Skocz do zawartości

Silver Award : Lampidło - ilustracja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja uwazam ze pracka ma swoj styl wszczegolnosci kolniezyk... nie mam w ogole pojecia jak go zrobiles :D moglibyscie zapodac link do tego lindy i innego zi00ma ;) bo sie nie orientuje o czym piszecie ;] bigleb zdradz nam ile zajela ci ta praca i czy dzialales z jakas refka :D?

 

JokeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petamula- Ona z bidnej rodziny i ubranko ma rozciągnięte i znoszone po starszej siostrze.

 

Nogood - Styl to skarpetki, wypada zmienić raz na jakiś czas:) zawsze tak uważałem bo technicznie zależy mi na tym żeby móc zrobić dokładnie to co zaplanuje nie to co narzuci mi jakaś konwencja w której sam się zafiksuję. Ma to swoje całkiem spore minusy ale trudno.

Z tą Lindą to przesada oczywiście, po prostu turlała mi się po głowie jako inspiracja bo kojarzy mi się z niezwykle ciepłymi, ślicznusimi pracami a ta właśnie taka miała być, ma poprostu sprawiać że człowiekowi się robi ciut cieplej. Skoro to na grudniowy miesiąc, gdzie plucha i zimno to nie będzie nikogo dodatkowo dołował:). To co mi w głowie siedzi i tak zawsze się przebije wiec nie martwię się o to że coś jest mniej lub bardziej "moje" szczególnie że o tym co moje różne osoby mają różne zdanie.

 

Paweł - główka faktycznie odstaje, była większa i to sporo, z premedytacją tylko jak na początku było to celowo przerysowane Z czasem przy "urealnianiu" faktycznie zaczeła robić wrażenie nienaturalnej. łączy się z ciałem elegancko, kołnierzyk ją poprostu skutecznie odcina i na to rozwiązania nie znalazłem. Głowa jest wciąż gdzieś zawieszona pomiędzy przerysowaniem a realizmem dlatego sprawia wrażenie trochę niepasującej do reszty. Wzięło się to stąd że praca jest właściwie z przypadku. zacząłem poprostu maziać bez zastanowienia i zobowiązań a na kalendarz miałem początkowo zupełnie inny pomysł.

 

Gotham - jak zwykle nie zrozumiałem co miałeś na myśli:)

 

yookeer - link do Bogusława: http://www.furiae.com/ Pracka robiona w ciągu 4ech dni - 2 weekendy. Kołnieżyk to miks 3 patentów - wykorzystanie transformacji w szopie, zwykłe malowanie i kilka chamskich pociągnięć pędzlem z tekturą ( co swoją drogą okazało się najskuteczniejsze )

 

General Straw - do szkicu i wstępnego malowania nie, potem znalazłem siedzącego chłopca z anatomii Zelaznego więc ukradłem z niego trochę detali anatomicznych. Z braku czasu do namaziania dłoni wykorzystałem posera, pewnie dlatego wyszły chyba najlepiej z całego obrazka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekhc - są ( ogólnie tyczące się kompozycji postaci ), znaczy przypuszczam że zwyczajnie chodzi o to że uciąłem tyłek i udo co nie jest do końca przepisowe, w teorii powinna na czymś siedzieć. Ale tak właśnie mi tu pasowało i nie wyobrażam sobie szerszego kadru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A główce czasem nie pomogły by z dwie plamy jednolitego przepalenia? (w końcu żarówka jest bardzo mocna) takie rozmazianie nie wpłynęło dobrze na jej bryłę. Tak czy owak wydaje mi się że gdzieś na twarzy powinny się znaleźć ostrzejsze linie.

 

"Gotham - jak zwykle nie zrozumiałem co miałeś na myśli:)"

 

Nic nie szkodzi, odbierz pozytywnie nie wnikając w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glebowski, a mi chodziło ze kołnierzyk odstaje od obrazka :)

edit: dokladniej - jest narysowany ostro z duzym kontrastem i wsumie pierwsze wrazenie to nie wiedziłem co jest wazne, głowa czy kołnierzyk, poza tym jest brzydko narysowany, powiedziłby nawet ze namaziany :D fajnie "odpuszczone sa za to rece i cały dół.

stylistycznie zaś kolega ma problemy z kolorami i w jedmną mańke prawie zawsze idzie, nie rozumiem gdzie ta zmiana stylu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmiane stylu pytaj tych co mowia co jest bardziej a co mniej moje:) ja sie tylko niezgrabnie tlumacze:)

Kolnierzyka to nie kumam, przyznaje. Moge zamiescic tu ta twoja wersje? bo fajniej kolorki rozegrales chociaz glowa nie wiedziec czemu bardziej "odlatuje" niz w mojej.

 

edit: co do problemow z kolorkami to chyba jestes pierwszym ktory uznal to za wade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, uprasza sie o zachowanie spokoju, takie dyskusje to na gg mozna indywidualnie prowadzic, ja na ten przyklad nie chce wiedziec kto dla kogo jest myszka i kto jest najlepszym grafikiem na swiecie, a jezeli mialbym chec na zglebienie takowej wiedzy badz ktos tez mialby chec taka to zapraszam do wolnych dyskusjii albo wikipedii oraz gogly, serdycznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pewnego tu uczestnika forum co sie zowie Teronate,mam pytanie .

Robert a czy juz zapomniales jak u Moskalukowej dostawales ciegi za pseudo swe malarstwo?he...

Zapomniales jak ledwo mogles uchwycic proporcje i wiekszosc swych prac rysunkowych opierales na kanonach najzwyklejszego komercyjnego komiksu:|

A co do malarstwa to juz nie wspomne,ze w ogole nie potrafiles malowac,dobierac koloru,ba o jakim koorze my mowimy,jeden kolor pociagniety w roznych skalach natezenia ale bez barwy.W przeciwienstwie do Seweryna Swachy nigdy nie potrafiles doszukac i wydobyc koloru w danym malarskim dziele a jak juz to waliłeś jakieś tam plamy ni wząb ni w oko a jak juz wsio podeschło to leciałeś albo kreska cienkopisu albo rysowaleś pędzlem kreski):|.Wiec jak mozesz krytykowac czyjekolwiek prace.Zgodze się,ze sam jestem tu nowym uczestnikiem ale zanim tu wszedlem wczesniej studiowałem i śledziłem prace innych uczestników i w tym właśnie prace prace BigLebowskiego zainspirowaly mnie aby zacząc uczyc sie digital paintingu:>

Klasyczny warsztat rysunku i malarstwa juz mnie znuzył po 3 roku studiow wrocławskiej ASP.Z grafika warsztatowa tez mialem wile wspolnego i jakies tam dokonania(moze nie na polu chorych konkursów,które i tak zawsze u nas były dawno juz obstawione).

Takze na koniec przychyle się tez do słów moderatora tego serwisu,Wypowiadajmy swe zdanie i starajmy sie pomóc w rozwiazywaniu problemów(nawet tym najlepszym,których uznajemy za nidoścignionych), z którymi się borykaja twórcy swych prac.Starajmy się swymi wypowiedziami naprowadzić nawqet tych poczatkujących a juz tym bardziej oblatanych twórców aby wszystkie prace czy to w 2D czy w3D były jeszcze bardziej doskonalsze:)

Pozdrawiam wszystkich i życze spokojnych,wesołych świat Bozego Narodzenia itd. iblallaalallalaaal

P.Ps.Oraz co niektórym ostrej samokrytyki i troche więcej skromności ):

Agent_74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee biglebowski nie frasuj sie i nie lam jakimis popluczynami:|,bo przez zapasci staniesz sie littlelebowski a tego chyba bysmy nie chcieli.Wszystkim sie zdarza potkniecie.Moim zdaniem praca,która zamieściłes jest calkiem wartościowa i zapowiada sie całkiem całkiem:)Może trochu wali po oczach ta cytrynowa żółć ale może to mój monitor tak odbiera:)hehehe

Ważne jets też to aby jakakolwiek praca przykólła uwagę "przechodnia"lub potencjalnego widza w pierwszej juz sek.A taka wlaśnie praca mi się żuciła na forum jaka jest Twoja.Tak na marginesie bardzo mi się podobają Biglebowki Twe plenerki robione w digital painting:)Czasem warto dorzucic nawet trochu wiecej,nie uważasz?Aby nikt nie zarzucał Ci już braku warsztatu:>Co o tym sądzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, daleko mi do frasunku:), ubaw z komentarza Roberta mialem na cały dzień a i jako anegdota pozostanie na czas dlugi. Ostatnio brak warsztatu pewna osoba zarzucila mi ponad 3 latata temu i jeszcze w tym roku prosila mnie o korekty wiec naprawde traktuje jako dobry dowcip:)

Ostatnio siedzę przedewszystkim przy konceptach do reklamówek a w wolnym czasię skupiam się na wgłębianiu w anatomię, stąd brak plenerków. pewnie jakiś za jakiś czas zapodam.

 

Wiem ze ten zolty cholernie splaszcza obrazek, taki koszt oczojebnosci:)

 

pozdrowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wogole nie rozumiem czemu sie tego zoltego tak czepiacie :]

moze mam spaprany gust albozbyt zciemnione oba monitory ale obok dloni to ten zolty wlasnie najbardziej mi sie w tym rysunku podoba, (zawsze lubilem mocne kolorki :] )

a co do tego zebys bigu wrzucal tu wiecej pracek to jestem jak najbardziej za :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No petera wersja fajna. Nabrala troche glebi emocjonalnej przez ten chłód wokół, ale z drugiej strony wzrok ciągle ucieka od niej do środka. Przez co wlasnie np. rece staja sie malo istotne. U biglebowskiego można się "ogrzać" calym obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pracki to podoba mi sie choc widzialem lepsze w twoim wykonaniu ale jest fajnie i wcale nie uwazam zeby twoj warsztat stal na niskim poziomie...a co do wczesniejszych stron jak tak sobie czytalem to...

 

teronate....to ty wyluzuj...rozumiem ze smigasz akwarelka good ale nie jestes bogiem wielu z forumowiczow jest lepszych od ciebie i siedza cicho i robia swoje...z lansowaniem siebie tez trzeba uwazac...wszytko do pewnego stopnia....a stwierdzenia typu naucz sie rysowac bo poki co nie mamy o czym rozmawiac to poprostu wzbudzaja we mnie nie chec do takiej osoby i automatyczna pogarde...

 

 

biglebowksy-sory ze poruszylem ten temati zasmiecam ten watek ale musialem to powiedziec bo mnie irytuje takie zachowanie...

 

ps...wersja zrobiona przez Petera Mulera...kolorystycznie bardziej mi sie podoba...moze dlatego ze ladnie sie kompnuja z fioletem ubrania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big jak zwykle pokazal klase. masz we mnie swojego fana zreszta nie ma co nie tylko ja tutaj tak sądze.

a co do wypowiedzi teronate-hmmm... z tego co mi wiadomo to on pisal do bigleba a nie do ciebie miwt,agent i innych adwokatow. i to wlasnie tacy ludzie mnie. milion adwokatow sie znalazlo bleeeeeee

a sam teronate troche przegial. ale nic mi do tego.

pozdro biglebowsky, tak trzymaj:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal licho ignorantów, praca jest piękna i gdy patrzę na ten ciepły mleczowy żółty to poprawia mi się humor. A mało która praca potrafi tego dokonać, wybredny jestem :>

śliczne, ciekawe i inspirujące, jak dla mnie ma coś z klimatu Amelii ale czemu nie mogę wyjaśnić, takie ot pierwsze skojarzenie ;] Może dlatego że mam swego rodzaju obsesję na punkcie tego filmu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności