Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No deski fajne, to arroway chyba, ale sam render troszkę jakiś taki płaski. Nie wiem czy kontrastu zabrakło czy coś, ale robiłeś dużo lepsze, że już nie wspomnę, że mogłeś na kamerę korekcję narzucić, bo Ci się wszystko rozjeżdża ku górze. ;) A, i może jakieś fajniejsze listki na żywopłoty, bo nie wiem czy to wina światełka, ale teraz wygląda jak solid green na całości. Sorry za tyle krytyki, ale mam nadzieję, że będzie konstruktywna. :)

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz: Trawka to disp ? Jeśli tak to jak robisz te nieregularne odchylenia źdźbeł trawy? w sensie ze wszystkie nie są prostopadle do płaszczyzny w górę.

Jak model to nie było pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki : Tak deski to Arroway

 

pressenter : w pełni się zgadzam! parę rzeczy jeszcze kuleje ale to wszystko przez to ze znowu mało czasu. A co do listków to takie były na refce i mi się spodobały :)

 

Nvidia : trawa to mesh

 

dzieki za komenta!

 

eidt :

komplet renderów domu (11:00, 18:00, 20:30)

house_01.jpg

Edytowane przez Bonifatz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 3 (wieczorny) najlepszy. Jest klimat - jest jakaś historia - tak trzymać. W dziennych za dużo się odbija w oknach moim zdaniem, i mogłeś ten żwir dać na całej drodze do podjazdu (bo teraz tak na dobrą sprawę nie bardzo wiadomo skąd się tam wziął.

 

1 i 3 mają fajne niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores: dzięki. Ziemia to tylko podkładka, na niej będzie scatterowana trawa, tylko nie chciało mi się jej do testów renderzyć. ;) Fajne światło w tym wnętrzu.

 

koton: Szczerze to nie wiem co powiedzieć. Długa droga przed Tobą, szczególnie jeśli chodzi o design. :)

 

Jeszcze kilka teścików:

 

int87.jpg

.

int88.jpg

.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe wiem pressenter, nie mam nic wspólnego z architekturą ani wystrojem wnętrz, dla mnie idealny to materac na ziemi, biurko pod kompa i duże głośniki :) tak więc muszę się uczyć i zgapiać,a tutaj wszystkie meble z głowy na szybko żeby wstawić i oświetlić,oprócz tej kanapy którą zobaczyłem na jakiejś stronce. ale wiem że trzeba wstawiać vitrę, eamesa i krzesło barcelona:D

najchętniiej bym się dowiedział co technicznie jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koton - pomijając tekst z vitra itd. to spojrz na podłogę w kuchni (skala), zastanów się czy widziałeś gdzieś kiedykolwiek takie zasłony jak masz w tej wlasnie kuchni czy zasłony z sypialni, lawe z takimi "nozkami" juz nie mowiac o tym, ze w tym nocnym to jest faktycznie noc i lokal chyba zamkniety bo swiatla glowne pogaszone, skora do niczego nie podobna, dwuteowniki albo szyny kolejowe w kuchni i sypialni ... w sumie ciezko mi zgadnac w jakim charakterze. Zyrandol w sypialni zupelnie zgubil skale, na podlodze deski to chyba nie heblowane dales (bump i odbicia). Te tynki w sumie lepiej wygladalyby gladkie. Sporo tego by sie jeszcze znalazlo - sam pomysl bo nie wiem czy komus bedzie sie chcialo wszystko wymieniac.

Keep working

 

jlidesign - lawa to moma, czy ktos jeszcze ma takie ? Swiatlotest na moje oko spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to takiego kremowka? znaczy ze takie neutralne mdle? czy jak... ja mowie ze wystarczylo by chocby jakso kontrast poprawic uwydatnic miejsca skad swiatlo wpada do wnetrza ja wiem? no chyba ze to juz nie bedzie kremowka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sroka8888 wizualizacja jest OK. Świetne światło ale widok za okna psuje całe ujęcie.

jak w/w widok na pierwszy rzut sprawia wrażenie 50 calowego TV

 

tak odbić nie ma kuchnia nie istnieje

 

i tak na dodatek

kameltest2.jpg

taki materialik mecze na szyldy

Edytowane przez grafik3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze widok jest zly, w kwesti ekspozycji... fota tla jest na dlugim czasie naswietlania, a kuchnia nie, bo jest doswietlona przez co wyglada dziwnie, to raz, dwa brak odbic kuchni wszybie, trzy brak odbic swiatel miasta w meblach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Moje prace zrobione w blenderze :) to tylko testy renderów, proszę o komentarze

------------------------------------------------------------------------------

http://www.newsfromtheworld.pl - Informacje ze świata IT

http://www.youtube.pl/toudajew - Moje testy renderów

Edytowane przez Toudajew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę teraz przy komputerze stacjonarnym więc nie powiem dokładnie. W opcjach/ustawienia katalogów(lub coś takiego) jest podana ścieżka do miejsca gdzie autocad robi sobie automatycznie backup. Jest to ukryty folder, a nazwy plików są pozmieniane. Właściwy plik poznasz po rozmiarze i dacie utworzenia.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Loki!

Na razie ciężko, w dużej mierze opieram się na wzorach dostarczonych z GrowFx'em. Generalnie jest odrobinę trudniejszy od onyxa. Wyzwanie teraz zrobić jakiegoś fajnego iglaka.

 

jak kupowałeś? u nich na stronie czy przez tego niemieckiego posrednika jakiegos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz: a ja nie widze obrazka z drzewem, a growfx staralem sie ogarnac, gdy jeszcze trial dzialal :) Na poczatku moze zawily, lecz po stosunkowo niewielkim czasie spedzonym z programem, staje sie intuicyjny.

 

Skoro juz przy drzewkach jestesmy, pytanie do wszelkich onyxowcow.

Ilu mpoly trzymacie sie tworzac drzewa? Zrobilem brzoze i wyszlo 4m poly, duzo? malo? ok? Steams tez importujecie, czy odpuszczacie ten element drzew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności