Skocz do zawartości

Lista filmów nominowanych do Oscara za efekty specjalne


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Ogłoszona została lista filmów nominowanych do Oscara w kategorii "Efekty specjalne".

Lista filmów w kolejności alfabetycznej:

"Batman Begins"

"Charlie and the Chocolate Factory"

"The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe"

"Harry Potter and the Goblet of Fire"

"King Kong"

"Star Wars: Episode III Revenge of the Sith"

"War of the Worlds"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Khe, khe. To dopiero short lista a nie nominacje. Nominacje beda jak zwykle razem z pozostalymi w styczniu i zostana wtedy z tej listy wybrane prawdopodobnie trzy filmy.

Chetnie bym zobaczył wtedy w nominacjach wojne swiatow - jest moze mniej spektakularna niz Kong, ale jest tam pare prawdziwie rewolucyjnych patentow.

 

 

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AngelsDust

Hmmm... Widziałem tylko dwa filmy z tej listy, ale po obejrzeniu trailerów postawiłbym na King Kong'a. Ciekawe dlaczego nie ma na liście Finel Fantasy 7: Advent Children, bo moim zdaniem jest bezkonkurencyjne! (pewnie będzie nominowane do najlepszego filmu animowanego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo też Wojna światów, Kong lub... batman, gdzie efekty nie były spektakularne ani nowatorskie za to bardzo przyzwoite o czym świadczy chociażby to że wiekszość ludzi się dziwi że tam jakieś były:) Nie widziałem Narni. HP i SW imo odpadają, ilość nie przechodzi w jakość. Problemem superprodukcji jest chyba często to że ujęcia trikowe są rozdzielane na multum małych firemek co powoduje że czesto w jednej scenie są ujęcia słabe i naprawde imponujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Narnia dopiero w piątek sie pokaże i na pewno na nia pójdę. Dotąd zadna jej ekranizacja mnie nie zachwyciła, raczej wręcz przeciwnie, więc liczę na przełom.

Widziałem King Konga i efekty ma naprawdę doskonałe. BTW: konga grał w mocapie ten sam aktor, który grał Golluma. Spędził duzo czasu w towarzystwie goryli w ZOO i na safari, zeby im sie przyjrzeć w naturze, więc zagrał konga wyśmienicie.

na razie stawiam na film Jacksona, bo Narni jeszcze nie widziałem i nie mogę jej porównywać. Niemniej jackson może mieć w Narni groźnego rywala do Oscara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności