Skocz do zawartości

Który procesor?


Bart5

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem celerona 700 mhz, kupiłem nową płytę główną i procesor AMD Athlon64 2000 mhz, a rendering trwa dokładnie tyle samo czasu co przed modernizacją. Jedyną częścią której nie zmieniałem to karta graficzna. czy jest to możliwe aby max korzystał z procesora karty graficznej przy renderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

brak ramu nie usprawiedliwia braku poprawy czasu renderowania (32 bity też nie) to zwyczajnie nie może mieć miejsca. masz zapisane czasy renderowania i porównałeś je czy tylko tak 'na oko'.

a ram to chyba i tak musiał być zmieniony. celeron działał na DDR?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobijasek ty juz chyba przesadziles z tymi czasami z leksza. Oczywistym jest, ze procesor p4 3gz nie jest wcale 2x szybszy niz P4 1.5gz (nie ma takiego) tylko odrobine. W moim przypadku przesiadka z P4 2gz na 3Gz wynosila tez zaledwie te 20sec (przy renderze okolo 3min) co mnie bardzo a to bardzo zdziwilo, bo za proca wtedy zaplacilem 1200zl zeby zaoszczedzic 20sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio przesiadlem sie z Athlona XP 1,8 GHz (chyba 2200+) na Athlona 64 X2 4200+ i rendering trwa od 3 do 4 razy krocej, co cieszy mnie niezmiernie. zgadzaloby sie to mniej wiecej z czasami symulacji dariusza.

@Bart5: moze jeszcze dysk ci hamuje wymiane danych. podczas renderingu duze znaczenie ma pamiec wirtualna, a to wlasnie kwestia dysku. a jesli nie to, to pewnie ktos ci kit wcisnal w sklepie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy "glownie", bo mimo wszystko rendering to operacje matematyczne. dokupujac 1GB do poprzednich 256MB zauwazylem roznice, ale nie taka jak przy procku. inna sprawa, ze przy 256MB niektore scenki zwyczajnie sie wywalaly (np. ok. 1M poly), a po dodaniu GB daly sie swobodnie renderowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ramu to sie zgodze

wczoraj chcialem sobie zrenderowac 1 scene z systemem czasteczkowym

tylko ze tych czasteczek bylo tak duzo ze ciagle wyskakiwal blad ze nie ma juz pamieci

nie moiac juz o samym obliczeniu polozenia kazdej czasteczki ale to juz chyba kwestia procka

 

ja tez bym bardziej powiedzial

ze render koszutje xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem się włączyć bo w tym poście zauważyłem pewne cherezje a więc kilka wyjaśnień:

Nie wierzę Bart5 w takie rzeczy że przesiadka z Celerona 700 Mhz na Atlona 2000 Mhz nie daje dopału podobnie jak pisze Dobijasek bo to jest fizycznie nie możliwe. Zawsze szybszy procesor dopala rendering chyba że scena jest tak skomplikowana że komp przy renderingu non stop czyta z dysku wtedy szybszy procek nie pomoże tylko dokupienie ramu (bo uwczas to co nie wchodzi w Ram jest na dysku twardym zapisywane i odczytywane i tak w kółko a to strsznie zmula kompa ale dzięki temu się renderuje a nie wykłada)

maczuga - tak i nie, jak masz mało skomplikowaną scene (ilość detali i efetków) to procesor robi główną robote pamięć też ale tego nie czujesz bo wszytko się w niej mieści przy bardziej skomplikowanych scenach potrzebujesz więcej Ramu bo jeśli go zacznie brakować wówczas dysk zacznie Ci nieustatnnie doczytywać i tym samym czas renderingu wzrośnie parokrotnie. Czasami bywają i przypadki kiedy jest mocny szybki procesor i sporo ramu a komp i tak się wykłada komunikaty w stylu "memory coś tam" wówczas polecam się zaintersować tym linkiem

http://discussion.autodesk.com/thread.jspa?threadID=506072

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysk to także jest wymieniony, a kopiowanie plików wyraźnie przyspieszyło. W sklepie na pewno mi kitu nie wcisneli bo to kupował mój brat który studjuje informatykę i sam poskładał ten komputer. Wszystko ogólnie działa szybciej oprucz renderingu w maxie. :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja się wypowiem (nie bart5)

Składałem ten komputer od którego zaczyna się ten temat. Wcześniej 3ds pracował na:

CPU Celeron 700 Mhz

RAM 192 MB 133 Mhz

Dysk: Samsung 5600 obr/min 2MB cache

Grafika: GeForce 4 MX 440 z 8x AGP

A zmienione jest na:

CPU Athlon 64 3000+ (2000 Mhz)

RAM 512 MB 400 Mhz

Dysk: Samsung 7200 obr/min 8 MB cache

Grafika: (tak jak wyżej)

 

I oczywiście komputer pracuje dużo szybciej. Windows ładuje sie bardzo szybko (16 s.). A gry i programy np. do kompresowania filmów/muzyki działają szybciej. Ale 3ds renderuje prawie tak samo. Jedynie tło jest minimalnie szybciej renderowane. Więc o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GF4 nie był wcale taki dobry - Titanium to inna sprawa...

Co do wydajności - procesor sam w sobie to niewiele. Athlony mają to do siebie że na wsadzone na różne płyty główne mają różnice w wydajności dochodzącą do 30-40%. Z tego co widze Bart5, nie przywiązujesz wagi do płyty i chipsetu bo nawet ich nie podałeś w konfiguracji kompa. Tymczasem to płyta główna odpowiada za integracje wszystkich operacji, obługe procka, pamięci itd. Nawet taka pierdoła jak dobra karta sieciowa i muzyczna wpływa na wydajność maszyny. Posiadanie drogiej karty 3Coma lub Intela to nie zbędny luksus tylko odciążenie procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze temat przemienił się z pytania o procesor w rozmowę jaki to GF4 nie jest zaje-fajny :)) Ja moge sie tylko wypoeidzieć tak że wcześniej miałem Semprona 2.8, teraz mam Athlona 64 4200+ i czas renderingu nie zmniejszył się jakoś specialnie. Za to w CineBench zmniejszył się o duuużo... z 1:40 do 55 sek czy ilu już niepamietam :)) no ale... Za to zainstalowałem teraz 2 system, winde 64, plus max9 64, plus v-ray 1.5 rc3 64 i chyba... rendrering jest szybszy :)) tzn zorbie za niedługo dokładniejsze testy porównawcze ale na tym procesorze na 32 bitach z zegarem 4200 mialem czas w pewnym renderze 3:50 a pod windą 64 z maxem i v-rayem 64 czas tego samego renderingu na tym samym procesorze tylko ze zmniejszonym taktowaniem do 3800 mialem czas ok 3:20 wiec roznice widac :)) i to bardzo sporą, w pargodzinnych trenderingach mozna zaoszczedzic "pare" godzin :)))

 

pozdro

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności