Skocz do zawartości

Scena 3D: Château


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

xeav, xeav, ja nie wiem, może ty masz jakąś klawiaturofobie bo zwykle Twoje posty ograniczają się do jednej linijki ;) Może napisz coś więcej, co to ma być docelowo, jaki pomysł, może jakieś koncepty, jaką metodą modelujesz... no wiesz jak to w WiPi'e :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no modelik fajny, tylko mam jedno zastrzeżenie, mianowicie w tylniej ścianie mieszkaja ludzie, jak ktoś by ich zaczął atakować to oni wszyscy zginą

ty to projektowałeś czy się na czymś wzorowałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..:: Wiktor ::.. - dzięki

Vorek - nie chcę za bardzo obciążać serwera :]

slayer2004 - tak, maxwell

pikSar- teksturowanie omg

David14- a niech giną :]

RA- dzięki

skiki- który?

 

modelowane w maya render w maxwellu. Wymodelowane z nudów :]

 

siatka

 

wirechateau5wr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.mury obronne - albo krenelaż albo arkadki (-: Zdecyduj się.

2.mury obronne od zewnętrznej strony gładkie - bez wyciśniętych łuków - po co atakującemu ułatwiać sprawę i robić miejsce do ukrycia się?

3. Okna w donżonie za duże. Więcej ale mniejszych.

4. W tej mniejszej budowli - dach kopertowy - no bo ja wiem? Ja bym tam walnął otwarty dziedziniec. Poza tym taki duży dach to byłby spory problem w zamierzchłych czasach - zwłaszcza o takim spadku (niezbyt duży)...

5. Przewiązka nad bramą - nie wyciągałbym jej dachu do wysokości dachów sąsiednich baszt.

6. Układ - trochę zgubiony podział na "dolny zamek" i "górny zamek"....

POza tym fajnie będzie....

 

PS. Ale ze mnie kwękający kontestator... ((-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym obrazku z wstępnym teksturowaniem dobrze widać pewną alogikę (ale super słowo) konstrukcji. Stawiasz kostkę krenelażu dokładnie nad zwornikiem łuku arkad (vide załącznik) - no pomyśl jak to działa w swej statyce. Rozkład sił taki że największe skupienie w najsłabszym miejscu.. Ide o zakład że nikt tak by nie budował muru obronnego - nawet w średniowieczu potrafili dobrze rozwiązywać zagadki konstrukcji - nie mając wiedzy teoretycznej zbyt opanowanej i polegając na doświadczeniu empirycznym...

Jak robisz model to niech będzie tip top (-;

I wciąż ten dach na tym osobnym obiekcie - taki dach to gratka dla łuczników z płonącymi strzałami (((-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo - wołają na mnie smok wawelski (-;

 

Ale bajdełej to jak się czepiać to rzeczowo nie? (-; Wiem że to wredne tak wyszukiwać komuś byki (liczę że się kiedyś odpłacicie ((-; ) ale ktoś to musi robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeav - bo widzę że w maxwellu rzeźbisz - daj info ile Ci się robił taki preview jaki wklejasz i na jakim sprzęcie (-;

Bo mi się strasznie podoba założenie działania maxwella - tylko chyba coś czuję że po prostemu mój sprzęt do tego za słaby - chyba że jakieś kruczki optymalizacyjne (((-;

A podoba mi się bo uwielbiam fotografię i renderer ktory "myśli" fotograficznie jest bliski memu sercu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chateau26pk9js.th.jpg

zaznaczylem na czerwono.. nie iwem jak tobie ale mi sie okna w tym budynku wydaja za duze. jesli to ma byc twierdza obronna to chyba powinny byc malutkie okna .;] pozdr :) ale ogolnie bardzo fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHmmm Thnx. Może coś pomęczę sobie dziś testowo - jakieś nieduże żeby w końcu w ogóle zobaczyć efekt (-;

 

Skiki ma rację - już to pisałem - okna w donżonie (tak się taka samodzielna wieża mieszkalno obronna zowie) są kapkę za duże - lepiej zmniejsz je a zrób ich więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie i pytam całkiem poważnie: po co renderujesz to teraz w maxwellu??

 

w scanlinie miałbyś to samo w dużo krótszym czasie

 

edit: do postu poniżej

oj sorry nie doczytałem, że to maya ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ładne, tylko nie sądze aby ktoś używał mostu zwodzonego ;) Po prostu do naszych czasów już chyba żaden działający się nie zachował bo nie było potrzeby stosowania. Nawe fos się pozbywano często z uwagi na to że była to wylęgarnia wszelkiego choróbska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeav na dachu klocki lego? Zagęść arrayem dwukrotnie i będzie dachówka. BTW to akurat we francyji nie kładli takiej dachóweczki karpióweczki tylko dach był pokrywany łupkiem (taki rodzaj skały) - większość chateau'ów ma takowe... (-;

zobacz tutaj

Przykłady:

lupek_dla_wymagajacych_zaj.jpg

2414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności