Skocz do zawartości

Objekt 3D: Studnia i Domek


Konras

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm w sumie bede tutaj zamieszczal swoje prace aby nie robic balaganu na forum. Narazie taka oto skonczona studnia 6ktri i domek jeszcze w trakcie 10ktri Hmm od razu mowie ze wiem ze to wiele poly ale chce sie tutaj bardziej pocwiczyc wiec zaczekam co powiecie. Pozatym powiedzcie jak sie zabrac do robienia normali pod takie modele? Korzystac raczej z plugina do aplikacji 2D?, a jezeli nie to w jaki sposob uzyskac najlepsze efekty?

 

A oto prace :> Nie bic tylko za mocno za nie prosze :p

 

grab5dc6.th.jpg grab2oc6.th.jpg grab1ve5.th.jpg grab3yb7.th.jpg grab4ku8.th.jpg

 

 

 

ps. Najgorsze ze domek w 99% tego co tu widac zrobilem w jeden wieczor a teraz juz kompletnie nie wiem jak go wykonczyc, urealnic itd... moze ktos z was bedzie mial jakies pomysly?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Marioza

całkiem ciekawe, co do urealnienia, to dach, refki i robienie textur plus torche propsów w okól i juz bedzie realniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniah w koncu daje update :> W sumie to ucze sie ciagle robienia normali wiec mowcie jakby cos bylo nie tak :> Przebudowalem wejscie i zaczynam bawic sie w detalowanie domku :) Ponizej obzaki.

2004307094896938618_th.jpg 2004343319279216943_th.jpg 2004340756671811649_th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba szystko to pomysly z glowy, albo moje albo mojej dziewczyny :p Nawet jeszcze nie zostalo okreslone jak to wszystko bedzie wygladac, co dzien zmienia sie koncepcja, wielka niewiadoma to jeszcze sprawa dachu ^^' Duzo problemow takrze ostatnio sprawialy mi normale ale na szczescie doczytalem sie gdzies na forum jak Poraszek kazal wylanczyc samplowanie (co dziwne na poopinmymouth Ben kazal wlanczyc :)) Ah no i mam nadzieje ze jak zrobie wejscie troche ladniej to pokarze kolejne detalki :)

Tak pozatem ciesze sie ze Wam sie podoba ^^'

Pozdrawiam:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update :> Doszlo to co widac, z dekoracjami i maszkaronem nad drzwiami pomogła mi Limoli, czyli moja dziewczyna :) modelując w zbrushu/urzywajac ps'a ^^' Kolumny jeszcze do poprawy, drzwi narazie testowe no i to chyba tyle.

2000939014151210522_th.jpg 2000948308329139232_th.jpg 2000995236939668282_th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, właśnie :D wcale nie umarłam po ostatnim modelu ... troche tu się dokładałam do domku, trudno siedziec z załorzonymi rekami jak ktoś mi za uszami, przez cały dzień wyklina na maxa, a przed snem jedyne o czym mowi to co jutro musi poprawić ^^' :) calkiem niezle to idzie, przypuszczam że końcowy efekt trzeba będzie oglądać z lupą i z każdego kąta by docenić wkład pracy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda ale tak jak Kuba mowi nie przesadzaj. A tak na marginesie zazdroszcze dziewczyny bawiącej sie w grafice ja swoja juz kilka lat namawiam ale jakos nie moge ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowalem cos nad teksturami, najlepszy w tym ni jestem wiec nie ma rewelacji ^^', Postaram sie skonczyc to w koncu bo im dluzej juz na to patrze tym bardziej chcialbym wziasc sie za cos innego, no i przez takie podejscie nigdy nie skoncze zadej pracy... Ahh ten slomiany zapal ^^'

 

No nic, to tutaj opisywane renderki z teksturkami... (renderki dlatego bo chciallem aby byly tez cienie ^^')

2006051484817758334_th.jpg 2006018606135541064_th.jpg 2006096834324438069_th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słomiany zapał to nie tylko Twoja domena:/

 

Jak Ci się nie chce to przynajmniej otexuj do konca, wypal ao i gi zobacz jak wyjdzie i zostaw w diabły:D

 

Pamiętaj o spójności bo na razie jakoś dziwnie mi oczy po tym latają nie mogąc się skupić, jeśli wiesz o co mi chodzi.

Pewnie dlatego że nie skończony ten tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie nie chce robić tego modelu to go odłóż na jakis czas, nie ma sensu sie męczyć i robić wszystko resztkami sił, odpoczniesz od niego i może za jakiś tydzień będziesz miał ochote go dokończyć :D

nikt cie nie goni przecież (chyba ze czegoś nie doczytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bevel na oknach jest conajmniej zbedny. Okna generalnie sa plaskie (szyby) chyba ze sa to witraze, ale nie wygladaja na takie. Dodatkowo dales zbednego normala na sama szybe, szyba jest plaska, a tutaj wyglada jakby byla z piaskowca, dodatkowo mocno odbija swiatlo ( specular) wiec daj go prawie bialego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh konczyc trzeba bedzie wiec sobie pomyslalem ze nie bede go przynajmniej ciagnal po drugie pietro, tlyko bedzie taki parterowy :) Dachu tez nie chcialem klasycznego, wiec wymyslilem sobie oto cos takiego :) Mam nadzieje ze sie spodoba :)

2005089394709757274_rs.jpg

2005042902805016547_rs.jpg

 

Ah widze ze spapralem dach bo po lewej czy tam prawej zalezy jak to patrzec te luki go nie podtrzymuja, ale to mi sie cos zapomnialo podczas modelowania, ale chybazrobie tam cos na wzor tego co podtrzymuja gargulce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, no teraz to już szkoda zostawiać. Jak robisz parterowy to możesz na rogach dać gargulce też...

 

malutkie ale:

-szyby jeszcze nie ten-teges:)

-to coś nad drzwiami dziwnie wygląda, może na tym jakiegoś maszkarona zaserwuj...?

 

Podoba mi się ogólnie!

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności