Skocz do zawartości

Oobe


drem

Rekomendowane odpowiedzi

Klicek troche za bardzo pojechałeś. każdy wierzy w co chce i robi to co chce, kto bedzie chciał sie w to bawić to to zrobi. wolna wola. co do zjawisk tego typu.. .to jest tego dużo więcej aczkolwiek nie bede pisał bo mnei weźmiecie za wariata. co do zamknięcia wątku... jesli tk to ludizom przeszkadza to neich poprostu tutaj nei zagląfdają i każdy bedzie zadowolony. poprostu dajmy ludizom popisąc tez na inne tematy które chcą a nie są związane z grafiką. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 258
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

thorgal - to ciekawe i smutne co mowisz ale moze pomoglo by ci ld. w tedy bys nie mial koszmarow i panowal bys nad snem. chociaz glupio tak co noc mniec ld:/ wspulczuje... ale wydaje mi sie ze jest na to jakis sposob

poszukaj na forach poswieconych oobe lub czym innym bo to przeciesz rujnuje polowe twego rzycia!

a co do telekinezy to jest takie proste cwiczenie ktore mi wychodzi polegajace na wbiciu igly do gumki do mazania nastepnie powieszeniu na czubku igly wiatraczek (poszukajcie na googlach tam bedzie wszystko dokladnie wyjasnione) i trzeba ten wiatraczek wprawic w roch:D

 

klicek - czy ja was zmuszam zebyscie to robili!:/ znam wiele osob ktore robia to od kilku lat i dobrze nad tym panuja, wiem ze sa przypadki w ktorych wyjdzie cos nie tak lub stanie sie cos innego... sam sie troche boje oobe;/ PRZESADZILES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nawet tutaj musi panować pierdolona propaganda i tłumienie wszystkiego co odbiega od ogólnie przyjętych norm? elo jest tylko to co społecznie i naukowo zaakceptowane a cała reszta to śmieci? może niektórzy patrzą na świat inaczej niż Shogun? nie koniecznie trzeba wierzyć w oobe, atlandyde czy zielone ludki. ale dajcie o tym porozmawiać! przerasta was to? nic do nikogo nie mam. nie jara mnie latanie po pokoju we śnie ale dlaczego tak ignorancko podchodzicie do rzeczy w które wierzą inni? że ktoś jest z innej wiary też jest źle? może najlepiej zamknąć temat albo usunąć posty?

 

ej bo mnie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade ale glupoty gadasz :) czy ja gdzie kolwiek zabranilem ludziom robic obe ? szczerze mowiac "snt" co kto robi ;) Najwazniejsze ze ja tego nie robie a inni nie zmojej rodziny interesuja mnie tyle co wzeszloroczny snieg :)

I nie gadaj mi ze pojechalem , bo gdybym tu pojechal to serio wiedzial bys o tym bo by pod moim niekiem bylo "baned" ;)

 

Ja mowie close "bo" dla mnie i dla wielu osob z inteligencja 80pkt +/> ten topic jest tak zalosny ze posladki same sie sciskaja nic na to nie poradze :D

To jest moje "zdanie" ktore mam prawo wypowiadac na tym forum, nie mowie CI ze masz tego nie robic tylko ja przytaczam swoje argumenty "przeciw" takiej "formie" rozrywki mam do tego prawo ? jezeli nie to jest mi bardzo smutno, ale jakos sie po tym pozbieram :)

 

Kome tak przeszkadza nam to nie potrafimy uwierzyc w brednie, zielone ludki itp, jeszcze raz Ci mowie nie mowie ZAMKNAC I KONIEC nie jestem moderatorem nie moge tego zrobic ale poprostu "pisze to" bo takie jest moje zdanie, snt czy wierzysz w zielone ludki itp do puki ich nie zobacze nie uwierze(do konca bo podchodze do tego rowniez dystansem).

Bylem w szczecinie pewnego pieknego poranka i tam na srodku "wybiegl" jakis elo elo "messsssiasz" nastepca Chrystusa i zaczal nawijac drzec dupe o koncu swiata wszyscy mieli go wiadomo gdzie itp ale wiem jedno Dream , Kome(:*) i reszta ziAmsow aka wierze w kazda pierdole zostalibyscie jego apostolami ?

 

Btw Kome wytlumacz mi co uwazasz za "propagande" ? :D ja rozumiem ze uwazasz ze jezeli "klicek" uwaza ze topic close to ma byc zamkniety? ze jezeli uwazam ze temat jest "gupi" i kupiony w tesco to ma byc usuniety ? :) forum dyskusyjne czyli ja mowie "swoje" przemyslenia mysli oczywiscie poparte argumentami wy mowcie swoje rowniez poparte arguementami (ktorych imo nie widac) i staramy sie przekonac :) Bo Dream aka 15 lat narazie jedyne co zrobil to w kilku postach powysmiewal sie tylko z tych co uwazaja inaczej wiec pozwolisz ze ja zrobie to samo ;)

 

DYSTANS sie liczy ;)

 

draznie sie z wami wiec mi sie tu nie obrazac :D

 

po 2gie "zycie" sie pisze a nie rzycie :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kome

Bo ja wierze w fizykę, bioogię i chemię. Takie głupoty mnie bolą:> Dla mnie ignoranckie są własnie takie pierdoły jak telekineza czy to całe oobe. Kilka innych rzeczy również, ale IV RP jest panstwem wyznaniowym, więc nie będę o nich pisał zeby nie narazac sie na lincz.

 

po raz kolejny wątek o dupie maryny ma lepszą frekwencje niz galeria i wip :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz zabrzmiało jak sugestia że my jednak mamy mniej niż te 80 pkt... co do ortografi to dziękuje za pouczenie, na przyszłość będe zwracał baczniejszą uwage na to jak pisze(mniejszy pośpiech). Powtórze sie.. nie podoba sie wątek to nie zaglądaj i po dyskusji.

 

no dobra :) nie ma sie co kłócić i o co obrażać :) kto edzie chciał to będzie tutaj postował i na odwrót :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie close "bo" dla mnie i dla wielu osob z inteligencja 80pkt +/> ten topic jest tak zalosny ze posladki same sie sciskaja nic na to nie poradze :D

 

hmmm... moje IQ jest powyzej 120 a dokladnie 126..

a jakos nie podzielam twego zdania:eek::eek:

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy robi co chce :D

klicek ale rozgadany jestes ja tez sie z toba zgadzam ale nie moge zaprzeczyc ze np. ufo istnieje (bo nie wiadomo;p) ja wierze:]

bo cos mi sie nie chce wiedziec ze tylko my rzyjemy (poprawilem sie:D)

w tym calym wszechswiecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba w watkach chodzi o dyskusje ? czy moze cos mi sie pomyslilo ja mam podobne podojscie co KLICEK i kozioo .. kiedys ze 15 lat temu byla taka akcja koles wystawil 20 milniow zielonych jak ktos siadzie przed nim i ruszy wzrokiem lyzeczke albo ja zegnie.. nie podano oczywiscie ile osob probowano ale niestety nikomu sie nie udalo..a co do oobe hm a nie lepiej sobie walnac cos? jak juz komus tak zalezy na lataniu.. owsze mozna sobie wmawiac uwiezyc ze sie lata ale samemu bawic sie ze swoja psychika nie polecam..po co komu to nie rozumiem? sorki za porownanie ale hera amfa daje lepsze rezultaty..nie radze sie wkrecac nawzajem i bawic sie ogniem..

pozdrawiam:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade to o ortografi to akurat nie bylo do Ciebie, nie wymagam zeby ktos byl miodkiem bo sam robie bledy takie ze szok ;]

 

No wiem sorka, z tymi pkt glownie chodzilo mi o to co napisal Kozioo , no fizyki nie oszukasz, projekcje mozgowe sa wstanie tego dokonac ale to SEN wplywajacy na rzeczywistosc tego sie troche obawiam jezeli jestem w bledzie to mnie z niego wyprowadz :)

 

Thorgal a wlasciwie jakie jest moje zdanie ?(bo wydaje mi sie ze go nie znasz, a mimo wszystko nie podzielasz). Thorgal 126 to calkiem duzo, a mimo tego nie podzielasz mojego zdania a sie chwalisz albo zalisz ze masz problemy ze snem :( :* ktore sa rezultatem obe i teraz od 126 odejmij sobie tyle zeby zostalo 80 :D:D:D: joke ;)

 

Dream w ufo tez wierze , bo jezeli kosmos = nieskonczonosc to dlaczego tylko na ziemi mialo by byc zycie? nie mowie o zyciu aka zielone ufoludki ale chociaz o robactwie ... to tez zycie

 

Maverik ja tam wole kilka browarkow :) jakos lepiej nerki pracuja :D bo pijesz zolte i wydalasz zolte fenomen ;D

 

Btw nie mowilem ze obe i sen na jawie jest niemozliwy , jest mozliwy i ja zdaje sobie z tego sprawe od poczatku tylko podwazam to ze nie jest on zdrowy dla mozgu i nie wiadomo jakie ma skutki uboczne ktore moga nie wyjsc odrazu ... moga wyjsc pozniej niespodziewanie , chodzi mi tez o to ze moga byc problemy z rozpoznawenim rzeczywistosci bo tak naprawde czym jest rzeczywistosc ? :D (matrix) ;) no i to trzeba rozwazyc przed podjeciem decyzji o takich "testach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko klicek :) zanim edytowałeś posta to było razem wiec myślałem że to do mnie :) a jeśli jużmówimy o używkach itp.. to polecam poprostu browarka :) także można zobaczyć inne światy :) i odnośnei tematu.. to przychodzi mi namyśl np joga itp... wschodnie sztuki medytacji i wpływaniu na siebie... i wydaje mi sie to mimo wszystko jednak ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, :/ Panowie wrzuccie na luz.

 

Sprawa numer 1, niestety wielu zjawisk (poki co) nie jest sie wstanie wytlumaczyc naukowo, ale akurat oobe - jak najbardziej. Jest to nic innego jak manipulowanie swoja podswiadomoscia i fazami snu(ktos juz o tym pisal). Ale nazywanie tego wychodzeniem z ciala jest lekkim przgieciem :/. Swoja droga kiedys dostalem link do forum wlasnie o tej tematyce, i byly teksty w stylu:"Czy mozecie sprawdzic jak wyjdziecie z ciala czy 2pac zyje?? Pomoglo by to wielu osoba" albo " Czy wy tez spotykacie w astralu jasnozlotych paladynow strzegacych dlugiego mostu??" - rozbroilo mnie to totalnie i dlatego zeby nie bylo tego typu bredni mysle ze zamkniecie watku bylo by jaknajbardziej na miejscu.

 

Sprawa numer 2, Kazdy robi co chce ale niech nie naklania innych do tego typu rzeczy, bo po co?? Uwazam ze to co mowi klicek jest bardzo uzasadnione, nieumiejetna integracja we wlasny umysl predzej czy pozniej skonczy sie na badaniach psychiatrycznych. Zreszta jak ktos jest zainteresowany tego typu tematyka to zawsze ma http://www.google.com.

 

Nie ukrywam ze jakis czas temu sam sie tym troszke zainteresowalem, sprobowal tego dwa razy, i stwierdzilem ze nie mam ochoty sie wysilac, bo jeszcze zalicze jakas dluzsza zwieche a ja kocham swoje zycie jakim jest i nie potrzebuje do tego jakis dodatkowych bodzcow. Mam ochote porownac to wszystko do wciagania kresek, ale bylbym przez to maxymalnie zbluzgany dlatego sobie daruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnienia życia poza Ziemia nie wykluczam, wręcz przeciwnie: zdziwiłbym się, gdyby go nie było, ze wzgledu na rozmiar wszechświata. Natomiast co do ufoludków: kiedyś naukowcy zrobili parę obliczeń, mianowicie:

załozyli minimalny rozmiar mózgu istoty zdolnej zbudować pojazd kosmiczny oparty na najpotężniejszych znanych nam napędach, następnie założyli na uzytek eksperymentu, że taka istota żyje max 200 lat (niektóre żółwie z Galapagos pamiętają Darwina), oraz przyjęli, że obliczenia niezbędnego czasu podróży będą robili przy założeniu, ze UFOki będą do nas leciały tak szybko, jak tylko się da z Alpha Centauri. Czyli połowe drogi odbędą ze stałym maksymalnym nie zagrazającym ich życiu przyspieszeniem, a druga połowę drogi będa hamować.

Policzyli, policzyli i.... wyszło im, że UFOki, musiałyby zużyć ilość energii, jaką daje 8000 m3 uranu i wystartowac za Chrystusa, zeby dotrzeć tu dzisiaj, czyli dopiero pra pra pra pra pra prawnuki startujących Ufoków mogłyby nam powiedzieć "Joł".

 

także jak widze fotki ufo o srednicy 3 m wirujące wokół świerka, to nie wiem,czy się smiuac, czy płakać.

 

A, z góry uprzedzam tych, którzy by chcieli wyjechac z tekstem o innej fizyce: nie ma innej fizyki. Jest tylko ta, jaką mamy tu, na Ziemi i jest ona absolutnie identyczna w całym naszym swiecie az po krańce najdalszych gwiazd.

 

Hough.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun zawsze istanieja anomalie "wyjatki" moze te rumunki male zielone "potrafiejeja" je wykozystac ? :D ehhhhhh ogladalo sie te filmy sajens fikszyn JOŁ

btw. nie ograniczaj sie do fizyki bo sa takie rzeczy na swiecie ktore sie nawet "fizionomom" nie snily :D:D:D

 

No Piksar ma racje za 4 dychy to mozna nawet popalic i popic :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome, skąd Ci taki absurd do głowy przyszedł?

Nie, w duchy, w Boga/bogów, diabła, demony, upiory, wilkolaki, wampiry, strzygi, krasnoludki i cała reszte tej fikcyjnej ferajny nie wierzę.

Natomiast żal mi ludzi którzy wola wierzyc w bzdury niz sie wziąśc do nauki, gdyz innej drogi do madrości i wiedzy niz poprzez wszechstronną edukację nie ma.

 

Thorgal: wszelkie znane ludzkości systemy medytacji, prób zapanowania nad rozumem, a przynajmniej te prawdziwe i skuteczne, sprowadzaly się do tego, zeby się wyciszyc, uspokoić i na chłodno wszystko przemysleć, dzięki czemu rzadziej się podejmowalo złe decyzje i... dzieki temu było sie ciut szczesliwszym. Poza tym sam proces wyciszania tez nieraz wymagał samodyscypliny, która jest podstawą jakiegos uporządkowania swojego życia i tez owocowało polepszeniem jego jakości. Ot, cała filozofia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze 3 godziny na forum nie byłem a tu prawie rozpętała się wojna między zaawansowaną technicznie rasą czcicieli nauki a mistyczną rasa magów i czarowników :D

jak w dobrej gierce :D

 

kto wygrywa? :)

 

a na poważnie

 

dyskusja się skończyła a zaczęły się przepychanki mniej i bardziej subtelne w stylu ja wiem lepiej a ty jesteś gupi jezyk.gifjezyk.gif nie bawie sie z tobą jezyk.gif

 

panowie dystans, luz i przede wszystkim cheersse7.gif :D bo na trzeźwo to sie nie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja wierze w boga ale nie wierze w niektore jakby to powiedziec fragmenty pisma sw. moim zdaniem wymslili ta religie zebysmy sie smierci nie bali i zeby bylo mniej przemocy na swiecie;) wyobrazacie sobie rzycie bez religi jasne ze ktos musial ja wymyslec XD a to ze wszystko to co mowi pismo sw. to jest malo prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze wszystko to co mowi pismo sw. to jest malo prawdopodobne

 

Ja teologiem nie jestem, do kościoła nie chodzę i nie chodziłem, ale Bilbię 3 razy przeczytałem, za każdym razem w innym przekładzie i twierdzę że wszystko jest wysoce prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiolek jezeli chodzi o czarowanie to ja sie zajmuje iluzja i znam wiekszosc sztuczek min. david blaina, criss'a angel'a, david copperfielda;)

 

pikSar no ja tez nie moge powiedziec ze wszystko co pisze to na 100% prawda (bo tak na pewno nie jest)

mozliwe ze to co piszesz to prawda ale raczej na 100% to nigdy sie nie dowiemy kto mial racje

 

a co do religii to jestem chrzescijaninem chociaz bardziej od pujscia do piekla czy nieba widzi mi sie rozpoczecie zycia od nowa (nie wiem jak to sie nazywa) :D mozliwe ze kiedys bylismy kims innym ale tego raczej nie jestesmy w stanie udowodnic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w boga, bo po 12 latach prania mózgu w kościele i intensywnego poszukiwania go doszedłem do wniosku, ze to kant gigant. I watpię, bym kiedykolwiek zmienił zdanie w tym zakresie.

Natomiast, kome: zakuta wiedza jest po to, żebyś takich pytań nie zadawał. Poza tym wiedza to jedno, a madrośc to drugie i choc się wzajemnie uzupelniają i zazębiają,, to nie nalezy ich ze sobą mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany ilu tu ateistów!;)

Człowiek kozysta z podajże ok 12% mocy mózgu. Wierze w potęge człowieka i w to, że przy użyciu 100% h.Sapiens byliby zdolni do zaprawdę wielkich czynów. Ale wysyłać mózg w spacer po świecie w czasie snu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie zaznaczam ze szanuje wszystkich ktorzy wypowiadaja sie tutaj i tego samego oczekuje od was.

 

Proponuje osobom ktore nim sie o czyms wypowiedzom przeczytac troche literatury na ten temat. Na temat prawdziwosci oobe bylo juz troche badan i testow np. pisalo sie na kartce cyfry i osoba po wejsciu w oobe miala je odczytac. Rezultat byl pozytywny. Ja osobiscie interesuje sie wszystkim co mnie otacza, chce poznac swiat i swego czasu wywolywalem duchy, prawilem sie magiya, medytacja itd. Rezultaty byly mieszane. Lekcja z tego byla jedna - czlowiek tak naprawde wiele jeszcze rzeczy nie poznal i nie odkryl, a to ze w wiadomosciach o czyms sie nie mowi to nie znaczy ze jest to klamstwem/bujda. Zapewne wiekszosc z was jest katolikami, gdybyscie choc troche czasu poswiecili na Pismo Święte zapewne wyczytalibyście że magia, duchy istnieją. Dlaczego kościół tak potępia magie i wywoływanie duchów ? Gdyby to nie była prawda kościół traktowałby to jak zabawe dzieci w "policjantów i złodzieji". Mnie osobiscie malo obchodzi co wy o tym myslicie, wierzcie w co chcecie. "Jesli twierdzisz ze cos jest niemozliwe znajdz czlowieka ktory tak nie uwaza i on tego dokona" - gdybys powiedzial czlowiekowi w 14w ze istnieje cos takiego jak TV to by cie wysmial, a teraz jakos wszyscy to traktuja jako rzecz oczywista.

 

Co do samego zjawiska OOBE to nie wyglada ono tak jak wiele osob tutaj opisalo. Otoz istnieje pare wymiarow - ziemski, astralny, mentalny itd. My zyjemy w ziemskim. Podczas snu nasza dusza wedruje do swiata astralnego, a podczas oobe dusza znajduje sie na granicy astrala i ziemskiego. Podczas oobe swiat nie wyglada dokladnie tak samo jak w rzeczywistosci (pojecie wzgledne), moga byc pewne zaburzenia zwiazane z bliskoscia wlasnie astrala. Wiec wedruje dusza, a nie "mozg" ;).

 

Co do 10% wykorzystywania naszego mozgu to mit, jest wiele prac ktore to obalaja. Mit zostal stworzony prawdopodobnie przez Einstaina. Dla zainteresowanych proponuje zgooglowac "10% + myth + intelligence".

 

Co do logiki to jej zawodnosc doskonale widac chociazby w paradoksach. Niektorych rzeczy nie da sie logicznie wyjasnic i nie powinno sie starac bo mozna zbzikowac - "Myslenie jest choroba" Dostojewski.

 

Mnie osobiscie do istnienia rzeczy paranormalnych przekonalo wywolywanie duchow. Udalo nam sie 3 duchy przywolac (na necie jest doladny opis jak to sie robi). wtedy moje i wielu osob negatywne nastawienie do metafizyki uleglo destrukcji. Dodam ze przed wglebieniem sie w parapsychologie bylem ateista. Obecnie panuje choroba tzw. "social proof", ludzie ufaja wiekszosci i jesli wiekszosc uwaza ze cos jest sluszne to i oni tak uwazaja. Jakim prawem dane jest wam oceniac czy cos jest normalne, czy też nienormalne ? Takim prawem jest wlasnie social proof (racja spoleczenstwa) ktora dazy do usrednienia. Czlowiek normalny to taki ktory nie wyroznia sie z tlumu wg social proof. Kolejna znana u nas choroba jest niepodatnosc na opinie innych, ludzie sie zamykaja przed innymi glosami przez co moga wiecej stracic niz zyskac. Jeden ze znanych biznesmanow nosil przy sobie karteczke, gdzie tkwily 4 slowa - "Moze on ma racje". Podczas konferencji zawsze na nia spogladal i pomogla mu odniesc spory sukces. Kazdemu sie zdazylo kiedys, ze byl czegos pewny na 100%, a okazalo sie ze jest zupelnie odwrotnie.

 

ZAPAMIETAJCIE ! - to co czytacie, ogladacie w TV niekoniecznie jest prawda. Caly mechanizm mediow to tak naprawde jedna wielka manipulacja. Polecam obejrzec ten film -->

http://bim.atspace.com/911.html Jest on o ataku na 11 wrzesnia i ladnie pokazuje jak media potrafia tuszowac pewne informacje. Nie mowie akurat tutaj o tym ze wszystko w nim jest prawdziwe, ale pokazywanie niektorych zdjec/wywiadow w prasie tylko raz swiadczy jednak o manipulacji mediami, u nas jest podobnie.

 

Oczywiscie swiat to nie matrix i nie wszystko co czytacie, ogladacie jest bujda, ale trzeba miec sie na bacznosci bo jestesmy obecnie niezle programowani przez TV. Odkad zainteresowalem sie psychologia, NLP, zaczalem wnikliwiej analizowac kazda wypowiedz polityczna widze manipulacje na kazdym kroku. Wasza decyzja czy to wy bedziecie kreowac wasz swiat czy to swiat bedzie kreowal was.

 

Shogun - ta teoria nie jest doskonala, jesli wezmiesz pod uwage cos takiego jak istnienie dziur we wszechswiecie, nie mozna traktowac kosmosu tak jak naszej autostrady. Wszechswiat sie zalamuje i mozna to wykorzystac w celu szybszej podrozy.

 

Co do religii to nie jestem ani katolikiem, ani buddysta ani innym podobnym. Co nie przeszkadza mi w wierzenie w inne swiaty i w nasza dusze. Wierze rowniez w bogow, z ezoterycznego pkt. widzenia wszyscy bogowie istnieja bo ludzie wierzac w nich sami ich tworza (ksztaltuja energie z przekonan i powstaje inteligentna osoba). Dla mnie wszystko jest tak naprawde energia i dlatego imho nie ma zadnych ograniczen w ksztaltowaniu, deformacji naszego swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie, były badania.

 

Neurolodzy, z głównego nurtu badań naukowych w tym zakresie, sądzą dość powszechnie, że efekty OOBE, są zwykle powodowane silnym pobudzeniem określonych fragmentów mózgu i mogą być z powodzeniem wyjaśniane w racjonalny sposób.

 

Eksperymenty Roberta Alana Monroe próbowało powtarzać wielu neurologów z kilku ośrodków badawczych w USA. Efekty OOBE występują np. dość powszechnie wśród chorych na epilepsję, którą próbowano leczyć poprzez stymulowanie tych miejsc w mózgu, które są szczególnie aktywne w trakcie ataku padaczki. Silne efekty OOBE występujące po zażyciu ketaminy, również są związane ze wzmożoną aktywnością tych samych fragmentów kory mózgowej. Powiązanie występowania tych efektów z pobudzaniem tych ośrodków mózgu zostało też udowodnione m.in. przez S.J. Blackmore (Blackmore, S. J. Beyond the Body: an Investigation of Out-of- Body Experiences, London: Heinemann, 1982)

 

Jednym z najważniejszych "dowodów" na ezoteryczne tłumaczenie zjawisk OOBE, są szczegółowe opisy pomieszczeń, przez osoby, które w tych pomieszczeniach nie były przed wystąpieniem tego zjawiska. Jednak dokładne badania przeprowadzone na licznej grupie osób, składających tego rodzaju relacje, sugerują, że wszystkie one są nieprzekonujące (LaBerge, S. and Levitan, L. Other Worlds: Out-of-Body Experiences and Lucid Dreams, NightLight newsletter, 1991; Lucid Dreaming: Awake in Your Sleep?, Skeptical Inquirer, 1991, 15, pp. 362-370.)

 

wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synus wierz mi (nie wiem kiedy sie tym zaczales interesowac) ale ja sie tym interesowalem dosc intensywnie swego czasu ;) i moze i nie jestem ani swietnym grafikiem ani swietnym psychologiem czy kim kolwiek tam innym, ale wierz mi ze mam wiecej wiedzy niz Ci sie wydaje i do tego tematu i nie tylko. Po 2gie jakiej wiedzy tu wymagasz ? opierasz sie na wiedzy "poznawczej" tego co doznales ? czy na wiedzy teoretycznej ?

Niewiem rowniez dlaczego uwazasz ze sie naogladalem ? poprostu to byl przyklad dla niego zeby oblukal skoro niechce mu sie czytac literatury tutaj znowu niestety klania sie czytanie ze zrozumieniem, no ale wiadomo latwiej zrobic obe niz skupic sie podczas czytania ;)

 

Ja nadal uwazam ze obe i inne takie glupoty wplywaja na psychike, skoro przezycia na nie wplywaja itp ,rowniez "przezycie" jakim jest obe wplywa na to i zaufaj mi nie musze byc zadnym grafikiem , psychopata , czy Bog wie kim jeszcze zeby "pomyslec" = zrozumiec tak prosta rzecz jak ze jezeli cos robie to zawsze sie to odbija w jakis sposob ;]

 

"poprostu czeba myslec muskiem"

 

No widze ze Kozioo jedyny madry potrafi kozystac moce google.pl zeby obalic Tworcze "pier***enie" glupot i przepychanki aka "nieznasz sie na psychologi" ;)

 

Synuś liiiiiiiiiiiiiiiitooooooooooooooooooooosciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii prosze nie edytuj juz swojego postu :D ;)

 

Kocham takie topicki :) btw. napisz mi jeszcze ze jestem za glupi zeby zrozumiec to cos czym jest "astral" pewnie nie wierzysz w Boga ... a wierzysz w astral ? smutno mi

 

Skad wiesz ze wywolales duchy ? powiedzial Ci ze on jest duchem ? a nawet jak Ci powiedzial to skad wiesz czy to nie bylo co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek, nie czytałem tych 5 dodatkowych stron co się pojawiły jak mnie nie było, ale nie jestem aż taki głupi żeby po przeczytaniu jednego topica uwierzyć że będe sobie rzucał przedmiotami za pomocą mózgu :) mówię tylko, że chodziłem jak nawiedzony ale mi potem przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAPAMIETAJCIE ! - to co czytacie, ogladacie w TV niekoniecznie jest prawda. Caly mechanizm mediow to tak naprawde jedna wielka manipulacja.

 

Wiedzialem ze padnie ten argument :D dalbym sobie lewe jajko uciac ze zobacze to w tym topicu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek - edytuje posty bo rozwijam mysl z czasem, mam chyba takie prawo ? Wybacz, ale rozczaruje cie, nie nazwe cie glupim bo z takiego okreslania ludzi juz wyroslem. Co do wywolywania duchow to poruszal sie kieliszek, plansza byla zimna, a rozmowa logiczna. Tyle mi wystarczy. Co do poziomu czytania ze zrozumieniem to pozostawie ta zlosliwa ucieczke od tematu bez komentarza. Wierze w co mi sie podoba, mozesz tego nie akceptowac, malo mnie to obchodzi ;) Masz wlasne zdanie, git i szanuje je, ty uszanuj moje. Zreszta gdzie ja napisalem ze nie wierze w Boga ? "Dodam ze przed wglebieniem sie w parapsychologie bylem ateista" - wyraznie uzywalem czasu przeszlego, tez potrafie chwytac za slowka ;). Co do manipulacji to jest dobry argument, moze i banalny, ale i w banale czesto prawde kochany klicku znajdziesz ;)

 

Niech ten teamt nas rozwija, a nie chamuje przed rozwojem. Wszyscy tutaj sa glusi na argumenty innych, forum powstalo po to zeby sie rozwijac i niech do tego i tutaj sluzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No misq :* litosci , ja niczego nie zatrzymuje :( no kurcze prosze przeczytaj to co dal Kozioo potem przeczytaj to co napisales u siebie :* ale z dystansem czyli odrzuc to co przezyles sam we wlasnym zakatku domu mieszkalnego.

 

To tak na zdrowy rozsadek :) bo ja moge powiedziec ze przezylem obe , bylem w innym swiecie i wtedy przyszedl do mnie szatan i pociagnal mi analnie z roga :(

 

i tez moge napisac , tak ze mam to gdzies czy mi wierzycie czy nie. Poprostu sorka ale to co wypisujesz traca infantylizmem prosze Cie poczytaj to i zastanow sie co pomysli czlowiek ktory to czyta a nie jest wkrecony w klimat rozumiesz ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wyroslem. Co do wywolywania duchow to poruszal sie kieliszek, plansza byla zimna, a rozmowa logiczna.

hm fajnie ogladalem kiedys taki film ale to pewnie manipulacja byla :D:D

co do Twoich wypowiedzi to chcialbym Cie poznac za 20 lat :D albo bedziesz chodzil z czerwono-fioletowa ropucha na ramieniu i nawracal ludzi albo bedziesz sie smial z tego co robiles w mlodosci.. sorki nic do Ciebie nie mam masz 18 lat jestes mlody wszystkiego Ci wolno sprobowac.. ale jak na badz co badz powaznym forum graficznym piszesz ze wywowales ducha to sory ale musze sie usmiechan do monitora..naprawde nie pisz ze w wieku 18 lat masz jakas wiedze na temat psychologi, pedagogiki fizyki czy czego kolwiek bo to naprawde mija sie z celem..ja mam 22 lata wiec nie jestem wiele starszy od Ciebie i nie o to chodzi, chodzi o to zeby sobie zdac sprawe z tego ze masz male podstawy do sklecenia paru artykolow..

pozdrawiam i zycze powodzenia w wywolywaniu czego kolwiek

PS tylko czekac kiedy w maxuelu wprowadza kolejne zjawisko poprawne fizycznie- wywolaj ducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widze dosyc kontrowersyjny watek sie zrobil ;p no coz ja tez sie ostatnio zaczalem bawic w OOBE (juz jakies 2 tyg) ;p Oczywiscie wierze w takie cos bo inaczej bym tego nie probowal :P a co do OBEE... Troche sie naczytalem na przeroznych forach o OOBE i LD i naprawde mozna sie niezle usmiac....ludzie pisza o jakis straznikach w astralu w pieknych, lsniacych zbrojach z ktorymi maja jakies uklady-- olala...ale to jeszcze nie wszystko...Podobno hehe twoje cialo fizyczne jest polaczone z cialem astralnym SREBRNYM SZNUREM...sznur jest niby bardzo mocny ale jesli ktos Ci go przerwie nastepuje nagla smierc...no coz wyobraznia ludzka nie zna granic :D czytalem tez ze jakis kolo wyszedl z ciala astralnego i jego kolezanka co siedziala w pokoju obok widziala go (cialo astralne) lol. Ale widziec ciala astralne moga jedynie Ci ktorzy sa w to wtajemniczeni (lol)... W astralu niby ludzie moga sie spotykac z duszami zmarlych jak i z innymi ludzmi...jest to niby pewien INNY SWIAT jakis inny wymiar :D - jakies wyspy itd...Ludzie chyba zapominaja ze to tylko wytwor wyobrazni...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek - hehe, rozumiem ze infantylizmem niezle to leci :D Niestety mniej infantylnie opisac tego nie da sie ;) Nie urodzilem sie z wiara w ezo i tez z poczatku az mnie odpychalo jak czytalem niektore teorie :D "Astral" - nie ma co ukrywac brzmi to jak nazwa jakiegos klubu wrozek z Polsatu ;)

Kome - trzymam za slowo ;) kiedy i gdzie ? :D

 

Maverick - nie zmuszam cie do wierzenia mi i nie bede wymachiwal ci przed nosem stosem ulotek, mozesz byc spokojny. Temat powstal by mozna sie bylo w nim wypowiedziec, dlatego tez zabralem glos. Co do wywolywania duchow to wybacz, ale tutaj akurat ewidentnie tego dosw. w towarzystwie 4 osob. Nie jest to zaden dowod i nie musi nim byc, nawet za 100 lat nie bede sie z tego smial. Co w tym smiesznego ? To ze jestem ciekawy swiata i przyjmuje, zamiast odrzucac wszystko ? Co do mojej wiedzy psychologicznej to nie tobie dane jej oceniac. Przeczytalem kilkadziesiat ksiazek i wysluchalem kilkadziesiat godzin audiobookow, jest to moje glowne hobby. Nie jestem profesorem psychologi, ale wiedze pewna juz posiadam. Co ma do tego moj wiek ? "Nie liczy sie to ile sie uczysz, a ile zapamietasz" - wez sobie te slowa do serca ;) To ze masz 22 lata to nie znaczy ze jestes madrzejszy od 15 latka. Wiesz ezo juz sie nie bawie, jak dla mnie za duze ryzyko ponosze (zle wplywa na psychike), wiec mozesz byc spokojny ze nie ujrzysz mnie z ropucha za 20 lat, chyba ze bedzie to moja zona (mam nadzieje ze nie :D) ;) Btw. Mam wybor a nie dylemat ;) By miec wybor trzeba miec conajmniej 3 opcje, ty dales mi tylko 2 (dylemat) , a ja widze ich znacznie wiecej :) Poznanie "prawdy" (nazwijmy to tak umownie) wplywa na cale zycie, ale niekoniecznie od razu jestes wariatem.

 

Caspik - nie ma co wszystkim wierzyc, wiadomo, nie ma jednak co tez negowac to co wydaje sie nam niepojete ;) Wiesz, jak juz wczesniej napisalem "to my budujemy wlasna rzeczywistosc", jesli takiej osobie podoba sie w wyimaginowanym swiecie to niech sobie tak zyje. Dazymy tylko do jednego - do bycia szczesliwym. Jesli ona w ten sposob to osiaga to osiagnela glowny cel zycia. Nie wazne jak osiagasz cel np mozesz podczas olimpiady w spritcie na 100m wyobrazic sobie ze goni cie gigantyczny gumowy penis dlatego bedziesz biegl szybciej. Wyobrazenie moze i jest chore, ale wazne ze pozwolilo danej osobie osiagnac cel - w tym wypadku np medal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no ja tez sie z wiara w ezo nie urodzilem...kiedys przypadkowo natrafilem na forum o ezo i jak zobaczylem watek o "Out-of-Body experience" to mi sie niezle smiac chcialo...bo kurde no jak niby mozna sobie wychodzic z ciala fizycznego...minal rok i znowu natrafilem na inne forum i troche bardziej sie wczulem w temat...przeczytalem dziesiatki artykulow , postow i wciagnelo mnie to :P no coz ludziom zycie staje sie monotonne wiec zaczynaja wierzyc w jakies inne szmery bajery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego Ooobe mógłby powstać fajny i bardzo orginalny film jak ktoś w nacie przeczytał instukcje, wszedł w oobe, jakiś demon przecił sznur, i gościu po astralu szuka drogi na ziemie, pomaga mu srebrny palladyn i duch napoleona :-)

węsze hicior !!

ale temat mój, zaklepuje :P

 

sam zrobie ze 2h będzie miał

albo nie szukam ekipy, kto ze mną (żart żeby nie było) :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności