Skocz do zawartości

Pojazd 3D: pzkpfw V PANTHER


kliment woroszyłow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hindus hehe...traktuje to jak komplement:D

DraB...złapałes mnie!........ też o tym pomyslałem jak zrobiłem wieże....w istocie przy obrocie powinna sie zsunąć...musze ja ułozyc inaczej :D

Mathias......zimmerit jesli juz to zrobie bumpem...modelować nie bede bo pionierek zeby mnie przeskoczyc bedzie musiał wtedy modelować błoto na gasiorach i pory na skórze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko zrobiłem jak sobie wyobrazam scenke dla pantery....zaden ze mnie rysownik więc wyglada jak wyglada. W kazdym razie jak zobaczycie wynika z niego ze pojawia sie dwie postacie..będzie to w domysle d-ca czołgu ( ten z mapą) i drugi coś mu tam tłumaczacy i pokazujący reką. w tle rozwalajaca sie stara ruska chatka i płot z gałęzi...jest jesień 1943 roku. By nie byc gołosłowny zamieszczam cos co udłubałem juz jakis czas temu...z mysla o scence choć wówczas nie wiedziałem jeszcze z jakim pojazdem to zastosuje..teraz jest panterka to i jest okazja. Musze zaznaczyc ze zainspirował mnie bitewny kapitanek pioniera :) Owi zołnierze musza być w cos odziani dlatego zacząłem mundurek dowódcy czołgu, staram sie byc bardzo dokładny jesli chodzi o szczegóły...oznaczenia, odznaki itp...zrobiłem tez próbna rekawiczkę w która odziana bedzie dłoń zołnierza pokazującego coś w dali:) to tyle..reszte widac na obrazkach. Acha! zaznaczam ze jest to piersza moja próba z organika..więc nie smiać sie! ... i licze na pomoc. pozdrawiam!

 

koncept.jpg

mundur10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie i z bliska jest pieknie, materialy tez i wszystko git

 

ale sam ksztalt, tj anatomia ;) nie pasuje, bynajmniej nie jest to mundur normalnego czlowieka

 

w pasie za wasko, miednica jak u kobietY, za wysoko ramiona, za dlugie rece, wiecj nie umiem opisacc

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kome- własnie takich uwag mi trzeba...trace dystans jak cos robie za długo, teoretycznie robiłem zarys munduru na bipedzie ale musiałem cos schrzanić widocznie...wychodzi brak doswiadczenia w tej dziedzinie...nie wiem czy przerabiac to co zrobiłem czy zacząć modelować mundur od poczatku..przydał by mi sie jakis model człowieka z dobrymi proporcjami bo na tym bipedzie jakoć mi nie idzie...ok może poszukam jakis modeli darmowych w sieci, uzyje ich jako wieszaka..bo w sumie do sceny wymodelować musze popiersia i dłonie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment- bo dobisz od tzw. dupy strony :) najpierw zrób postać a później ją ubierz i dopasuj mundur a potem zriguj ,ustaw pozę i na koniec walnij MS . Problemów raczej nie będziesz miał bo w Twoim modelu postaci będzie widać chyba tylko twarz i kawałem szyi. Tak więc nie musisz się martwić o poprawną organikę całej postaci - może to być postać LP . pozdrawiam

p.s. ładna furażerka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały updejt jako dowód ze dłubie...w związku ze troche zmieniłem koncepcje postaci zrobiłem nowe nakrycie głowy dla rozmówcy dowódcy czołgu..bedzie w hełmie gdyż to bedzie grenadier pancerny SS..ze wszystkimi szykanami czyli panterka itp. Głowy nie oceniac bo nie moja. pokazuje hełm w wersji soute i w pokrowcu maskującym.

helm01.jpg

helm02.jpg

zrzut2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszek z przodu chyba za szeroki, tzn za bardzo odstaje od "bazy" helmu.

Nachylenie tych bokow i tylu chyba jest za duze. Przyblizyl bym je troche do srodka. :)

Ale ladnie jest, podoba mi sie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie niepodoba. nie wyglada na ten ze zdjec ktore pokazałes ani własciwie niewyglada na zaden.

tutaj są bardzo fajne profile hełmów powinno ci sie przydac i pomuc lepiej złapac wygląd konkretnego hełmu bo ten twoj jakos mi pod zadnen z tych niepodchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... szoook - to jest pierwsza organika? Idzie Ci po prostu świetnie. Mundur jest troszeczkę płaski i nie wszystkie zagniecenia przypadły mi do gustu, ale to już czyste czepianie się - pokaż siatki tych modeli organicznych.

Pozdrawiam i życzę dalszej tak świetnej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pora odświerzyc watek...ostatnio mi troszke komercha nie dała pracowac nad scenka..ale dzis miałem troszke luzu i podłubałem odrobinke przy otoczeniu panterki...pierwsze podejscie do chatki za czołgiem i płotu.....teren i niebo nazwijmy to robocze, pewnie sie jeszcze zmieni.....mozliwe ze wywale ten gont z dachu i pojawi sie strzecha..bedzie bardziej pa rusku.

 

ogrodzenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do doskonałości modelu to było wyżej ja sie oczywiście dołączam i tak sobie myśle że skoro tyle szczegółów jest których tak zabardzo nie widać to wartko może by było ustawić tak scenke żeby je pokazać np. chopokom gąsienica spadła (nie ważne jak to sie stało bo opcji jest wiele) i ją naciągają tudzież nakładają spowrotem co chociaż częściowo ukazało by znakomite wykonanie zespołu trakcyjnego (chyba tak to sie nazywa) oraz można by było użyć tej wspaniałej liny(chociaż jest ona do holowania innego czołgu jak sądze a nie do nakładania gąsienic). Tak sobie myśle że fajnie by wyglądało gdyby wieżyczka nie by w pozycji do pszemarszu lecz lekko obrócona. Co do otoczenia to może by tak za chałupą dać stodołe albo wierzbe. Chciałbym zaznaczyć że zdaje sobie sprawe że wyżej wymienione pomysły są nieco czasochłonne ale moim nie fachowym zdaniem fajnie by to wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szewczyk dratewka uszył buty dla drugiego wojaka ( bedą w spodnie wpuszczone więć góra jest nie skończona bo i tak jej nie będzie widac). Zacząłem szyc kurtke maskującą dla niego...nie skończone jeszcze ale chciałem usłyszeć wasze zdanie co do koloru..trzeba jeszcze troche oporządzenia dorobić, kieszeń z boku i moze jak starczy sił szwy na kurtce....no i tyle na dziś.

buty2.jpg

grenadier01.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THE MANYSH TRAFO- super a gdzie nagrody??! :D

hindus, kome- macie racje ale tak naprawde to texturka jest do roboty..tu jest mocno robocza jeszcze, po rozłozeniu siatki bedzie dobrze:)

Mathias dzięki......z naciskiem na bez pospiechu! :D chciałbym miec czas, było by szybciej.

mus_spajder, slayer2004 - fałdki na pokrowcu hełmu to 100% handmade. kaptur powiększe, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności