Skocz do zawartości

[WIP] Postać 3D: Jimmy


ledyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To jest Jimmy, prawda jest taka ze jest on od wczoraj w trakcie tworzenia, jego głowa ma około 1100 tris i teksturke 512, która oczywiście tez jest w trakcie tworzenia ale komentarze są mile widziane.

Ogólnie Jimmy jest normalnym facetem w średnim wieku, przynajmniej tak mi sie wydaje ale za krótko sie jeszcze znamy z nim żebym mógł powiedzieć więcej (np. co robi i jak sie ubiera)

rend01sv0.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki cruzher, poprawilem jako tako

a co do mapowania głowy to:

uzywam dwóch programów 3ds maxa i wingsa

jako ze wingsa nie znam za dobrze to wiekszosc robie w maxie

1- robisz szwy w maxie (te niebieskie :) )

2- export modelu do obj

3- unfold mapowania w wingsie

4- poprawiasz calosc w maxie

 

pewnie mozna wszystko w jednym sofcie zrobić ale co mi tam :D

 

rend02ff2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na faceta w średnim wieku, to biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy, wory ma i tak za małe:P

 

Widzę, że się przykładasz do ręcznego malowania textur ludzi, to dobrze:)

Wiele powiedzieć na razie nie można, jedziesz dalej, będzie fajnie, tylko skończ tym razem:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx lewus, postaram sie skonczyc

 

thx klicek :D

 

Przybysz thx narazie sobie jeszcze eksperymentuje, teraz z koleji wyglada jak hmm dziwnie w kazdym razie :D takze spx, bedzie ok :D a no i rysy tez poprawie bo widze pare bugów

 

update :D:D lol

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksturka, super, ale skóra ma troche zbyt naturalny kolor. [w wersji wampira post 1 wygląda genialnie;) ]. Może to nie wina koloru, ale tego że ma za mało zmarszczek.

 

Daje uczucie "Half Lifowo - Jagged Alliancowe" (dla wtajemniczonych;P)

 

Btw, efekt gładkości który nadałeś teksturką, dużo traci na kanciastej głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bruneq - heh ok załapałem o co chodzi :D

cruzher - thx popracuje jeszcze nad twarzą thx

 

tymczasem zrobiłem reszte ciala, cos mu jeszcze dodam pewnie tylko jeszcze nie wiem co, pewnie tez pozmieniam go jeszcze 5 razy i takei tam pierdoły

sugestie mile widziane. 3200 tris

 

rend03ee2.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cool wygląda jak "ciałko dodałeś"

 

Coś mnie w oko kłuje dłoń. Ma jakąś taką komiksową rzeźbę, nie chodzi mi o wielkość bo jest raczej ok, ale o... mięsistość może???

 

Pozatem zobacz jaka jest szerość nadgarstka w stosunku do jego grubości. Czyli że przedramie jest zbyt płaskie od strony dłoni. Może to wpływa na wygląd dłoni właśnie...:)

 

No w każdym badź razie ręce mają imo jakąś nieprawidłowość:/

Pokaż front jeszcze może...

 

Posturę ma wzorową:) Taki lekko nabuzowany:)

Jedziesz dalej z koksem, trza Cię pogonić:)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cacy to wygląda jak ma ciałko, bo głowka sama taka bubu bo a ... jak cruszer napisal za bardzo jakos ja2hlowo, jakis taki niesmak zostawia (bron boze nie obrazam tym zdaniem ani ja2, ani hla ani ledyra :) )

 

ogolnie trzaskasz te postacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx ludzie za dobre słowa :D

pewnie nie uwierzycie ale dopierio wczoraj widzialem pierwszy raz tego gordona z hl :D kurcze nie wzorowalem sie na nim :D ogólnie to myslalem go zrobić w jakims garniaku no ale zobaczymy. dzis update! :D (przynajmniej takie są plany :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

a nie za duzą ma tą głowę i szyję w stosunku do reszty ciała? textura głowy jakos kompletnie mi nie lezy, oczy i oklice mimo worów jakies takie kobiece? usta tez cos nie teges, poliki wokół ust jakos tak zbyt wystają a texturze, a same zmarszczki mimcze tez jakos tak za ostro wyglądają, to oczywiscie tyko moje takie subiektywne spostrzezenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konras - hheheh dobry film :D carrey rządzi :P

mario - kurcze szkoda ze wcześniej nie napisałeś bo już połączyłem większość layerów na teksturece mordy :/ a co do głowy to jesteś pewien ze jest za duża? mi sie wydawało ze jest ok jakby co to obrotówka niżej (ponad 600kb)

 

http://img150.imageshack.us/img150/7866/jimmyfv9.gif

 

3411 tris

pasuje mu garnitur??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

tzn tak wydaje mi sie ze głowa jest ciut za długa i za szeroka a sama twarz wydaje sie duza na tle postaci, luknij moze np na tej obrotówce na samą glowę oraz dlugosć barku, no i wydaje mi sie ze szyja powinna byc ciut krotsza czyli sama głowa osodzona ciut nizej, to wszsytko to nie są jakies olbrzymie wiekosci do poprawki , po prostu drobiag, jak Ci się chce to zobacz nawet z samą głową i fd boxem czy jak to sie zwie, polukaj czy nie kozystniej by wygladalo gdyby naniesc te poprawki, i oczywiscie nie chodzi mi wcale o idelane proporceje czy tez klasyczen, chodzi mi o to zeby po prostu calosc ładnie grała ze sobą i nie było zadnych dysonansów, co do textury to zobaczy czy maniulując uv w okoliach ust nie dałoby sie uzyskac czego ciekawszego, chodzi o te zmarchy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealna kracja jak dlamnie. Taki japi po 30'stce(za mało zmarszczek na naukowca). Może powinien być nieco grubszy.

 

Przesadziłeś z cieniowaniem szyi, Jest czarna na brodzie, pojaśń ją dużo. (może użyj skylighta aby zobaczyć jak się cień będzie rozkładał), bo teraz jest dużo dużo za mocny ten cień.

 

2. Głowa skomplikowana, ubranie już mniej. Porób jakieś fałdki teksturą, itp(ale bez przesady:-)).

 

GJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O brudnej szyi już wspomniano :). W pozycji bocznej na stopklatce zauważyłem, że na wysokości ramion ma jakiegoś dziwnego garba. Byćmoże to kwestia ujęcia. Przyznam, że myślałem że pójdziesz bardziej w stronę Michaela Douglasa z "Upadku". Koszula z krótkim rękawem, kilka długopisów zatkniętych w kieszeni...

 

image021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarzeńcja - jak jakiś hitman w przebraniu, w dodatku przed emeryturą ;) (wcześniej osiągają) hmm zielone oczka, rogowa opraweczka i z reanimated zombie zrobił się Gordon ;)

W łapkę można dodać walizeczkę, koniecznie na łańcuszku

Twarz - proporcje, masywność oraz fałdy skórne sugerują kłopoty z nadwagą ew. słaba wątroba (a może to zawodowe..?) - nie koresponduje z tym tułów, człowiek w tym wieku aby miał taki płaski brzuch musi niestety ćwiczyć a więc i klatka musi być bardziej rozwinięta i barki bardziej podniesione

Szyja - jest wąska przez co sprawia wrażenie wydłużonej.. hehe facet musiał w młodości podglądać dużo babek zza muru ;)

Przedramię - wyraźnie dłuższe od ramienia nadaje postaci "małpi" wygląd, łokcie bardzo wysoko

Dłonie - w stosunku do twarzy takie się zdarzają, ogólnie budowa rąk wskazuje, iż człowiek ten musi mieć talent do "ręcznej robótki" ;) kości paliczków zaczynają się zbyt nisko, o wiele niżej od fałdy łączącej kciuk z palcem wskazującym, w efekcie palce "oplatają" kciuk

Korpus i kołnierzyk - heh, człoweniu to Ci się udało :D tak krótki, że facet wygląda jakby wyszedł z second-handu (albo jak polski nauczyciel w-f) ;) pas podciągnięty za bardzo wysoko blisko linii łokci

Oczy - fałd dolnej powieki przypomina kobiecą kreskę kredką pod powieki w kształt nike'a (jest płaski, gruby, wyraźny na całej długości a nawet się rozszerza na zewnątrz w realu fałd jest bardziej kołyskowaty, przyleglejszy do szpary ocznej, tu skóra jest jaśniejsza), szpara oczna symetryczna - zakryj ją "po męsku": opuść fałd górny od 1/3 skosem w dół na zewnątrz

Usta - dolna krawędź górnej wargi w środkowej partii wysunięta do góry (chciałbym wiedzieć jak w realu uzyskać można takie spłaszczone "w"), może jednak dać mu węższe horyzontalnie, bardziej masywne usta..?

Uszy - zbyt blisko osi symetrii; w rzucie 3/4 tylni płat powinien przynajmniej nachodzić na obrys głowy a od przodu powinny się delikatnie "chować" za krawędzią jarzmowo-skroniową; ucho ogólnie co rzut to inne ;) nie za małe..?

Spodnie - bardzo zdrapowałeś materiał, nawet jeansy a co dopiero do garnituru nie mają takiego kroju, człowiek w jego wieku nie podkreśla aż tak własnej "anatomiczności", prasowanie w kostkę very welcome :)

Ogólnie oczy, usta, okularki, fałd policzkowy, cień policzkowy ("róż") - wygląda jak Krystyna Czubówna po hormonach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki arcziangelo już znamy historie postaci. Kobieta po zmianie płci o małpim wyglądzie, ucząca wfu i podglądająca uczennice zza muru w czasie robótek ręcznych. Do tego robi dużo brzuszków i mało pompek, ubiera sie w second hendach i jest po nieudanej operacji powiek. Bardzo barwna postać. lol

 

A tak serio to tylko czepie sie nogawek. Nie ma powodu by były z tyłu dłuższe niż z przodu. Poprostu z przodu opadając na buty powinny sie zaginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komenty :D

spróbuje zrobic dwie wersje, w garniaku i tą od douglas, mam juz modele jako tako zrobione jeszce je tylko poprawie dodam troszke dupereli i dzis wieczorkiem pokaze a tymczasem popracowałem troche nad głową

pyszczekjimmiegood5.jpg

lepiej?

cos z tym łbem jest na pewno nie tak ale zostawie go na koniec

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

skóra nabrała w koncu miłego odcienia, zlkwidowałes te zmarchy w okół ust i bardzo dobrze bo teraz wygłada duzo duzo lepjej, to co mi jeszcze nie pasi to to ze za duze jest ziarno na skórze, jest ono tej samej wielkosci co zarost lub nawet iwększe. luknij na czoło i brodę, trzeba to poprawić ;), no i oczy nadal są takie nie bardzo, być moze to kwestia zbyt ciemniej kolorysatyki wokół nich, moze zbyt duze wory pod oczami lub tez zbyt wyrazne, do ucha się nie będę czepiał bo pewnie robocze jeszcz jest, ogólnie twarz wygląda lorzystniej w porownaniu z poprzednimi wersjami przynajmnije w tym widoku, a no i mimo ze to popiersie tylko to jakos tak proprcjonalnie znim wspólgra teraz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledyr, cool jest bardzo. Nie podoba mi się zarost jednak ciągle.

Niech to będzie zarost, a nie noise. Za bardzo w oczy kole.

 

Nie wiem czy nie jest za słabe wcięcie pod uchem, przy żuchwie...

 

Pozdro majster!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - wielkie dzieki! reszte głowy jak już wspomnialem poprawie potem bo chce juz zacząc robić texture ciała. jeszcze raz dzieki :D

Lewus - nom popracuje jeszcze nad zarostem a co do wciecia to fakt troszke za słabe tez porawie jak nie zapomne :D

Por@szek - dzieki :D

Nielot007 - dzieki :)

 

reszta jak już wspomniałem, narazie wersja douglas :D 3400 tris

 

jimmiebodqk3.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

teraz juz główka pasuje proporcjami do ciala tak na oko, przypomina juz normalnego człowieka, sama ręka jest jeszcze cos nie teges, tzn z jednego widoku bardzo szeroka a zdrugiego bardz o wąska, musisz się zdecydować jak ma być czy szczupła po całosci czy tez troche napakowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no i bardzo fajnie Ci poszło, sztany bardzo ładne, butki też, jak koszula dorwna spodiom to bedzie gites zupełnie, z włosami musisz jeszcze powalczyć, bo faktycznie taka czapka jest, moze pusc pare pasemek jasniejszych wiem ze myszką to jest przejbane, tabletem byś to zrobił raz dwa trzy ;), lub moze oblep ten łepek fotami wlosów, a no i oglnie tez ta kolorystyka włosów jest taka przegieta troche zdesturwac to albo pobawic sie jeszcze kolorkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych fałd na spodniach, to fajnie dobrałeś kolory, ale na tyłku układały by się inaczej. Na niim samym spodnie są gładkie, a materiał pod wpływem ciężaru natychmiast by się rozciągnął do dołu. Chyba że to workowate dresy:)

 

btw. co do tego unwrapowania UVW twarzy, to mógłbyś pokazać gdzie seamy ustawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, bardzo fajnie. Ale jak juz Cie wszyscy tyraja potyram i ja :D (A CO NIE? :D)

Brakuje mi kieszenie w spodniach, tych z przodu jak i na tylku. Osobiscie bym zdjal ten cien przy przejsciu czola we wlosy. IMO nie ma uzasadnienia.

To wszystko, reszta perfekt. No moze te faldki na tylko tez ,ale jak beda kieszenie to sam dojdziesz jak byc powinno.

Texta pierwsza klasa ;)

Cheers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruneq- thx poprawiłem

 

Mario don - thx thx jeszcze walcze z nim ehhh troche mi sie chce rzygac juz ale chyba pociągne jeszcze z klika godzinek :D

 

Kruku - thx troche zmieniłem proporcje, lepiej jest?

 

Kuba_ - thx narazie dałem takie prowizoryczne kudły, poczekam az mi aparat oddadzą to zrobie z fotek moze wtedy

 

Por@szek - thx :D zrobiłem te kieszenie ale tylko z tyłu narazie, bo fotek dobrych nie moglem znaleźć, ale w tym tygodniu jeszcze poprawie :D

 

Cruzh3r - thx cos tam porobiłem z nimi a co do seamów to leca od czoła(ponad włosami troszke) do końca i potem od przodu przez całą szyje jakby co to zagadaj do mnie na gg

 

 

jimmy05iw2.jpg

jimmywirequ2.jpg

3400 tris

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

według mnie znowu wraca do pierwotnej formy, czyli duza głowa w stosunku do ciała, mnie się bardziej podbały propocje z przedostatniej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

trochę inne ujęcie jest teraz i to mnie zmyliło, lukąłem na poprzednią stronę i wychodzi ze faktycznie nic sie nie zmieniło pod wzgledem proprcji więc sorka ;), a dłonie to olej, według mnie sa wystarczające, i takich tam drobiazgów nie ma co sie czepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności