Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lebedenko - Tsar Tank


opor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatniego wipa odpuscilem (kilka powodow...nie chce mi sie o tym pisac) i narazie nie chce do niego wracac.

 

Postanowilem zaczac cos nowego :/

 

Jest to Tsar Tank.

Rosyjski prototyp czolgu z 1915 roku. W tamtych czasach, byl to najwiekszy pojazd tego typu na swiecie.(podobno)

Nie wszedl do produkcji ani na front, poniewaz byl strasznie awaryjny i niezwykle latwo bylo go unieruchomic.

 

 

tsar.jpg

 

lebedenko01.gif

 

 

 

Na wielu zdjeciach jakie znalazlem jest sporo roznic (z powodu czestych poprawek itp.). wiec kilka szczegolikow moze sie roznic, w zaleznosci od zdjecia.

 

 

Narazie zrobilem tylko tylnie kola i czasc...nie wiem jak to nazwac...zawieszenia :P

 

2-4.jpg

 

1-5.jpg

 

I siateczka

 

siatka1.jpg

 

 

Apropo...czemu nie moge wstawiac miniaturek? Wymiary i waga sie zgadzaja a ciagle pisze ze wyslanie nieudane :/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mocowanie wału łożyska napewno tak nie wygląda, nie zwęża się aż tak drastycznie przy końcach podstawy (zboczenie zawodowe)

wpisz w google "bearing housing" - ten element nie zmienił sie przez lata

jak znajdziesz lepsze referki to zapodaj to też sobie wymodeluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gen.Baton- Heh...widze ze chyba wielki fan militarow :) Ciesze sie ze cie ucieszylem tym czolgiem :)

 

Zrobilem maly update. Troszke sie pieprzylem z tymi srubami, nitami i innymi pierdolkami. Niestety nie znam jakiejs metody na szybkie rozmieszczenie tego...wiec troszke to trwalo (a jeszcze nity mnie czekaja :/ )

 

Nie mam pojecia co moze byc w tej otwartej klapie...cos chyba bede musial wymyslec. Moze jakies sugestie i propozycje? :)

 

Mam nadzieje ze sie podoba.

Dzieki za wszystkie komentarze.

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

Siateczka (szczeze...malo na niej widac, przybajmniej ja malo widze :P)

 

siatka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Improwizujesz z tymi detalami czy masz jakieś referencje?:P

Jak bym miał obstawiać kto stworzył ten pojazd to stawiał bym na ruskich:D

Bo kto inny mógł wymyślić coś tak dziwnego...

Ładny detal, podoba mi sie, powodzenia.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam refki i detale sa wg. tych zdjec/modeli. Oczywiscie niektore zeczy, jak np. nity albo sruby sa niekiedy umieszczane intuicyjnie (np. na "schodkach", na zdjeciach sa zbyt male zeby dojrzec jak zostaly przymocowane) chociaz staram sie trzymac refek jak tylko to mozliwe.

 

A co do twojego obstawiania...to tak, wlasnie ruskie glowy to splodzily :P (napisalem o tym w pierwszym poscie).

Ok, wracam do nitowania :/ Chociaz nie wiem czy ma to sens...i tak beda malo/wcale widoczne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki update.

Poprawilem wlaz, dodalem linke (docelowo mial byc lancuch...ale chyba jednak zostanie cos takiego..chociaz nie wiem :P )

 

Prze oddaleniu czesc detali sie traci (nity,sruby)...mam nadzieje ze jakos to potem bedzie wygladalo :)

 

A ha, ma ktos jakis pomysl co mozna by umiescic w tej otwartej wnece? Nie mam zielonego pojecia co by tam moglo byc :/

 

A co do samego czolgu...tfu ...tego czegos :P to fakt, dziwactwo jakich malo :P

 

18.jpg

 

17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie po testach okazalo sie ze to zbyt malo :/

Na tych silnikach nie potrafil wyjechac z grzaskiego podloza. Dokladnie, nie potrafil wyciagnac tylnich kol.

Do tego wyciagal ok 17 km/h (co bylo calkiem, calkiem :) )

Ot, taka ciekawostka :) W sumie nie zbyt wiele jest informacji na temat tego...czegos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie miałem pojęcia o istnieniu czegoś takiego

... ja też!!!! jestem w szoku ( a myślałem, że na temat machin wojennych trochę wiem.). Czekam na końcowy efekt z zainteresowaniem (chcę to to zobaczyć w lepszej rozdziałce niż na refkach:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny maly update. Powoli ciagle nituje :P i dorabiam kolejne elementy.

Zauwazylem juz kilka bledow wiec je tez bede poprawial.

 

Na kilku zdjeciach widzialem 3 rozne rodzaje tych bocznych wiezyczek.

 

1. Obrotowa kabina z 2 dziurami na karabiny.

2. Obrotowa kabina z jednym wiekszym dzialem, dodatkowo ruchomym w gore i w dol

3. Nie obrotowa kabina z kilkoma (4-5) dziurami na karabiny.

 

Zastanawiam sie jaka zrobic.Na obrazku zrobiona jest wersja 1 ale powaznie zastanawiam sie nad 2. Wersja 3 odpada bo niepodoba mi sie strasznie :/

Nie ma co, kombinowali z tym pojazdem konkretnie.

 

24.jpg

 

25.jpg

 

A co do dziwnych wynalazkow...szukajac informacji na temat tego czolgu (jak to dziwnie brzmi :P ) znalazlem ciekawe pojazdy. (jak skoncze tego to moze zrobie te tez :) )

 

Oczywiscie nie sa one tak dziwne jak Tsar...ale mnie zaskoczyly.

 

Tym razem niemiecka mysl konstrukcyjna:

 

Alkett Minenroller.

Pojazd do rozbrajania min.

 

AlkettMinenrm-01.jpg

 

Kugelpanzer.

Pojazd zwiadowczy.

 

Kugelpanzer-01.jpg

 

Landkreuzer P. 1000 Ratte

Przeogromny czolg, ktory mial (mial, bo z tego co wiem to chyba nigdy nie powstal...ale na 100% nie wiem) wazyc bagatela...od 1000 do 2000 ton O_o

 

ratte8006va.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest fajny. Czekam na finał.

Co do czołgów P1000 i P1500 to miały powstać ale Albert Speer anulował oba projekty Kruppa. Wieża do czołgu została później zamontowana na norweskim wybrzeżu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kr3tz - Dosyc ciekawe info znalazlem tu:

http://www.kensingtonbooks.com/finditem.cfm?itemid=9384

 

Zreszta jest to strona na temat ksiazki pt."My Tank Is Fight!", w ktorej opisane jest ponad 20 takich nietypowych pojazdow i projektow wojennych.

(wielki piwko dla tego kto zapoda mi ta ksiazke w formie elektronicznej)

 

 

Malutki update przed snem :)

W sumie to ciagle nituje, srubuje itp :P plus kolejne detale.

Wsadzilem jakies karabiny w dziury..ale to raczej prowizorka, bardziej do znalezienie odpowiedniej skali.

 

27.jpg

 

Ciesze sie ze podoba wam sie moja pracka :) Dziekuje za wszystkie komentarze.

 

Czy ktos moze wpadl na jakis pomysl odnosnie zawartosci otwartej klapy na dole? Ciagle mysle i nic mi nie przychodzi do glowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma to byc utrzymane w tej samej konwencji co sam pojazd, to za dolnymi drzwiami powinien byc sklad amunicji - po kazdym strzale Wania biegl po tej drabince z gory, bral jeden pocisk, wracal, strzelali itd. ;)

a tak serio to moze byl tam korytarz, ktorym mozna bylo zejsc albo wejsc w czasie ostrzalo czy tez przy mocnym deszczu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie model skonczony. Tzn glowne elementy, teraz jeszcze musze ponitowac reszte (dolna,gorna wiezyczka, kola i "wal"). Po tym w sumie model uznaje za zakonczony (no chyba ze ktos ma jakies sugestie)

 

Jak dokoncze model w calosci i pododaje detali, wezme sie za mala scenke (chociaz moze byc ciezko :/ juz teraz komp ledwo ciagnie)

 

Mam nadzieje ze sie podoba :)

 

34.jpg

 

32.jpg

 

33.jpg

 

 

Nie wiem czemu, na tych renderach kola wygladaja jakby bylo pochylone do srodka. Po sprawdzeniu wszystkiego okazuej sie ze sa prosto...wiec nie wiem dlaczego tu tak wyglada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zabralem sie za elementy scenki a zapomnialem dodac reszte detali do samego pojazdu :/ No nic, jutro pododaje ;)

 

37.jpg

 

To sa poczatkowe elementy otoczenia (wczesna faza) i testowe oswietlenie.

Apropo oswietlenia, moze mi ktos podpowiedziec jak prawidlowo oswietlac scenki "zewnetrzne"? Narazie to bawilem sie studiem i oswietlanie wnetrz...ale nigdy otwartych przestrzeni :(

 

Tu macie link do wiekszej rozdzialki ( HD :D ), plik ma prawie 800 kilo wiec moze sie troszke ladowac :(

Przy okazji, jezeli ktos znajdzie jakies bledy (a na pewno takowe sa) lub ma jakies sugestie odnosnie tego co juz zrobilem to chetnie wyslucham... :)

 

LINK ---> http://oporek.ovh.org/obrazy/36.jpg

 

@DraB - Jak uda mi sie to otexturowac to porobie kilka renderow z kazdej strony, no chyba ze teraz chcesz, to powiedz co by cie interesowalo i sie zrobi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nad takim kadrem jak wyzej sie zastanawiam. w tle jeszcze bedzie hangar/szopa, jakies drobne elementy, drzewka itd.

 

No chyba ze ktos ma jakies propozycje? bo nie bardzo wiem jak to prawidlowo ustawic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności