Skocz do zawartości

Teczka 2D: maroński


maronski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 361
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to ja też cytnę;):

 

kokosów na tym nie zrobisz, na pewno nie w Polsce.

 

heh...a mam znajomego co robi okładki do...produktó winary i helmansa (zero możliwosci kreatiwity),ale na kasę nie narzeka, najszybszy sprzęt,najdroższe tablety, inwestowanie w akcje-może se na to pozwolić z tego...

Cóż, rzeczywistość jest przewrotna...

 

ps:ale nikt chyba jeszcze nie miał takiej sytuacji jak ja:

zespół rockowy mówi mi "niech na okładce będzie jakaś kostucha ,trochę elementów z archiwóm x i król bez twarzy, i niech będzie mrocznie i estetycznie" to wszystkie dane jakie dostałam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie. Mam ostatnio trochę więcej czasu i ostatnio obijałem się na łamach Max3d. Zrobiłem więc dzisiaj większy apdejt.

Zapraszam

 

tarotrf3.jpg

Wreszcie skończyłem Tarota. Ta karta była ostatnią, którą machałem.

 

antofz6.jpg

zaległa okładeczka do antologii, która zapewne nigdy się nie ukaże.

 

odjazdxp5.jpg

okładka do książki "Ostry odjazd" - jest o błękitnej pigułce-narkotyku. Pierwsza moja okładka z gatunku sensacja. Na szybkiego, na wczoraj :)

 

hybridsbymaronskism3.jpg

Okładka do książki "Hybrydy"

 

ludziedp0.jpg

Okładka do ksiązki "Ludzie"

 

landccapeeg7.jpg

Próbne matte do filmu z Bollywoodu (nie dogadaliśmy się z facecikiem i nic z tego nie wyszło)

 

puentazc2.jpg

Poprawiony obrazek sprzed paru lat - do obecnej robótki.

 

 

I koncepty.

bell0hg9.jpg

 

bellwsrodkusa3.jpg

 

arkats1.jpg

 

outsidebellky4.jpg

 

 

Pozdrówka.

Komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie opie******am w konwenanse: Maroon masz ode mnie vota na gwiazdkę, przypuszczam,że może ci to latać w okół...no nie wiem...na przykład nosa ;D bo i tak nie masz czasu na takie dyrdymały, ale i tak tego vota masz i już:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak1 : Dzięki. To zależy. Okładki zazwyczaj są na "za pół roku" więc robię w wolnych chwilach. Ostatnie koncepty - każdy po dniówce.

Purple: Nie lata mi to wokół pędzla :) Dzięki. Zwolniłem się wczoraj z mojej 7 letniej pracy więc będę bardziej aktywny na forum.

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jonasz: walę zazwyczaj w 2500/1800 głównie fronty okładek

czasem większe do druku 7500/5600

koncepty w niższej 1500 długie

wszystko 300 dpi

Knysha: No to super. Jułelkam

JakkaS: Masz rację w 100%. Czasem wybieram teksturowanie zamiast malowania. Łatwiej jest dla mnie. Dużo pomagają foty. Moim marzeniem jest zostać zajebistym matte-painterem. W tym się czuję najlepiej. Krajobraziki mógłbym montować od rana do wieczora :)

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yookeer : Miriam miał rację :)

ReflectVision : Nie rozumiem o tej roślinności a niewyraźne jest bo to szybki koncept. Rośliny są na tej arce.

miriam: No to taka lecąca arka której koncept będę jeszcze zmieniał. W planie dużo okienek. Stylizowana na lecące osiedle.

mrkrzysiek: dzięki :)

pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te latające miasto, statek czy co to ma być tylko po kij robisz z tego pseudo ilustracje jak to ma być koncept?

 

lepiej bys się skupił na tym jak zaprezentowac to z paru stron albo z jednej strony w ciekawym ujęciu zebym sobie ewentualnie dopowiedział jak to ma wyglądać z tej storny której nie widac ...

 

co do roślinności podzielam zdanie przedmówców .. wsadzenie foty nie załatwi sprawy

 

ale wszyskto przed tobą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 okładki z ostatnich 2 dni. Dostałem znów zlecenie "na wczoraj"

Pierwsza to nowy pomysł z wykorzystaniem starych elementów. Taka speed-układanka.

Druga to przeróbka dawniejszej ilustracji z konkursu Journey begins.

 

Proszę nie czepiać się typo :):):)

 

Pozdrówka

2coveryni9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 takie pracki w 2 dni...łał, no to szybki jesteś jak silnik Wankla;D

jak zawsze ładnie, Twje okładki mają coś w sobie ze słodyczy, ale ten fiolecik w drugiej, juz chyba przesłodzony;)

I mam pytanko- skod bierzesz materiały do mattów? (dają Ci, czy sam kombinujesz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem tylko powiedzieć że zazwyczaj nie podobały mi się prace ukazujące fantastyczne światy, ale Twoje prace są naprawdę bardzo dobre. Sam fakt że kupiłem "Cieplarnię" bo zachęciła mnie do tego okładka. Tak powinny wyglądać reedycje świetnych książek.

 

I bardzo byłbym rad gdybyś rzucił na forum art z tejże okładki właśnie, w większej rozdzielczości. Tak aby nadała się na tapetę 1024-768, bo mnie urzekła.

 

A powiedz mi czy tworzysz cokolwiek jeszcze prawdziwym pędzlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, że nie pisałem jakiś czas.

Purple: nie dają nic oczywiście. Te budowle i inne sczegóły zostały mi po serii Star Wars EU którą kiedyś tworzyłem.

Velasques: Dzięki miło słyszeć:) Co do większych rozdziałek to mogę tylko wrzucać takie jakie są teraz. Taki układ i bezpieczeństwo dla wydawnictwa. Pęzlem ostatnio machałem 2 lata temu na zamówienie. Nie ma warunków i na razie nie czuję potrzeby by do tego wracać.

Mant-raz: Bo to szybka robota była. Patrzyłeś no okładkę czy na cały skład? Wszystko tam trzeba robić :(

 

Nowe matte nadmorskiego klifu:

klifriczard4yo7.jpg

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe dlaczego te klify tak spadły, żadnych postów itd...boją się Ciebie maroński;p

Dla mnie, coś mi za mdło w tej pracce...może napisz czy to dla Cię, czy dla firmy, bo jak dla firmy to wiadomo, że to ich wizja...;)

ps: woda to matt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda pod klifem naprawdę się udała. Efekt odbicia jest świetny.

 

A powiedz mi, Ty zaczynasz swoje prace w realu? Szkic ołówkowy czy od razu robisz cyfrowo?

 

I widzę że naprawdę masz słabość do pajęczyn oraz do rybich płetw :) - bo praktycznie w każdej pracy da się zauważyć elementy je przypominające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Grass - dzięki

Lisek - no napisałem pod pracami nie bijcie za typo bo detepowcem nie jestem :)

Velasques - Od razu robię cyfrowo i często liczę na wyczucie. To mój największy mankament i źle mi z tym. Za bardzo ufam spontanicznej pracy. Czasem zapędzam się w "kozi róg" jak mawiali przodkowie :)

 

Jako, że często obiecywałem tutoriale a z czasem to wiadomo jak zawsze jest, wrzucam mini tutka z mojej najnowszej pracy nad okładką.

W tym wątku również będę wrzucał postępy bo pracka nie jest jeszcze skończona. Brakuje 10 letniego chłopaczka przebranego za ninja.

 

Rzecz dzieje się w wymyślonym przez rodzeństwo świecie. Ma być cukierkowo i chyba kiczowato. Brakuje jeszcze 10 latka w stroju ninja i nie za bardzo kumam klimat więc zostawiam go na koniec.

 

Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

 

tutekvt9.jpg

tutekvt9.512428f575.jpg

 

iluzjaimshackjq8.jpg

 

Pozdrówka!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prr szalony - no jak zwykle, czemu nie ? z refy pomagałem sobie malować postać i tekstur wielu używam :

referxo6.jpg

 

0000001251vg5.jpg

 

Ortheza - ten obraz w 2600/3500 w 300 dpi. To zazwyczaj do druku się idealnie nadaje. Druk i tak nie daje wszystkich czczegółów więc można niżej.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow.. klimat... Przeraża mnie twoja swoboda wyrazu, ja bym mogł miec setke zdięc i nie miałbym pojęcia jak to wykożystac, a juz odwalic taką bajke to mi sie w bani nie mieści. nie mam pojęcia co tu jest ze zdięcia ale wali mnie to absolutnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to po fotce malujesz, czy wzorując się na niej? bo się gubię :]

Nie żebym jakoś specjalnie chciał skrytykować Twoje prace, tylko sposób ich tworzenia mnie ciekawi, nic więcej :]

Nie myślałeś bo zrobić trochę rysunków nie po marońskiemu, czyli bez takich intensywnych, bajkowych kolorów, bez tego rozmazywania i tych miękkich cieni? Odnoszę wrażenie jakbyś sam siebie swoim stylem zagonił do konta.

Prace wychodzą bardzo cukierkowe i naprawdę miło się je ogląda, są przyjemne dla oka, ale wydają się za bardzo sterylne i sztuczne dosłownie jakby ulepione z czegoś słodkiego (jak w Czarlim i fabryce czekolady, czy jakoś tak :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności