Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Silnik V8 - animacja i prezentacja


err0r

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Robie animacje silnika V8, na potrzeby pokazowki przy obronie pracy ;). Aktualnie mam mniej wiecej zrobiony model, dobrane oswietlenie i materialy. Jednak chcialbym cos jeszcze pogrzebac i poprawic istotne sprawy. Jakie ? Nie wiem i dlatego pytam - ja juz stracilem troche samokrytycyzmu przy tej robotce. Prosze o kontruktywne rady :)

 

Co do techniki, model 3d w maxie. Rendering w finalRender stage-1, czas renderingu ok. 1h w tej jakosci co jest. Sa 3 swiatla, dodatkowo HDRI.

 

Podobny ale "biedny" model silnika znalazlem na 3d cafe, zalatwilem se ksiazke od Lancii z tym silnikiem i zrobilem go na nowo.

 

Sporo pracy i kombinowania w to wlozylem. Szczegolnie animowanie i synchronizacja pracy silnika, jego komponentow, zajela wiecej niz nie jednemu mechanikowi w warsztacie ;)

 

Chce jeszcze dopracowac to. W animacji wszystko dziala i buczy, beda przekroje 3D, ale generalnie chodzi o zrobienie wrazenia na komisji przy obronie pracy inz. z grafiki komp ;)

 

engine_01.jpg

 

 

engine_02.jpg

 

 

engine_03.jpg

 

 

Pozdr.

Eric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam kolegę z branży :) (mój model V2 jest gdzieś w WIPie też)

 

Ja co prawda tylko model zrobiłem w ramach nauki ePoly, ale z chęcią Ci pokibicuję w animacji. Pytanie mam co do tego paska z literami na ściance bocznej przy cylindrach - nie są w lustrzanym odbiciu? Jak je robiłeś, bumpem czy wymodelowałeś?

Co do renderu sie nie wypowiem bo ja w vrayu renderuję w tej chwili i się nie znam. Na mój gust troche za duże ziarno wyszło.

 

Pozdro, Kermit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam co do tego paska z literami na ściance bocznej przy cylindrach - nie są w lustrzanym odbiciu? Jak je robiłeś, bumpem czy wymodelowałeś?

 

Nie są. Dziwnie to wygląda troche bo jest tam napisane V8 BMW820906-1005-X i ciezko się skapnąć, że pierwsze znaki to akurat V8. Jest to wymodelowane - w uproszczeniu wytłoczony spline. napis z obwodka z zaokraglonymi rogami.

 

Na mój gust troche za duże ziarno wyszło.

 

Troche meczylem ten material i taki mi sie spodobal jako ze robi lekko chropowaty ten metal. Wynika to tez z tego ze ustawilem jego Qual;ity na niska jakosc zebe renderowalo sie w rozsadnym czasie. Na plakat se wyrenderuje ladnie ;), a w animacji zostane juz chyba przy tym i jeszcze nizszej rozdzalce.

 

Co do Twojego silnika - to dzieki za info o nim. Spodobał mi się pomysł z tymi czerwonymi elementami zamykającymi silnik. Chyba dorobie cos w tym stylu w tym silniku nad walkami rozrzadu :)

 

Dzieki za odp. Pozdr. Eric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz chce zobaczyc jak to bedzie chodzilo, zasze podobaly mi sie ruchy tlokow:] zobaczymy jak u ciebie wyjdzie;]

 

Ruchy tłokow jak i wiekszosci sa juz zanimowane i ruszaja sie jak prawdziwe tloki poniewaz dowiazane sa do walu korbowego z jednej strony, a z drugiej ruszaja sie po prostym odcinku w obrebie cylindrow - najwiekszy problem to czasochlonny rendering oraz selekcja co warto w niej pokazac - ma byc minuta animacji.

Musze jeszcze zsynchronizowac tylko walki rozrzadu.

 

Specjalnie dla Ciebie wrzucam preview z viewportu ruchu tlokow :D

6.7 mb divx 4.

http://eric.vi.pl/test.avi

 

Pozdr.

Eric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Twojego silnika - to dzieki za info o nim. Spodobał mi się pomysł z tymi czerwonymi elementami zamykającymi silnik. Chyba dorobie cos w tym stylu w tym silniku nad walkami rozrzadu :)

 

 

Mam nadzieję, ze nikt się nie przyczepi, bo mnie znawca tematu powiedział, że się będzie strasznie nagrzewać pokrywa głowicy i nie ma prawa być lakierowana proszkowo :) Jednak namiętnie oglądając OCC stwierdzam, ze oni parę silników zdrowo przelakierowali. Nie wiem czy to jakieś nowoczesne lakiery czy co, ale jednak kolory na silnikach były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze nikt się nie przyczepi, bo mnie znawca tematu powiedział, że się będzie strasznie nagrzewać pokrywa głowicy i nie ma prawa być lakierowana proszkowo :)

 

JAk odpale animacje to zobaczymy co sie bedzie dzialo z lakierem :D. A tak na serio to sie nie znam na lakierach wiec coz moge powiedziec, skoro u tunerow daja rade to chyba moze byc ;).

 

Zrobilem update.

 

Zrobilem te pokrywki u gory... nie moge zdecydowac sie na kolor. Ponizej daje przyklad kilku kolorow. Ktory sie Wam widzi ? :)

 

pokrywy_test.jpg

 

Glosowac prosze ;) moze jakies sugestie . Thx

Pozdr. Eric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze te tloki beda szalec, troche za wolno.

Dobry kumpel ;) dal mi rade zeby puscic wszystko szybko wlasnie, i w jednym momencie dac fajny slow motion jak w matrixie ze zblizeniem na rozne aspekty silnika, a nastepnie znow puscic 4000 obrotow/min i tak zakonczyc animacje ;)

 

Wiesz juz ile bedzie ci sie animacja renderowala?

Jeszcze nie wiem, ale szacuje tak 50 klatek na 24h/komputer w 640x480 w zadowalajacej jakosci. Do tego zaprzegne pare komputerow i mam nadzieje ze na styk zdaze w 2 tygodnie. ;)

 

masz zamiar stworzyć tam efekt wybuchu w tłokach ?

Czesc. Raczej nie. Co prawda moznaby sie o to pokusic jednak nie mam juz zbyt wiele czasu na dodatkowa prace z tym - do konca marca musze zrobic rendering munuty animacji, i do tego napisac jeszcze duuuzooo stron teorii do pracy :) Pozdr. Eric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz juz ile bedzie ci sie animacja renderowala?

 

Co do czasu renderingu mam nowe wiesci. Po optymalizacji ustawien fRendera - wylaczeniu GI ktore nic sensownego w tym przypadku nie wnosi, dostalem czas 10 min na klatke 640x480, wiec jestem juz spokojniejszy. Jakos wyrobie z renderingiem :)

 

można widzieć co studiujesz, że masz taką fajną prace dyplomową?? :]

 

Studiuje informatyke spec. grafika komputerowa :) na WSHE Lodz. Co prawda studiow nie polecam, bo jak sam nie przysiedzisz to za duzo mozesz nie wyniesc, ale przynajmniej dyplom robisz fajny. Temat sam wybralem, moglem wziasc inny, ale chcialem koniecznie temat wizualizacji 3d. W pracy daje jeszcze inne wizki zrobione przeze mnie. Pozdr. E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co prawda studiow nie polecam, bo jak sam nie przysiedzisz to za duzo mozesz nie wyniesc,"

 

z tego co ogarnąłem, ogólnie na takich studiach trzeba się wiele samemu przyłożyć. Jak nie jakieś kółka to w domu albo w szkole po zajęciach.

 

Spodziewałem się, że render będzie długi, ale ta praca tego wymaga.

 

10 minut na klatke piszesz..ostatnio renderowalem kilku kilkusekundowych animacji, myslalem ze men cholera wezmie, 10 sekund animacji 1,5 h.:/ przy ekonomicznych ustawieniach i rozdzialce 400x cos tam..wiem z gory przygotuj sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Robie animacje silnika V8, na potrzeby pokazowki przy obronie pracy ;). Aktualnie mam mniej wiecej zrobiony model, dobrane oswietlenie i materialy. Jednak chcialbym cos jeszcze pogrzebac i poprawic istotne sprawy. Jakie ? Nie wiem i dlatego pytam - ja juz stracilem troche samokrytycyzmu przy tej robotce. Prosze o kontruktywne rady :)

 

 

engine_03.jpg

 

 

Pozdr.

Eric

Witam!

Pierwszy raz widze takie prowadzenie pasków rozrzadu w BMW.

Brak kół napinajacych, przy takiej konstrukcji paski by sie porozrywały (za duze odleglosci od kół zebatych)

Przegladnij Auto Data CD i zobzcz układ rozrzadów.

Modelowanie jest super.

Czekamy na animacje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo mega Mastah :]

 

Kope lat ;)

 

Widze ze jednak sie zdecydowales na silnik ;) Narazie spox (nie czytalem wyzej za duzo tego, Cypr rozleniwia:P ) na kiedy musisz skonczyc?

 

Aha o komisje sie nie martw, pewnie i tak juz teraz by ci 6 wpisali znajac nasza komusje, hahaha.

 

Pozdrow ekipe ode mnie ;)

 

Wpadne do Ciebie jak bede in da house.

 

3dsie m8

 

Edit -> ja na dyplom robie environment pod next geny :D Bedzie jazda HAHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności