Skocz do zawartości

Scena 3D: Wędrowiec [update 17.11]


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem w trakcie tworzenia scenki 3d , na razie mam (mniej więcej) skończone tło. Zainspirowałem się troszkę obrazkiem Amruna - a ponieważ on nie wykorzystał mojej rady żeby dodać wodospad to postanowiłem sobie zrobić swoją scenkę :) Na 1 planie będzie postać wędrowca który patrzy w kierunku miasta i zasłania się ręką przed rażącym słońcem.

3ds max8, mental, Max Sculpt, PS

kompozycja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O kurde jaras ale teraz to takiego pomysła odwaliłeś że szok :D

Co do wędrowca to zrób takiego mistycznego... Fajniej będzie wyglądać... :D Ja dziękuje ale mi się podoba koncepcja pracki.

Co do tego obrazka 2d to bardzo fajowy efekt uzyskałeś.

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze widzę że jak na razie moja wizja (mistycznego wędrowca) bardziej się podoba :) wrzucam kilka obrazków z procesu powstawania.

acha- do modelowania terenu użyłem Max Sculpta - fajna rzecz - coś a'la biedniejszy brat zbusha lae całkiem fajnie daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie! ja zawsze chcialem sie wziąść za zrobienie miasta podobnego do Twojego ale jakoś moje lenistwo mi na to nie pozwala ;/ ;)

 

Również obstaje przy mistycznym wędrowcu!

 

Moglbyś moze napisać jak zrobiłeś te wodospady? (tu albo na pw jak wolisz - dzięki! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto nawet nie jest tak skomplikowane jak myślałem - najwięcej experymentów przeszedłem z efektami volumetrycznymi i fogiem. Wodospad to mieszanka super sprayów - jedne z blurem drugie bez z różnymi prędkościami i różne stopnie variation (patrz 3 obrazek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdrowie do tych stilli Jaras ;), kto jak kto ale wierze że Ty skończysz :).

 

Dobra ale do rzeczy- Wydaje mi się że w scence jest problem ze skalą, przy wieżowcach- kropelki wody wielkością dorównywały by co najmniej samochodom. Jako że woda najpierw zwraca uwagę całe miasto przywodzi na myśl małą makietę. Szukał bym rozwiązania przesuwając miasto w głąb + zwiększając je jednak (nie ma co zmieniać wodospadów bo bardzo fajnie wyszły)... ;) Teren pod miastem musi być albo równy albo poziomowany, nie ma miast na skałach, przez co traci to też na realizmie. Kropki morza przy horyzoncie muszą być po prostu spójnym kolorem, to jest jeden z aspektów potwornie odbierających głębię w scenie.

 

Tyle uwag, teraz rada.... Nie żałuj 2D, podmalówki, mapowanie z kamerki etc. Bez ogródek i na całego. Bez tego się nie obejdzie, czy może raczej nie obchodzi ;).

 

Miłej pracy i wytrwałości- bo zapowiada się słodki stillek :), Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, jaraz to żeś teraz pojechał ostro:)

pięknie to wygląda już na takim etapie.

Gotham dobrze gada:)

a co do wedrowca to ja bym zrobił go takim nie tylko mistycznym wedrowcem ale mistycznym magiem, Jakaś podarda dłga szata, w ręce jakiś magiczny kostur np. opleciony bluszczem a na górze kryształowa kula z światełkiem w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham- no teraz to mi wlazłeś na ambicję ;) będę musiał to skończyć ! ;)

co do Twoich uwag - to masz qrna rację :( buuuuuuu , 3 dni ślęczę przy tym i nie zauważyłem takiej rzeczy jak skala . Co do sensowności budowy miasta na skarpie to .... też masz rację ale nie chciałem się tu trzymać żadnych prawideł architektonicznych - to jest taka sobie ogólna, luźna wizja .... na 1 planie będzie postać którą mam zamiar bardzo dopracować i to ona ma być najważniejszym elementem tego obrazka - poza tym pewnie przysłoni te wodospady i 2/3 miasta :)

kliment- textury zawsze robię duże - ok. 3000 pix - ( te na 1 planie są jeszcze do poprawy)

AG- mosz recht ;) też tak to widza ;)

MohSeth- niestety decyzja zapadła - będzie bardziej mistycznie

ta postać to trochę zmodyfikowny model z projektu The Guardian - twarz mu wymieniłem + kilka poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił na tej skarpie jakąs super babke z odsłoniętym tyłkiem i tyle :D co do pracki to fajna chociaz drugi wodospad od prawej cos sie kaszani moim zdaniem - na tym załamaniu gdzie konczy płynac w poziomie a zaczyna spadac.

 

maciekG tutaj :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety będzie wędrownik :) testuję materiały w mentalu i ustawiam pozę wędrownika. Mam problem z ubraniem - tak żeby pasowało do całości a jednocześnie nie było nowoczesne tylko bardziej .... hmm.... inne :) Na razie myślę o czymś w klimacie traperskim czyli skórzane spodnie wiązane rzemieniem po bokach itp. ale średnio mi to pasuje do tego miasta - choć kto wie ? wszelkie wskazówki mile widziane. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust postać na renerze taka trochę niezdecydowana. Jak kogoś porazi słońce to albo odwraca głowę no albo właśnie się zasłania i jakby się przed czymś bronił. A ta postać taka niezdecydowana. No na rysunku wygląda już lepiej, ale ciągle mi coś nie pasuje. Jako broń to polecam klasycznego shotguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG - chętnie się zapoznam z takimi ilustracjami - daj linke jak możesz

Leru - hmmm może by mógł i być płaszczyk ale żal mi zasłaniać tatuaży ;)

Pinki - to nie jest broń , raczej kilofek bo to klimaty wspinaczkowo/górskie

Lis- on się zasłania przed rażącym słońcem

dzięki za komentarze

załączam przy okazji fryzurkę - reszta włosów to będzie hair fx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki mogą być ale na boga nie przyszywaj mu do nich kieszeni, to go zabardzo urealni, lub raczej osadzi w naszych reliach. Podoba mi się za to pomysł z wiszącymi sakwami czy też zasobnikami (przybornikami). Tak sobie umyśliłem, że powinny być wykonane solidnie ale mocno już podniszczone. A w pasie zamiast paska, gruba lina z rozplontanymi końcówkami. Całość wpleciona nie w szlówki ale w jakieś metalowe kółka przyszyte do spodni. No i broń, nie zmieniaj konceptu, nie dawaj niczego o "mocniejszej (większej) sile rażenia". To tyle narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności