Skocz do zawartości

Game Art : Newsy ze swiata Game-Dev'u & nowe gry


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

nie mówcie, że to dopiero teraz tak się dzieje. Przypomnijcie sobie stare gry przygodowe. Wyglądało to mniej więcej tak połącz buta ze szklaną fiolką i dostaniesz środek przeciw swędzeniu, który dasz profesorowi który da ci kamień który wrzucisz do studni.... itd zwyczajnie proste gry dla prostego luda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Doom3 kiepski? No nie wiem...W fulla nie gralem, ale przed chwila ukonczylem demo(2 dzis hyhy) i musze powiedziec ze Doom3 jest konkretny. Niemal ani razu przez demo sie nie nudzilem. o Silniku/grafice ni bede sie wypowiadal. Efekty dzwiekowe, odglosy - piekne...Normalnie dla mnie full wypas.

 

HL2 nie stoi na wysokim poziome? Ale od ktorej strony? Bo dla mnie ta gra wszystkim jest. Przez pewien czas szlo sie bac. Samochodem pojezdziles, poplywales. Zagadki logiczne tez sa - ofkoz proste ale sa. No dla mnie gra gier:)...Co do grafiki...No chyba przyznacie ze jest dobra...Albo inaczej, ze byla dobra. Bo sam juz nie wiem co myslec o tym wszystkim co teraz mozna zobaczyc. Fizyka? Ideał? hhehe

 

Final Fantasy, Morrowind, Vagrant Story, Silent Hill, Gran Turismo, Legacy of Kain, Metal Gear Solid... - ho ho kurt....Morrowind, Silent Hill, Gran Turismo, MGS, Legacy of Kains - to sa shity?(reszy tytulow nie znam) No stary, ale te gry sa po prostu no dobre i setki tysiecy ludzi ci to powie. Wiem wiem, to twoje zdani al postaraj sie byc obiektywny - w koncu te gry sa niemal najlepsze w swoim gatunku. Ech...

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłucić nie kłucić, ale podyskutować można jeżeli chce się robić grafikę do gier... To dobrze by było wiedzieć czy śledzić wszystkie nowinki next genów i tytuły jakie się na konsolkach pojawiają (wbrew pozorom znajomość klasyki gatunku / najnowszych najlepszych gierek też jest ważna)

 

Tak więc skoro konsolki mają zdominować rynek w najbliższym czasie - a z naszej dyskusji tak jakoś wyszło ;) To warto by się było zainteresować w co się na nich pogrywa ;)

 

Co do dyskusji o miałkości obecnych gier -> Wydaje mi się że jest to spowodowane gigantycznymi pieniędzmi jakie są obecnie inwestowane w ten przemysł... Dlatego firmy wolą odgrzewać stare dobre pomysły z lepszą grafą i bajerkami niż wdrażać nowe, ambitne (i zawsze ryzykowne...) To samo mamy np w Hollywod - im droższy film, tym będzie mniej odkrywczy... Bo film akcji ze Shwarzeneggerem się zawsze dobrze sprzeda, a ambitniejsze kino to może co najwyżej dobre noty krytyki zebrać :/

 

Jest to ta brzydsza strona medalu rozrastania się przemysłu... No ale graficy od game artu nie powinni nażekać że ostatnio cała kasa pakowana jest w oprawę graficzną gry ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomus nie odczowam tego ze coraz wieksza kasa jest w to pakowana, wrecz na odwort coraz wiecej rzeczy trzeba wykonac za psi ... no ale niestety nie bede wchodzil w ta sfere ;)

 

Co do gierek lubie w zasadzie wszystko najbardziej podchodza mi gierki przygodowe cos jak broken sword kocham poprostu ta rysowana recznie grafike miala w sobie cos , jack orlando znowu genialna grafa i muza HOHOH :)

 

Narazie przygodowki w 3d mnie nie kreca na brokensword 3 jest spaprany :( stara grafika byla lepsza i mozecie sie ze mna "kłócic"

 

Co do tibi to niestety ta gra przyciaga ludzi jak magnes, ja w sumie w niej nie gustuje dzieki Bogu bo bym swiatla dziennego nie zobaczyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni tabletkuj mi tutaj, tylko zwiękrz dawkę, jak nic nie da, to jeszcze raz. Sorki chłopaki za chamstwo, ale ktoś tu wybiera gry na platformę jaką ma i na tym jego świat się kończy ;\ Kurcie, a może by zagryźć zęby, zassać finala np. VIII i zagrać w niego dłużej niż filmik początkowy? Uwież- warto. Ta są gry z sensem i kosmicznym scenariuszem.

btw. To raczej nie nowinka, ale ostatnio coraz więcej gier z konsol wychodzi na PC. Może to jakaś nadzieja? Chodźby aktualnie w CD Faction ;] jest Sudeki- na prawdę dobry, XB'owy cRPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mythonline.com.sg/

 

Znalazłem dziś to cudo. Wygląda wspaniale, nie wiem jeszcze jak grywalnośc, zarejestrowałem się na beta testy, ale muszę do jutro poczekać (Neo i jej limity :P). Chciałbym zobaczyć grę 2d która wyciąga wszystko z dzisiejszego sprzętu...

 

Klicek:

http://www.amegames.com/vs/gallery.htm

 

przygodówka 2d w produkcji. Tworzona przez byłych pracowników LucasArts (Sam & Max anyone?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Jestem od dawna PC-towcem. Nie łatwo mi to stwierdzić ale PC już dawno przegrał bitwę z konsolami jeśli chodzi o grafikę. Bo jak ma konkurować skoro CEL ma 7 rdzeni? Mój Celeronek ma 1 i dobrze mu z tym:] Graficznie nie ma co, konsole beda lepsze bo do tego są tworzone. PC natomiast jest wielofunkcyjny. Oczywiscie na Playstation3 bedzie mozna odpalic sobie Linuxa ale nie zrobi to z niego maszyny do biura:] Trzeba rozgraniczyć do czego co jest potrzebne. Konsole graficznie górą, ale i tak będe wierny PC-tom do ostatniego działającego tranzystora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

hehe nie ma to jak sie dobrze pokłócić ;), kurt każdy preferuje inne gry i szuka w nich czego innego to że np quake nie podobał mi się nigdy to nie znaczy ze mam go nazywać kupą.

Co do doma3 to jak by zdjąć te wszsytkie noraml mapy to gra wyglądałaby jak zprzed 3-4 lat, wszsytko tam jest kwadratowe łącznie z postaciami a już w dodatku RE szczególnie widać "kwadratowe" głowy, hl2 nijak ma sie do hl1 , gdyby zrobić remejk hl1 z taką samą jakością grafy jak w hl2 to niestety hl2 byłby porażką pomimo tego że okrzykniety został grą roku, ale to moje osobiste zdanie. Jeśli chodzi o kase to uważam że jest ona pompowana w coraz większych ilosciach .Te koszty są związane z np: marketingiem, tworzeniem modeli do gier( co inego zrobic modelik z 1000 poly tak jak kiedys a co innego zrobic modelik z 5000-10000 plus hi poly model do normal map), textury w wysokiej rozdzialce, animacja twarzy i cały mocap,wielkie gwiazdy holwodu udzielające sie wokalnie, a gdzie tu jeszcze opracownie najnowszego silnika z bajeranckimi efektamii. W związku z tym kasa musi sie jakos zwrócić + zarobek tak więc muszą powstawac gry które to zagwarantują bo przykładowy pan x mający najnowszy komp nie wydal na niego kasy po to zeby ogladać paskudną grafikę w danej grze, firma czy firmy które wyprodukowały super procki i karty grafiki nie po to je zrobiły zeby sobie byly tylko zeby zarobic , ale rzeby tak się stało te sprzęty muszą miec "pokarm" czyli super gry które pokazą ich mozliwosci i przyciągną klienta. Wydaje mi sie ze to takie kółko zamknięte które kręci napędzając się już same haha bo przeciez ten potencjalny klient ( czyli np my ; ) ) od zawsze oczekuje fotorealistycznej grafiki w grach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dawna PC-towcem. Nie łatwo mi to stwierdzić ale PC już dawno przegrał bitwę z konsolami jeśli chodzi o grafikę. Bo jak ma konkurować skoro CEL ma 7 rdzeni? Mój Celeronek ma 1 i dobrze mu z tym:] Graficznie nie ma co, konsole beda lepsze bo do tego są tworzone. PC natomiast jest wielofunkcyjny. Oczywiscie na Playstation3 bedzie mozna odpalic sobie Linuxa ale nie zrobi to z niego maszyny do biura:] Trzeba rozgraniczyć do czego co jest potrzebne. Konsole graficznie górą, ale i tak będe wierny PC-tom do ostatniego działającego tranzystora.

 

 

a ja jestem zdania ze konsola to dno, a dlaczego? a to dlatego ze nie ma myszki. pograc mozna owszem ale tylko w wybrane gry i to nie za dlugo.

 

 

a co do hl 2 zdecydowanie lepsza od dooma 3 i wciagnela mnie na troche czasu ... dopuki nie moglem przejsc przez otwarte drzwi :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Jak to nie ma?? Pod pski mozna podlaczyc co chcesz. Klawiature, myszke, itd itp. Tylko dlatego to dno? Dosc dziwne stwierdzenie. Bo jak dla mnie to maja duza moc obliczeniowa a nowe procki z PS3 IBM bedzie wykorzystywal w serwerach. Dno to nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... zostawcie już PSIXY,FIXY, BOXY i inny blaszane elementy w spokoju ;] Oglądałem tę wcześniej wspomnianą gierkę w 2d (przygodówkę) i screeny wyglądają nieźle. A lubię takie gierki- brokeny (chodź nowy to szlam ;\) longesty i inny. A właśnie! Czy wiadamo coś o pracach nad nowy the longest journey? Bo coś mi się kiedyś kołatało i tyle ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

młody_ no taka mała dygresja odnośnie tej fizyki, nie wiem czemu się wszsycy podniecali tą fizyką, przecie to havok i nic więcej, podnoszenie przedmiotów było juz w deus ex 1 i to bardziej wiarygodne bo w hl2 wyglada to jakby dany przedmiot lewitował a nie był trzymany, wiele gier juz zdążyło skorzystać z havoka , max payne2, freedom fighters jak i masa wszelkiej maści bubli, czyli tradycyjnie ktoś rzucił hasło wow jaka super fizyka jest w hl2 następny podchwycił a dalej to juz ciurkiem poszło, po za tym ragdoll w hl2 nie wyglada specjalnie dobrze napewno lepiej wygladał w max payne 2, przypadkiem nie wkurzaj sie na mnie bo nie maiałem na celu robić jakis najazdów, bardzo dobrze rozumiem ze ta gra mogła sie Tobie spodobać w końcu została grą roku, co nie zmienia faktu że dla mnie jest słabsza od hl1 , mało tresciwa

Nie jestem fanem przygodówek wole poszczelać :B, ale cieszy mnie fakt że została zapowiedziana kontynuacja świetnej gry przygodówkowo- akszynowej omicron nomad soul i to akurat na next geny, a swoją drogą juz wkrótce wychodzi Fahrenheit równiez przygodówka ale nie taka tradycyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Ja tam czekam na dwie pozycje.... Elder Scroll: Oblivion. A druga to nic innego jak Fallout 3. Oba tytuły już spod ręki Bethsedy. Zobaczymy kiedy F3 wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

a ten Fallout 3 to w końcu wyjdzie? jakis czas temu z tego co wiem wstrzymali prace, byloby miło gdyby ta gra jednak ujzala swiatło dzienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do HL2

dla mnie jest to hit, chociaz nawet w niego dlugo nie gralem (ale widzialem sporo filmikow z mozliwosciami silnika + filmik jak kolesie przechodza gre w 40min)

jest to gra "zmieniajaca oblicze" game industry... tak jak q1, q3, gta... dlaczego?

nie bylo jeszcze gry takiej jak hl2 (polaczenie shaderow, fizyka, filmowa fabula, klimat, doskonale wykonanie) .. nie bez powodow zostala gra roku.

dzieki HL2 gry wkroczyly w nowa ere... gracze chca coraz wiekszej interaktywnosci z otoczeniem (co im daje wiele gier) ALE chca rowniez dopracowana/rozbudowana mechanike gry, fabule, swiat... i teraz wkraczaja nowe gry typu: Obilivion, U3, U4 i moze Fallout3. (wczesniej nikt jeszcze nie probowal dawac takich zlaozen.. teraz jest to mozliwe)

 

Mario - Fallout 3 na pewno wyjdzie.. ale jaki bedzie? tego nie wiemy, Betsheda jest we wczesnej preprodukcji F3.. dlatego zadnych konkretow jeszcze nie podali (wiesci nt f3 mozna brac z nma-fallout.com - polecam)

 

Ja czekam osobiscie na U3, Obiliviona, Q4.... no i BZ (ktora laczy w sobie to co napisalem wyzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Betseda nie zaczęła go robic. Na ten rok w budżecie nie przeznaczyli ani centa. Poczekamy bo zbliża się grudzień i wtedy będą założenia budżetowe. A może od nowego roku prace ruszą....

 

Co do interakcji z otoczeniem - bedzie to rozwiajne w nowych grach. I to mi sie podoba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mightandmagic.com/us/darkmessiah/teaser/

 

Gierka robiona na źródełku. Wygląda trochę na fantasy HL2 ;)

 

Ale teaserek smakowity, fajnie wygląda walka mieczem w fpp, a to zawsze jest trudne, niezły jest patent z lodem hehe, bardzo fajne, ogólnie interakcja z postaciami/otoczeniem w tym filmiku wygląda na niezłą, postaci też milutkie (zaryzykowałbym stwierdzenia że fajniejsze niż w Oblivion).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to czekam aż e końcu gierki będa wyglądać jak final fantasy movie lub coś podbnego :)

Ale tego to chyba się nie doczekam.

 

A tak na poważnie - zagrałbym sobie w japońskiego rpga - zera game sie zwie bodajże - linka teraz nie podam bo nie mam - ale wieczorkiem na pewno - piknie wygląda - świetne koncepty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro o interakcji z otoczeniem mowa, nowy silnik fizyczny, polecam posciagac prezentacje.

http://www.ageia.com/press/press4.html

 

Ja nie mówię tylko o interakcji z otoczeniem, bo to już w zasadzie standard, ale o takich smaczkach jak możliwość kopnięcia przeciwnika w czasie walki na miecze (w FPP), o rzuceniu czaru na ziemię - stworzeniu małej tafli lodu na której przeciwnik może się poślizgnąć. O tym że gracz to nie są tylko ręce które trzymają broń, ale o tym że 'czuć' widok z oczu - coś jak w Thiefie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sięgasz gdzie wzrok nie sięga empeck :D Długo jeszcze nie będzie pełnej interakcji z powodu komunikacji człowiek- maszyna. Jak na razie nawet nad rękoma nie ma pełnej kontroli tylko jakieś klawisze się wciska (w 'złodzieja' nie grałem) które z definicji są ograniczone. Dopóki nie zastąpi coś myszki nie ma mowy o rewolucji. W końcu kto zapamięta 150 kombinacji klawiszy na ruchy rękami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nowy Might and magic to niezly wypasik, ta kula ognia- swietna no i system walki też wyglada na bardzo udany. Będę śledził ^^

A złodziej rzeczywiście ma udaną interakcję jakby to powiedzieć , łuk dobrze leży w dłoni.

Empeck- tutaj postacie są chyba trochę brzydsze albo takie same jak w Oblivionie, ale się nieźle ruszają , a podobno w dziele bethsedy postacie chodzą fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario don...napisalem sie juz raz i mi sie post nie wyslal wiec napisze sie jeszcze raz tylko przeczytam twoj post jeszcze raz:P

 

dobra...

wezcie mnie oswieccie czy zle mysle czy dobrze bo sam nie wiem. Havok - on ma kilka odmian/wersji prawda(1,2,3 cyz jakos)? Gdzies widzialem(albo mi sie snilo) ze HL2 wykorzystuje Havoka jakiegos tam po raz pierwszy. I to dzieki niemu mamy konkret fizyke...Nie wiem ale tak mi sie wydaje. ... Co do samej fizyki to ta w HL2 przeciez jest konkretna(z podnoszeniem przedmiotow sie zgodze dziwnie wygladajaa) ale juz cala reszta konkret. Skromnie mnie zdziwilo gdy musialem przeniesc ceglowki na pochylnie by ta sie podniosla i wtedy mogle po niej przejsc. Albo gdy musialem puste beczki ustawic pod taki bajer(pod woda) i one wypchaly ta pochylnie w gore. A gdy najezdalem na ta pochylnie to ona ofkoz sie zapadala...Cudo :). Rag dolla nei pamietam... no to chyba tyle...narazie,

 

aaa...to jeszcze ten magic czy jakos...No fireball fajny i szukalem walki na miecze w fpp:) moze byc ciekawe nie powiem hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Co do fizyki jeszcze - Nie tylko havok takie rzeczy umie robic. Kazdy podstawowy silnik fizyczny to umie. Open Dynamic Engine nie dosc ze darmowy to umie robic to samo co Havok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na starego dobrego odswiezonego SiN'a. :)

Ta gra kilka lat temu wywarla na mnie i moim bracie takie wrazenie, ze do teraz wspominamy ja bardzo milo.

Jedyne co mi sie nie podoba, to sposob rozprowadzania gry - brak pudelka i platforma Steam. :( Ale moze mam juz nieaktualne informacje, mam nadzieje, ze mam. ;)

LINK:

http://www.sinepisodes.com/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatred- ale niestety ta gra nie jest juz w prodkucji... (przynajmniej tak pamietam z tego co Odin mowil na NMA)

 

Open Dynamic Engine nie dosc ze darmowy to umie robic to samo co Havok..

no nie wiem... zobacz :D

Havoca jeszcze porownaj z novodeXem i meqonem...

ODE to przy tym jest malutki... sporo bledow ma, nie ma wspomagania postaci opartych na szkielecie, zreszta.. co ja sie bede rozpisywal- sam sobie porownaj te silniki a zobaczysz ze BARDZO sie roznia. (glownie ze strony samego pisania i porownaniem mozliwosci)

 

edit:

a tu macie tego avika z gry Troiki:

http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=654

 

calkiem niezly projekt sie szykowal.. szkoda ze nie wypalil :/

osobiscie uwazam Hatred ze jak uda nam sie zaimplementowac meqona to mozemy taki projekcik zrobic bez problemy ( z takimi mozliwosciami ma sie rozumiec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

e tam. Marudzisz Intoxicate. HEHE. Odbija sie? Odbija. Grawitacja jest? Jest. Pare rzeczy mozna ustawic? Mozna. To o co tyle krzyku?:D:D A tak naprawde to przesadzilem z tym porownaniem. Ale Cena Havoka do ceny ODE i mozliwoscie Havoka do mozliwosci ODE jak by porownac to ODE wydaje sie rozsadniejszy:D:D tym bardziej na moją kieszeń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE. Odbija sie? Odbija. Grawitacja jest? Jest. Pare rzeczy mozna ustawic? Mozna. To o co tyle krzyku?:D:D

no racja :D wiesz.. kazdy ma inne zalozenia.. inni chca wiecej inni mniej ;),a ogromne firmy chca wiecej niz wiecej

 

Cena Havoka do ceny ODE i mozliwoscie Havoka do mozliwosci ODE jak by porownac to ODE wydaje sie rozsadniejszy:D:D tym bardziej na moją kieszeń:D

Oczywiscie, jak najbardziej sie z Toba zgadzam. Chociaz ja bardziej bym proponowal zamiast ODE, Newtona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tu linka do filmiku z Quake 4

 

http://www.3ddownloads.com/Action/Quake%204/Movies/quake_4_web_movie.zip#

 

Na mnie zrobił spore wrażenie - efekty graficzne są bardzo ładne, postacie szczegółowe (normalmapy robią swoje) może tylko za bardzo jednokolorowe - szaro - bure... No ale i tak wypas.

A zwłaszcza podoba mi się tu idea uczestniczenia w walkach razem z innymi żołnierzami - nawet oglądając to demko wczułem się w bitwę space - marines ze strogami :)

Imo zapowiada się to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

A nowe enemy teritory?? Nie pamietam linka znajdzcie sobie na googlach. - 40 pojazdow do obslugi, engine chyba D3. Piekne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przepięknie sie zapowiada. Design postaci i sam klimat gry - to jest to, co tygryski lubią najbardziej ;)

 

pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sięgasz gdzie wzrok nie sięga empeck :D Długo jeszcze nie będzie pełnej interakcji z powodu komunikacji człowiek- maszyna. Jak na razie nawet nad rękoma nie ma pełnej kontroli tylko jakieś klawisze się wciska (w 'złodzieja' nie grałem) które z definicji są ograniczone. Dopóki nie zastąpi coś myszki nie ma mowy o rewolucji. W końcu kto zapamięta 150 kombinacji klawiszy na ruchy rękami :D

 

Nie chodzi mi o interakcje człowiek -> komputer, ale postać na ekranie -> świat/przeciwnicy na ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności