Skocz do zawartości

mini bitwa?


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bl0ndynek

Mam pytanko bo też wezme sobie udział w bitwie : )

Ten 1k trójkątów to do dziewczynki a gdyby ona miała jakiś trybut mieczyk lub cuś to do tego liczy się osobno trójkąciki ?? Czy po py po prostu wszytsko co przedstawione musi mieć 1k ??

 

p.s. nie wydaje wam sie jednak że 1k to troszke mało jak na postać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

moim zdaniem jak 1k to 1k - nie ma sie co rozdrabniac - bo potem bedzie: a co jak ma duze buty... a co jak ma beret... - limit to limit i juz :D

 

inna sprawa ze ja juz widze ze u mnie bedzie ciezko z 1k - ale coz... wyzwania, wyzwania - o to chodzi, no nie?? :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

niby tak ale ja waśnie skończyłem wstępnie moedel ciałka bez główki jeszcze i mam 1092 Triangles. Gdyby jednak limicik był 2k to podejrzewam że wyzwanie by nie zmalało a wrażenia estetyczne by wzrosły :P

 

P.S. Czy wszystkie poly muszą mieć 3 lub cztery narożniki czy mzna tworzyć i takie po 5, 6, czy nie będzie to wbrew regułom gameart bo do gier sie takich np. raczej nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz robić n-gony, ale to obniża jakość siatki :)

do ilości poly liczy się i tak tylko tri, więc w ten sposób sobie polycountu nie uratujesz :)

Jak masz jakiś wielokąt, to najlepiej potnij go odpowiednio i po krzyku :)

pozdro

 

T.Kowalski, ftorek, a ja tak chciałem zaszpanować wiedzą ;) szybcy jesteście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce krakać, ale myślę, że wielu uczestników zbyt szczegółowo zaczęło modelować i obawiam się, że będzie im ciężko się zmieścić w tym 1k trisów... Mam przeogromną prośbę - można by zwiększyć limit do 1,5 k?

1k to stanowczo za mało - żadne szczegóły nie wchodzą w grę... W tych czasach taki limit już nigdzie się nie sprawdzi.. Nawet postacie w RTSach mają więcej poly.. Przemyślcie to, please!

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Jak ja się pomeczylem i sie zmiescilem to Ty tez dasz rade : )

Możliwe i to bardzo, że w następnej limit ten zostanie podniesiony jednak na podniesienie trójkątów w tej bitwie nie ma raczej szans : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Chris dokładnie tak jak mówi ziomuś maszyna już ruszyła i nie da się nic zrobić. Poza tym to było by nie fer w stostunku do tych, którzy np. zmieścili się w 1k i już zaczeli teksturować, bo albo mieli by mniejsze szanse lub musieliby zaczynać od nowa. Dlatego nie ma marudzenia (z doświadczenia wiem, że jedyne co marudzeniem możesz tu uzyskać to bana :P) i do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest golwna bitwa i tam niema limitow, zawsze mozesz wystartowac tam z game artem :)

 

jak narazie jest maly limit, by bitewka ne trwala miesiaca ale tydzien, wraz z wzrostem apetytu bedziemy rozszerzac/pozerzac limity i czasy... chodz narazie mysle ze dlugo ebdziesz czekal na konkurs wstylu wymodeluj samochod: limit 50K i 4 texturki 2048x2048 czemu? bo tio wiekszy projekt i zanim by ktos skonczyl to polowa sie tym znudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatred- no nie popadajmy w skrajności :D, dużym plusem minibitewki jest nastawienie na projekt do szybkiego wykonania i tutaj niczego bym nie zmieniał. Chodzi tylko o przesunięcie limitu tak by można było spokojnie wymodelować zgrabną dłoń czy różne detale stroju bez popadania w pudełkowość. 3-6k poly nie spowoduje że postać będzie robiona dwa lata ;).

 

W tej edycji nic bym nie zmieniał, taka propozycja na przyszłość po prostu :). Zresztą zgodnie z wszelkimi prawidłami im więcej się nagadam tym większe jest prawdopodobieństwo że potem nie będę mieć czasu niczego wykonać więęęęc... Siedzę już cichutko ;).

 

 

A co do bitwy to jest nastawiona na grafikę o konkretnej formie- pchanie się tam z 3D jest bez większego sensu.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mi powiedzcie jak tio organizujemy:

zakladam jeden watek i tam kazdy daje finalowego rendera(max 3 swiatla, bez gi), texturke, i screeny z vievporta z perspektywy (ukos przod i tyl), oraz perspektywy z siatka jeden??

 

zeby to tak pro zorganizowac??

 

(najfaniej jak by folderek sie pojawil, i tam by kazdy topik tworzyl z tym co u gory napisalem, to by sie burdel nie zroibl)

 

inna opcja bylo by ze zrobie temat i kazdy kto linka daje do swojego tematu wip tio sie liczy ze to jego wpis (a w wipku shooty takie jakie napisalem0

 

,aha jesli za duzo zamieszania z tymi shootami mozna by olac i dac jakies wedlug was ustawienia w ilosci jakiej kcecie wsumie tio poczatek, a tam przy kolejnych bitewkach by sie cos wprowadzilo takie submisje z ograniczona i wymagana liczba obrazkow

 

co wy na to??

 

moze jakies mody zauwaza minibitwe i sprawia nam folderki jakies na przyszle bitwy (bo popyt na to jest chyba), opcjonalnie uprawnienia kogos do robienia takich folderkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosuję za jednym wątkiem w którym każdy po kolei w jednym poście wrzuca link do swojego wipa + rendery o których mówisz. Tak bedzie ładnie widać wszystkie prace razem. Jak wszyscy wrzucą swoje prace to robisz ankietę na przykład na 24 godziny. ja tak to widzę. Tylko że każdy będzie głosować na swoją pracę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm - a nie bedzie jakiegos zewnetrznego jury?? (zasluzeni z max3d.pl)

 

moze na kolejne edycje sie postaramy o jakies uznane miedzynarodowe gremium?? :D

 

ja jestem za jednym watkiem w ktorym kazdy robi JEDEN post (zeby nie bylo burdelu) a tym poscie kilka obrazkow (w tym jakies zrzuty z maxa - zeby nie bylo oczukiwania i prerenderow :D

 

pozdro -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i camera mapingu :) hehe :)

 

no i wszytskie obrazki w jednym poscie! (a najlepiej tak zey szerokosc nie rozciagnela nam forum :P )

 

jury zewneczne: wspominalem cos na pocatku, ale mysle ze jak narazie ankieta styknie, ja bedziemy w bitwach bardziej zaawansowane rzeczy robic tio sie jury zalatwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko 24 minuty :) gratuluje wszystkim i mam nadzieje ze dobrze sie bawioiliscie! i kazdy cos wyniosl z takie zabawy :)

 

troche mi glupio ze sam nie zaczolem ale chyba sie nie obraziliscie???

 

za niedlugo zrobie ankiete, ale niech ktos mi powie jak sie ja tworzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy wyniki?? bo ja w sobote raniutko wyjezdzam i na tydzien moze byc kruche z netem - a zaglosowac chcialbym jeszcze :D

 

moze by dac adkowi znac to nam zrobi rekome na glownej?? moze inne ludki z forum zaglosuja?? - bo potem sie okarze ze glosowalo szesc osob z czego cztery byly bezposrednio zaintereoswane :D

 

pozdro

 

dzienks jeszcze raz wszystkim za rady i komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności