Skocz do zawartości

Pechowe liczby, przesądy i inne niedorzeczne zachowania


damusTo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie - najwyraźniej server naszego ulubionego forum ma pecha i ciagle coś mu sie przydarza.

A ja własnie o pechu chciałem podyskutować. Dlatego zwracam się z zapytaniem do was o to co waszym zdaniem przynosi pecha, czego powinienem unikać. Mam tu na myśli przesady, które dodam sa mi totalnie obce, po za liczbą 13 nie znam innych. Nie ważne czy w nie wierzycie czy nie poprostu chciałbym wiedzieć jakie znacie, o jakich słyszeliscie. Wiem bowiem że to bywa ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W zwiąku z nie tak dawnym dniem 06.06.2006 kilka słów odemnie.

Otóż liczba 666 z fragmentu:

"Kto ma rozum , niech liczbę Bestii przeliczy:

liczba to bowiem człowieka.

A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć"

opisuje Nerona. Liczbą szatana jest ponoć 616 :P

Mam nadzieje że nic nie pokręciłem.

 

Aha jeszcze jedno jeżeli chodzi o liczby - to mój 99. post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w anglii nie ma domow z numerem 13.. Jest 12a i 12b :D

A co do innych przesadow, kot - w ogole - przecinajacy droge jest w Anglii szczesliwym znakiem, we Francji przynosi pecha.. Taki ponoc sie przeszedl po linii frontu przed bitwa pod Waterloo :D

 

w Polsce:

Oczywiscie przechodzenie pod drabina, z kazdej okazji korzystam :D

sluczenie lustra, wysypanie soli (tu nie korzystam ;p), siadanie na kancie stolu (jak nie ma miejsca :D)..

btw. skad ja to wiem? :| :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, ciesze sie że dyskusja się rozkręca, doprecyzuje Wam o co chodzi.

Otuz zadaje sie z kierowcami wyscigowymi/rajdowy, i to czesto są przesądne ludziska. Np ostatnio sie rozwalilismy, ponoć przez to że ja miałem nocnik na głowie. Fakt kupiłem dopiero wczesniej nie miałem bo nienawidze w tym jeździć, ale wobec oporów kadry sedziowskiej musiałem uledz. Uderzyło mnie to jak młotem, bo niby jak nie miałem to sie nic nie mogło dziać, a niby jak mam to...

(taką teorie dorobił sobie kolega z którym wspólnie sie w to bawimy)

...dlatego też postanowiłem użyć tego elementu - psychologicznego zastraszania - w projekcie toru wyscigowego który jak juz czesć z was wie namietnie wykonuję. Decyzje o tym ze zakrętów bedzie 13 podjołem juz czas jakiś temu ale to mało, chciałbym wiecej, z tego powodu usiłuję nadrobić swoje braki w tematyce, po teraz faktycznie przypominam sobie że były akcje z drabiną i kotem i guzikiem jeszcze...

Tak chodziło to na osiedlu hehe...

Oczywiście najłatwiej było by gdyby były to liczby te najłatwiej uswiadomić przyszłym potencjalnym uzytkownikom.

Ciesze sie że patrzycie na to globalnie bo i uzytkowicy maja być z całego świata.

Rozumie że liczba 666 dotyczy kregu kultur chrzescijańskich czyli całkiem podatni powinni być na nią zwłaszcza europejczycy, o to duza liczba le może rozbije ją sobie na 3 razy po 6 czegoś.

OK to co jeszcze mozecie mi podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresowałem się ezo i hipnozą. Temat pecha to przepływ, skumulowanie negatywnej energii w czakramach bądź też zły jej przepływ. Poprzez medytacje mozna je oczyszczać i dbać o nie, bo negatywna energia przyciąga tylko nieszczęścia.

 

Może brzmi to dość komicznie ale ja w to wierze ;P Nie wierze natomiast w liczby czy też jakieś przechodzenie przez drabinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresowałem się ezo i hipnozą. Temat pecha to przepływ, skumulowanie negatywnej energii w czakramach bądź też zły jej przepływ. Poprzez medytacje mozna je oczyszczać i dbać o nie, bo negatywna energia przyciąga tylko nieszczęścia.
pomieszales :) to nie był zł przepływ tylko zablokowanie(tak jakby zakrzep :D)

i nie tyle ponoc co medytacją pomaga ale pracą z czakrami. szczerze mówiąc to zwątpilem w ezoteryke, za leniwy jestem :)

IMHo nie ma czegos takiego jak pech jest tylko nie-fart :P albo nieprzeidywalnie-niesprzyjający-zbieg-okolicznośći :D (czy jakos tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kierowcy na moim torze beda mieli nie fart, bo przybadkowym, nieszczesliwym dla nich zbiegiem okoliczności trafiły w me rece szczegółowe plany ok 160 istniejących juz torów, na całym swiecie. Kolejny niefart przeanalizowałem dokładnie cały ten materiał i wybrałem najtrudniejsze zakręty i ukłdy. Teraz podkręcam to jeszcze do granic wytyczonych normami bezpieczeństwa FIA i wrzuciłem troche swojego zupełnie autorstwa, powstałego w skutek przemysleń po tym materaiale. Teraz chodzi o to by zbudować legende tego obiektu troche sztucznie i na wyrost... em nawet nie raczej na kredyt, żeby rozkręcić to komercyjnie i medialnie, rozumiecie musze teraz te zbiegi okolicznosci ładnie opakować. No i ubieram to w 13 zakrętów itp ...

chodzi mi o to że samoą medytacją nie wiele mi pomozecie chodzi mi o to co moge postawic w przestrzeni realnej lub wpisać na papier by ci co są podatni mieli drobne dreszcze nim sie tam pojawią.

Później sąda za kółkiem i rozpęta sie piekło ...

... to cały plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak: suma powiedzmy jakichs tam wejść na tor czy pasów startowych winna równac się cztery - cztery zwierzeta w Apokalipsie zwiastujące zagładę ludzkości.

 

Liczba ostrych (takich naprawdę ostrych) zakrętów winna rownać się 7 - siedem aniołow i siedem trąb Apokalipsy - również zagłada ludzkości.

Postaraj się żeby suma wszystkich wartości wyniosła 666 (takie miłe dla odbiorcy).

 

Możesz się nawet posunąc do tego, że nazwiesz kolejne tory czy jakiejś ich części: Beast, Lucypher, Hekate, Tezcatlipoca (u Azteków bóstwo zła-ale wątpię, żeby ktoś to zrozumiał) itp.

 

Tak jak sypnęły się stosy bzdur numerologicznych po ataku na WTC tak samo ty możesz ubarwnić opowieść o pechowych kierowcach których suma numeru toru i numeru pojazdu razy data urodzenia wynosic powinna datę śmierci etc.

 

Możesz też zbudować tor na zasadzie odwołania się do któregos z kalendarzy Azteków o którym mówi się, że przepowiada koniec świata na rok 2012 (naszego czasu). O ile dobrze pamiętam kalendarz ten wyliczał czas w cyklu 52-letnim. Chodziło o pełny obieg wokół słońca jakiejś planety czy gwiazdy i przepowiednie z tym związane.

 

Oprócz takich numerlogocznych rzeczy opisz historyjkę o największym wypadku na tym torze: coś z motywem z filmu "Oszukać przeznaczenie" z wizjami jakiegoś kierowcy.

 

Ciężko ci będzie bo w dzisiejszych czasach trudno ludziom wmówić, że coś jest przeklęte :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki Tweety, tu nie chodzi tak do końca o to by wmawiac komukolwiek że to przeklete miejsce, tylko raczej o działanie na podswiadome kojażenie poprzez jakieś powszechne przesądy czy wierzenia o taka nutke stresu dzrzemiącego gdzieś tam głeboko w obawie przed pechem i narastającego stopnioo w trakcie popknywanie kolejnych odcinków, ale jest tu kilk aciekawych pomysłów.

Bilay -> dzięki za lektórkę wieczorkiem oblukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pecha to masz jak dasz kobiecie bukiet żółtych kwiatów o parzystej liczbie...choćpewnie mało która kobieta znała by się na symbolice.

 

Ale prawdziwy pech to jest wtedy gdy zaczynają ci się wakacje a ty nie możesz się wyluzowac na myślo o czekających cię jeszcze dwóch wizytach u dentysty do końca miesiąca:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pecha to masz jak dasz kobiecie bukiet żółtych kwiatów o parzystej liczbie...choćpewnie mało która kobieta znała by się na symbolice.

a co to symbolizuje ? :D

 

Ale prawdziwy pech to jest wtedy gdy zaczynają ci się wakacje a ty nie możesz się wyluzowac na myślo o czekających cię jeszcze dwóch wizytach u dentysty do końca miesiąca:(

wydawalo by sie ze wizyta u dentysty jest najgorsza ale ja po sobie wiem ze nie. gorzej jest jak ci nie otruje zeba do konca i nie zaplombuje go w dodatku a dobrze, tak to boli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam sie do pytania ledyra - o co chodzi z tymi żółtymi kwiatami??

 

a fajny pomysł z wykorzystaniem symboliki liczb miał Slayer - chcieli wydać swój album 6 czerwca 2006 - czyli 06.06.06 :D

 

jak ktoś nie zna, to cytat z wikipedii wszystko wytłumaczy :>

Teksty ich utworów są często postrzegane jako satanistyczne. Kontrowersje pogłębiają okładki płyt zespołu, obfitujące w sceny przemocy, wizerunki diabła i odwrócone krzyże oraz symbole magiczne (np. pentagramy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to to dlatego ze zslowo 4 brzmi jak śmierć :D ponoć japończyki nawet dosc czesto nie budują 4-tych pięter w budynkach

 

W Silent Hill'a gral? Gral zapewne ;] -- dlatego nie ma 4tego pietra w szpitalu (o ile dobrze pamietam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wracając do tych kwiatów...Żółty to symbol zazdrości, zdrady...gdzie niegdzie żalu, cierpienia (pamiętajmy, że w różnych kulturach te same kolory oznaczają co innego. W chińskiej kulturze kolorem żałoby jest biel). A czemu nieparzysta liczba kwiatów. Tego dobrze nie wiem.

Troche o symbolice kolorów mozna znaleźć tutaj

 

Co do dentysty...nie chcą mi dać znieczulenia. Uważają, że panikuje. Ale tak to jest..to się chyba odontofobia nazywa. Zresztą mam swoje powody...mam już trzecią kanałówke robioną (tak się dla mnie skończyło chodzenie na kase chorych). Ostatnio byłem to mi się ząb nie zatruł..wiecie co ja tam przezyłem?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dentysty...nie chcą mi dać znieczulenia. Uważają, że panikuje. Ale tak to jest..to się chyba odontofobia nazywa. Zresztą mam swoje powody...mam już trzecią kanałówke robioną (tak się dla mnie skończyło chodzenie na kase chorych). Ostatnio byłem to mi się ząb nie zatruł..wiecie co ja tam przezyłem?!

 

Em ja nie mam dokonczonej kanalowki, bo ostatnim razem gdy bylem, to dentystka mi wyrywala nerwy, a pozniej cos tam wiercila -- ogladajac "Plebanie" w tv (kompletnie zero patrzenia na wiertlo i moje zeby, ale wzrok wlepiony w tv). Wiecie co wtedy przezywalem xD?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha...współczuję...na prawdę

Eh chłopaki zostawmy dentystów w spokoju troche to odbiega od tematu, a ja bym wolał sie jednak jego trzymać. Kolory to też jest mysl.

A właściwie to o czym my tu mówimy..o przesądach. Czego dokładnie szukasz? Temat przesądów może był długi jak papier toaletowy:) Ponoć jak się gada przy jedzeniu to się męża potem nie znajdzie...ale nam to chyba nie grozi:D

btw. Moża widział ktoś jakąś stronke w necie o symbolach z powypisywanymi, opisanymi symbolami z obrakami...lub coś takiego:) Byłbym wdzięczny..bo ja nie widziałem nigdzie takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o takie jakieś budowanie przesądów...i takich tam róznych dziwacznych wysnutych teorii no to tu jest przykład:

Suma cyfr z daty śmierci papieża ( 0+2+0+4+2+0+0+5=13 )

Suma cyfr z godziny śmierci ( 2+1+3+7=13 )

Zamach na papieża ( 13 maja )

Zmarł w wieku 85 lat ( 8+5=13 )

Wybrano go na papieża w wieku 58 lat ( 5+8=13)

Objawienia Fatimskie ( 13 dzień miesiąca )

Był 265 papieżem ( 2+6+5=13 )

Jego pontyfikat trwał 26 lat i 5 miesięcy ( 2+6+5=13 )

J-A-N-P-A-W-E-Ł-D-R-U-G-I = 13 liter

Papież był 148 pochowanym w podziemiach Bazyliki ( 1+4+8=13 )

Jan Paweł II zmarł w 13 tygodniu roku

Papież żył 31 tysięcy dni ( odwróćmy cyfry 31 = 13 )

Ostatni zapis z testamentu pochodzi z 17.03.2000r. ( 1+7+0+3+2+0+0+0=13 )

Pontyfikat trwał 26 lat ( wielokrotność liczby 13 )

Pontyfikat trwał 9665 dni ( 9+6+6+5 = 26 =wielokrotność liczby 13 )

Suma cyfr z daty urodzenia papieża ( 1+8+0+5+1+9+2+0= 26 = wielokrotność liczby 13 )

Papież zmarł 49 dni po śmierci Łucji ( objawienia Fatimskie ) - ( 4+9=13 )

Łucja urodziła się i zmarła 13. Matka Boska objawiła się jej 13 razy

Łucja zmarła w wieku 98 lat, a papież w wieku 85 lat ( 98-85=13 )

Papież beatyfikował 1318 osób ( 1+3+1+8=13 )

Matka papieża zmarła 13 kwietnia

13 kwietnia miała również miejsce historyczna wizyta Jana Pawła w Synagodze

A jesli chodzi o liczbe 666....no to to jest czarna magia (ale powiedziałem:))

666 to teoretycznie symbol człowieka- choć Kościół i sataniści przypisują go szatanowi. Symbolem Szatana ma być niby wg. czyichś tam odkryć cyfra 616. Wracając do 666...cyfra "6" symbolizuje dobro "niezupełne" (7-1), ludzkie ciało...itd, itp...i co kto wymyśli. Można więc powiedzieć nawet..wysnuć teorię, że 666...oznacza troje ludzi...Trójka z kolei przedstawia bóstwo (Trzy wcielenia Boga). Wychodzi nam z tego suma sumarum troje boskich ludzi...a to z kolei nijak się ma do obrazu przedstawionego w Objawieniu Św. Jana.

 

No ale myślę, że można się w to bardziej zagłebić...niż ja to zrobiłem. Symbolika liczb, numerologia jest dość ciekawa...ludzie wymyślają różne dziwne rzeczy. Np. spotkałem się z stwierdzeniem, że "88" to liczba Hitlera bo...8 odpowiaga w alfabecie literze "h" czyli may razem "hh" a to ma niby odnosić się do "hai hitler" (!?!):/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh temat ciekawy, co do przesądow do juz zostały wymienione te ktore znam ale moze sobie poszukac na google takiej osoby jak Prof. Jan Pająk :D Postać nieziemska podobno porwali go kosmici i robili na nim ekperymenty, wogole to bardziej o zjawiskach niewyjasnionych, ale dla mnie

temat jakos sie łaczy.

Pozdrawiam !

[+]

Co do liczby 88 to jest to liczba przypisywana nazistą ale takze NS, nie pamietam dokładnie ale od jakiejs daty z koncowką 88 nastąpiło rozłaczenie sie skinheads na nazi :] wiec dlatego moze to takze liczba hitlera:) (info moze byc nie wpełni prawdą pozniewaz czytałem o tym kiedys i moze cos przekreciłem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. spotkałem się z stwierdzeniem, że "88" to liczba Hitlera bo...8 odpowiaga w alfabecie literze "h" czyli may razem "hh" a to ma niby odnosić się do "hai hitler" (!?!):/

Nazisci wykorzystuja 2 liczby. 88 dla Heil Hitler. i 18 dla Adolf Hitler. Ale to po prostu ich przekonanie. Te liczby spotkach np. w nazwach zespolow nastowionych wlasnie na ta ideologie. I nie czepiac sie bo znawca neonazizmu nie jestem. Czytalem tylko newsweeka ostatnio.

pisze sie "heil hitler" a nie "hai". moze jeszcze "hey" ?

Hey Hilter. Chono na piwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli chodzi o liczby...tak... Jest pewna taka liczba, której znaczenia nikt nie zna:) Nie jest ani pechowa, ani szczęśliwa. Ale napewno "coś" w niej jest! Polecam:

http://www.teksty.gildia.pl/kormak/dyskordia/23

Jeśli komuś dała liczba 23 do myślenia, to polecam też:

http://www.joemonster.org/sp/eris/

Szukajcie a znajdziecie:D

Powodzenia w łapaniu bakcyla jakim jest Wielkie Chao:D

Pamiętajcie! KING KONG umarł za wasze grzechy!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej tylko mały wybór ważniejszych synchronicznośći liczby 23 i wiążącej się z nią Prawa 5:

20.3.2003 - godzina 3.23 - George W. Bush ogłasza, że USA wypowiadają wojnę Irakowi

I gdzie tu 23? Jaki tu fenomen? Ze czekal do 23 minuty? Przeciez 23 minuta jest co godzine.

Gwiezdne Wojny: Sokół Millennium stał w doku nr 94. 9/3=3, a 4/2=2. Odwróć kolejność cyfr i otrzymasz 23 :)

Mamy slowo "zajac". Przestawmy kilka liter, dodajmy kilka, usunmy kilka i wyjdzie "szatan". Przypadek?

 

Edit: biore dzien moich urodzin czyli liczba "27"

 

27 stycznia:

* Międzynarodowy Dzień Pamieci o Holocauście

* urodzil sie Wolfgang Amadeusz Mozart, austriacki kompozytor

* urodzil sie Sobiesław Zasada, polski kierowca rajdowy

* w 2004 - Rząd Leszka Millera przyjął plan Hausnera. (katastrofa)

* 1980 - Otwarto granicę między Izraelem a Egiptem.

* Podczas testu przedstartowego we wnętrzu statku Apollo 1 wybuchł pożar, w którym zginęli trzej astronauci.

 

27 luty:

* Na Śląsku miało miejsce silne i katastrofalne trzęsienie ziemi z epicentrum w okolicach Cieszyna.

* W Niemczech spłonął gmach Reichstagu.

 

27 marzec:

* NKWD aresztowało 16 przywódców Polski Podziemnej.

* Alaskę nawiedziło silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,2. Wstrząs i tsunami spowodowały śmierć 131 osób.

* Na lotnisku na hiszpańskiej wyspie Teneryfa doszło do zderzenia dwóch Boeingów, w wyniku którego zginęło 560 osób.

* Na Morzu Północnym przewróciła się norweska platforma wiertnicza Alexander Kjellland. Zginęło 123 członków załogi.

 

27 maja:

* II wojna światowa: zatonął niemiecki pancernik Bismarck.

* Przeprowadzono zamach na Reinharda Heydricha.

* Trzęsienie ziemi na Jawie o sile 6,2 stopni w skali Richtera. Zginęło co najmniej 4611 osób.

 

27 czerwiec:

* Operacja Entebbe: ośmiu porywaczy z grupy Baader-Meinhof porwało francuski samolot pasażerski Airbus 300 linii Air France z 258 osobami na pokładzie.

* II wojna światowa: Węgry wypowiedziały wojnę ZSRR.

 

itd itp. mam sie bawic w obliczenia zeby 27 wychodzilo?

 

 

Pewnie jakby zliczyc litery w nazwie forum lacznie z liczbami i kropkami odwracajac je i mieszajac to tez by wyszlo 27 albo 666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe zaczyna być zabawnie to co piszecie, analizuję sobie cały ten materiał i zaczyna mi sie wydawać że nie jestm człowiekiem. Totalnie obce mi są te mechanizmy i tego rodzaju myslenie. Kto wymyśla te przesądy i zabobony nie wiem ale wrzucam je do 1 worka z tzw łancuszkami i mimo usilnych starań nie pojmuję tego. Niemniej postanowiłem skorojuz są i funkcjonują wykożystać je z pełną premedytacją.

w kwestii liczb związanych z nazizmem to temat może zamknijmy tych nie zamierzam uzywać, szukam tych uniwersalnych, myslałem że jest ich więcej troche sie rozczarowałem. Kombinacje z datami tez nie mają sensu o tyle że nikt teraz dokładnie ie wie kiedy dokona sie realizacja tego obiektu a co dopiero otwarcie. Prace będą wieloetapowe i pewnie będzie otwierany stopniowo po kolejnych pentelkach. No nic póki co wyłapałem 13, 666 i 4 a no i byłbym zapomniał o 7, liczyłem na więcej, może jeszcze coś dorzucicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@illy:

 

No ale prawo piątek istnieje, naprawdę...uwierz mi... Urodziłem się 23.05 i w 23cie urodziny udałem się w sekretne miejsce posiedzeń Iluminatów Bawarskich (czyli nad Motławę na ławeczkę), by wraz ze znajomymi skosztować wcześniej zakupionego wina za 23zł. Mało tego, okazało się, że moja koleżanka (swoją drogą jest ona moją ex, z którą byłem kiedyś przez 5 miesięcy) miała urodziny 5 dni przede mną i równiez 23cie. Nasze imiona i nazwiska składają się z 5 liter każde. Mam 5 palców u stóp i po 5 u dłoni. Liczba 13 jest mniejsza o 2x5 od 23 (myślę że 13 wziąło się stąd, że ktoś chciał zaoszcządzić na cyferkach - poprawanie powinno być standardowe 23).

 

A jeśli chodzi o 27...prawdopodobnie odkryłeś kolejną magiczną liczbę, która też reprezentuje wiele ciekawych zjawisk:D Jak widać sam zauważyłeś ile się stało 27go każdego miesiąca:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o 27...prawdopodobnie odkryłeś kolejną magiczną liczbę, która też reprezentuje wiele ciekawych zjawisk Jak widać sam zauważyłeś ile się stało 27go każdego miesiąca

Mam przejsc do 35?

No ale prawo piątek istnieje,

Nie istnieje.

Wstalem o 9:07. Wypilem kawe z kubka 0.2 L, pojechalem do szkoly samochodem o pojemnosci silnika 1,9, liczba miejsc 4 bo leasing. przyjechalem do szkoly po 17 minutach drogi. Na swiatlach stalem 4 tury. Kolory swiatel sa 3. Jechalem zeby koles wpisal mi 5, ale nie mial protokolu wiec nic nie wpisal. Chcialem wypozyczyc w bibliotece ksiazke a jej numer mialem 4474 numer. 4+4+7+4 = 19, 1+9 = 10, 1+0=1. Bez sensu

 

Wiadomo ze nic w przyrodzie nie jest przypadkowe, ale na pewno niczego nie obliczycie prosta matematyka typu fenomen 5, 23, 27 czy najwyzszej liczby pierwszej.

 

Znajac zycie zaraz przyjda teorie konca swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy: dobre ;)

damusTo: mozesz mnie wtajemniczyc o co chodzi z tym torem?? (moze juz wczesniej pisales, jak tak to moze jakis link??)

A co do symboliki liczb, to jak juz pisaliscie kazda kultura ma swoje rozne dziwnoty. Mysle ze moglbys siegnac po Ksiegi Liczb z NT, moze Apokalipse sw. Jana? Tam, masz tego multum.

 

A ja jeszcze cosik od siebie,

jakis czas temu zrobilem zdjecie:

 

Miedzy niebem a pieklem

flower5ns.jpg

robione na analogu, makro poprzez odwrocony obiektyw, zero PS'a ;)

 

hehe i moze mala podpowiedz: kolory, naturalnosc etc. - i najwazniejsze paradoksy "Czy nie powinno byc odwrotnie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej:p ale Wy głupoty piszecie (sory) ale myślałem że teraz w cywilizowanym świecie już ludzie się nie bawią takie coś...

jeśli chodzi o tor to daj wybiegające czarne koty na każdym zakręcie:p może nie każdy będzie kojarzył to z zabobonami, ale każdemu przeszkodzi, bo przy prędkościach powyrzej 150, przez głupiego kota można zrobić z samochodu harmonijkie:) mi akurat 2 krowy wyskoczyły ostatnio przy 120 :p ale jakoś zachamowałem :p, a pozatym jak czarnu kot przejdzie mi drogę to mimo woli myśle sobie "oż ty k..." ale i tak nie wierze w takie głupoty

co do teoretycznego podejścia do przesądów to może wrzuce jakiś support bo miałem na angielskim temat "superstition" (czyli przesady:p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności