Skocz do zawartości

Logotyp: Logotypy by bezio


bezio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko można jakoś ocenić :P

Moim zdaniem ten z lewej strony na samym dole ładny - bo ta czcioneczka bardzo sympatyczna - ale czarne tło środkowego napisu zamieniłbym na inny - nawet na bordowy z logotypu z miastem :)

W mieście zamieniłbym czcionki "bezio design" i dałbym to jeden pod drugim.

Taka moja opinia.

 

Pozdr

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne szkice, teraz wybierz któryś i zaprojektuj, skoro tak lubisz słowo design

 

Tak naprawdę przekonuje mnie tylko "my little city" bo tylko w nim widać jakiś pomysł, tylko forma jest totalnie przypadkowa. Reszta logotypów raczej nieprzemyślana. Zanim siądziesz do Corela czy innego programu, weź w rękę ołowek, kartkę i spędź conajmniej jeden dzień nad poszukiwaniem pomysłu i analizowaniem tamatu, to bardzo pomaga. Ustal sobie, co chcesz przekazać, w jaki sposób, do jakiej grupy odbiorców itp. Potem zastanów się nad formą graficzną i jak już zapełnisz trochę kartek szkicami i będziesz pewien że to co robisz nie jest dziełem przypadku ale od początku do końca robione według konkretnego pomysłu, możesz włączyć komputer :)

 

Podsyłam jeszcze dla inspiracji fajną stronę, na której autor podaj czym się kierował tworząc znaki.

 

http://www.rajasandhu.com/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za ocenki :P.

 

Vorek - przyda sie ta strona a zwlaszcza twoj komentarz dzieki ;]

 

 

EDIT

 

Nowy :P i nowa nazwa designu (i tak sei powinno pisac pedzacy design ? :P)

 

http://fotka.iplaneta.info/uploads2/c6e19ac338.jpg :)

 

 

EDIT 3 :PP

 

Tu jeszcze cos :

 

http://fotka.iplaneta.info/uploads2/783f777e47.jpg

 

 

EDIT :P

 

 

nowe takie przykladowe :)

 

http://fotka.iplaneta.info/uploads2/9c557c759a.jpg

 

 

EDIT

 

http://fotka.iplaneta.info/uploads2/13a3e8b0ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dzien nowy post :P

http://fotka.iplaneta.info/uploads2/2e4915b4cb.jpg

nowe logotypy oczywiscie to rub.pl to bedzie moj design :P

 

Odczytuję znaczenia tych znaków z wyglądu (w kolejności od lewej do prawej) tak:

  • kojarzenie par (kolor różowy+strzałka oparta na półkolu, podobna do znaku "mężczyzna"; wszystko scalone z literą "B" co kojarzy mi się z scementowanym związkiem na amen) - wrażenie: agencja matrymonialna, randki online?
  • nie mam pojęcia... (?!)
  • pierwsze i najsilniejsze skojarzenie: firma zajmująca się rękodziełem wyrabianym z paciorków, korali, a w każdym razie coś z biżuterią i dla kobiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomniejsz to logo i juz nic nie bedzie mozna odczytac, za duzo ozdobnikow za cienka linia, a ten łuk przechodzacy przez E nic nie buduje wiec po co on ??:) malo przemyslane ale to tylko moje uwagi :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.

To kojarzy mi się z pijanymi albo nie wyspanymi kierowcami :D

 

tir ślizga się bokami. to niezbyt zachęca.

Poza tym za dużo elementów jak na logo. wywal chmurki i słoneczko.

 

Jak projektowanie to projektowanie ;)

 

http://fotka.iplaneta.info/uploads2/928f448425.jpg

 

to fajne z tym że jak ktoś ma takie logo to spodziewam się ż umie zaprojektować maszyny, koła zębate i zna się b.dobrze na geometrii i matematyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obzerkałem wszystkie loga jakie tu zamieściłeś - ani jedno nie przemawia do mnie (mimo że nie jestem specem od logotypów, ale na grafice troszkę się znam) - i jedna uwaga mi się od razu nasówa - nie bierz się za coś czego nie potrafisz robić ;)

 

Dlatego proponuję ci abyś najpierw poczytał sobie o tym co to są logotypy, o znaczeniu symboli i kolorów (jest parę książek nawet po polsku), a potem wzioł się za projekty logotypów. Tworząc tak masowo nowe - powielasz i pogłębiasz tylko błędy wynikające z braku podstawowej wiedzy na ten temat.

 

BTW nie piszę tego po to by Cię pognębić, zdołować, wykpić, itp., ale po to aby zmobilizować Cię do tego, abyś - jeśli chcesz się za to na poważnie wziąć - robił to z rozmysłem, pomysłem i wiedzą, a nie na zasadzie - może coś z tego wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dobrych materiałów można tam znaleźć.

 

Jeśli chodzi o książki wydane w Polsce - na początek polecam "Człowiek i jego znaki" Frutigera - to chyba podstawowy podrecznik jesli chodzi o formy graficzne. Potem chyba "Design i grafika dzisiaj" Newarka - gdzie znajdziesz informacje na temat zasad szeroko pojętego designu począwszy od typografi, poprzez logotypy a skończywszy na opakowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę za głęboko w tych tematach ale wydaje mi się że logo powinno się dobrze prezentować na każdym rodzaju nośnika wirtualnego jak i drukowanego - ten gradient może być trudny do przetworzenia w niektórych warunkach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko

-co do gradientu to zgadzam sie z chvetim, wywal ta sylwetke z "O" bo nie ma zadnego zwiazku z logiem, natomiast literke "O" spróbuj zrobić kursywa, bo teraz ja tak przechyliłes ze zaraz sie chyba stoczy :)

-przy czcionce szeryfowej staraj sie unikac zlewania liter - są nieczytelne, modny swego czasu zabieg ale przy zdecydowanie nowoczesnych krojach bardziej minimalistycznych

- co do głównego akcentu to bym powstawił na inicjał "B" coś z nim jeszcze pokombinował, moze inny kolor moze jeszcze powiększyć, no nie wiem

genralnie całkiem całkiem do poprawy :d

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakichś lepsiejszych księgarniach i empikach mozna kupić "los logos"

Wyszła już chyba trzecia część tej najlepszej jak dotąd chyba serii książek na temat nowoczesnego projektowania logotypów, buttonów i wszelkich znaków graficznych. Polecam bardzo chociaż przejżeć w sklepie, bo cena nie jest dla wszystkich (chyba ponad 100).

Na pierwszych stronach tych książek jest opisane co robić a czego nie (oczywiście same ogólniki, bo każdy logotyp to indywidualne podejście)

Ale na pewno się przyda.

A tak apropos Twoich logosów to jak projektujesz to mam wrażenie, że się za bardzo spieszysz, zrób 10 wersji danego loga, przemyśl trochę szkicuj na początku a w kompie rób już te wybrane. Oddalaj/przybliżaj je do siebie żeby sprawdzić czy będą widoczne na małej wizytówce a czy jednocześnie będą ciekawe na billboardzie 10x7m. Patrz czy dobrze wyglądają w kontrze, czy jakieś obszary nie są za ciasne albo zbyt rozstrzelone i pokazuj jak największej ilości ludzi z pytaniami jak to wygląda i jakie ludzie odnoszą wrażenia patrząc na twoje znaczki i czy takie było twoje zamierzenie podczas gdy je projektowałeś.

Pozdrawiam

DaveBorck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.te przyciecie liter na dole wydaje sie nienajszczesliwsze - w sumie niby przeczytalem to automatycznie jako bezi, ale potem nie bylem pewien czy moze powiniennem to jednak czytac jako bfzi

2. gradient bym sobie odpuscil

3. ogolnie to logo jakies takie niespojne - za duzo elementow w nim

 

a w tym z rosyjskim to ten profil niewiadomo skad! moze sprpbuj czcionke bardziej taka typu np. bauhaus, wtedy dopasujesz grubosc linii profilu do grubosci czcionki i jakos wtedy sie polaczy. Na razie te dwa elementy czyta siedosc osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tam nawet zwyklego tekstu nie widac przykład "wp.pl" jak ktos chcial to tak upchac to jego problem. Po drugie to logo bedzie na stronie www i na wydruku, więc nie widzę problemu.A jeżeli już chcialbyś się uwziąć na ilość detali to to nie jest problem, można dorobić wersję na małe formaty, albo umieścić sam napis, ale to tak jak mówię "na siłe".

 

Dzięki za komentarz.

 

PS. Co do twojej prośby:

przyklad.jpg

http://brainchild.pl/przyklad.jpg

Edytowane przez bezio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności