Skocz do zawartości

Problem z VRLServer


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przed reinstalką działało na tej licencji :]

 

Czemu masz taki dziwny IP, masz to na cały LAN puszczone? Może toj est przyczyna?

ten ip to wpisywałem z głowy :] może właśnie dlatego.

Mintrill, o co chodzi z tym : 'masz to na cały LAN puszczone'?

 

untitled24jj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym LAN'em to chodziło o to, że masz kompa na którym jest serwer licencji, a inne kompy w tej sieci tylko korzystają z niego, ale widzę, że to nie wchodzi w grę :)

 

Da się w tym Vray license server ręcznie ustawić IP kompa, na którym jest ta licencja? Jeżeli tak, to spróbuj wpisać adres 127.0.0.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na taki problem, gdy nazwa kompa jest wpisana, nie ma zadnego firewalla i dalej nie dziala ( bo z czyms takim tez sie spotkalem). Instalka byla ok.

Za kazdym odpaleniem maxa trzeba bylo wpisac nazwe kompa, zrestartowac - i dlaje nie dzialalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw te: (oczywiścei rozłącz się wpierw z netem):

explorer.exe

spoolsv.exe

svchost.exe (wszystkie)

lsass.exe

services.exe

winlogon.exe

csrss.exe

smss.exe

System

Proces bez...

Nie wyłączaj ich z poziomu przystawki Usługi, ale poprostu pozamykaj procesy :)

 

Nie ręczę, że pomoże, ale może pomoże :]

 

Nie wiem co tam masz poinstalowane, niektóre mogą to być jakieś drivery do grafy czy coś tam, ale chyba można je wyłączyć. Max ma też pewnie swój serwer licencji, więc zamknięcie go może spowodować wiadomo co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeav: u mnie dokladnie taka sama sytuacja, instalowalem chyba juz z 5 roznych vrayow, w roznych opcjach, z czyszczeniem rejestru, wylaczaniem firealla i antywirusa (bitdefender) itd, itp, etc. Nic nie pomaga, mogila, conajmniej 2 moich znajomych ma ten sam problem i tez nie wiedza co zrobic. Plaga jakas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz Marcin napisał - ja mialem to samo - zamykanie procesow nie wiele daje - ktoras z usług koliduje - uninstall wszystkie takie chałki które moga to powodowac - wogóle nie wiem po co wam firewalle etc - albo jakis syf złpałes ktory sie moze łączy z jakimis serwerami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem rozwiązany!

Problemem był antywirus, samo zakończenie usługi antywirusa nie pomagało. Tylko nie wiem co on tam robił, że nie chodziło, nie miał firewalla wbudowanego.

 

z tymi programami działa vrlserver (te sprawdziłem):)

Panda 7.0 Platinum

Antivir

z tymi nie :[

NOD32

Panda Titanium 2005 Espagnol :)

 

Thanx All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko xeav, dzięki za info. U mnie to samo było. Bez noda działa, ale niestety bardzo lubię tego antyvira, a vray zdaje się sprawdzać za kazdym razem coś tam. Gdyby nie to, to można by na czas instalacji vray'a wywalać noda. Nie takie kombinacje się już robiło z kompem :]

Więc prośba, jesli by ktoś znalazł jednak rozwiazanie jak odpalić vraya i noda prosiłbym o umieszczenie info tutaj.

pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi! have the same problem as xeav had a few months ago. 3Dmax 8 did connect to the VRLserver, but the connection was suddenly closed.So I9 can't use the V-ray renderer. I'm from Slovenia, so I did kind of understand from reading your posts, that the problem can be with windows sp2 firewall and antivirus programs, but still I need your help. Can please someone translates for me the solution of the problem in English. :)

Thank you for the info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herszt1985

ja mialem podobny problem !!

na swoim win mialem:

1. norton antivirus 2006

2. kerio personal firewall 4.2.3

3. netlimiter 1.3

odinstalowalem (1) i (2) i dalej nie dzialalo;/

wiec juz akcie totalnej desperacji zrobilem czystki w sofcie

i okazalo sie ze po odinstalowaniu (3) zaczelo dzialac!!!!

spowrotem zainstalowalem (2) i dalej dziala ;)

nie wiem jak z (1) bo nie chcial mi sie spowrotem zainstalowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności