Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

BeLiAL - świetna rurka. Przerabiałeś to jakoś w PS'ie?

 

A ja mam aparat od 3 dni. Taniom cyfrufke, wiec se nie poszaleje, ale machnąłem sobie takie coś i przerobiłem w PS'ie. Zmiana koloru na sepie, dodanie rys i brudu, dodanie lekkiego glow'a i dof, zeby wyróżnić samego kwiatka z tła.

 

Aaaa... i jeszcze: Ciekawy wątek. Głosuję, żeby przykleić.

 

Musialem poprawic geometrie (uciekła mi perspektywa, zresztą te rury są takie krzywe, że aż przykro patrzeć... partactwo totalne. Na klatce mam takie włączniki światła, że te się palą tylko jak się trzyma guzik, dobrze ze na pamiec juz znam rozklad schodow... taki maly OT :)

A i napisz jaka to ta tania cyfrówka, bo "taniość" to pojecie wzgledne, a i rozne aparaty w tej samej cenie potrafia zupelnie inną wartość mieć (vide np.: soniaki gdzie mam wrazenie ze 200 sie placi za sam znaczek), moze komus w zakupie sprzetu pomozesz?

 

@Caspik: No no no, 40 mld długów a ten kryształy w pałacu ma heh. Fajne cienie wyszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja prosto z aparatu tego co dałem wyżej.

 

BeLiAL - a tania, to cos ok. 600zł. Może nie powinienem mówić, że to mało, bo niejeden sobie nie może na aparat i za 100zł. pozwolić. W każdym razie aparat bez większych udziwnień. Przy okazji podam nazwę modelu, bo teraz nie mam go pod ręką.

 

roza_small_original.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edi: Vorek dobrze prawi, flash rzadko da jakiś ciekawy efekt. Można ewentualnie zrobić jakiś dyfuzor domowej roboty lub zakryć flash białą kartką (zwykłą do drukarki), wtedy uzyskasz fajne światło. A odnośnie taniego sprzętu, to się bałem, że to będzie "cudowny" aparat za 99zł reklamowany w tv jako posiadający więcej funkcji niż wszystkie inne cyfrowe kompakty - śmiech na sali.

 

Ptaki... niestety pstryknąłem tylko te 3 fotki, a wystarczyło chwile postać, zrobic wiecej ujęć, to by było z czego wybierać, a tak miałem ograniczony wybór fotek. Poprawione nieco saturacja i level'sy.

 

birds001.jpg

 

birds002.jpg

 

birds003.jpg

 

Priorytet przysłony, f5.6, (czas 1/950), zoom: 10x (equiv: 380mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie pszczółki maya(pierwsze niezbyt bo pszczolka nie do konca ostra jak powinna ale za to kolorki ładne, drugie ma takie sobie kolorki

 

maya.jpg

 

maya2.jpg

 

 

i ot coś (swoją drogą fajna granica pomiędzy niebem a ziemią ]:-> hehe)

drut.jpg

 

p.s niech ktoś mi powie jak tu załączniki dawać i je wyswietlac ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek. BeLiAL - dzięki za radę ze światłem. Dzisiaj wypróbuję.

w!ie8 - trzecia fota ładna, chociaż chyba za krótka głębia ostrości. Te końce drutu z lewej na dole i z prawej u góry już rozmyte są i troche to psuje. Ale ogolnie fotka mi się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zasłaniać lampę kolorowymi kartkami. Czasami daje to na prawdę ciekawe rezultaty, choć z grubsza mało przewidywalne. To taka tania alternatywa dla filtrów na lustrzanki.

 

A co do głebi ostrości. Są może jakieś sztuczki żeby ją zwiększyć? Choćby w post produkcji jakoś. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

A to z dzisiejszego poranka. W PS'ie zmiana koloru i lekko podkręcony kontrast tylko:

 

olowek1_optim.jpg

 

olowek2_optim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pierwsze w polsce (juz na własnosc) F-16 Block 52 (baza lotnicza Krzesiny):

 

Oj, bzdury szerzysz :P W krzesinach są teraz amerykańskie F-16 w ramach ćwiczeń (piloci szkolą się w stanach, a mechaników można uczyć na miejscu). A odnośnie zdjęć, trzeba było sekwencyjne strzelać, a przecież szybciej się aparat nastawia niż taki f-16 wystartuje :) A tak z ciekawości zapytam: nikt się nie czepiał, że pstrykasz sobie foty?

 

@Edi: Zwiększyć głębie ostrości można na dobrą sprawę chyba tylko poprzez zmniejszenie przysłony (w makro i tak wyjdzie mała), mysle ze f16 by wystarczyło (w kompaktach nieosiągalne :( ). Zwiększenie ostrości w PS'ie byłoby możliwe tylko w amerykańskim filmie (nigdy nie mogłem tego idiotyzmu z nieskończonym i mega ostrym powiększeniem zrozumieć, z byle kamery w sklepie mająpowiększenia jak z teleskopu Hubble'a, którego nota bene robili tyle lat i wysłali w kosmos z wadą :) ) A i fajny efekt z kolorowym papierem, będę się musiał w takowy zaopatrzyć :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Belial ... mamy 4 F16 zakupione!! ale w wersji block52(transakcja była co zresztą potwierdzało rozdawanie plakatów od amerykanów ktory niestety zepsuli ironicznym dopiskiem, a całą sprawe nagłaśniały media), byłem na tym szkoleniu pilotow jak i gadalismy z amerykanami;) Fotki które zapodałem to wersje na ktorych amerykanie latali. w dodatku były wystawiane na przemian z wersjami przygotowanymi dla polaków. Zagoscili do nas także przedstawiciele Lockheed Martin i także udzielali odpowiedzi na pytania ;P

I nie szerze bzdur :|

-w dodatku są tylko składowane w krzesinach i kolejne także beda ;)

 

p.s cholernie trudno jest robić zdjęcia kiedy nad twoją głową jeden po drugim startują samoloty i przekraczają macha któremu oczywiscie towarzyszy głośny huk ;) tak naprawde nie jesteś w stanie zapanować nad myślami podczas takiego widowiska ;d

 

-co do twojego pytania: w sumie nie było jakiś specjalnych konfliktów z żołnierzami dbającymi o porządek i bezpieczeństwo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, tylko zastanwia mnie czemu w TV taka cisza? Anyway, trzeba było porobić jakieś foty na lotnisku :) A czy można zapanować na emocjami? Kwestia przyzwyczajenia, ja lotnisko (w Dęblinie) widze przez okno, samoloty nie robią na mnie jakiegoś większego wrażenia :) Niedawno skończyli naprawiać pas to może w końcu coś zaczną trenować http://bialoczerwoneiskry.pl/ to jakieś fotki popstrykam. A jakby ktoś był zainteresowany fotografowaniem samolotów to w Radomiu 27 i 28 sierpnia będzie Air Show.

 

mały eksperyment w PS'ie

exp001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo...

za fatografie sie juz nawet wzieli..niom niom... ;)

 

ja tym razem w charakterze wycieczkowo-tyrystycznym...fotki z dzis... animalsy...troche duze bo z automatu...przepraszam...ale linkowane, to cierpliwosci (jest 6 fotek) ;) Edit: pozmniejszalem dzis fotki, bo limity na republice odkrylem :P...

 

canon 20d, obiektywy 70-200 2.8L i 24-70 2.8L, nic procz kadrowania w koziolku nie tykane... byla to wycieczka w zamysle, wiec w jpg robione, ustawienia aparatu mocno modyfikowane, co by pozniej sie nie meczyc z obrobka...ale mozna by zmiekczyc co nie co...

 

ptaszki najgorzej wyszly, ciemno jak cholera, przez szybe i z czuloscia 1600 :/

 

croc_male.jpg

 

koziolek_male.jpg

 

slonik_male.jpg

 

zyrafa_2_male.jpg

 

ptaszki.jpg

 

ptaszki_a_male.jpg

 

Nastepnym razem bedzie bardziej ambitnie, ale dzis...no niedziela jest :P...

 

pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belial jakbys chciał wiedzieć transakcja jak i szkolenia odbyły sie na początku czerwca-stąd pustka w tv ;P jak chcesz wrzuce pare fot z lotniska i pokaz iskier z biało czerwonym dymem bo także mam(przyjechała specjalna kadra) ;d;d;d

 

swoją drogą straszny niedowiarek z ciebie ;O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vorek: thnx, a tutaj fotka wejsciowa... PS czyni cuda :D

 

@Amrun: Sprzet marzenie, takich detali to na moim złomie za Chiny nie uchwyce, a przy iso1600 (gdyby sie dalo ustawic) szum bylby taki jak w telewizorze gdy nie ma sygnału... Fajne fotki, szczególnie 4'ta. A tak na marginesie, trzeba było poprosić właściciela ręki, żeby poczęstował paluszkiem jeszcze krokodyla :D ale by foty były ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja tez cos dorzuce:D..troche inne tematycznie...mnie osobiscie podobaja sie kwiaty w srodku miasta...odziwo mozna w srodku katowic znalezc takie piekne kwiatuszki:p....a jelsi chodzi o wczesniejsze foty..to siwetne te ptaki te na dole...i slonik mi sie podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolot1.jpg

samolot2.jpg

samolot3.jpg

samolot4.jpg

na iskrach sporo bugów i do dupy kolory ale wybrałem na szybko specjalnie dla pana niedowiarka ;)

mam nadzieje że to cie przekona ;d

---EDIT---

"Samolot F-16C/D Block52+ dla Polski Po wielu latach przymiarek 27 grudnia 2002 roku rząd polski ogłosił jako zwycięzcę w programie na nowy wielozadaniowy samolot bojowy produkt amerykański firmy Lockheed-Martin. Po kilku miesiącach dodatkowych negocjacji (m.in. offset), 18 kwietnia 2003 roku została podpisana ostateczna umowa na dostawę 36 F-16C Block52+ oraz 12 F-16D Block52+ w latach 2006-2008. Samoloty będą użytkowane 3, 6 i 10 eskadrę lotnictwa taktycznego stacjonujące na poznańskim lotnisku Krzesiny i Łasku. Wartość kontraktu realizowanego w ramach programu Foreign Military Sales (FMS) Peace Sky wynosi 3,52 mld dolarów. Wraz z 48 samolotami Polskie Siły Powietrzne otrzymają: 178 pocisków AIM-9X Sidewinder, także 178 pocisków średniego zasięgu AIM-120C-5, 360 pocisków AGM-65G Maverick, 280 zasobników szybujących AGM-154 JSOW, 340 bomb Mk82 (227 kg), 230 bomb Mk84 (907 kg), 270 pakietów instalacajnych do w/w bomb w celu przekształecenia ich w GBU-31 lub -38, 270 pakietów do bomb w celu przekształcenia ich w GBU-22 i GBU-24 Paveway III, kilkanaście tysięcy szkolnych bomb BDU-33, kilkadziesiąt tysięcy sztuk amunicji do działka 20mm. Jednocześnie otrzymamy również 22 zasobniki obserwacyjno-celownicze Pantera (eksportowe Sniper-XR), 7 zasobników rozpoznawczych DB-110, około 20 hełmów zintegrowanych z systemem celowania nahełmowego JHMCS. Rewolucji ulegnie system szkolenia i symulacji pola walki, głównie dzięki pozyskaniu w firmie Link rozbudowanego pojedynczego symulatora misji, dwóch eskadrowych urządzeń treningowych, dwóch symulatorów procedur naziemnych."

 

 

 

jak widać pierwsze wersje są juz wczesniej bo w tym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe daj wieksza rozdzialke to walne sobie ciebie misiu na tpetke :*

 

heh nie no podloga fajnie wyglada i to tez jest cool ze obraz jest niestabilny spada w prawa strone wsumie fajnie to wyglada ...model ....ujdzie heh i swietnie swiatlo na spodnie pada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander - nie wiem czy to zamierzone ale bardzo mi się podoba to lekko skośne ujęcie. A ten no na środku, to Ty?

 

A to moje dzisiejsze próby. Foty mojego kochanego akustyka.

Jutro wypad w teren planuje zrobić to może coś ciekawego przyniose.

 

gitara_bw_optim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omfg Leander :D wściekłe kostki ? ;]

 

ps. panowie ... niedlugo jesien ... jesien = niesamowity klimat do robienia fotografii ... chyba skusze sie na odrobine kliszy i wypozyczenie szkolnej ciemni ;] no i oczywiscie zima ;] zima to jest to ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin: hehe, dziewczyny mówia na mnie raczej wsciekle gacie ;)

rowr: niestety gejowo.pl wykupilo prawo do wiekszej rozdzialki ;)

Edi: Tak, po srodku to ja. Wrzucilbym jedna z moich boskich modelek, ale sami wiecie ile z tym papierkowej roboty ;)

 

Edi, mozesz zdradzic jak uzyskujesz takie fajne ziarno jak na pierwszym zdjeciu?

 

dom dziecka

malecd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander - to ziarno to w pewnej części 'zasługa' mojego aparatu, który przy dużych zbliżeniach, zauważyłem, często zostawia takie ślady (pewnie jeszcze nie wszystko wiem o nim). Bawię się też często filtrami 'ziarno błony filmowej' i zwykłym szumem w PS'ie. Najczęściej kopiuję warstwę, nakładam filtr na kopię i zmieniam tryb mieszania. To trochę zabawa na ślepo, ale sporo da się tu przewidzieć czasami. Nie wiem czy pomogłem bo zamieszałem, ale mam nadzieję, że tak.

 

A to jeszcze na dobranoc. Kolejna część z cyklu 'mój świat w zasięgu wzroku' :)

Chyba dość tych zbliżeń. Obiecuję, że następne zdjęcie będzie z dalszej perspektywy :)

 

krzyz2_optim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus - dzięki.

W!e8 - eh, ta głębia ostrości. Brakuje dobrej lustrzanki :)

 

Tak jak obiecałem, daję szersze kadry dzisiaj. Tym razem zdjęcia nietknięte ręką fotoszopa (dodałem tylko ramkę).

 

 

park2_optim.jpg

 

park3_optim.jpg

 

park4_optim.jpg

 

park5_optim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leander: Fajniej by wyglądało, gdyby zrobić większe odchylenie aparatu (nawet moj statyw za 90;- ma odchylenie do 90 stopni). A i niezły mood na drugiej focie, taka smutna fota ;(

 

No to teraz samoloty ode mnie

 

airplanes001.jpg

 

airplanes002.jpg

 

airplanes003.jpg

 

airplanes004.jpg

 

przysłona f9, czas 1/320, zoom 10x, obrobione :)

mam tego troche wiecej, ale nie chce mi sie obrabiac, a surowych nie wrzuce, bo w zaleznosci od wysokosci sa albo niedoswietlone albo lekko przeswietlone. BTW zdjecia robilem przez okno :) Jutro tez latają, może porobie jakies foty z lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi: najbardziej urzeka pierwsza fotografia :]

Belial: 3fotka z tymi iskrami bardzo przyjemna, dwie pierwsze mogłeś jeszcze nieco podszlifować (w sensie kadru oczywiscie).

 

ja też dodam coś b.podobnego do fotek Edi'ego :)

liscie.jpg

 

lekko podciągnełem kontrast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności