Skocz do zawartości

Realistyczny TV 3D


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jakoś mi się to nie widzi, imo trzebabyłoby jakis specjalnych urządzeń do rejestrowania tego obrazu, na pewno zwykła kamera DV nie starczy :) Nie jest możliwe aby telewizor wydobył zapach, fakture z materiału nagranego zwykłą kamerą....w artykule wspominają tylko o tv co jest dla mnie nie zrozumiałe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zapachu to kilka lat temu powstalo takie urzadzenie podlaczane pod usb :D co emitowalo jakies tam zaapachy np perfum ze strony www czy costam

 

wyobraz sobie wirusa ktory za posrednictwem tego puszcza ci soczystego bąka w twoim ulubionym pokoju ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba oni za bardzo fantazjują :)

trójwymiarowe wyświetlacze już są (tylko u wybrańców np w Peugeot Design Center ... na ich stronie można go nawet zobaczyć na filmiku w akcji) ale wyświetla on komputerową grafike 3d a nie filmy bo niby jak takie nagrać ?? trzeba by do tego jakieś ultraszybkie (30fps) skanery trówymiarowe punktowe .... a to totalny sci-fi :)

jeśli chodzi o dotyk to chyba tylko przez specialne rękawice co też już jest i nie jest to nic specialnego i nigdy nie odda wiernie prawdziwego dotyku

no i zapach ... tak jak mówicie też już jest od dawna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia do komputerowego odtwarzania i projektowania zapachów są już od kilku ładnych lat w przemysle perfumeryjnym. Widziałem toto urządzonko tylko raz w życiu kilka lat temu w TV: taki śmieszny "pędzelek" z próbkami szablonowych zapachów. Za Chiny nie wiem, jak tym się posługuje user, ale przynajmniej "pachniało" mocno nowinką techniczną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa.. a jacyś tam "naukowcy" wymyślają tv 3d ale tworzący obraz z "nano-kompoterów".. znaczy sie ze chyba takich małych.. czyt. "ciupeńkich".. wielkości atomów czy jakoś tak. co sie układają w przestrzeni tworząc materialny obraz na podstawiem matrycy wysyłanej netem:) pewnie czytałem to w "to i ofo".... ale nie pisali czy to nano-srano-3d-displajj bedzie smierdział pachniał i spagetti robił:/

 

a tak wogole to co by sie stało gdyby w tym tv nadawana była reklama czekoladek, jakies dziecko by to spałaszowało, a zaraz po reklamie byłby film przyrodniczy o słoniach... :)

jeszcze wam ta cywylizacja bokiem wyjdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, edison opatentował tyle wynalazków, a wiekszość z nich polegała na kolejnym zastosowaniu prądu do napędzania następnego urządzenia. Dzisiaj, przy takiej mnogości materiałów, technologii i potencjału zastosowań, nie wiedziałby w co ręce włozyć. :)

Przecież dotychczas wynalezione materiały i technologie niczym nie różnią się od magii. Juz teraz trwają prace nad stosowaniem np. materiałów światłowodowych, które działają jak bajkowa peleryna niewidka, mowa tu np. o rekawiczkach dla chirurgów: ich dłonie przestałyby im cokolwiek zasłaniać. Podobnież trwaja próby nad zastosowaniem tego materiału w wojsku, aby ułatwic żołnierzom mimikrę w terenie. Niedługo zapewne nowoczesny żołnierz będzie równie niebzpieczny i trudny do dostrzezenia jak Predator? Może nawet będzie równiez wygladał, jak on? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEH. Wszystkie gwiazdy w zasięgu ręki :). Jeszcze by było świetnie jeśli byśmy mogli mieć wpływ na ruch "obiektów" w tym oto telewizorku :).

A po co ci wpływ na ruch ;)

Televizory 3D...kto wie jak narazie nie mam zdania na ten temat, ale bardziej przydał by sie raczej e-papier (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności