Skocz do zawartości

Jakiego używacie 3dsmax'a i dlaczego?


patry

Mam 3dsmax'a  

93 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mam 3dsmax'a

    • 8
      54
    • 7
      20
    • 6
      12
    • 5
      6
    • Starszego
      1


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wybacz ale jesli mówisz o ósemce to chyba masz pirata skoro tak twierdzisz:D

 

częściej mi się ósemka wywalała, bez podania przyczyny. Skąd wiesz czy mam pirata, może mam triala i foramtuję systematycznie dysk co miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ósemke wstyd sie przyznać ale mam pirata :( nie stac mnie na oryginał, ale mniejsza oto, ósemka ma dużo błędów a SP powodują że nie włącza mi sie max, ale i tak jest super man ćłokey cool niebo lepszy od blendera. posdr 600v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częściej mi się ósemka wywalała, bez podania przyczyny. Skąd wiesz czy mam pirata, może mam triala i foramtuję systematycznie dysk co miesiąc?
nie obrazaj sie-ale mi sie jakos nie wywala i sporo osob to potwierdza-jeszcze przed servicepakami bylo troche bolu przy wlosach i boleanach ale po juz ich nie ma...

EDIT: a tak swoja droga jaki jest sens wypowiadania sie na temat stabilnosci softu jak sie jedzie na różnego rodzaju tgzw"trialach"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 semka jest okej , ale wlasnie riguje postacie skinem i malo nie 32$%^#@%^#^^%&^$#%#%# laptopa o sciane razem z tym maxem zasranym toz tak posranego skina nie bylo od wersji 2.0 ;o includ dziala kiedy mu sie podoba , exclud tak samo samoczynne ustawianie sie wag nie wiem nigdy czegos takiego nie mialem dla mnie to kosmos jedyne co fajne to mirror ... dzieki temu rigowanie zajmuje mniej wiecej tyle co w 7 demce bez mirrora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja cały czas jade na 5.0 :)

przedtem stary komp ledwo co sobie z nią radził (a zwykle kazda nowa wersja programu zżera wiecej ramu i dluzej sie otwiera) dlatego nawet nie testowałem nowszych wersji.

teraz mam nowego kompa ale z przyzwyczajenia robie w 5.0. na razie niczego mi w niej nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toz tak posranego skina nie bylo od wersji 2.0 ;o includ dziala kiedy mu sie podoba , exclud tak samo

No tu masz racje, ale ja włączam sobie wieght toola i klikam na 0 i w sumie wychodzi na to samo (tu jedno klikniecie i tu jedno, a i efekt ten sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrazaj sie-ale mi sie jakos nie wywala i sporo osob to potwierdza-jeszcze przed servicepakami bylo troche bolu przy wlosach i boleanach ale po juz ich nie ma...

EDIT: a tak swoja droga jaki jest sens wypowiadania sie na temat stabilnosci softu jak sie jedzie na różnego rodzaju tgzw"trialach"...

spox.

 

może trzebaby było zrobić ankietę kto używa oryginału a kto kopii? :>

 

anonimową of koz ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeav dla mnie IMHO to czcze gadanie o tych softach-tak na prawde to kazdy wybiera to jna co sie napalil i jak sie utrzyma przy maya czy xsi czy maxie to przy tym pozostanie(albo wybiera co mu bardziej pasuje). Mnie martwi tylka ta pogloska ze maxio ma byc do gameartu-ja wlasnie po tych wtyczkach typu cloth pf czy hair to myslelm ze pojdzie bardziej w strone kina...

EDIT: tu link gdzie "ktoś o tym powiedzial". http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=26899

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buforowanie siatek statycznych usprawnia prace z mesh'ami wysokorozdzielczymi które są jedynie biernie renderowane (nie podlegające żadnej edycji etc. w danym momencie). Na praktyke to przekłada się w skrócie tak, iż mamy więcej fps w viewporcie gdy dana siatka nie jest zaznaczona/edytowana, czyli możemy sobie wtedy szybciej nawigować (dana siatka EditablePoly obciąża w tym momencie komputer tak jak EditableMesh - czyli o wiele mniej)

Jeśli coś źle mówie to niech ktos poprawi, bo to wiedza czysto empiryczna.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu masz racje, ale ja włączam sobie wieght toola i klikam na 0 i w sumie wychodzi na to samo (tu jedno klikniecie i tu jedno, a i efekt ten sam)

 

mniej wiecej tak wlasnie robie , mimo wszystko przez kilka lat rigowania innym sposobem troche sie przyzwyczailem do szybszych rozwiazan mimo ze pedzelek jest calkiem niezly ale nie dlamnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynałem od Imagine 4.0 w DOSie i Micrografix pod win3.11 (ale była jazda).

teraz nie polecam niczego poniżej maxa v6 bo nie ma Mentala :D

 

a na serio to najdłużej pracowałem na maxie4 i był chyba najbardziej stabilniejsza wersją z jaką miałem styczność.

jak na razie mam maxa7 i dobrze mi z tym :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 semka jest okej , ale wlasnie riguje postacie skinem i malo nie 32$%^#@%^#^^%&^$#%#%# laptopa o sciane razem z tym maxem zasranym toz tak posranego skina nie bylo od wersji 2.0 ;o includ dziala kiedy mu sie podoba , exclud tak samo samoczynne ustawianie sie wag nie wiem nigdy czegos takiego nie mialem dla mnie to kosmos jedyne co fajne to mirror ... dzieki temu rigowanie zajmuje mniej wiecej tyle co w 7 demce bez mirrora

 

 

A że tak sie niegrzecznie spytam. Jakiego masz laptopa że sie na nim w maxie bawisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 i 8 maja coraz to nowsze opcje w edit poly, bardzo przydatne . Np. bez bridge teraz ciężko by mi było. Podobnie shell który pojawił się w 6, bez niego bym chyba teraz nerwicy dostał. Kiedyś długo pracowałem na 5, zaczynałem na 3 ale poniżej 6 nie polecam a najlepiej miedzy 7 i 8. Co do stabilności to różnie bywa na różnych kopiach. Max 6 ma błąd w edytorze materiałów, potrafi wywalić do windowsa (oryginalny max, a wciskanie send report to ściema :) Za to podobny do niego 3dViz 2005 ma ten problem poprawiony, tyle że nie polecam tej wersji bo nie ma symetrii i light tracera, ale oryginał jest o 1/3 tańszy od pełnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam podobnie jak mkk3a mam 5 i mi wystarcza

 

PS. mozecie w skrocie cos napisac o modyfikatorze bridge i shell?? bo nie mam 7 ani 8 :/

 

edit: do posta ponizej: thx za odp.

 

edit2: do edita ponizej: hehe ;) i do xeav'a: thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bridge nie znam - shell to taki bajer do pogrubiania. Np jak zrobisz z plane model samochodu to możesz potem za jego pomocą nadac grubosc karoseri bez potrzeby modelowania.

 

edit: do posta wyżej : luzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam maxa z lenistwa, z marazmu, z potrzeby,

siodemki uzywam, osemki pouzywalem, ale mi kudly niepotrzebne do nieczego wiec nie uzywam, teraz jeszcze pozmienialem kolejnosc twardzieli i sie licencja wykoleila, sprzatanie rejestru nie pomoglo, ach zycie,

 

co do stabilnosci:

jesli odpalicie max osiem na sprzecie dedykowanym to prawie sie nei sypie (windzie sypie sie ramka stosu, ale to jzu pretensje do platformy),

sprzet dedykowany to :) cos co moze kupci hobbysta przestawiajac sie z hobby helikoptery - na cg :)

 

na desktopach oczywiscie jest neistabilne, bo desktopy sa neistabilne,

bo kupujemy coraz szybsze maszyny zeby pograc, a nei zeby na nich robic grafike,

a jak ktos slyszy jak wyglada komp pod grafike to sie puka w czolo (przeciez na tym nei da sie robic nic innego-grac czyli)

 

uzywanie neilegalnego softu? chm... a co to znaczy neilegalnego? soft nei moze byc legalny lub nie, jego uzycie moze byac natomiast autoryzowane lub nie, nieautoryzowane uzycie softu do celow niekomercyjnych (czyli takie gdzie nikt absolutnie nei mial z tego ani grosza, nawet posrednio) jest scigane tylko z powodztwa przeciw osobie,

czyli jak ktos sobie w domu, naskrobie w maxie cos ladnego, i jedyny zysk z tego ma elektrowania, to nikt go za to nei zje,

ale jak zrobi ten manewr w firmie.... jest scigany z urzedu, bo firma to nei instytucja non profit, i to juz jest kpk,

wiec si enie stresujcie legalnoscia wedki dopoki nei lowicie ryb,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko oficjalnie przyjmujemy, że każdy soft jakiego używamy na codzień jest oryginalny.

taka Złota Zasada tego forum.

 

jesli ktoś preferuje piraty to jego sprawa i nic innym do tego.

zaś chwalenie się piratami nie jest naprawdę powodem od dumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8 i przyznaję, ze czasem się krzaczy, 7 była znacznie stabilniejsza.

Natomiast bridge jest przydatny... czasem. przydaje się natomiast hair & fur, oraz pelt mapping. Clothem sie tu jeszcze nie bawiłem wielkoskalowo, więc nie za wiele o nim wiem, ele i na niego przyjdzie czas. :)

Poza tym na 8 nie chodza Dreamscape i Lightning, więc mam 7 w zapasie, gdyby trzeba było coś z tych plugów wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tam 7mka ma mirror w skinie :]

 

Moja tez zarzucilem przyklad poprostu hehe

 

A laptopika mam takiego nieciekawego tylko dobra karta graficzna(ati mobility 9700 256) to wszystko musze sobie radzic na nim bo niestety moj komp umarl hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aras -> nie musisz odkopywac tak starych wątków, zobacz kiedy byl ostatni post

 

A ja mam 3ds max 8. Why? A bo lubie być na topie, 1337, trendy czy jak tam kto woli :-D

 

lol... profesjonalne podejscie... mam to bo inni mają... a jakby byla moda na chlopaków w spódniczkach to tez bys chodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglibyscie cos wiecej napisac (i wrzucic jakies screeny) o tym niby szybkim tworzeniu gzymsow do kamieniczek?

IMO w 5.0 tez sie łatwo i przyjemnie robi takie rzeczy, ale moze faktycznie to narzędzie w 8.0 jest odkrywcze.

niedlugo planuje zrobic scenke z wiekszą liczbą kamienic, to mogloby się to okazać dla mnie bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności