Skocz do zawartości

Model 3D: | d o o d l e s |


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

zawsze chcialem miesc taki watek ;)

a mianowicie bede tu wrzucal swoje testy organiczne rozne az osiagne zadowalajacy poziom, nie beda to cale glowy (czy inne czesci ciala) gdyz wlasnie z tym mam problem ;(

ps. jakbyscie chcieli (nadawalby sie model) to bede (nie wszystkkie) mogl opublikowac moje test :)

bede tez tu wrzucal takie jakby powiedziec wipki organiczne tzw np. beda 2 update i next model cos w tym stylu ;)

 

pozdro

 

pierwszy "test"

staram sie utrzymac proporcje i aby twarz nie byla plaska :) co mi ciezko idzie :)

Edytowane przez nielot007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

WitaM!!

cartoon?? czy ja wiem moze network ;P

a tak na serio to nie robi typowo cartoona czy "lodzkiego" poprostu jade free style'a :D

jesli chodzi o brode to racja jest wystajaca :D ale mi sie tak podoba :)

nos hmmm faktycznie waski troszeczke go poszerzylem i jak??

 

ok kolejny upik :)

prosze o komentarze :)

pozdro

 

3hr0.jpg

 

daje tez jak sie ma to w widokach :)

4al5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz kant w gornej wardze, na gorze troche lagodniej, a przy koncu w ogole zniweluj . Reszta moze byc, dolna warga tez raczej w przy koncikach tam raczej jest lagodnie bez schodka. Topo klasa, moze troche na nosie nie do konca ale szybko mozna poprawic, tego loopa co idzie z boku, pociagnal bym do konca az do dziury w nosie, i usunalbym jednego edga na czubku , zmniejszy to troche liczbe pajączkow (5 edgy do 1 vertexa), czasami sa gorsze niz trojkaty. Narysowalbym ale nie bede tu smiecil. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 modelowanie fajne, ale te proporcje... tą metodą bez referek jest naprawdę trudno o te własciwe proporcje. Łatwiej jest z boxa coś zrobić bez podpierania sie referkami. Potem można usunąć kilka face'ów i jechać tym edge extrude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski--> hehe :D

vv3k70r-->jak pomieszanie dwoch twarzy (dosw. ref. siaty) ?? nie kumam :D

piotrek--> nie wiem co to bedzie jade free style :D jesli chodzi o luk to chyba co nie co popraiwlem :)

brumugun-->kant zmniejszony :) nie wiem o ktorego edgeloopa chodzi z tym ze pociagnalbys go do dizurki od nosa :) jak mozesz to narysuj :) lukami sie troche zajalem :)

_kuba_--> wiem ze proporcje ta metoda trudno zrobic :) ale jak chce zrobic glowe z boxa to wszystko idzie fajnie ale jak chce dac detale tosie gubie :D pomysle moze bede robil jak piszesz :)

 

 

ok kolejny upik :)

troche poprawialem dzisiaj :) mam nadzieje ze tragicznie nie jest w sumie cos krztalt oczu mi sie nie podoba mozliwe ze bede zmienial :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystasz z jakichś referek? oczka mają zły kształt, te dwie zmarchy od nosa są be (kant powinien być po jednej stronie a nie po dwóch, teraz masz jakieś wałki :P) usta zdecydowanie za nisko, górna warga powinna mieć takie 2 dziubki, pod dolną masz znowu wałka, podbródek za wąski i za mocno zarysowany, łuki brwiowe powinny się kiedyś kończyć, tobie chyba dojdą do uszu :P, kanty powinny być po dwóch stronach oczu, ten wałek przez środek czoła też średnio pasuje, nos zbyt powywijany, zniweluj te wcięcie, tam gdzie jest ta bulwa to go zwęższ, i to z tych większych błędów to chyba wszystko :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!!

ok troche zrobilem (nowy model)

gdzies tak 1h-2h cos pomiedzy powiem ze sie staram :D

wzoruje sie na tych obrazkach(kolby jukes)--> hulkmadkb7.th.jpg

 

ok tak to na razie wyglada :)

prosze o jakies rady bo noob z organiki jestem a wiedze chce chłonąć :D

ps. nie mowcie ze tu inne tam inne bo trzymam sie tylko krztaltu bryly :)

pozdro

1bp4.jpg

 

2nd8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007-zawziołeś się na organikę :),niewiem tylko czy dobrze jest trenować na karykaturze twarzy,może lepiej na początek opanować realistyczne modele i proporcje twarzy.

Potem łatwo można tworzyć takie paskudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti: mam troche do maxa bo jak dla mnie organika w nim to troche wolno i ciężko idzie :P

nielot: no cały czas szukam softu co by mi najbardziej odpowiadał :P, ta twarz całkiem dobra , dziurki od nosa by sie przydały wieksze troszeczke, czekamy na wiecej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior--> dzieki z wglebieniem masz racje przesadzilem :)

ok kolejna glowa tym razem ma to byc normalny czlowiek czyli wiadomo proporcje itp :D

narazie malo czasu nie mam ale jak wroce cos pomodeluje :)

jakby co to mam referke z przodu(george clooney :D)

pozdro

 

georgely9.jpg

georgewirewl3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest nawet :) Patry wcale nie dziwnie bo ja czasami też tak ciągne pojedyńcze poly zeby złapać kształt :) nielot co do nosa jeszcze to taki tip że jak ciagniesz tom dziurke do środka to w środku ja zeskaluj na zewnątrz troche zeby taka rurka nie była prosta :) pozdrawiam i sory za błędy w pisowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry czy ja wiem czy dizwna w sumie tak jak pisze wizz latwiej zalapac proporcje :) a jesli chodzi o dalsza czesc twojego posta to rozumiem ze to zarcik :)

wizz hehe nie uwierzysz jak robilem ten nos to miwlem sobie ( ;) ) zeby wlasnie nie bylo prosto z tym ze chyba za malo zescalowalem :) poprawi sie mistrzu :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeet dobrze ci mówi :D jak bym miał tyle czasu co ty mmm :D Ta głowa a raczej twarz to poprawna ale kurcze trzeba bylo cała głowe zrobić i w mboxie wyczesać ja do końca :D a tom baze tez trza było do boxa wciepać :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności