś potwór ( nie wiem, może tak ma być ). Oświetlenie trochę mi wygląda jaby scena była reflektorem oswietlona ( z rozproszonymi brzegami ), dałbym więcej małych świateł, zwłaszcza od ognia pozatym jest bardzo dobrze, ale jeszcze dodałbym w oddali więcej szczegółów ( wiesz drzewka itp. ) bo jak się spojrzy za zamek ( i obok ) to jest puściutko. poobracałbym drzewa bo wyglądają za bardzo tak samo. no - to były moje sugestje jak poprawić pracę. jednocześnie zaznaczam, że jest bardzo, bardzo dobra więc to co ci napisałem nazwałbym dopieszczeniem pracy. Ale tło popraw natychmiast!!! ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu C. Modele są naprawde bardzo ladne, tekstury tez swietne, ale nie zepsuj tej pracy takim oswietleniem.

 

Te pochodnie wygladają naprawde ciekawie, na Twoim miejscu zmienilbym ich kolor na troche bardziej pomaranczowy. Druga sprawa zrezygnuj z oswietlenia dziennego. Niech ten atak odbedzie sie w klimacie nocnym. I nie chodzi mi o wszechobecna czern, raczej ciemno niebieski skylight, swiatla w oknach zamczyska, ogien pochodni taki jak teraz i delikatne swiatlo ksiezyca powinno nadac tej pracy tego czegos :) ... Naprawde nalegam do pojscia w kierunku takiego klimatu, ale to Twoja pracka wiec bedzie jak chcesz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski potwór na katapulcie ma być, tyle że powinien mieć jeszcze displacement a nie tylko diffuse.

w tle na pewno dodam więcej objektów.

malefatal kolor światełek zmienię.

 

osobiście zastanawiałam się nad mgłą w tym stylu jak tu (kolor da się zmienić), ale pomysł z nocą też brzmi dobrze, spróbóję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze kapke gina, ale mozna bardzo szybko doszukac sie istotnych elementow.

a ten gaszcz mi nie przeszkadza, wrecz przeciwnie, dzieki temu kompozycja nabiera pewnego smaczku i o wiele lepiej patrzy sie na taka scenke gdzie zadbano o takie roznego rodzaju detale. czekam na wiecej i wieksze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"swiatla w oknach zamczyska" zrobilbym w stylu, (malo widac, wiem:P ):

http://www.lordoftherings.net/media/desktops/effects_helmsdeep_1280.jpg

 

zerknij tez tutaj (bo nie wszystko trzeba robic w 3D, w 2D czasami lepiej i szybciej to wyjdzie):

 

Matte Painting Tips and Tricks: Day-for-night lighting walkthrough video.

http://www.mattepainting.org/forum/viewtopic.php?t=160

 

Matte Painting Challenges: Day for Night

http://www.mattepainting.org//forum/viewtopic.php?t=114

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jutra będzie 5 tygodni przerwy i zastoju, ale myślę że tak mniej więcej to już prawie jest.

 

w tym przede wszystkim nie ma motion blur na stworku znajdującym się w powietrzu, postaram się jeszcze do wyjazdu poprawić.

 

scena057cp.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności