Skocz do zawartości

Model 3D: | d o o d l e s |


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Starasz się wzorować na Kolbym jak widzę a może zacznij od wymodelowania prostej głowy, bez detali takich jak zmarchy czy fałdy. Zacznij od poprawnych proporcji i kształtu. Teraz zaczynasz szczegółowo i cały mesh ci się rozjeżdża, co jest naturalne bo nie masz w tym wyrobienia (doświadczenia).

Spróbuj zrobić głowę z max 500 polygonów. Przestaniesz sie gubić, a poprawienie obiektu będzie łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starasz się wzorować na Kolbym jak widzę a może zacznij od wymodelowania prostej głowy, bez detali takich jak zmarchy czy fałdy. Zacznij od poprawnych proporcji i kształtu. Teraz zaczynasz szczegółowo i cały mesh ci się rozjeżdża, co jest naturalne bo nie masz w tym wyrobienia (doświadczenia).

Spróbuj zrobić głowę z max 500 polygonów. Przestaniesz sie gubić, a poprawienie obiektu będzie łatwiejsze.

 

Witam!!

wiec tak czy ja wiem czy wozruje sie na kolbym poprostu tak mi sie dobrze modeluje, jesli chodzi o proporcje itp to nie widze roznicy po miedzy robieniem bez szczegolow lub ze szczegolami gdyz zawsze na koncu (jak wymodeluje cala twarz) moge sobie proporcje po ustawiac

i wiem ze nie mam doswiadczenie ale czy doswiadczenia nabieera sie poprzez prace trening?? chyba tak

next nie gubie sie :) nie mam problemu w miare gesta siatke poprowadzic tak czy siak

choc wiem ze mi baaaardzo duuuuuzo brakuje do osiagniecia takiego poziomu jaki bym chcial dlatego robie te glowy :)

kuba --> racja :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot jesli proporcje chcesz zlapac to np w drugiej glowie masz oczy zbyt blisko siebie(odleglosc miedzy nimi powiina rownac sie dlugosci jednego oka; ale to wiesz pewnie;)). Oczy ogolnie powinny byc umiejscowione na srodku glowy. W pierwszej glowce nos jest za krotki. Koncowka nosa powinna znajdowac sie mniej wiecej w polowie odcinka tworzonego przez oczy i brode.

 

Pewnie taki byl twoj zamiar , a wszystko co napisalem bylo zbedne;)

jest coraz lepiej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna główka, przy kącikach ust mogło by być lepiej. Ta krecha od nosa do oka jest dziwna jakaś. Jak to się mówi ćwiczenia czyni mistrza więc dajesz nielot.

 

ps.

 

Obczaj siatkę :)

 

no dziwna zgadzam sie :)(ta krecha)

kaciki tez moglem porawic :)

a siatki nie bede obczajal ;P

siatka nic nadzwyczjnego nie ma co ogladac

pozdro

b9dae4cec4a2040c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! :(

taka sobie bryle wymodelowalem :)

troche mi zeszlo z 1h-1h30min co mniej wiecej :)

w sumie to moja pierwsza tak samodzielnie zrobiona postac(bez rzadnych tutkow pokazujacych jak zaczac) wiec jestem zdowolony :)

postac robiona na podstawie jakiegos tam modelu autora nie znam(kiedys sciagnalem zdjecie)

ps. jakby cos to wszystko zamierzone(porporcje itp itd)

licze ze az tak tragicznie to nie jest

pozdro

0988076b8a77a1ca.jpg

e17f17f96f6471d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitaM!!

kuba--> dzieki :)

hcpiter--> dzieki :) cos tam zrobilem :D

georgas-->no bo nie potrafie przyklad ponizej :)

gordy--> moge ci go porzyczyc choc milutki to on nie jest :D kazdego ustawai po katach :D

takie cos przedchwila wymodzilem

inspiracja-->posty powyzej :D

ps. wiem ze reka do wymiany ale nie mam doswiadczenia w tym i poprawie sie :)

aha robione w maxie jak cos w zbrushu nawet tak nie umiem choc dzisiaj cos tam wyszlo jak robilem noge :D

w sumie jakies 40min-1h

pozdro

9b394781f0d17a37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

dzieki za komentarze :)

model zostawiam w spokoju boire sie za nastepny :)

wole zrobic pare razy reke dlon itp itd bo nabiore wprawy na poprawki przyjdzie czas(choc ten model troche dzisiaj zrobilem np. dlon od nowa 100 razy lepsza)

pozdro i dzieki za komentsy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności