Skocz do zawartości

Scena 3D: Kuchnia-wersja dzienna skonczona!!


Yaro16

Rekomendowane odpowiedzi

Dawcio_m: ok, ale w takim razie prosiłbym o bardziej rozwinięty komentarz dotyczący pracy.

 

Yaro16: szkoda, że marnujesz swój czas na zrobienie wizki która nie współgra z podstawowymi zasadami proporcjonalności przedmiotów. trochę to wygląda tak jakbyć miał napisać książkę nie znając wszystkich liter w alfabecie.

 

a najbardziej szkoda tego, że zacząłeś się wzorować na zdjęciu z katalogu a skończyłeś na swojej lekko zwichrowanej wizjii kuchnii dla ultra niskich ludzi. wystarczy jak poprawisz wysokość pomieszczenia i odrobinę poczytasz o zasadach na jakich projektuje się takiego typu wnętrza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

już to raz pisałem ale jeszcze raz napisze!!!!

przede wszystkim sufit jest za nisko!!!!

z tego co widać na ostatnim obrazku można policzyć ile ci brakuje (przyjmując, że przynajmniej wysokość szafek jest dobra)

szafka dolna 70 cm wysokości+listwa 10cm której narazie nie ma

szafka górna też 70 cm

odległość między szafką górną a dolną u ciebie to też jakieś 70cm

czyli razem jakieś 220cm...czyli człowiek o wzroście 180cm dotknie nie zabardzo się wysilając sufitu!!!!

 

druga sprawa to szerokość tych szafek, mianowicie drzwiczki tej szafki są szersze niż ich wysokość. ja osobiście takich nie widziałem.

aha i szafki wiszące są zdecydowanie za głębokie

i jeszcze jedno aha!! szafka w rogu ma inne uchwyty niż reszta

 

następnie piec.......co to jest te milion prostokącików w rządku u góry

 

sam chcesz żeby KOMENTOWAĆ, ale nic sobie z tego komentowania nie robisz. popraw przede wszystkim proporcje bo modeling naprawde nie jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja poraz ostatni się wypowiem.

Oto standardowe rozmiary mebli i różne odległosci:

blat: srednio 85cm czyli szafka 82 + blat 3. zauwaz że wszelkie zmywarki i piekarniki maja wlasnie 82cm. glębokość blatu 60cm.

szafki standardowo maja kilka rozmiarow:

szuflady maja 40cm 60cm i 80cm

szafki 40 do 60. Wiekszy rozmiar uniemożliwia ich normalne otwieranie.(twoje szafki na refce chyba otwieraja sie do gory)

 

stół wysokosć ok 75cm ( u ciebie powinno byc chyba 100x100x75)

wys. siedziska ok45

 

sufit zrob mu conajmniej 250cm

 

A teraz co poprawic:

brakuje cokołu pod szafkami.

zamaly zlew.

odwroc mikrofale bo teraz nie da sie z niej korzystac.

kafelki nie trzymaja wymiarow.

niebardzo graja obrazki na tym filarze.

 

 

EDIT:

Co juz poprawiles skreslić :P:P

 

Calkiem fajna tekstura, ale chyba za bardzo odbija.. moze lekko ja przymatowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

mi sie podobie... ale: :)

sufit faktycznie zbyt nisko, brakuje listw przy podlodze i te nieszczesne proporcje (ostatnio tez mam z tym problem;))

Czekam na materialy, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafelki ładne , modele tez b.dobre , Ta tapeta windowsa jako obrazek na ścianie zostanie?? czy to tymczasowo? Sufit daj wyżej ale tylko odrobinkę

Powodzenia z teksturami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oteksturowałem mikrofale,.Troche pomarańczowo wyszlo bo kafli jescze niema na ścianie.

Procek mam 3.2 ghz pentium 4 640 64 bit,ale mam mało ramu tylko 512

No ale ważne że renderuje:d

aha w mikrofali jescze napisy obok przycisków musze zrobić.:d

mikrowl4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś kładzie tak cieńkie kawałki kafelek jak przy tych ściankach, z lewej jak i prawej strony. Przesuń ścianki tak żeby fugi kończyły się przy ścianie ;) Ten cień nad szakami mi się nie podoba, wygląda jak brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dalej nie wiem gdzie ten luksus. Czyli moją (najtańszą jaką się dało kupić) kuchnię można nazwać luksusową?

Choć nie, nie mam mikrofali i takiego stojaka na noże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja "tape" ale ja jej osobiście nie lubię bo zostają te linie którymi się mierzy i trzeba je kasować bo robi się zamęt na scenie. Ja mam za to inny patent do mierzenia i nie tylko. Z włączonym snapem tworze sobie boxa. Jeśli muszę zmierzyć ścianę to tworze takiego boxa od końca do początku ściany, niedbając przy tym o np wysokość i głębokość, i w jego parametrach mam odległość. W sumie to mierze tak odległości między wszystkimi punktami które chce zmierzyć. Niby ktoś powie że to za dużo roboty, ale jak się to po czasie robi sprawnie to się tego nie odczuwa a przynosi inne korzyści...np żeby coś do tej mierzonej ściany przyłożć ..np zegar to alginuje do tego boxa. jak mi już nie jest potrzebny to go usuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może na składzie texturę na obrus?Aha i chciałbym też poznać waszą opinie o oświetleniu nocnym i dziennym.Chodzi mi jakich świateł użyć żeby było najrealistyczniej w dzień i w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaa ciee :] Jak dla mnie ekstra, nie mam zastrzeżeń no i w końcu zmieniłeś ten obrazek, materiały fajne , modele fajne, roślinki ok , render ok ... w skali od 1-10 daje 8 ... :) Naprwdę bardzo ładnie .. / podzielisz się ustawieniami rendera i świateł? nie wiem w czym renderujesz ale mam nadzieje ze to vray.

Pozdrawiam Nvidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to obserwowałam i ...

 

za brak okapu daję dwóję, i to na szynach! karygodne lenistwo, hihi.

cóż to się tak świeci na tym stole?

sampling chyba odrobine siada, albo coś nie tak z rozdzielczością,

roślinność jakaś sztuczna.

 

ale całość sprawia niezłe wrażenie. gratuluję!

=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verry berry! Calkiem ladnie Ci wyszlo. Troche za malo szczegolikow (bo w nich tkwi ...) i za bardzo sterylnie. Rozblysk na stole ni w piec ni w dziesiec. Wrazenie jednak praca robi calkiem niezle i mi sie podoba. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności