Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Dwarf (in progress)


Matys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio przegladalem stronke The Witchera i strasznie mnie powalil poziom graficzny concept artow, wykonania jaki i podejscie do postaci. Tak czy inaczej postanowilem sobie zrobic takiego Dwarfika zainspirowanego ta gra, ksiazka. Wiedzmina czytalem kupe lat temu nie wiele pamietam wiec raczej malo sie nia sugorowalem sama ksiazka zreszta moim zdaniem byla hmmm... nvm . Glowny obiekt na ktorym sie wzorowalem to jeden z renderow ktory mozecie znalesc na oficjalnej stronce.

Postac zaczolem na dobra sprawe robic wczoraj narazie tylko zarys,

dzisiaj meczylem sie z wlosami ale strasznie lipnie to wyszlo wiec narazie nie bede tego postowal. Obiek bedzie jeszcze solidnie dopracowany w ZB no i otexturowany, bo narazie pozostawia wiele do zyczenia. Pozdrawiam.

335yw.jpg

nie wszystkie elementy mi jeszcze pasuja, nie jestem do nich przekonany wiec chetnie poznam wasze opinje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no teraz to ta postac wyglada jak normalny czlowiek, proporcje wogole nie przypominaja tych krasnoludowych. Rece i nogi sa za dlugie, głowa za mała no i powinien miec beerceps :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie:) tylko dorob mu jeszcze wlosy brode i wasy.. najlepiej jakies takie z warkoczykami:) albo cos w tym stylu:P :) bo malo krasnoludowy ten krasnolud, a tak btw. to co to jest ten caly ZB? bo juz sie kilka razy z tym terminem spotkalem i nadal nie mam pojecia:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no buty sa jakby hmm... takie "na obu stopne" nie sa wyprofilowane pod odpowiednia stope:P i glowe powieksz, brakuje sutków oraz barki troche male w porównaniu do kapturów:)...

ale modelik fajny...

jeszcze ta klatka taka "okragla".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model bardzo ładny, góra pierwsza klasa. ja sie doczepie do łydek.. jakies strasznie grube sie wydają.. i spodnie jakby nie miały grubosci.. poza tym to to co już ludzie napisali. czekam na efekty.. i zrób go bardziej krasnoludzkiego :) pozdrawiam i życze powodzenia

 

aha.. i z ta glowa i budoa ciała.. strasznie przypomina jakiegos indiania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_kuba_ - :-) dzieki, z tymi butami walcze jeszcze :/ ale nie jest latwo.

 

KLICEK - dzieki, chcialem wlasnie zeby to byl koles z jajami taki co potrafi trzepnac kogo czy co trzeba (bez skojazen ;-) )

 

Łukasz Jaskólski - glowke juz powiekszylem, ...bo on ma beben przeciez taki profesjonalny, kontrolowany kaloryferkiem zwany (ale rym O_0 to sie wytnie) ;) , nad sama twarza jeszcze sie zastanawiam tak jak powiedzialme bede to jeszcze w ZB obrabial wiec zaliczam to do szczegolow ktore bede dopracowywal w pozniejszym etapie, dlugosc konczyn terz juz poprawilem updata dam pojutrze.

 

chudy - :) tak troszke ten dwarf inny niz cala reszta ale chcialem poexperymentowac, zrobic takiego prawdziwego wojaka co zeczywiscie bedzie w stanie walnac toporem tak zeby nie terzeba bylo robic jak w Lordzie ze Gimly nie mial zadnej efektownej walki bo byl mala kulka co biegac nie umiala ;)

 

torm - tak wlasnie tym min. sie zajmuje wloski juz zrobilem mysle jeszcze nad broda bo taka zwykla, prosta mu nie pasuje za cholere :/ no nic jeszcze przetestuje inne motywy.

 

wizz - hmmm z tymi spodniami to jeszcze nie wiem do konca teoretycznie to one beda proste, dosc sztywne zeby widac bylo krawedzie ktore maja podkreslac cala postac jej ogolny zarys, jakies zmarszczki napewno bede.

 

 

Baldack - buty poprawiam bo zeczywiscie wygladaja watpliwie (lekko mowiac) :D, co do anatomi to tez bede jeszcze dopracowywal chce narazei zlapac forme, szczegolami bede sie jeszcze bawil.

 

meiker - dzieki ciesze ze sie podoba :)

 

BLADE - dzieki ;) ...lydki poprawione, glowa juz tez, ze spodniami szczerze mowiac nie wiem o co chodzi? tak czy inaczej bede go meczyl i nad nim pracowal to moze kiedys jakas krasnoludzica go nie wygoni ;)

indianiec jaki indianiec :P nie no jasne ze kozystalem z poprzedniego modeliku.

_________________________________________________________________

Dziekuje wszystkim za wszelkie rady, jak dla mnie to teraz glowny sposob zeby sie czegos nauczyc wiec bardzo je sobie cenie. Pojutrze postaram sie cos zupdatowac. a i przepraszam za wszelkie bledy ort i literowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha - hmmm... po primo wzrost poprawialem o czym juz pisalem, "po drugie primo" z rysami twarzy bede walczyl jak bede mial wloski i cala postac o czym tez wspominalem a "po trzecie promio" spaslaka juz robilem :P (zapraszam do game art)

nie no ale tak serio to mam nadzieje ze cos mi z tego wyjdzie podobnego do krasnoluda, zdaje sobie sprawe ze nie jest to klasyczny krasnoludek ale tez nie mial byc. No nic zobaczymy co z tego wyjedzie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos pisal juz , ale przynajmniej mi osobiscie wydaje sie ze palce sa za dlugie , tak to fajny model , bardzo podoba mi si brzuch o ogólnie od pasa w gore , spodnie i caly ten rynsztunek tez beda fajne jak dodasz detal,

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo Matys!

1) nie sluchaj Knysha-y

2) fantasy & war3 & rpg & wiedziu rulez

dla tego podoba mie sie Twoj wybor.

3) model jest spoko, na pevno jeszcze go pograsujesz ALE zanim zaczniesz texturowac to zagadaj moze do empecka z game artu. on robi najpierw hi poly postaci i na ich podstawie low> moze to jest to czego szukasz...(sam nie wiem jak to sie robi dokladnie- klopotem jest chyba unwrapowanie...(identyczne))

czekam na update.

ps. "Cytat: Napisał torm: btw. to co to jest ten caly ZB?" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qba - milo ze sie podoba, anatomia taka zeby wygladala (przynajmniej w teori) jak najbardziej efekciarsko. Jeszcz nie jestem zadowoloby z ramion ale o tym jeszcze bedzie czas podyskutowac, tak czy inaczej wielkie dzieki ;)

 

Nezz - dzieki, postaram nie zepsuc modeliku, co do lapek to masz racje troszke jest tam zkaszanione, mianowicie wewnetrzna czesc reki jest wezsza niz zewnetrzna powinno byc na odwrot przez co palce sa dluzsze . no ale liczylem ze nikt nie zauwazy :P pozdrawiam

 

SirAnen - ... nie wiem czy nauczyles sie czegos po ostatnim Twoim watku i szczerze mowiac malo mnie to interesuje, jeszcze mniej interesuje mnie twoja opinia na temat tej postaci.

 

kurt_hectic - dlaczego mam nie sluchac Knysha ma fajnego avatara ;) (umiejetnosci tez nienajgorsze)

...lol poczekaj jak go skoncze to beda dopiero jajca :o

a z tym high w low to wydaje mi sie ze nie jest zabardzo skomplikowane zreszta robie terez tez cos takiego ...hmmm (dla zainteresowanych oraz wybitnie cierpliwych jednostek http://sententia.hopto.org/Sententia/jsp/sententia-links.faces ) tam jest panna ktora robil w low ale nie ma co sie rozpisywac...

 

BLADE - :) mysle ze ludzie maja lepsze rzeczy od roboty :P ale wielkie dzieki za mile slowa. (zaraz tam zajrze i postaram sie byc mily jak cholera ;))

 

 

----------------------------------------------------------------------

malutki update

poprawilem buciki, moze nie wygladaja na dwarfowe ale chcialem zeby byli niskie a innego pomyslu nie mialem, mam nadzieje ze texturka nada im lepszego wygladu.

powiekszylem glowe oraz skrocilem nogi i to bylo by na tyle

broda tylko testowo, raczej napewno tak nie zostanie (zreszta bez zadnych wypasionych ustawien taka zeby byla)

a i sorka z jakosc :/ pierdzilone wlosy rederuja sie minutami ehh nie chcialo mi sie tego jeszcze raz renderowac...

96qs1.jpg

sorka za bledy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mi sie wydaje, albo ma proporocje blizsze czlowiekowi niz krasnoludowi, ale byc moze to dlatego, ze caly render mi sie w oknie nie miesci

 

broda sucha, jedna iskra i koles plonie :D

 

poza tym palce nie za dlugie?

 

w zadnym wypadku sie nie czepiam, modelowanie ladne ;d

 

btw: buty to ja bym mu chyba zawiazal, chyba, ze to krasnal pastuch, wlasnie sie z siana podniosl ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y2d - dzieki za uwagi wiekszosc z nich oczywiscie poprawie pozdrawiam.

 

kurt_hectic - dzieki stary naprawde pomoglo.

 

Jim mee - no nie wiem mi sie tam nie podobaja ;) ale jeszcze nad tym popracuje

 

maly update

 

186dx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narazie przypomina jakiegos wioskowego kowala. Tak jak pisali wczesniej ludzie. Zmniejszyl bym go, wiekszy brzuch i troszeczke tluszczyku na twarzy i calym ciele. Nie bede juz męczył ale dosc obfity zarost na ciele tez dalby bardziej wyrazny zarys tego iz to jest krasnolud. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal odnosnie wlosow.... sugeruje abys uzyl... 2 razy systemu wlosow:

1) krotkie\zarost 3mm

2)dlugie \warkoczyki

wtedy kazdy rodzaj mozesz osobno modyfikowac...sadze, ze wygladalo by to lepiej

 

sto lat temu, jak jeszcze sie uczylem, robilem postaci i inne rzeczy.... hi poly...

brodacz0sa.jpg

brodacz25tg.jpg

 

poza tym proponuje standartowy model adidosa, ver. dla krasnali :) :

putitinbot5lh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe buty sa niesamowite :)

z wolami tylko sie bawile z atwarz jeszcze sie nie zabieralem.

zle chcialem grubsze wloski nie takie fredzlowate. no nic zobaczymy.

dzisiaj posiedze nad bucikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zrob mu bardziej masywne buty, spodnie tez moglby by byc bardziej 'masywne' teraz wygladaja jak zrobione z cienkiego materialu - watpie czy takie krasnoludy nosily [no chyba, ze jest to pizamka albo cos ;] ]

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnoludy są niższe, bardziej przysadziste, lubią piwo a co za tym idzie są dość mocno przy kości. Typowy krasnolud ma włosy ciemnobrązowe, średniej długości oraz brodę tego samego koloru. Nie mają tak wyraźnie zarysowanych mięśni brzucha, zdecydowanie bardziej rąk i nóg. Ale i tak mi się podoba, mimo że dwarfa to nie przypomina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie bardzo podoba tak jak juz pisalem wczesniej, co do butow to wymagaja troszke pracy, ale wydaje mi sie ze noga przy kostce jest zdecydowanie za gruba , dlatego to tez znieksztalca but, i daje dziwne uczucie uciecia konczyny dolnej :)

 

powodzenia w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się nie podoba,

wrażenia podobne jak maczuga, wygląda jak napakowany człowiek,

akurat kolor włosów morze być ale samej brody nie trawie, krasnoludy sa bardziej krepe, na brzuszku fałdy a na bicepsach aż pęka, krótsze nóżki...

i ten fartuszek jakiś dziwni...

ale podobają mi się bransolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha - wielkosc buta troszke poprawilem, co do spodni to juz nie chce mi sie do nich wracaj mysle ze nie wygladaja tak najgozej, co nie znaczy ze nie masz racji. pozdrawiam i dzieki za uwagi :)

 

maczuga - caly probelm ze chcialem zrobic cos troszke innego o czym pisalem w poczatkowych posta, w kazdym razie musze przyznac ze daleko mu do klasycznego dwarfa. Troszke zmienilem budowe ciala mam nadzieje ze w dobra strone. rowniez dzieki za posta ;)

 

uncle - wlsnie nie chce sie wzorowac na konceptach z wowa czy ostatnio ciekaym trailerze warchamera, ale pokombinowac samemu nawet bez konceptu co zadko mi sie zdaza. posdrawiam

 

kurt_hectic - dzieku kurt postaram sie poprawic, trosze te buciki z innej bajki ale tak jak mowie troszke to bylo ffa. dla odmiany nie dostaniesz posdrowien :P ;)

 

KLICEK - :P abstrahuja... cholera nawet nie wiesz jak mam ochote wyzwac Cie na jakas bitwe ;) pewnie bym chwalebnie polegl ale jaka to byla by zabawa!!

co do uwag to popatrze jeszcze na to cos sie zaradzi, teoretycznie tam sa okucia z metalu cos tak jak na przodzie buta ale juz mniej dopracowanie (lenistwo) thx m8 ;)

 

Tullaris - co chcesz od fartuszka nie wolno krytykowac fartuszka :P nie no szkoda ze sie nie podoba, poprawilem torszeczke posture moze teraz bedzie lepiej, odnosnie bransolejty to wlasnie mam mieszane uczucia moze nie do samej bransolejty ale do tego czegos miekkiego na lapce pod bransolejta zeby twardziel sie nie pobcieral, jak bede mial czas to to jeszcze dopracuje. pozdrawiam i dzieki za opinjie :)

 

___________________________________________

A teraz artystyczna czesc programu :o

 

zalczolem robic tlo zeby odpoczac od Wladka

narazie niewiele ale bedzie lepiej, oswietlenie jeszcze nie ruszone wiec wyglada narazie jeszcze kiepsko.

316pb.jpg

 

no i nieszczesny dwarf w wiekszej rez.

309sl.jpg

krytyka bedzie jak najbardziej usprawiedliwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedak nie ma pępka,

paznokciami bym się nie przejmowała zbytnio, bo z daleka nie będzie widać, chyba że dasz zwiększenia na dłonie,

natomiast same dłonie są jakby zbyt delikatne jak na takiego silnego chłopa

i włosy są dziwnie wyrenderowane, tak jakby prawie bez cieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności