Skocz do zawartości

Teczka 2D: WWWoj


WWWoj

Rekomendowane odpowiedzi

Taki obrazek nad którym ostatnio sobie troche przesiaduje i szczerze mowiąc to marząc go czuje niemoc, jakbym coraz mniej umiał i jakos mi sie coraz mniej podoba. Utknąłem w martwym punkcie i szukam ukrytego phie i wewnetrznego fuj. Nie chciałbym zostawiac takiego niedokonczonego, bo wsadziłem w niego juz sporo pracy.moze ktos by cos doradził, choc nie wiem czy wogole cos tu widac. jest taki zagmatwany chyba dla tego ze rysowalem totalnie bez planu, i 2 razy juz zmieniałem rozmiar zeby to jakos poukładac.

całość:

http://img262.imageshack.us/my.php?image=bitka10kp9.jpg

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Praca fajna... dynamiczna taka ;)

Ja dodałbym w tle jeszcze kilku takich jeżdźców mniejszych i troche detalu i fajnie będzie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajj troche nieczytelna:/ zroznicuj moze postac pierwszoplanowa i drugo- zmien moze troche barwy, zwieksz perspektywe powietrzna, dodaj wiecej detali w pierwszej ,druga odpusc- ogolnie pracka fajna, ciekawe pozy postaci ale sposob wypelnienia troche psuje:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ooo. Super, ale. Zróżnicuj walory 3 postaci ( z końmi włącznie :DF ) i kolor. pamiętaj o obrysie. To wygląda, jak wycięte z gazety. Gdzieś ten kontur trzeba zmiękczyć. Praca ma klimat, a to podstawa. Powiodzonka. Czekam na następne:) Edit: no plany tu się przestawiają troszku. Pamiętaj, że czerń jest trudna, czasem robi dziury. Ostatni jest nazbyt sztucznie zmiękczony(brak mu bryły), Pierwszy ostry kontur i dziurawy. Utrzymaj ten klimat, popraw, a bedzie super praca. Mój pomysł to: Całość rozjaśnij suwakiem ostro i zacznij bawić się walorem tworząc jeszcze raz bryłę z przestrzenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc :D troche przejrzałem.

o dorzuceniu w tle kilku jezdzcow myslałem, zeby było jakos tak bardziej batalistycznie, tylko ze jakos tak dziwnie to rozmiesciłem ze mi tło znikło prawie całe :\

Postaram sie poprawic te sprawy o których wsponielscie.

Nie wiem tylko czy zrobie to sposobem rozjasniając i malując od nowa bo było by to chyba dla mnie za duzo roboty :] kształtowanie bryły i przestrzeni nie przychodzi mi raczej z taką łatwością jak niektórym :) i chyba wolałbym wydziubac cos nowego niz slęczec nad tym co juz raz mazałem.(chociaz pewnie zeby to doprowadzic do jako takiego stanu poslęcze nad tym tyle samo co do teraz)

Jezeli chodzi o kolor, moze głupie pytanie, ale jak go skutecznie zróżnicowac?

moja wyobraźnia i wiedza w temacie kolorów to telewizor marki neptun :)edit: jak sobie patrze na palete kolorkow w fotoszopie to wydaje mi sie ze tych kolorow jest jakos tak mało :/ ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe niezle te myszki i Superbutton :D tylko podkolorowac i piknie by bylo ;). Te ostatnie postacie jak na 20 min to ekstra.-wygladaja na dopracowane ;) najbardziej przypodobalem sobie 1 i 3 ;) Mozesz byc z siebie zadowolony :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chopie talenta ;) imo wygląda jak starsza Pani :]]], ale dziś mam bardzo zły dzień, jako speed odpuszczam Tobie winy ;), ale jako pracy niet, (niepodoba mi się konpekt, tj. dziołcha zgoda - pasi ;) z fachlarzem torze - :D, ale czemu w takim kadrze :/, nie kumam ale U are master ;)

// na mój biust to ta faciatka pod fachlarzykiem - zdaje się krzyczeć - no more lub more more more ;D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj: kreseczka zacna, może jeszcze kolorek i światełko bardziej odważnie, ale tak po zatym wypas aż strach pomyśleć co będzie za chwile (progres dynamiczny).

 

OMAM, ja niestety nie moge sie z Toba zgodzic, co do "kolorku". Te rusunki (babka z dzida i wojownicy) postrzegam jako szkice. Maja swoj klimat i obawiam sie, ze kolor jest tu poprostu zbedny. Ale tez z checia zobaczylabym jakis dobry Artwork "w kolorze" :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac progres, bo z tego co pamiętam używałeś miękkich bruszy kiedyś i była to straszna papka chaotyczna. Moim zdaniem Twoje prace wydają się mieć niedoskonałości tj:

-kiepska anatomia, proporcje i perspektywa

-takie rysune "ciosane siekierą"-czyli brak w nich lekkości, dynamiki, są "twarde" jeśli wiesz o co chodzi

Zalecenia: więcej rysuj w tradycyjny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty :)

grimm troche nie wiem o co chodzi :], jednak prosilbym o rozwinięcie sformułowania

-kiepska anatomia, proporcje i perspektywa

bardzo bys mi pomógł wskazując gdzie w danej pracy sie walnąłem, wtedy twoja krytyka była by dla mnie konstruktywna, bo czasem nie umiem zachowac dystansu i nie widze niektórych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do anatomii to ja moze sie wpieprze;p np. ostatnia pani ma cycki jak baniaki wypelnione woda, ale najbardziej razi mnie jej lewa reka- wez ja "wyprostuj" a przekonasz sie ze jest sporo dluzsza od prawej( lub wez poprowadz linie prawie rownolegla do podloza od jej prawego do lewego lokcia-widzisz roznice?:]),popracuj troche nad dlonmi- wez lusterko rysuj swoje lapy, wiecej sie nie czepiaj, bo postac jest bardziej komixowa, niz jakas w zamierzeniu realistyczna;] ogolnie coraz lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i to jest to wielkie dzieki juz poprawiam :D faktycznie łapa długawa :].

edit:

a i czepianie jak najbardziej mile widziane;), przerysowac rękę umim, ale mnie to nudzic..., chociaż faktycznie powinienem chyba poswięcic więcej uwagi na dłonie i stopy.

akt1asa4.jpg

edit2:

jeszcze jedna wersja chyba lepiej podobało mi sie ułozenie nadgarstka

akt1bgm7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, postaram się rozwinąć:

-kiepska anatomia-leży praktycznie wszystko, nie napisałem, że kiepska ręka, tylko anatomia ogólnie. Tak jak radził Nicopoń, z wyprostowaniem ręki - rób tak z każdą narysowaną częścią ciała. Rysuj linie pomocnicze i linie odniesienia. Stań przed lustrem i porównaj to z obrazkiem.

Dla przykładu-prawa (nasza) linia jej brzucha pod cycem-poprowadź ją do góry. Patrz co się dzieje pod jej cyckiem (hm..balooonem!) tak jakbys miał rentgen. Jej lewy bark zasłania spore krzywizny, które normalnie nazywamy kalectwem haha. Rób tak ze wszystkim, nie tylko z tą panną.

Nie chce mi się opisywać każdego obrazka-pooglądaj się przed lustrem, trochę ładnych fotek z femjoy, albo metart i odnieś to do swych prac.

Kiedy indziej napiszę o perspektywie, a proporcje? Coś za duże, coś za małe :)

HAIL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

spoko.. niestety nie mam dosc wyobrazni zeby wyobrazic sobie te wszystkie krzywizny.

mowiłem zeby sie czepiac ale bez przesady ;) w koncu to speedy rysowałem je jakies 20 minut na postac wiec nie bawiłem sie w mierzenie, to miałem przez 5 lat studiów na różnych przedmiotach oraz w pracy i jak sie relaksuje nie mam zamiaru myslec... rysuje to co mi wpadnie do głowy i jasne ze robie błędy. Poza tym nigdy nie byłem zwolennikiem rozrysowywania lini pomocniczych itp. nie ta szkoła :]

Bez urazy, ale nie potrzebuje nauki rysowania od podstaw moze te prace na to nie wskazują, ale juz conieco umim od pół roku prazuje jako "artist", niemało mi płacą, i całkiem niezle sobie radze, nawet sie pochwale ze dostałem pochwałę z Capcomu :p i przedemną swietlana przyszłosc ;)

wiec mnie nie dołuj 666 uwagi.. spoko pomagają, ale texty w stylu pooglądaj sie przed lustrem, albo ładne fotki itd. troche irytują. Chociaz jak sądzę taki jest sens Twojej wypowiedzi :p. No i zadziałało dałem sie podpuscic ;)

PS. oszczędz mi nauki o perspektywie poprostu jak cos nie bedzie sie Twoim zdaniem zgadzac to napisz

Tak czy siak dzieki za zainteresowanie i pomoc.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorek rewelka ;), zupełnie do mnie podobny :D, jeszcze by mu jakaś siostrzyczka się przydała i szpital na perypetiach jak malowany...

chyba, że to doktor od nauk ścisłych jakichś . . .

czekam na ciąg dalszy :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności