Skocz do zawartości

Computer - pliss, poradzcie


illy

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem kupic sobie komputer. Ale niestety ostatni raz interesowalem sie technikaliami 5 lat temu, wiec przeszukujac sklepy, troche sie pogubilem. Zlozylem sobie jeden zestaw z pomoca znajomego, ale szukam opinii z roznych zrodel. Dlatego zapytam, czy ten zestaw jest ok, czy moze cos zmienic. Komputer ma byc uniwersalny.

 

Oto zestawienie:

Procesor: Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz BOX

Płyta: Abit AB9 Pro

RAM: Geil DDR2 1024MB 800MHz

Grafika: Radeon X1650 Pro HIS 256MB DDR3 TV&DVI IceQ Turbo

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 320GB, SATA/300

Obudowa: Chieftec BH-02B-B-B 400W

 

Budzet jaki chce przeznaczyc to ok. 3000. Tutaj troche przekroczylem ta kwote, ale przez to ze wzialem droga obudowe. Pozniej jeszcze mam zamiar dokupic jakis lepszy zasilacz i "wiatraczek" na procesor, ale to juz detale. RAM to oczywiscie 2x 512 na dual channel.

 

Czy ten zestaw jest ok, czy ma predyspozycje na jakies podkrecanie (zachecilem sie podkrecaniem, czytajac ze procesor ma potencjal).

Co sadzicie o tym zestawie, i czy starczy na dluzej (nastepny pewnie kupie za 5 lat hehehe, w takim ciagu zawsze kupuje).

 

Dzieki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda, że nie podałeś cen - byłoby mi łatwiej się odnieść. Jednak pierwsza rzecz, którą bym zmienił to karta graficzna - zamiast nie GeForce 7600GS (nie dość, że w większości testów bije tego Radeona to jeszcze doskonale się podkręca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olac swieta , musze kupic,

 

a karta sie zainteresuje, dziex

 

EDIT: dobra dobra cwaniaki ;p

http://sklep.gral.pl/sklep.php?w=prod_lista&wyszukiwanie=1&szukaj=7600&wywol=lm&idproducent=0&bks33222=%A0%26%23187%3B%A0

ale ktora 7600gt? tego jest od cholery

 

 

co do cen poprzedniego zestawu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku jest troche drożej niż np na allegro ale jest wszystko w jednym miejscu i na 100% bezpiecznie a na allegro szczególnie przed świętami tradycyjnie troche oszystów wpadnie:P

jak Ci sie nie śpieszy to przelookaj czy bardziej sie nie opłaca tam czegoś kupić, można troche zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz 1 wielkiego dysku tylko 2 mniejsze. Po pierwsze kwestia wydajnosci, po 2 bezpieczenstwa danych. Lepiej stracic połowe, a nie całośc, prawda? ;) Płyta głowna - coś asusa (ktoras wersja p5b) albo gigabyte (DS3, DS4r, DQ6) lepiej. Ramy - wszyscy polecają patrioty LLK ;) Karta graf - 7600gs albo 7900gs (galaxy?) - gt sie nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka. Od paru dni jestem szczesliwym posiadaczem C2 E6400, 2gb Geila cl4, plyty GB s3 i grafy GB gf 7600gs na calosc wydalem 2800zl jakies troche szperalem i troche czytalem wiec i swoje 3 grosze wtrace. Hmm zaczne od plyty glownej, jestem zwolennikiem abita wiec sie go nie czepiam jedynie cena mogla byc troche nizsza bo nie ma nic ciekawego a za 400zl mozna juz kupic identyczna plyte o podobnej architekturze. Ram i jaka firma tez sie zastaanawialem i szukalem idelanego rozwiazania i zdecydowalem sie na geila, dlaczego nie Patriot bo wedlug testow ma zawyzone taktowania czyli napisane jest ze ma opoznienia 4-4-4 a w efekcie okazuje sie, ze ma 5-5-4 do tego radiatorki sa bez klamerek i plywaja podobno, czyli taka atrapa. Co do obudowy no to chlopie tu zes odlecial 450zl?? ten model zasilacza chiefteca kosztuje dokladnie 150zl i placic 300zl za kawalek blaszki no sorry ale czy nie lepiej dorzucic troche tej kasy do proca i nie wziac lepszego?? Grafa - tak jak poprzednicy mowili jest to podobno jakas wtopa z tymi radkami i poprzednie modele byly wydajniejsze nie znam sie na tym wiec powiem tyle, ze do 500zl oplaca sie kupic GF7600gs i jest ok. nie mam pojecia jak to wyglada na gierkach bo nie gram. Zmartwila mnie jedna rzecz tylko, w ksiazeczce wyczytalem ze jak karta chodzi w trybie 2monitorkowym to nie ma wsparcia dla aplikacji 3d co kolwiek to znaczy, wkazdym badz razie chodzi tak jak poprzednie moje grafy wiec jest ok. Dysk nie jest przerazajaco drogi i nie jest tez wypasem takze ok, ale jezeli masz miec tylko 1 dysk twardy w kompie to radzilbym tak jak przedmowcy kupic 2 albo robic pozadna archiwizacje danych przynajmniej co jakis okres. To na tyle, ogolnie kupilbym tansza plyte o 150zl tansza obudowe 70zl i zasilke za 150zl, przyjudzil na grafie i kupil lepszego proca no i trzeba jeszcze zawsze zrobic chrzeest bojowy i zaprosic chlopakow z podworka na mala prezentacje przy piwku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug testow ma zawyzone taktowania czyli napisane jest ze ma opoznienia 4-4-4 a w efekcie okazuje sie, ze ma 5-5-4

Pamięć jako taka nie ma ustawionych timingów - producent co najwyżej gwarantuje, że kości będą działały na określonym poziomie. Płyta główna moze ustawić zupełnie cos innego, tak jak mowisz (kwestia biosu mobo). Ale timingi można ustawić ręcznie i wtedy jest tak jak to opisuje patriot.

 

Abita do c2d naprawde sie nie opłaca, ludzie wybierają jedynie pomiędzy asusem i gigabytem :) Takie małe potwierdzenie:

http://img175.imageshack.us/img175/8894/conroe1gd5.png

na dole jest zestawienie płyt. Pamięci zreszta też. Jak widać pływające radiatorki patriotów jednak nie przeszkadzają przy użytkowaniu ;)

 

Co do zasilacza - ja bym nie oszczędzał, chieftec jest aktualnie zasilaczem ze sredniej półki. Do OC moze się nie nadawać - kwestia na jaki egzemplarz się trafi. Ale obudowy chiefteca polecam - kosztują duzo, ale mają mase dobrych rozwiązan, które docenia się przy pozniejszym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo: dzieki za odp

wlasnie ta obudowa ktora wybralem, jest mega wygodna dla mnie, wiec nastawilem sie na nia poniewaz ma kilka bajerow ktore mi sie podobaja, zasilacz kupie inny jak pojawi sie troche wiecej kasy (tagan czy cos) i wtedy ewentualnie spribuje podkrecac, narazie i tak bedzie przesiada ze zloma do mercedesa wiec nie widze potrzeby podkrecania,

 

ale skoro juz tak debatujecie nad ramami to prosze podajcie jakis przyklad, zebym mial chociaz rozeznanie jak dalej skladac zestaw

 

jeszcze co do dysku, skoro najbardziej polecacie 2x hdd, to czy tej samej firmy (seagate barracuda?)

 

no i prosze o jakas karte graficzna, bo juz oszalalem, najlepiej cicha i wydajna

 

zaraz jeszczze raz przejze zestawy i zloze przykladowy z e6300

 

 

Dobra, obecnie mam cos takiego:

 

jak widac dysk narazie odpuscilem duzy, na nowy rok dokupie drugi 160 i spokoj

z ramem podobnie bo zastanawiam sie jeszcze nad http://sklep.gral.pl/preview/Geil/DDR21024MB800MHzGeil2x512MB_27.php, gdyz ten ma 800mhz, ale opoznienia ciekawsze.

 

zlitujcie sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER_Oko -> przez pare lat z komputerem nauczyłem się bardzo ważnej rzeczy: nigdy nie kupuj budżetowej obudowy, nie chodzi mi nawet o niewygodny montaż płyty (u mnie na głupich kawałkach plastiku), nie chodzi też o to, że trzeba śrubokręta, żeby cokolwiek zrobić, nie chodzi również o to, że jest średnio urodziwa i lakier strasznie łatwo się rysuje, nie chodzi nawet o brak dodatkowych miejsc na wentylatory (wywiertane otwory mają rozstaw 70mm - tylko, że nie ma takich wentylatorów!!! Są albo 60mm albo 80mm). Chodzi o to, że całość jest z cieniutkiej jak papirus blaszki, krzywo przycięta i czasami wpada w wibracje razem z wentylatorami, czym naprawde potrafi doprowadzić do szału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz sie zacznie bitwa o obudowy i zasilacze. Przez ostatnie 16lat doswiadczen z pecetami doszedlem do wniosku, ze nie warto wydawac tyle kasy na obudowy i lepiej dolozyc kasy do lepszego sprzetu a nie dobrze wygladajacej skrzynki za 600zl. Nie mam pojecia czemu ma sluzyc takie cudo procz dobrego wygladu i paru dodatkowych bajerkow. Zlozylem w swoim marnym zyciu juz kilkadziesiat kompow i nigdy nie mialem problemow z montarzem, jak wystepowal jakis problem zawsze udalo sie go obejsc. Z wibracjami to nie mam pojecia o co chodzi bo nigdy czegos takiego nie doswiadczylem. Czy z cieniutkiej blach jest zle?? bo tez nie mam pojecia o co w tym chodzi, przeciez nie rzucasz kompem o sciane a to, ze raz na 3 miechy musisz wyjac czy tam zamontowac jakies cudo i ci sie wygina z leksza plyta pod naciskiem to nie znaczy ze zaraz ci ona peknie i luty sie polamia na pod naciskiem. Trzeba uzyc naprawde duzo sily zeby udalo sie zlamac taka plytke. Jezeli chodzi o wentylatorki to wiadomo niektore procki i podzespoly sie grzeja niemilosiernie. Ale takiego efektu nie odnotujesz przy kore cwei gdyz jest to w miare zimny procek, wiec w tej kofiguracji absolutnie nie ma sensu dokladac dodatkowych wiatraczkow i obciazac zasilki. C2 sa prockami malo wymagajacymi i przy tym zestawie taki jak tu widac pan chiftec 400w wytrzyma ze 3 lata na luzaczku. Jezeli ktos kupuje kompa do grafiki bo o tym chyba mowimy to nie poto zeby ladnie wygladal tylko zeby potrafil uciagnac nie jedno i jezeli chodzi o mnie zdecydowanie dolozyl bym do mocy (procek ram) niz do wygladu a za ta kase mozna o wiele lepszego kompa zlozyc ale niestety gorzej wygladajacego. Cos za cos. Jak dlamnie podzespoly mogly by lezec sobie nawet na parapecie przez rok czasu az bym uzbieral na obudowe za 20zl ale kompa bym zlozyl takiego, ze za rok bym nie zalowal, ze dorzucilem do ramu ktorego i tak nigdy zawiele.

 

Ps. Jezeli chodzi o ram Patriota to wiem, ze da sie przestawic tak zeby chodzily na opoznieniach takie jak wypisal producent i to stabilnie ale dlaczego placac tyle kasy za cos co wymaga jeszcze dodatkowej wprawy i wiedzy odpowiedniej aby poustawiac prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że jeśli na początku przygody z komputerem kupiłbyś porządną obudowę, to pewnie do teraz byś miał tą samą...

Nie zachęcam, żeby kupować obudowy za 1000, bo to przesada, ale dołożenie 100 albo 150 zł do np. takiej: http://www.4max.pl/default.asp?g=119&gg=21&produkt=1903 to dobry pomysł.

 

W dodatku masz wentylator w standardzie, który możesz przełożyć tak, żeby chłodził dyski, jest dosyć ciężka, czyli jest z grubszej blachy, co przekłada się na cichszą pracę (tłumi wibracje wszystkich sprzętów w środku) i filtr przecipyłowy (czyli de facto kawałek gąbki, jaką można dostać w sklepie akwariarskim).

 

Mam komputer w sypialnii, dlatego dużą wagę przywiązuje do ciszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ram Patriota to wiem, ze da sie przestawic tak zeby chodzily na opoznieniach takie jak wypisal producent i to stabilnie ale dlaczego placac tyle kasy za cos co wymaga jeszcze dodatkowej wprawy i wiedzy odpowiedniej aby poustawiac prawidlowo.

 

Z uporem maniaka będe powtarzał że to jest akurat wina BIOSu płyty głownej. A zmiana timingow moim zdaniem nie wymaga specjalnych umiejetnosci czy wiedzy ;) peace;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk Seagate Barracuda 7200.10 320GB, SATA/300 http://sklep.gral.pl/preview/Seagate/SeagateBarracuda7200.10320GBSATA_30016MBcacheNCQzapisprostopadly_79.php 379

Obudowa Chieftec BH-02B-B-B 400W http://sklep.gral.pl/preview/Chieftec/ChieftecBH-02B-B-B400W_64.php 444

 

+ Asus Radeon x1950pro

 

 

powiedzcie mi tylko czy lepiej wziasc ram z taktowaniem 800 i gorszymi timingami czy 633 z lepszymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od niecałych 2 miechów anlizuje ceny podzespołów komputerowych na allegro(bo rozglądam sie za bebechami do transplantacji dla mojego zgona :P) i nie zauważam jakichś szaleństw przed świętami ale może po świętach będą spadki ? a może nie

nie wiem jak to w zwykłych sklepach ale nie sądze żeby strasznie sie różniło

nie ma co czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam czekac 2 miesiace? nie dzieki, i tak zrzucilem z kompnentow

po nowym roku dysk i kolejne 2 kostki ram

 

Cóż cierpliwość jest darem ;), z doświadczenia "zawodowego" mogę powiedzieć tyle, jak było: spadki cen następuję z reguły w okresie od stycznia - marca, a później od czerwca do września z apogeum mniej więcej w sierpniu. Właśnie w sierpniu br. zakupiłem sobie zestawik z Pentium D 920, zysk w porównaniu ze styczniem około 400-500 pln (płyta gł. Asus P5WDE PREMIUM + Pentium D 3GHz 920). Dlatego też czasem Warto poczekać.

 

ja od niecałych 2 miechów anlizuje ceny podzespołów komputerowych na allegro(bo rozglądam sie za bebechami do transplantacji dla mojego zgona :P) i nie zauważam jakichś szaleństw przed świętami ale może po świętach będą spadki ? a może nie

nie wiem jak to w zwykłych sklepach ale nie sądze żeby strasznie sie różniło

nie ma co czekać

 

ceny na allegro dyktują userzy z reguły, ;)

Pozdrawiam

 

Mały PS. Przy zakupie kompa nie ważne czy Intel czy też AMD, (2 najżadziej wymieniane elementy, w późniejszym czasie, a stanowiące trzon każdego komputera) w które wg mnie trzeba zainwesować największe pieniądze to płyta główna i później procesor w tej kolejności, ponieważ, od tego komponenta zależy dalsza możliwość rozbudowy/uzbrajania zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

widze ze ciekawa dyskusja rozgorzala

 

jakoze mam zamiar rowniez kupic (prawdopodobnie w tym miesiacu) kompa to tez poprosze o rady, poprostu juz jakis czas nie interesowalem sie sprzetem a widze ze sporo rzeczy sie pozmienialo

 

obecnie pracuje na amd xp 2500+, gf 4 ti 4800, kingston 512 ddr, plyta asus

 

Glowny problem jaki mam z tym sprzetem to czas renderingu. Zazwyczaj tworze scenki w ktorych radze sobie sprawnie nawet ze spora iloscia poligonow i sporymi teksturkami - natomiast od dluzszego czasu meczy mnie bardzo czas renderingu.

Najdrobniejsze zmiany w terksturach, osiwetleniu, czy tez w modelu moga doprowadzic do szalu kogos kto ma fiola i jest perfekcjinista i najmniejszy brudek powoduje ze scene trzeba zmienic i rendering od nowa :), a kiedy trwa on od 2 do 6 godzin to juz wychodzi sie z siebie :)

 

Rozumiem ze glownie potrzebuje jakiegos porzadnego procka, napewno 2 rdzenie, a moze 2 procki 2 rdzeniowe, no i oczywiscie plyty glownej. Jako ze daje sobie rade z nawet wypasionymi scenami i teksturkami przy 512 ramu to mysle ze 1 gb bedzie dla mnie luzny, tylko chcialbym zeby juz byl porzadny (doradzcie ktora firme?), w takim przypadki rowniez karta graf jest dla mnie jak narazie 2 rzedna sprawa - napewno wole wydac wiecej na procka niz na karte.

 

Ciekawia mnie tez obudowy, ale to tez 2go rzedne sprawy

 

Reszta czyli obudowa, dyski, i inne duperele sa malo wazne, jak dla mnie 200gb hd to hohoho, klawiatury, myszki, napedy cd, i monitor mam, nie potrzbuje

 

budrzet jaki ma na sprzecior to od 3 do 4 tysi, co sie da za to kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaki na zime ;)

 

A tak calkiem serio -

 

1. PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 1187.00

2. Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM 93.00

3. Obudowa ok 200.00

4. Scythe Infinity 175.00

5. Asus P5W DH Deluxe Intel 975X 839.00 (chociaz zastanawialbym sie nad Foxconn'em - ze wzgledu na lepsze rozwiazanie RAID)

6. GeForce 7900 GTO Microstar 512MB HDTV & DVI (PCI-E) 1115.00

7. Zasilacz do obudowy Tagan 530W - U15 Easycon Serie 469.00

8. Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX 1262.00

9. Logitech MX310 Optical Mouse 140.00

10. Seagate 250 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II) 374.00 x 2 (RAID)

 

Ofkors z ceną zjedziesz na slabszym procku, tanszej plycie glownej, dodatkowym chlodzeniu. Mysle, ze w 4 klockach sie zmiescisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaki na zime ;)

 

A tak calkiem serio -

 

1. PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 1187.00

2. Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM 93.00

3. Obudowa ok 200.00

4. Scythe Infinity 175.00

5. Asus P5W DH Deluxe Intel 975X 839.00 (chociaz zastanawialbym sie nad Foxconn'em - ze wzgledu na lepsze rozwiazanie RAID)

6. GeForce 7900 GTO Microstar 512MB HDTV & DVI (PCI-E) 1115.00

7. Zasilacz do obudowy Tagan 530W - U15 Easycon Serie 469.00

8. Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX 1262.00

9. Logitech MX310 Optical Mouse 140.00

10. Seagate 250 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II) 374.00 x 2 (RAID)

 

Ofkors z ceną zjedziesz na slabszym procku, tanszej plycie glownej, dodatkowym chlodzeniu. Mysle, ze w 4 klockach sie zmiescisz

 

dzieki za rade

 

ale ma pytanka

ad1. dlaczego ten ram? napewno nie kupie 2 gb, i mysle nad geilem, zanaznaczam ze raczej nie zamierzam nic podkrecac

ad6. dlaczego ta karciocha?

ad8. o prockach juz poczytalem i juz wiem dlaczego ten :)

ad7. czamu taki zasilacz i czemu akid rogi? :)

ad.10 dyskcior to raczej 1 taki wezme, co do raid to uwazam ze to sredniawe rozwiazanie - mialem do czynienia z padnieta plyta pod raidem i wiem ile to zachodu zeby odzyskac dane kiedy cos sie zwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

sb.jpg

W poniższym teście przeczytasz o innym modelu patriotów ale z ręką na sercu możesz przyrównać go do pamiątek 800MHz (tweaking) >>> patriot.jpg

 

Ad.6

Przede wszystkim > referencyjne chłodzenie z GF7900GTX (ciche i efektywne) > wydajnosc po podkreceniu porównywalna z GF7950GTX > jeśli chcesz kompa stricte do robienia grafy to lepszym i tańszym rozwiązaniem był by zakup GF6800 (np. Leadtek). Seria GF6800 jako ostatnia z serii GF daje się zmodować na karcioche Quadro3000/4000

sb.jpg

 

Ad.7

Zasilacz Tagan'a > Cisza > Stabilna praca > Odpinane kable (cut mniut kalafonia) :)

sb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra mysle nad czyms takim, niestety z tym zasilaczem i pamieciami troche drogo wychodzi

ale sie zastanawiam czy potrzebuje taki wyczesany zasilacz, jesli nie zamierzam raczej nic podkrecac, wybralem taki jaki nizej

 

1 Procesor Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX: 1262.00

2 Płyta główna Asus P5W DH Deluxe Intel 975X: 842.00

3 Pamięć RAM GeIL Dual Ultra 2x 512MB DDR2 800 MHz: 592.00

4 Karta graficzna GeForce 7900 GTO Microstar 512MB HDTV & DVI (PCI-E): 1115.00

5 Obudowa Chieftec DA-01SL-D - 400W: 499.00

6 Dysk twardy IDE/SATA Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły): 314.00

 

wychodzi: 4624.00, troche sporo

 

pewnie jeszcze zakupie winde orginalna :/ i za zlozenie tez pewnie ze 100 bo mi sie niechce samemu tego robic :)

 

zastanawiam sie czy nie wziac slabszej karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral proc core 2 duo 6300 bo nie ma co przeplacac a ten sie luzem podkreci o 50% a jak sie boisz to 30% bez obawy o sprzet a wydajnosc juz bedziesz mial lepsza, a na zasilaczu nie oszczedzaj bo dobry zasilacz moze CI nie raz kompa uratowac przed uszkodzeniem dysku przy przepieciach itp. obudowe mozesz kupic za 90zl i do niej sobie wstawic zasilacz chiefteca... a co do pamieci to GEIL przereklamowane... lepiej Patriot, corsair ,badz kingston hynix (te imho najlepsze). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kurat co do procka to potrzbuje duzo powera do renderingu, a czy e6600 nie da sie podkrecic?, zreszta pisalem ze niechce podkrecac.

 

co do obudowy o zasilacza sie zastanowie, mam upsa, wiec przepiecia nie sa problemem

 

dzieki co do pamieci, to chyba sie zdecyduje na te:

PDP Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5

 

ale nie wiem czy wezme ta karte - jest wypasiona wiem, ale to juz troszkie sporo wychodzi, a przydaloby sie chociarz do tego wziasc jakiesc dvd nagrywarke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkoncu wybralem takie cus:

 

Core 2 duo e6600: 1265 zl

gigabyte ga-956p-s3 ddr2/800: 515 zl

ddr2 1 gb dual 2x512/800 cl4 llk patriot: 594 zl

chieftec lbx 02b-b-sl 400W: 425 zl

geforce 7600 GT gigabyte 256mb/128 pci (ddr3): 650 zl

250 gb seagate barr. 7200 16mb sata II: 325

 

razem 3774

 

co myslicie o firmie gigabyte?

prawde mowiac do tej pory mialem plyty abita, microstara i asusa, wiem ze to markowy sprzet, ale nie wiem dokonca co myslec o gigabyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a tak wlasciwie to jaka karte graficzna obecnie wybrac pod 3ds maxa ? Teoretycznie GF 6800 mozna jeszcze na quadro zmodowac ale czy to juz szczyt mozliwosci i nie da sie nic lepszego pod maksa upatrzyc ?(pomijam oryginalne Quadro i karty pow 2000 zeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziales Doomel. Do czasu ukazania się Windows Vista, a wraz z nią direct'a x10 to wlasnie GF6800 zamyka peleton pod WinXP:)

 

Widze, ze wiekszosci forumowiczom palma odbija na punkcie wydajnosci w viewportach. Zabawa w 3D drodzy panowie (i panie) ogranicza się tak naprawdę do kompromisów - rzucisz 3 razy maksa i wrócisz do niego drugie tyle. Oceńcie swoje możliwosci i szukajcie alternatywnych rozwiązań. Renderujce pass'y - składajcie to w aefx, shake'u itd. Normalizujcie mapy, tnijcie sceny na mniejsze, ukrywajcie detale. Rozgraniczcie stille od animek - do still'ów wiele można doskrobać w "szopie". I najważniejsze - oprócz max'a są także inne softy - i na swoim przykładzie moge powiedzieć, że mój poczciwy 3letni blaszak calkiem niezle daje sobie rade w "majce". Tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilay, zgadzam sie z tym co napisales ale nie dokonca, moj stary blaszak:

amd 2500+, ddr512, gf4800ti, spoko sie sprawdzaja, do modelowania gierek, srednio skomplikowanych obiektow, wydajnosc w viewporcie nie jest taka wazna (zawsze mozna uzyc opcji hide niepotrzbny aktualnie elementow i luz), ale

- w przypadku kiepskiego procka kiedy bawisz sie w dopieszczanie detali modeli z gigantycznymi teksturami ktore to detale widac dopiero w super dokladnym renderingu np. 2048x1024, i kiedy rendering tego trwa np. 2godziny to sory po np. 100 renderingu mozna stracic cierpliwosc

- kiedy dostajesz zlecenie i scene osiedla ktora ci sie otwiera 15 minut, po otwarciu czekasz 30 sek. na odswierzenie jednej klatki, a dotego masz zaznaczyc w budynkach kible, umywalki, wanny itd. i je schowac no wiesz... jednak sie nie da i tracisz dobrze platne zlecenie to sie zaczynasz zastanawiac czy nie zainswestowac tych 3 tysi i miec spokuj na 2-3 lata

 

hmmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym co to za ruznica czy otworzysz obiekt z np. 200 000 tys. poligonow w maji czy w maksie, czy w xsi, czy w czyms innym, jedynie duza roznice uswiadczysz w naprawde wydajnym pod wzgledem ilosc trojkatow zbrushu, ale reszta to nie spodziewalbym sie jakichs cudow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko bardzo ładnie ale ramy bierz najtańsze z wysokimi timingami byle dużo !

szybkość ramu ma zerowy ! wpływ na szybkość renderingu liczy się tylko i wyłącznie ilość, kup najtańsze ale więcej dobrze ci radzę, ja mam 1.5 gb i to naprawde niewiele jak podciągniesz parametry światła i użyjesz displaca to i 4gb by nie było dużo a różnica w szybkości renderingu między najszybszym i najwolniejszym ramem to 1 sekunda przy godzinnej scenie :)

tak samo ilość cahe l2 procesora nie ma znaczenia masz 512 czy 4 mega przy renderingu wychodzi taki sam czas

więc liczą się mhz proca (w danym modelu) i ilość ramu

 

 

ps. intel swoim c2d wyprzedził amd w szybkości renderingu przy tej samej ilości mhz jak oni to zrobili ? :)

 

ps2. moją skromną radą lepiej kupić e6400 lub e6300 i tanie ramy a różnice dołożyć w ilość ramu bo jak ci go braknie to możesz mieć e quada a połączenie proca z pamięcią wirtualną to nie to samo co z ramem :) zobaczysz

 

 

ps3:p.

ja kupuje za miesiąc kompa oglądałem wszystkie możliwe testy na necie i uważam że najlepsza konfiguracja to:

 

1. Intel core 2 duo E6400 bez problemu robisz z niego E6700 ! - 835 zł

2. Asus P5B Deluxe 670 zł / wifi-ap 740 zł lub Gigabyte GA 965p DS3 540zł

3. Galaxy 7900 GS zalman ona ma 540/1500 MHz ! i jest szybsza od 7900 gt a przy tym tańsza bo kosztuje w granicach 740 do 780 zł

4. 2 gb ram powiedzmy 667 mhz good ram to 780 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zestaw mam już prawie kompletny, potrzebuję jednak rady odnośnie karty graficznej.

 

Czy karty PNY są profesjonalny tylko z nazwy, czy faktycznie warto wydać więcej na np:

- PNY QuadroFX 1400

128 RAM DDR (256bit), 600MHz,

takt. rdzenia 350MHz,

(2430 PLN)

 

Niż na np:

- GeForce 8800 GLS

640 RAM GDDR3 (1600 MHz)

rdzeń 500 MHz

(2099 PLN)

 

Na co trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu karty? Chcę kupić wydajny sprzęt do obsługi 3dsMax'a i ArchiCAD'a. Pracuje czasami 12h dziennie, po powrocie muszę zrobić projekty do szkoły - ale jak renderowanie trwa po 15 minut to mnie trafia, bo ten czas mógłbym dłużej spać i nie wyglądać jak zombie następnego dnia...

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności