Skocz do zawartości

Bitwa 2D: Ludzka kruchość.


Lacedemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem...:mad: Nie wie co kontynuować :(

 

Chcę wchodzić w szczegół i II plan. Może zajmę się tyłem,piachem, wodą i kadrem, a potem wejdę na postać. W międzyczasie zastanowię się nad ...hm: ...w hełmie, czy bez?

 

Pomocy Panowie, bo ja naprawdę nie wiem, co ciągnąć. ...a tu jeszcze taaaka kupa roboty! ...ooo rany 2 dni tylko!

 

 

victorygirls06go9.jpg

 

 

 

victorylysa01nt0.jpg

 

 

 

victoryzxpk0.jpg

 

 

 

victoryzyrs0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie koncept numer 3 z czymś fajnym i niezależnym w ręku bo trza się trzymać tematu

Spójrz obiektywnie. Jeśli starasz się skleić Twój styl z tematem to musi być jakakolwiek interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...trójaka mimo że bez odkrytej twarzy najbardziej sugestywna...choć IMHO nie czytam tej pracy w kontekście bitwy. Tzn wiem jakie masz założenie itd..ale jakoś tego nie kupuję...co nie zmienia faktu że praca ma świetny klimat :)

 

Tak sobie myślę, że mógłbyś narysować w 2 planie te tarcze i jeszcze rękawicę..jakby je postać zdejmował nim podeszła do tej wody...choć hełm by pewnie wtedy tez zrzuciła...hmmm...no nic to już twój problem hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry ziom,wiem ze wszyscy darza cie respectem a ja tu z morda wyskocze teraz,ale wez stan przed lustrem ,pobaw sie w aktora troche i zobacz jak powinien wygladac ryj kogos,kto przez kilka dni nie mial wody w gebie, i teraz ma ja na wyciagniecie reki -wersje ktore ty pokazales sa wreczne komiczne;/ z helmem wiec wersja najlepsza- i swietnie byloby gdybys zrobil tak jak jakkas proponuje.

 

A pozatym swietnie!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie moze byc takie : w 2 planie walanc zabitego goscia w helmie np. z wlocznia albo z mieczem w brzuchu (poniewaz ten helm daje niesamowicie niepowtaralny klimat) a przy tej kalurzy goscia bez helmu zpragnionego zmeczonego po zabiciu goscia z 2 planu moze nawet myc rane albo miec rece w krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie popieram pomysł Shadyyiego ....

A mianowicie ktoś na 2 planie kto przegrał walkę o to małe i piękne (czyli wodę na pustyni).. Ale to już w ciągu tych 15 dni można naskrobać ..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki świetne, ale nicponim ma racje. Te twarze to niezbyt Ci wyszły. Może narysuj hełm i broń leżącą gdzieś z tyłu - myślę że by je odrzucił biegnąc do wody. No i raczej by tak nie siedział patrząc się na nią. Zastanawiam się też czy ta kałuża nie powinna być mniejsza dla spotęgowania efektu. Tylko taki mały dołek z wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda co pisze mruk.miałem już wcześniej pewien pomysł dla podkreslenia pewnego dramatyzmu tej chwili.-on całkiem na pierwszym planie-ale na serio zmęczony opierający sie na włóczni,glowa w dół,a za nim wojsko ,-czekają w pewnej odległosci na to co postanowi przywódca-jest ich tak wielu na tą małą kałużę.no ale tak czy siak pod temat cięzko to naginac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci koncept świetny! Jednak ta prawa dolna cześć kadru... burzy nieco kompozycje. Moim skromnym zdaniem niepotrzebne są w tym miejscu rozmyte roślinki. Wzrok na nich zbyt długo się zatrzymuje. Rozedrgane powietrze super, moment podejmowania decyzji - idealnie dobrany. Pozdrawiam i kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w Twoich pracach podoba mi się tak ostrość i sugestywność. Wg mnie najlepszy koncept to nr.3 (nie jestem oryginalny:) ). Doradzać nie będę bo na pewno masz masę koncepcji na dokończenie tego obrazu :) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Z racji, że mam problem z podejmowaniem decyzji one są dla mnie cenne tym bardziej. Zasugerowałem się waszymi poradami, i widać to chyba w pracy. Postanowiłem ją troszkę oczyścić z brudów. Dodałem postać za plecami bohatera. Zmieniłem troszkę idee mazidła. Chciałbym zestawić żywą małą lilię z symbolem lilii na sztandarze, może tarczy. Teraz pozwolę sobie na wejście w detal: kępy trawy, lilie, pustynia, postacie, ekwipunek itd. Przygaszę te przebielenia.

 

 

lilie01ab9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kazda wersja ma sens" - chyba czasu jeszcze troche jest i powiem stary , że u ciebie co wersja to nowe fajne wnioski. Jak zwykle ja swoje: jedynie co zwróc uwagę albo miej tylko na uwadze, że kolor jest jakis troszkę fotograficzny,jeszcze wydaje sie wypłaszczony(czerń jest w duzych płaszczyznach), pozdrawiam i cieszy mnie bardzo ,że ożywiło się na bitwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko z pomocą Miriam. nawet lampka się nie świeci :( , ale dzięki. Teraz go odstawiłem na słońce. U mnie na poddaszu jest bardzo parno i to może taki myk. Poczekam, zobaczę. nie panikuję jeszcze. Postaram się od nowa wedle zaleceń pokombinować. dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie jest to właściwe miejsce, ale niejako dotyczy całej tej historii powstawania obrazka.

 

Co prawda wysłałem pytanie o kabel do serwisu, ale może ktoś z Was będzie wiedział więcej, bądź miał taki kabel.

USB cable for Intuos3 A6 up to A4 (STJ-A230)

 

Dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Praca nie jest skończona. Trzeba jeszcze popracować, brak jej szlifu, detalu i lilii na szacie i na wodzie... Może już jutro będę miał sprawny tablet. Co do hełmu, to turban na nim zakręcony, aby się blacha nie nagrzewała. Poza tym hełm wzbudza ciekawość, wyobraźnia zaczyna działać, co pod nim, jaka twarz jest ukryta? Chodzi o to, aby zainteresować odbiorcę (tajemnica),pobudzić ciekawość, pokazać coś innego, ale zgodnego niejako z realiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Lacedemon ;) no podoba mi sie bardzo ta ostatnia wersja..ewentualnie dalbym troche wiecej arabow tylko zeby utrzymala sie ta fajna kompozycja..:D ta woda troche zbyt..... "surrealistyczna.." :) no i czepiajac sie dalej :P niebo troche za ciemne jak na tak mocne swiatlo :)) (tylko moje zdanie) chociaz w twoich pracach swiatlo i kolor wygrywa calą reszta ;)

 

profeska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki deLUKA. Wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że w taki upał niebo jest dosyć ciemne. Dzięki temu możesz pokazać siłę światła, upał. Gdybym jeszcze bardziej nasycił kolor nieba i przyciemnił, to wrażenie piekiełka byłoby jeszcze większe :D cała praca jest oczyszczona w tej chwili ze zbędnych brudów. Poza tym nie jest skończona, o czym wspominałem wcześniej. (chwilowa awaria tabletu):( Przede wszystkim muszę uciec od tych przepaleń, białych plam. Namalować te lilie, żywe w wodzie i martwe na sztandarach. Bo one są teraz sensem pracy. No i niezależnie od okoliczności skończyć tę pracę, choć raz :D

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tojad

Witam, kapitalnie się ta praca zapowiada. Jeśli mogę, to mam taką uwagę : żaden człowiek nie przejdzie żywy przez pustynię w hełmie na twarzy, ale to taki szczególik :)

Pozdrawiam i czekając na update, życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@ Tojad :) jakoś rycerze byli zmuszeni do chodzenia na pustyni w stali. nikt nie płakał. Dołączam następny etap pracy. Nie wiem, czy powinienem komentować progres. myślę, że wszystko się wyjaśni na końcu. Tytuł mówi sam za siebie. Wszelkie pytania i zastrzeżenia mile widziane :) :

liliez8dj1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie swietnie sobie poczynasz.Ja za kazdym razem jak patrze na te opatulone po szyje i ciezko odziane postacie to robi mi sie goraco.

Uwazam ze ten sposob ukazania postaci wzmacnia wrazenie zaru i ciezkiej doli tych wedrowcow,ale caly czas tak jak niektorzy uwazam ze sytuacja odbiega od realizmu,-ten chelm na glowie i to odzienie-prawie tak ciezkie jak wlasnie z polskich obrazow scen batalistycznych.Ta kaluza moglaby byc kaluza potu tego wojownika.Zmieniajac kolory tla na zimne udalo ci sie troche dopasowac je do postaci,ale z kolei zniknal nastroj goracej pustyni.Rzuca sie narazie w oczy postawa tego rycerza na pierwszym planie,-ten bardzo symetryczny rozkrok krotkich nozek,jak postawa karateki w polaczeniu z gestem Jezusa,ale praca jest nieskonczona wiec wszystkie moje uwagi to poprostu spostrzezenia.Ufam ze bedzie fajnie.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie swietnie sobie poczynasz.Ja za kazdym razem jak patrze na te opatulone po szyje i ciezko odziane postacie to robi mi sie goraco.

Uwazam ze ten sposob ukazania postaci wzmacnia wrazenie zaru i ciezkiej doli tych wedrowcow,ale caly czas tak jak niektorzy uwazam ze sytuacja odbiega od realizmu,-ten chelm na glowie i to odzienie-prawie tak ciezkie jak wlasnie z polskich obrazow scen batalistycznych.Ta kaluza moglaby byc kaluza potu tego wojownika.Zmieniajac kolory tla na zimne udalo ci sie troche dopasowac je do postaci,ale z kolei zniknal nastroj goracej pustyni.Rzuca sie narazie w oczy postawa tego rycerza na pierwszym planie,-ten bardzo symetryczny rozkrok krotkich nozek,jak postawa karateki w polaczeniu z gestem Jezusa,ale praca jest nieskonczona wiec wszystkie moje uwagi to poprostu spostrzezenia.Ufam ze bedzie fajnie.pozdrawiam.

 

RAczej nie masz racji.,,Nie wiem czy ogladałes film pt. ,,Królestwo NIebieskie".Jeśli nie to musisz to zrobic.LAcedemon to specjalista w tej dziedzinie wiec lepiej mu zaufac. Chociaz niektore twoje uwagic sa bardzo trafle (chociaz w bardzo specyficzny sposob je przekazujesz :P:D heh no nic ).tak wiec scena ta bardzo podobna jest to paru scenek z Królestwa NIebieskiego..Hmm..co do kałuzy to przypomina mi się scena na pustyni z tym koniem.. :P:D

W pracy podobaja mi się kolory ni i klimat...Postacie sa naprawde Dobre choc przydało by się je troszke zroznicowac..hmm sam nie wiem co pisze ale Ok ;P::D :D :D ..

Pozdrawiam ..

Ps.Zycze wygranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym nie mam racji i w jakiej dziedzinie jest specjalista wedlug ciebie?I podstawowa sprawa-czemu mialbym to z czymkolwiek porownywac?patrze na prace i to mi wystarcza.pozatym oryginalnosc przedstawienia jest bardzo wazna wiec jesli ktos zgapia klimaciki to nie jest oryginalny.-ale to ostatnie zdanie to tylko do ciebie JakobM,bo podejzewam ze lace wie takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Woda robiona: smudge tool.

Prackę ponownie zmieniłem z lekka.

Być może jeszcze coś dziś poprawię, jeśli się wyrobię. Dzięki za uwagi. :)

Zastanawiam się , czy czegoś nie popsułem.

Temat: Ludzka kruchość. ...czyli " Małe jest piękne"

 

Czaiłem się z tą lilią dosyć długo. W końcu zaistniała.

Lilia jest symbolem czystości i niewinności :D. Teraz, jak została wykorzystana przez człowieka i do czego? Można powiedzieć, ...małe jest piękne, ale służy zawsze rzeczom wielkim. Człowiek pragnie ze swej natury wielkich rzeczy, a małe jedynie służy mu do urzeczywistniania swych pragnień. Bywa, że rzeczy małe i piękne służą złym ideom.

 

Proszę jeszcze o uwagi. Powinienem jeszcze to poprawić z lekka.

 

liliaame8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie czerwony- w niebieskim jak jakis drech wyglada;/

swoja droga to krople wody spadajace z dloni jakies nienaturalne

naramiennik ostre wali po oczach- moim zdaniem calkowicie niepotrzebny

no i jeszcze drazni to ze tylko ten chlop sie podniecil woda, ten z tylu patrzy jak na durniu,a armia na koniach jedzie sobie dalej,nie robiac nic ze znaleziska;/-troche to razi;]

 

A pozatym to wszystko swietnie,ladne kolorki,swietne cienie,bardzo przyjemnie mazniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w mniejszym kadrze kompozycja jest bardziej wyważona, zamknięta w kwadracie chorągwi. W szerszym kadrze, lewa strona jest bardzo ciezka, kiedy prawa sobie fruwa jak po 2 red bullach. Najlepiej gdybys pokazal co sie dzieje w tle (tak jak w duzym kadrze) ale wywazyl to walorami z prawej strony. Jak pokazujesz wiecej, to tym szersza opowiesc sie narzuca. A i jeszcze na maxa mi sie podoba swiatlo w duzym kadrze.

Osobiscie wole czerwone paski, jakos lepiej mi sie kojarza z cieplymi liliami.

Mam wrazenie ze nie wykorzystujesz teraz swoich mozliwosci grania barwami! wez pierdyknij tam wiecej zycia;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności