Skocz do zawartości

Bitwa3D: Sekrety Elfa - KONIEC:)


ferni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

świetne detale i tekstury

 

kolorystycznie jaszczurka za bardzo się wybija spośród reszty otoczenia, odciąga wzrok od elfa.

 

nad światłem chyba jeszcze popracujesz? zbyt mały kontrast (za jasno w ocienionych miejscach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment woroszyłowno - dzieki ziomek :)

 

makak_ - dzieki:)

 

RK _ - czasami tez sie nad tym zastanawiam :D

 

Ania - dzieki :), miałem zamiar poprawić, ale zaraz jak tylko wstawiłem fotke na forum coś sie stało i mi nie chciało otworzyć pliku ze sceną w maxie, dlatego troche sie wkurzylem i musialem poustawiać od nowa scene z modeli i na nowo nadac textury, dlatego i ustawienia rendera poszy od nowa, ale starałem sie ustawić jak najdokładniej do poprzedniej wersji i wyszło coś takiego :)

 

Intervainno - dzieki :)

 

giorgionewow - dzieki :)

 

Pozdrawiam oczywiście wszystkich

 

A teraz wstawiam to co udało mi sie stworzyc, niestety mam nadzieje ze nie ale jest to chyba ostatni render tej sceny. Niestety nadmiar obowiazków zmusza mnie do zaprzestania pracy a chcialem jeszcze porobic jakies drobiny i zakurzenia na grzybkach, (no chyba ze w szopie porobie w koncu 10% dozwolone) ale jesli macie jakies propozycje i uwagi to byłbym wdzieczny. Pozdrawiam i wstawiam:

 

dcopysh3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

textury ladne! Co mnie martwi to brak jednego focal point ... oko lata po wszystkim i troche trwa zanim w ogole ta wazke zobaczy... poza tym te konwalie wyjatkowo rozpraszaja - sa tak biale, ze nic innego nie widac! pobaw sie moze swiatlem i skieruj je bardziej na elfa...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisze sie pod Intervain, brak przemyslanego swiatla powoduje ze nie widac pracy jaka zostala wlozona w modelowaniu geometrii. Gubisz modele! a szkoda. moze powalcz jeszcze bo wazka to wazka, ale tej jaszczurki to juz wogole nie widac, a slimak...

 

offtopic: a ty Intervain ponoc czasu nie masz na bitwe a posty skrobiesz? do roboty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią przyłączyłabym się do bitwy ale na razie nie mam pomysłu i czasu na modelowanie scen. Po za tym dopiero zaczynam. Chodzę do Pałacu Kultury na zajęcia i nabywam potrzebnej wiedzy. Może wkrótce coś stworze. Spróbuje w długi weekend majowy. Pozdrawiam wszystkich, którzy tak jak ja zakochali się w grafice 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że skądś czerpałeś inspirację do tła :)

dziwnie znajome...

"Dawno temu w lesie" mam rację?

Pozdrówka

 

 

dokładnie ale inspiracja to chyba nie plagiat hehehe :) Pozdrawiam

w tamtej pracy bardzo mi sie spodobał klimat dlatego zaczerpnolem pomysl z tlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem nic odkrywczego : przez kiepskie oswietlenie, i zlewajace sie kolory pracka zlewa sie w jedna plame. A szkoda bo marnujesz tym potencjalnie naprawde dobra pracke.

 

Sugestie dot. Oswietlenia: Zrob podobny myk jak ja u siebie.

W koncu w lesie liscie puszczaja piekne cienie na poszycie.

 

Sztucznie oswiel tylko "laske" + w mniejszym stopniu ale rowniez te modele nad ktorymi sie napracowales i ktore warno "pokazac" (jaszczurka, slimak, wazka)

 

Sugestie dot.ustawienia modeli:

 

Laske skieruj w kierunku widza, niech patrzy w gorny lewy rog pracy. Lewa noga postawiona na tym gzybie na ktorym siedzi (tylko jakos sensownie zeby jej szpary nie odslaniac ;)

 

 

To co jest pod jaszczurka do wywalenia - takie ni w pizdu ni w oko i zupelnie gubi gada. Lepiej niech stoi juz na sporym gzybie (pofalowanym i prawa lape niech kladzie na wyzszy gzyb - czyli bedziesz musial ja nieco wygiac cala)

Jaszczuurka powinna byc oswietlona tak do polowy swojej dlugosci moze ciut wiecej . Miedzy nia a trawa puknij jakis kamyk coby jaszczurke jeszcze bardziej uwidocznic.

 

Wazka powinna nadlatywac od strony kamery i znajdowac sie w gornym lewym rogu czyli tam gdzie patrzy calinek.

 

Te konwalie przy skrzydlach do wywalki, a z jednej mozesz zrobic fajna czapke :D

slimaka tez na pierwszy plan posadz na tym zdzble trawy ktory jest po prawej stronie (przy krawdzi pracki) - tylko zdblo musisz bardzo wygiac do dolu wtedy - najlepiej gdybys sluzaka zmneijszyl nieco.

 

Na drzewie po prawej stronie moze sie wylaniac jakis nieprzyjemny pajaczek (tylk nie jakies ptaszniki czy cos zwykly czarny pajol :D - tak ze 2 nogi i niech lypie okiem ;)

 

 

 

Jeszcze taka jedna uwaga. Jak juz ta kora jest taka widoczna - to zrob tam pozadne mapowanie - tak zeby wszystko plynnie przechodzilo - bo narazie to wyglada jak "cos"wsadzone w kore. (z calym szacunkiem dla Jackowskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki barton_fink za rady na szybkiego poprawilem, uwzgledniajac po czesci twoje wskazówki i wszlo cos takiego, lepiej sami ocencie. Sam widze ze cienie jesli w ogole beda musze zmienic. Pozdrawiam.

 

bigversionba6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie fajnie ze sie wam podoba:)

 

makler- duzo kawy, duzo tutków, duzo ćwiczen ale spokojnie nie zachwycaj sie jeszcze duuuuuuuuuuuuzo musze sie nauczyc, olac szkole byle przejsc dalej i oddac sie temu co naprawde nas interesuje

maroński - jak wygram to ci zgrzewke postawie a ty mnie malowania nauczysz hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka super, ładne kolory - ładne to nawet za mało powiedziane. żywa piękna pracka i ładne modele. :D:D:D

 

 

Wg mnie źle jest ustawione światło - a wiadomo że ta część obrazka może zniszczyć nawet najlepszą siatkę.

 

światło rozproszone na "nieoświetlonych słońcem" grzybkach z prawej - po prostu ekstra :D. natomiast miejsca oświetlone słońcem mi się nie widzą głównie na elfie. :rolleyes: np palce na stopie zlewają się w jedną bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

odjelo mi mowe! sadze ze na poczatku listy nagrodzonych znajdziesz miejsce!

na prawde bardzo ladnie, najbardziej zachwyca mnie oteskturowanie moja slabnostka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

ie rozumiem dlaczego wszyscy się tak zachwycają tą pracą. Jest bardzo dobra, ale do ideału sporo jej brakuje. Wg mnie render wyszedł bardzo sztucznie - zupełnie zapomniałeś o kurzu w powietrzu, drobinkach materii, itp. sprawach, które powinny być dobrze widoczne, biorąc pod uwagę skalę obrazka. Kompozycja bdb, ale teksturki trochę leżą - przydałby się SSS na grzybkach i tej postaci.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Wszystko jest relatywne - zatrzymując się na pewnym etapie, tylko dlatego, że ktoś Cię pochwalił, sam robisz sobie krzywdę. Odpocznij od tej pracy i ją dokończ później, bo może zajść wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elf wygląda jak z papieru, grzybki powinny lekko odbijać, ponieważ często grzyby są lekko obślizłe (a te obślizłe wyglądają fajniej niż suche)

 

i przez te ostre cienie (czy może to jest tekstura) na elfie wygląda trochę jakbyś zapomniał meshsmootha. Jeśli to cienie, to zrób miękksze.

 

nad oświetleniem jednak bym jeszcze trochę popracowała, jaszczurka wygląda trochę płasko

i grzybki można by pogrążyć bardziej w cieniu.

 

poza była w #73 o wiele lepsza, było widać że elf coś ogląda (wyciąga się w stronę ważki, ona mu wyląduje na ręce jak sokół),

a w ostatnim obrazku poza od przodu trochę jak w malowidłach przedstawiających wniebowzięcie świętego.

 

żeby nie było że ja tylko marudzę, scena jest bardzo ładna, świetne detale, no ale trochę krytyki musi być bo zbyt dużo zachwytu ci zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedstawiam wam ostatnia wersje mojej pracy, poniewaz w niedziele wyjezdzam na jakis okres i nie bede mial mozliwosci dalszej pracy nad ta scena, dzieki wszystkim za opinie te pozytywne jak i negatywne. Dzienx za batelke, zycze wszystkim powodzenia i zgarniecia nagród. Pozdrawiam serdecznie wszystkim i do postowania kiedys w przyszlosci, nara.

 

31159724ik8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności