Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Black Mamba - przyjemne kolory (podłoga miodzio czekoladka!) i wzorek na ścianie, praktycznie tylko ta kołdra wygląda jak jakaś cerata (albo jak takie worki na ziemniaki) ale skoro taka ma być to ok :)

 

Ja się pochwalę onyxowym drzewkiem które sam wymodziłem i z którego jestem bardzo dumny ;) Nie wiem tylko jaki patent zastosować na liście - narazie jest to zwykły vraymtl z kolorem w diffuse, ale nie podobają mi się te zacienione plamy w koronie drzewa (widać na górnym renderze). Jak się tego pozbyć? Dać refraction na liście żeby przepuszczały trochę światła czy co? Czytałem gdzieś że można użyć translucency, ale nie mam pojęcia jak to poustawiać. Każda sugestia się przyda :)

drzewo1fw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swierszcz ja mentala poprostu uwielbiam i moze nie jest to najszybszy i najprostszy renderer (chociaz odpowiednio setupowany daje calkiem przyzwoite czasy) to jest to wedlug mnie najlepszy renderer (zwlaszcza do motionpic. bo w vizualizacjach nie siedze wogole :) )

 

etyr - wedlug mnie pierwszy lepszy, mimo ze wielkiej roznicy nie widze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie kolejny mebelek, ale render jeszcze jutro poprawię chyba, dzisiaj już nie mam siły na to. Polski akcent w świecie design'u. Projekt Agnieszki Bartosiewicz.

Wzór z punkcików układany... ręcznie (w sumie ok 1060 - masochizm:D)

 

bufetfilcowypstw6.png

 

Pozdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch- fajne toto:). Troche textura sie powtarza i daj wyższe nastawy i będzie miodzio.

dzięki Panowie za opinie. Teraz wiem na pewno, ze muszę skalibrować monitor.

Black Mamba- dzięki:P

Edytowane przez etyr11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti fajnie, jak to oświetliłeś? Ja właśnie robię interiora i mam problem z takim równomiernym oświetleniem całego wnętrza, używam vraylight w oknie (multi 10) i lampa nad stołem bo bez niej jest tam już ciemno, nie dociera tam swiatło z okna. Kamera fizyczna vraya ustawiona na f8, shutter 20, iso 200. Ustawilem też HSVexpo bo na linear mam dużo przepaleń na ścianach i podłodze przy mocnym świetle z okna (a bez mocnego światła pokój robi się ciemny)

salon03mw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, Glob jako kolejny pokazał super oświetlone wnętrze, świetne materiały zrobiłeś. A ja spróbowałem dać tylko vraysun/sky i wychodzi to bardzo fajnie (o wiele bardziej mi się podoba niż moje poprzednie oświetlanie). Słońce i niebo na defaultowych setach, kamera vrayowa f 8, shutter 20, iso 200, reinhard burn 0,1 i gamma 0,9 (bo bez niej wychodziło blado). Wygląda to tak:

salonsunxd6.jpg

Czym to jeszcze troszkę bardziej rozjaśnić? Jak zmniejszam shutter speed z 20 na 10 to robi się już bardzo blado - nie wiem czy wtedy zmniejszać gammę czy zwiększać burn czy jeszcze jakoś inaczej to rozjaśniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym miej na uwadze, że masz ciemne ściany, ciemną podłogę, a to nie jest bez znaczenia przecież przy rozchodzeniu się światła w pomieszczeniu. W realu przecież czernie pochłaniają niemal całe światło, więc trudno mówić o świetle odbitym w ich przypadku, które mogłoby doświetlać pomieszczenie.

 

Pozdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności