Skocz do zawartości

Bitwa 3D: Gile na jarzębinie - NOW WE FIGHT!


RK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bo to ładniejsze kolory i łatwiej się układają- wiesz, tak naprawdę zawsze mogę pójść po najmniejszej linii oporu i dać jakieś "ładniutkie", wpadające w oko kolory i palety tylko że to... jakby to napisać... mało ambitne ? Nie żebym uważał to wszystko co robimy za bóg wie jakie wyzwania, że trzeba wielką sztukę i tak dalej ale z drugiej strony tak "żeby się podobało" to mnie nie bardzo ciągnie, chciałbym mimo wszystko spróbować czegoś trudniejszego. Najprawdopodobniej spaprzę przez to scenę ale koniec końców po to ją min. robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory póki co "wycięte"- pora pomyśleć o świetle i kompozycji walorów. Zmontowane na szybko, bez tła, przezroczystości i z fakowanym motion blurem. Chyba dam białe, syntetyczne tło i światlo w stronę widza żeby przezroczystości trochę zadziałały (jeśli mi się uda bo póki co to cienko to wychodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no, kontra za kwiatkiem bedzie spoko :D ale na miły bog nie dawaj jednolitego tła :O boje sie ze moze wyjść lekko nieteges, moze po prostu tęgo rozmyte, ale zawsze niech coś tam sie określa (wiesz przestrzen te sprawy;) a blura to pewnie w poscie łatwiej bedzie nie? Hm, a tak sobie myślałem jakby to wygladało gdyby kamerkę myknąć jakby zza kwiatka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można

Taka Uwaga na szybko, Kolibry specyficznie ruszają skrzydłami i na tym renderze jest błąd, na 3 str masz referke od Ferni . Wiesz takie 8 to na tym zdjęciu to nie blur:D

To po pierwsze a po drugie nie poto się nauczyły zawisać w powietrzu zebyś je robił w locie:D jak przy kwiatku to w "pionie" ot całe ich piękno, a na Twoim ostatnim renderze jakby przelatywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JmTm00- luz, to tylko test. Będę się z tym męczył aż do końca, sam nie wiem jak wyjdzie.

 

Chris_3d- z całym szacunkiem dla rzeczywistości (mam jakieś 200 MB fotek kolibrów zebranych w ramach przygotowywania się do bitwy, uwierz mi, napatrzyłem się do zdechu)- co jeśli zrobię kolibra który wygląda za....cie i dobrze się komponuje a jest całkowicie niezgodny z naturą i ma nogi na grzbiecie a w tyłku wyrzutnię rakiet ? To nie podręcznik anatomii ani National Geographic- to zaledwie moje własne i prywatne zabawy na ten albo inny temat i mam prawo do takich modyfikacji rzeczywistości na jakie przyjdzie mi ochota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam

Myslałem iż chcesz odwzorować naturę, Taką Masz referkę.

Jeszcze raz przepraszam , nie wiedziałem iż bedzie to jakaś warjacja:( na temat.

Nie chciałem Cię urazić, nie takie były moje intencje.

Powodzenia

P.S. Rakieta w tyłku ok czemu nie, ale dysze ala Harrier no to by było coś:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris_3d- ej no, stary, luz, bez napięć. Nie ma za co przepraszać- Twoje zdanie jest tak samo dobre jak moje, to że możemy się nie zgadzać to jeszcze nic złego (tym bardziej że masz rację).

 

Kome- cieszę się jeśli przypadła Ci do gustu. Ciągle chyba jest z nią coś nie tak ale w sumie zostało jeszcze troszkę czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora składać całość do kupy. Zarys kompozycji- ciągle nie wiem czy nie dać trochę więcej powietrza z góry. Rzeczy których jestem pewien (że muszę coś z nimi zrobić):

 

- dodanie jakiegoś dodatkowego koloru i zróżnicowanie tego co jest (podstawową "orkiestrę" mam ustawioną ale bez czegoś łamiącego ten duoton jest nudno)

- przerobienie materiałów i tekstur kolibrów bo wyglądają jak z drewna, zmiana póz dwu z nich

- przebudowanie skrzydeł i dodanie motion blur

- poprawa oświetlenia (prawie nie widać żyłek na płatkach a sporo sobie obiecywałem po tym efekcie)

- dodanie "pierdółek"- pyłku, jakichś smug, kropel wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. myslalam, ze sie skoncentrujesz tylko na jednym koliberku i to on bedzie glownym bohatere... teraz jest nieco chaotycznie a tlo rozprasza... sprobuj zrobic cos jak na referkach - kwiatka tylko tyle ile trzeba, zeby zaznaczyc, ze tam jest a kolibrowi dac wiekszosc pierwszego planu... tlo to bym jakies proste i nierzucajace sie w oczy zrobila...

 

co do tekstury pticy to z doswiadczenia wiem, ze bump na skrzydlach [szczegolnie srodkowa czesc piorka] zmienia wszystko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK rzeczywiście, daj jedego, jeden ptaszek na pracke wystarczy, w poscie go wyciągniesz na pierwszy plan, kolorystycznie tez by sie przydalo bo troszke sie kamufluje nieborak, no i tego radial blura hm...moze po prostu jakas polanka z przewagą nieba na cięzkim gaussanie daj ;)

 

Btw. czek dis ałt ;)

 

http://www.smog.pl/wideo/6948/koliber/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za komentarze- pomogły.

 

Szczerze mówiąc trochę mnie to zamieszanie cieszyło (zwykle moje sceny są puste jak portfel) ale macie rację, wygląda to kiepsko. Zmieniłem światła, kamerę, tło i tonację (trochę spłaszczyła kolory, zwłaszcza w światłach), ptaszki poszły w p... riedrazsvietnyj tuman. Powalczę z kadrem ale mówiąc szczerze nie jestem pewien czy "najazd" na jednego koliberka to dobry pomysł. Napewno przetestuję.

 

Całość kojarzy mi się z chińskimi blaszanymi puszkami herbaty z późnego Gierka (moi rodzice do dziś trzymają w jednej takiej- z koliberkami zresztą- cukier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm praca zyskala poprzez usuniecie reszty ptakow :) poza swietna ale...

-troche przeswietleona ta praca

-tlo - moze i kolorystycznie nienajgorzej ale to nie jest to :/

 

moze zielone bedzie lepiej pasowac - takie rozmyte - cala ostosc na pytaszka pojdzie...

 

Walcz dalej bo praca swietna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek, cieszę się że się podoba.

 

Prawdę mówiąc trochę mi "zgasł" pomysł. Bawię się jeszcze kolorami (załącznik) ale to takie pierdu pierdu bez idei. Okładka do czekoladek- brak tylko " E.Wedel" białą kursywą na dole.

 

Muszę odłożyć na jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PikSAR: Na podium trafi Kreskowy dzieciniec, Twój zegarek i elfy Ferniego, ja ucieszę się jak dostanę nominację.

 

MasterKiełbaster- No nie, ostatnio były różowe i złote, tu jest zajebisty fioletowy i oczoje..ny zielony ;). Co do mapowania- kurde, nie widzę, IMO wszystko ok. Mam zaćmę ?

 

Jaras- Pomysł jest dobry, na początku też myślałem o właśnie takim ujęciu ale raz że wtedy nie byłoby "małe", a dwa- wszyscy zawsze i uparcie pokazują kolibry w zbliżeniu, pijące z kwiatka. Ile można tak samo ? No i trzy- jak już zdecydowałem się na takie to chyba nie pora zmieniać ;). Zawsze najgorzej moczyłem d... jak zmieniałem koncepcję zbyt często.

 

Co do zielonego tła- próbowałem ale wtedy nie ma żadnego fajnego kontrastu (chyba że kwiaty da się bordowe ale wtedy za mocno wyłażą przed ptaszka- za duża masa koloru) a mi bardzo zależy na posiłowaniu się ze "zgrzytliwymi" zestawieniami kolorów. Wiesz- o złote gacie nie gram, nagród bliźniego swego nie pożądam więc mogę spaprać, dziury w niebie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

wez, milo ze tak mowisz ale na podium to szans u siebie nie widze, jest cala kupa lepszych pracek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne podoba mi się.

 

Jeżeli można wiem że koniec ale może wrzuć jeszcze jeden kwiatek z lewej tuż przy samej kamerze i DOF. :D bo jakoś tak głębia taka płaska:D

 

Pracka Swietna tylko czemu załącznik taki mały no i te pasy przepraszam ale mam wrażenie iż ekran startowy Windowsa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne modele, ale brakuje mi jakiegoś tematu, motywu przewodniego... Mały koliber (czy wróbel - obojętnie), piękne zwierzątko, ale ono nic nie robi, nie ma kontekstu, otoczenia, a bez niego ja osobiście nie mogę się nim zachwycać dłużej, aniżeli 5 sekund... Może by go umoczyć w ropie (takie ekologiczne przesłanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- rzecz osobistych preferencji. Jeśli Tobie takie kompozycje niepodchodzą nie mogę mieć przecież pretensji- mi się podobają (inaczej bym ich nie robił) ale to jeszcze nie znaczy że cały świat ma podzielać moje poglądy. Robię jak uważam- spodoba się to dobrze, nie to nie. Ryzyko wpisane "w zawód"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK: dobrze cię rozumiem, bo tez mam ochotę zmienić temat i zrobić cos innego, ale namawiałabym cię żeby jednak w wolnej chwili wrócić do tej pierwszej pracy, bo jej naprawdę zaledwie paru szlifów brakuje. Ze zrobionych do tej pory ujec najbardziej wpada w oko to z 17.04.07, na granatowym tle. Wydaje mi się, że ze względu na dobre oświetlenie. Mozna by powiększyc tego ptaszka, bo na zdjęciach widać, ze jest znacznie większy od pojedynczego kwiatostanu, parę z tych ptaszków można by przerzucić na lewa stronę i zróżnicować im ustawienia skrzydeł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzesz, to miejsce dla tych piersi odnajdziesz, tylko rusz głową...

 

Podpisuję się pod sugestią Jo_anny, tym bardziej, że regulamin ogranicza możliwość wystawienia prac do jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo_Anna- wiesz, tak naprawdę tą pracę z koliberkiem uważam za zamkniętą póki co. Dałbym jej parę wektorowych elementów (w bitwie nie wolno) ale jak dla mnie to jest to jakiś tam zamknięty etap. Czegoś spróbowałem- wyszło lepiej lub gorzej (za mało czasu minęło żebym sam miał dystans i umiał ocenić), nie ma co marnować czasu, trzeba iść dalej, zwłaszcza że mamy termin umożliwiający jeszcze jedną próbę. Uda się- ok, nie uda się- też ok, wystawię wtedy koliberka.

 

Mookie- pamiętam, wystawię to co wyjdzie lepiej. Wiesz- generalnie bez spięć, nie mam jakiegoś strasznego parcia na wygraną, jestem tu żeby się pobawić w dobrym towarzystwie (no i dać znak że ciągle jeszcze żyję i nie zdziadziałem do szczętu :P)

 

KoMic- dzięki stary ;)

 

Pierwsza przymiarka tekstury dla gila (niewiele do oglądania ale żeby nie było że updatów nie pokazuję). Pokleiłem parę fotek i podmalowałem całość, resztę domaluję pędzlami mayi w 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koliberek fajny sam w sobie ale kompozycja to i mi nie leży jakoś...

Olbrzymi kwiat na pól ekranu i koliberek gdzieś się pałęta przypadkiem.

 

Ja rozumiem, że on malutki jest ale to chyba nie o to tu chodzi.. Wcale go nie widać prawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus- Czy ja wiem- mi się akurat to podoba - podkreśla różnicę rozmiarów ale ja jestem ostatnią osobą która jest obiektywna jeśli chodzi o własną pracę :D. Jakby patrzeć na to "o co tu chodzi" to połowa prac już na starcie jest mocno nie na temat ("Małe jest piękne, w sumie małe brzmi jak Małysz to ja zrobię skocznię narciarską"). W każdym razie dzięki za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam pomysl z drugim podejsciem pasi :) w koncu jak ktos ma tyle pary zeby wyczarowac 2 pracki to chyba spory atut no nie? jakbym mial takie szerokie gardło ze zdołałbym zrobic wszystko przed czasem to sam bym wyskoczył z drugim tematem :)

 

co do ptaszka to wiesz - wypasnie :) zreszta zawsze zazdrościłem ci tego luzu w modelowaniu i teksturowaniu. podziwiam i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK, nie chodzi mi że jest nie na temat, bo jest jak najbardziej na temat, lecz o to co się dzieje na obrazku.. wizualanie. Wiadomo, że biega tu o małego acz pięknego kolibra, ale o co chodzi z kompozycja...

To miałem na myśli:p

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra- mój komputer zrobił mi niespodziankę i straciłem większość plików z ostatnich dwu lat- sceny, tekstury, maile, zakładki, kontakty na gg- wszystko poszło w p... . Tym samym mój udział w tej bitwie jest zakończony (nie mam nawet tamtych renderów).

 

Dziękuję wszystkim którzy obserwowali i do następnego razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności