Skocz do zawartości

Scena 3D: Space Battle.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozpoczynamy z AG'iem pracę nad nową ilustracją.

Do mnie będzie należeć głównie modeling i kompozycja,

Adam zajmie się głównie texturowaniem ale i w reszcie będzie maczał paluchy.Mam nadzieję, że dobrnę do końca ;)

 

Pamiętacie zapewne, przynajmniej większość z Was Grand Space Opera na cgtalk'u - Zawsze chciałem zrobić coś w tym stylu , klimaty Homeworld'a , kosmos , pociski... Przymierzałem się do tego już kilkanaście razy ale na przymiarkach się kończyło, dziś siadłem sobie i zaczęłem modelować pierwszy statek wg. własnego uznania i bez konceptu, efekty poniżej - oczywiście alpha v.1.0.

 

Mam też do Was małą prośbę , jak macie jakieś ładne koncepty a'la Homeworld czy wspomniana GSO z cgtalka to podrzućcie linki - mam tego pełno aczkolwiek zawsze znajdzie się jakaś perełka.

 

91633184un3.jpg

 

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eh... po co otwierałem ten wątek... teraz mi się przypomniało że też zawsze chciałem zrobić taki obrazek... i zawsze sie zabierałem i zawsze na zbieraniu się kończyło. Hm.. wprawdzie na brak zajęć ostatnio nie narzekam, ale jakby wam się nie chciało modelować jakieś małe stateczki do tła to dajcie znać, może bym akurat znalazl wolną chwilke i dorzucił swoje 2 pixele do obrazka :)

 

pozdrawiam i powodzenia

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, moje poletko. :)

Ten model destroyera jak go ładnie nazwałes, nadaje się ewentualnie na trzeci plan. Detale, kolego, dużo więcej greeblów - teksturą tego nie załatasz, będzie wygladać bardzo sztucznie.

 

Jak chcesz osiągnąć poziom prac GSO na cgtalku, to poniżej 500-700k poly na pierwszo/drugo-planowy model tak wielkiego okrętu zejść nie możesz. Oczywiście mowa o rozumnym wykorzystaniu poly, a nie meshsmooth iteracje = 4. ;)

 

Poza tym rada jeśli chodzi o wielkie modele statków kosmicznych (i nie tylko w sumie): "There is no such thing as excessive polys, as long as they're used for impressive details". I uwierz mi, totalny brak greeblów na Twoim modelu bedzie razić w zetknięciu z innymi pracami.

 

Powodzenia, będę tu zaglądał na pewno, może się Wam do czegoś nadam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ewentualnie trzeci plan[...] drugo-planowy[...]

 

dokładnie do tego on jest, brakuje jeszcze greebla ale muszę dokończyć resztę stateczków , ustawić kompozycyjnie u już później pogreebluje :)

 

dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie statek-to okręt!Bardzo fajnie tylko ten przód trochę mało przekonywujący jest...chodzi mi o ten fragment z tymi mikro wierzyczkami czujnikami czy co to tam jest...jakoś tak dziwnie bo o ile pamiętam SW to tam takie coś było raczej w poziomie na górnej części....niemniej jednak podoba mnie sie to!Powodzenia dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w2-1024.jpg

 

sporobjesz zrobic to, to bede pod wrazeniem:P

 

 

P.S.

(dla tych ktorzy uwazaja ze to proste -

1. okret nie jest pokazany w calosci

2. gorna czesc pokladu stanowi katedra...zdobiona freskami i wizerunkami aniolow i gargulcow

3. srodkowo dolny pas w poziomie stnaowia wneki ok 1k dzial naprzemian z

figurami Space Marines i osob zasluzonych w Imperium

4. żeby zrozumiec istote uzytych tu szczegolow - statek ma dlugosc 4 kilometrow)

 

 

To jest wyzwanie dla grafika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sporobjesz zrobic to, to bede pod wrazeniem:P

 

 

P.S.

(dla tych ktorzy uwazaja ze to proste -

1. okret nie jest pokazany w calosci

2. gorna czesc pokladu stanowi katedra...zdobiona freskami i wizerunkami aniolow i gargulcow

3. srodkowo dolny pas w poziomie stnaowia wneki ok 1k dzial naprzemian z

figurami Space Marines i osob zasluzonych w Imperium

4. żeby zrozumiec istote uzytych tu szczegolow - statek ma dlugosc 4 kilometrow)

 

...ale piieerdooly opowiadasz az oczy bola :D po co ten opis skoro i tak nic nie widac, nawet przy mega rozdzialce by nic nie bylo widac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności