Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Bf-109 G-6


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model naprawdę fajny ale kurcze slinka mi leci na mysl o scence: Samolot w powietrzu. jakis dof. Chodzi o dynamikę, ruch, akcję, a tutaj stoi sobie przed tym hangarem i scenka wydaje sie nudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model samolotu jest świetny .. scena w calości tez wygląda okazale :P Hangar moim skromnym zdaniem doskonale pasuje do samolotu... wiaderko i beczki dodają realizmu.

Gratuluje zakończenia pracy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktoś da choćby popiersie pilota to zrobię scenę in the air:P Ale jak na pierwszy ukończony model i pierwsze teksturowanie w życiu i tak jakoś wyszło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać tu chęć i zapał, ale chyba teamt jednak zły.

Aby robic modele historyczne, trzeba się zagłębic ostro w temat i to nie na tydzień, czy dwa.

To jest raczej model modelu (i to kartonowego).

Różnica jest taka jak robienie modelu płotu pomalowanego farbą i płotu z naturalnego drewna.

Ps - gdzie i kiedy niemcy lub kraje podbite miały takie hangary na lotniskach - to już poprzednie te nasze wagony pkp lepiej pasowały Za duzo Chameryki w tym historycznie "niemieckim" renderingu.

Te beczki i wiadro (!???) to rozumiem tez jakieś Twoje wyobrażenia na temat tego, co powinno stać przy samolocie, chyba niekoniecznie pasujące do realiów wtedy, choć wiadro zawsze się przyda , hehe

 

Nie poddawaj sie, chciałeś, to masz.

 

ps. to jest tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

sorki ale denerwuje mnie jak ktos "podkoloryzuje" nie swoja pracke wedlug mnie jest to chamskie ;)

mi tam sie scenka b.podoba :)

tylko chcialbym jeszcze zobaczyc model szary i jakies siateczki oczywiscie jak ci sie chce :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Nielocie,

Słowa nie napisałem na temat tej pracy w sensie stopnia i użycia i jakości zaawansowania techniki 3d. A chyba niesłusznie mi to wypominasz w formie średnio udanej metafory.

 

Pisałem o realiach historycznych, które zostały wykrzystane do wspomnianej pracy, polecam lekture mojego postu ponownie.

 

Nie napisałem też,że praca mi się nie podoba, co ewidentnie sugerujesz.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 - to nie jest chamskie. jesli autorowi tematu sie to niepodoba to niemaproblemu - post zniknie raz dwa. Zreszta zrobilem to samo w WIPie i spotkalo sie to z pozytywna opinia. Zwlszacza ze naprawde troche szkoda mi sie zrobilo tej scenki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 - to nie jest chamskie. jesli autorowi tematu sie to niepodoba to niemaproblemu - post zniknie raz dwa. Zreszta zrobilem to samo w WIPie i spotkalo sie to z pozytywna opinia. Zwlszacza ze naprawde troche szkoda mi sie zrobilo tej scenki ;]

nie no zibi spoko :) ja to tak ogolnie a ze akurat ty sie napatoczyles przypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać tu chęć i zapał, ale chyba teamt jednak zły.

Aby robic modele historyczne, trzeba się zagłębic ostro w temat i to nie na tydzień, czy dwa.

To jest raczej model modelu (i to kartonowego).

Różnica jest taka jak robienie modelu płotu pomalowanego farbą i płotu z naturalnego drewna.

Ps - gdzie i kiedy niemcy lub kraje podbite miały takie hangary na lotniskach - to już poprzednie te nasze wagony pkp lepiej pasowały Za duzo Chameryki w tym historycznie "niemieckim" renderingu.

Te beczki i wiadro (!???) to rozumiem tez jakieś Twoje wyobrażenia na temat tego, co powinno stać przy samolocie, chyba niekoniecznie pasujące do realiów wtedy, choć wiadro zawsze się przyda , hehe

 

Nie poddawaj sie, chciałeś, to masz.

 

ps. to jest tylko moje zdanie

No dobra to po kolei. Nie wiem czy nie zagłębiłem sie w temat skoro model zacząłem robić w grudniu i zebrałem pewną dokumentacje.

Nie wiem co rozumiesz przez pojęcie modelu modelu kartonowego. I nie za bardzo zrozumiałem metaforę.

A co do hangaru to faktycznie go wymyśliłem i to był raczej speed:P

 

EDIT: ZiBi_PL - nie mam nic przeciwko przeróbką moich renderów (pod warunkiem że o tym wiem ofkors) ale jak na mój gust trochę tam przesadziłeś, gdyby było łagodniej było by lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, przepraszam muszę sprostować pana brojler

 

Sam osobiście nadzorowałem prace nad robieniem modelu 3d samolotu :

 

Bf-109 G6 W.nr.163306, 2./JGr West, maj 1944 r. Lotnisko Gabbert (Jaworze), który został wydobyty z jeziora w pobliżu Jaworza przez fundację Zbigniewa Niemczyckiego "Polskie Orły" - http://therapist109.tripod.com/walkaround/163306/163306.htm

 

I nie uważam tutaj aby nie było włożone w ten model za mało chęci i wiedzy historycznej. Model powstawał w oparciu o całkiem konkretną literaturę którą sam udostępniałem. Bibliografia to :

 

- Bf-109 G/K - J. Plewka - Kagero

- Aerodetail - Bf-109 G/K

-Top shot - Bf-109 G - Kagero

 

+ zdjęcia odrestaurowanego Gustava z muzeum karakowskiego z własnych zbiorów.

Model jest zrobiony w ok 99% zgodności historyczno oryginalnej. Więc nie wiem dlaczego stwierdzenie model modelu kartonowego...

 

Co do beczek i innego ekwipunku wokoło samolotu. Nie wiem jakie ma pan pojęcie historyczno-lotnicze na temat Luftwaffe i ogólnie lotnictwa ale obładowanie płyty postojowej - tak zwanej stojanki, różnego rodzaju pojemnikami jest rzeczą naturalną. Od początku wojny do końca (gdzie są piękne fotki całych lotnisk wypakowanych "śmieciami lotniczymi") Tankowanie i załadunek amunicji jest rzeczą naturalną podczas działań bojowych. Jest wiele fotek potwierdzających.

Przykłady:

32329kv.th.jpg

me109e76s8lk.th.jpg

me109beingoverhaulednew1oa.th.jpg

 

 

Natomiast co do malowania jest ono w 100% poprawne. Jeżeli chodzi o sam wygląd textur to brakuje tylko weatheringu w postaci zacieków po ew. jakiejś padającej na samolot wodzie. Jest piękne okopcenie. Ja poprosił bym jeszcze rendery ukazujące widoki z góry, dołu i boki (profile).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności