Skocz do zawartości

Postać 3D: Kobieca twarz ...prawie koniec :)


Gomez

Rekomendowane odpowiedzi

no nie wiem ... uszy sa rozne ... (bardzo rozne ;) a te zdecydowanie nie odejmuja jej uroku ... wiec sobiscie bym je zostawil ... ale znajac dokonania Ani ... nawet nie smiem polemizowac :)

 

Jesli dalej bedzie ci tak szlo z ta buzka ... to pozycja Demi Moore w moim odczuciu estetyczno-szowinistycznym zacznie byc powaznie zagrozona :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za mile slowa i uwagi. Z okazji zblizajacych sie zaliczen postanowilem przerwac prace na ok 2 tygodnie. Musze nadrobic braki wynikle z polrocznego opier******* sie czyli potocznie mowiac - studiowania :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm back :) Nie moglem wytrzymac i znowu zaczalem dlubac. Zmienilem co sugerowaliscie i nie tylko. Powoli zaczyna to nabierac jakiegos sensownego ksztaltu. Nie wiem jak Stahlberg moze robic takie ladne panienki, wydaje sie to takie proste hehe...

 

updat81ul5.jpg

updat82zc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi tu kształt oczu no i tekstura skóry wygląda zbyt plastikowo. Bumpu nie widzE:D aaa i jeszcze jeden bug.. na zloczeniu nosa widzę że robiłeś mirrora ale musisz spłaszczyć tą krawędź chyba ze chcesz zeby miala nosa jak zjezdzalnia do piekiełka;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze sie komus podoba :) Moze laska wyjdzie na ludzi ;)

To jest tak cholernie trudne... Zrobic twarz to pikus w porownaniu do zrobienia ladnej kobiecej twarzy. Dzisiaj juz myslalem ze sie cofam i wszystko jest do d... ale cos sie ruszylo i chyba jest lepiej.

 

hindus dzieki za nos, wogole tego nie zauwazylem i pewnie bym przeoczyl. Bumpu jeszcze nie ma i wogole zadnych tekstur na razie. Jak bede zadowolony z urody to wrzuce ja do Zbrusha i bedzie bump. Oczy chyba troche sie zmienily od ostatniego updatu, nie jestem pewien. Gdybys mogl napisac konkretnie to byloby b pomocne (wiem ze to trudne).

 

updat9re7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pieknie ... uwazaj tylko na to co sam zwrociles uwage ... w pewnym momencie ... jak tak dlubiesz i dlubiesz ... to zaczyna byc coraz gorzej zamiast coraz lepiej ... :)

 

she needs hair ... definately

 

pozdrawiam i czekam na wiecej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Wlosy jakis tydzien temu testowalem w hair&fur ale nie specjalnie to wyszlo. Mam hairfx ale jakos nie potrafie zmusic go do dzialania :/ Chyba skonczy sie na teksturach tylko ja zielony z tekstur jestem :P Ponizej proby wlosow.

 

updat83wlosyyj1.th.jpg

 

updat9siatkand0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, ucho jeszcze do poprawki (w miejscu najbliżej wysuniętym w kierunku przodu twarzy nie powinno być widać tak wystającej rynienki tylko jak gdyby przejście od powierzchni twarzy do dziury w uchu - ciężko opisać).

Rysy twarzy bardzo ładnie zaostrzone w porównaniu z pierwszymi renderami.

Ja bym jeszcze uwydatnił łuki brwiowe i zrobił coś z czołem (zbyt gładkie - powinno być widać jakieś zatoki) i skroń powinna być trochę wklęsła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że wziąłeś sobie do serca uwagi i słusznie. Ale jest jeszcze do poprawki trochę. Wklejam poniżej 2 obrazki. Na uchu narysowałem 2 linie żeby zarysować kształt jak ten ślimaczek owinien iść, i to skrzydełko śmieszne z przodu ucha powinno mieć taki kształt mniej więcej jak narysowałem a nie łączyć się z środkiem ucha. Pomiędzy tymi dwoma liniami powinna być jakby dizura-kanalik wpadający już do środka ucha, miejsce oznaczone kołem to miejsce gdzie nie powinno być zagłębienia więc wygładź je.

Drugi obrazek, ładnie zaostrzyłeś brwi, ale. nie w tych miejscach. Co prawda kobiety mają w tym miejscu ostre brwi ale to są włosy a nie kość w tym miejscu, kości wystają tam gdzie zaznaczyłem kreseczkami. Wyżej te zarysy to zatoki, w tych miejscach powinna być wystająca powierzchnia ale baaaaardzo łagodnie, dlatego że to kobieta, u faceta takie rzeczy widać o wiele bardziej. Nos bym minilanie poszerzył na samym czubku ale to już kwestia gustu chyba ;)

 

Pozdrawiam

kingwins

 

PS,

poszerzyłbym szczękę też (po bokach samych, środek - przód jest ok) ale to też kwestia gustu raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie :) bardzo mi się podoba, ucho jeszcze do poprawki (chociaz pod włosami i tak nie widać to zrób to dla samej satysfakcji) No i włoski też fajne chociaż proponuję zapodać jakiś mod/plug do włosków

 

chciałem jeszcze dopisać że bardzo ładnie wyszły Ci oczy, nie widzę na tym małym screenie czy dałeś tam tearline (imageshack dał ciała) jeśli nie to dodaj bo to bardzo poprawia efekt, tearline to taka cienka 'kreseczka' wody na dole oka, tutaj jest jakiś przykład http://www.spinquad.com/forums/printthread.php?t=10405&page=10&pp=15

nie sugeruj się nim zbytnio bo kiepsko im wyszło, ale jeśli dobrze to zrobisz to efekt jest bardzo pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne te włosy wyszły, nawet lepiej niż niektóre pluginowskie włosy.

tylko na wierzchu by się przydało kilka pojedynczych wystających, bo teraz zbyt gładko to się kończy

 

no i shader skóry zbyt plastikowy ale o tym pewnie wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry - dzieki i wielkie dzieki za tutka :) Niedawno zastanawialem sie czy da sie to zrobic w hair&fur wiec trafiles w 100%

 

kingwins - dzieki. Ucho poprawie, byc moze bedzie je widac bo zmienie jej fryz, Tearline jeszcze nie ma ale mialem zamiar to zrobic na koncu jak dopieszcze szczegoly oczu.

 

Yaro16 - dzieki, fryz jednak zmienie bo srednio mi sie podoba.

 

ania - ze az tak ladnie to sie nie spodziewalem, to moje pierwsze wlosy z poligonow :P Proboje teraz hairfx.

Shader nie ma jeszcze zadnych map i to jest powod, chyba ze widzisz zle ustawienia 'golego' shadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie ta nowa fryzura podoba :) i usta ci wyszly bardzo ladnie... co do reszty:

 

1. oczy za szeroko rozstawione

2. nos za waski

3. obojczyki sa bardziej wygiete, nie tak proste

4. ramiona wydaja sie za waskie do tej wielkosci glowy

5. nie pokazywales siatki od jakiegos czasu wiec sie zastanawiam czy te piataki pod ustami zniknely?

6. ucho powinno byc bardziej z twarza polaczone - nie odstaje tak bardzo od jej powierzchni a zlewa sie w jedna plaszczyzne w miejscu polaczenia :)

 

ok juz sie zamkne! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się bardzo podoba, ale mam kilka uwag:

włosy - wiadomo, rozumiem że zaczynasz dopiero

ucho - ... ;)

 

mam wrażenie że kształt czaszki w miejscu gdzie się zaczyna ucho (z przodu) jest zbyt wypukły, być może to dlatego że szczęka jest taka wąska. Zapowiada się na prawdę super (jak dopracujesz włoski)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam. Dzieki wszystkim, odpisze pozniej bo nie mam czasu. Wrzuce to co mi sie udalo zobic przez1,5 godz dzis rano. Oczy weziej, czolo poprawilem bo mnie kulo w oczy, nos szerszy, zaczalem poprawiac ucho.

 

updat141ni2.jpg

 

Obojczyki

updat142su2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucho ładne ale za duże

 

plecy nietego, każdy człowiek się lekko garbi, u ciebie jest całkiem płasko, wyciągnij górną część pleców nieco do tyłu. (jeśli będzie widok od przodu to to olej, ale jak chcesz pokazać od boku to koniecznie)

 

może by się lekko uśmiechnęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot - mam nadzieje ze piekna, taki byl glowny cel :) Uzywam pluginu hairfx (wczesniej probowalem hair&fur)

 

tadzio - no szkoda ale w polsce jest tyle fajnych sarenek ;)

 

Intervain - nigdzie sie nie zamykaj, ja cie prosze :) Postaram sie to poprawic ale co do ucha nie jestem pewien. Moze w modelu jest cos nie tak ale macam sie wlasnie po uszach i stwierdzam ze nie zlewaja sie z glowa w 100%.

Co to sa piataki? To te miesnie pod ustami, tak? Chyba zniknely przypadkiem, nawet nie wiem kiedy. Rozumiem ze piataki nie powinny znikac :)

 

Krzysiek M - nie nosi bielizny i zimna? ;)

 

Yaro - ja tez czekam ale po wlosach jeszcze duzo pracy...

 

Ciechu - w srodku tylko powietrze i watolina ;)

 

Wharp - wiem o co kaman

 

kingwins - ucho zaczalem poprawiac (...w koncu) :) Wypuklosc przy uchu - juz o tym zapomnialem ale pamietam ze nie mialem pomyslu co z tym zrobic zeby dobrze wygladalo i tak zostalo.

Jak dopracuje wloski to wrzucam do ZBrusha i wtedy bedzie super :D

 

Ania - i tak je juz zmniejszylem :P Widoku z boku raczej nie przewiduje, moze popiersie z przodu. Moze sie usmiechnie, moze nie :)

 

evarcha - sciagnalem tylko ogolny wzor krawedzi na twarzy czyli to co widac z przodu - czolo, policzki, okolice ust i nos. reszte zrobilem od poczatku sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy uszach jest miejsce gdzie zlewaja sie kompletnie z twarza :)... u ciebie calosc odstawala choc przy ostatnim obrazku widze, ze jest lepiej... zgadzam sie z Ania, ze nieco za duze.

 

piataki - hehe sorki - nie to 5 sided polygons - tuz pod ustami tam byly dwa :P - ja sie czepiam wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intervain - teraz sie zgodze w 100%. Zmniejszylem odrobine uszy, nie wiem czy juz ok, wydaje mi sie ze tak.

Piataki :) sa na miejscu caly czas a to ze ich nie widzisz bez siatki... hehe to najlepszy dowod na to ze moga tam zostac.

Nie wiem czy nos jest ok bo jak poszerzalem to zrobil sie troche kanciasty. Pozbylem sie tez wypuklosci przed uchem (dzieki kingwins ze zwrociles na to uwage).

Odstep miedzy oczami zwezilem juz poprzednio ale nie mam pojecia czy jest ok.

Podnioslem troche czubek nosa bo wydawal mi sie zbyt "ostry".

 

updat15kp3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie ZA idealna- wszystko gładko i regularnie (zwłaszcza uszy) no i bardzo ostra żuchwa jak na kobietę. IMO jest super, wszystko co można uznać za "błędy" spokojnie mieści się w ramach wariacji występujących u homosapiensów. Z dobrą teksturą będzie wymiatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Chcialem zeby byla wygladala atrakcyjnie i mlodo. Dodalem kilka nierownosci w uchu, teraz powinno byc lepiej. Jak juz wszystko bedzie git to postaram sie dodac troche asymetrii. Zobacze jak to wplynie na jej urode.

 

updat16fh9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucho nareszcie wygląda jak ucho ;) co do zbliżenia oczu (odstępu między oczami) to niekoniecznie. Moim zdaniem teraz jest poprawnie, ale przedtem też było i imho było bardziej atrakcyjnie. Co do deformacji lekkich to dałbym delikatne zgrubienie na środku nosa bo teraz wygląda jakby babka była po operacji plastycznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

 

Jonasz i Pionier - dzieki chlopaki :)

 

Kingwins - sprawa ucha zamknieta :) co do oczu mialem podobne wrazenie jednak po kilku dniach przestalem to zauwazac. Zrobilem mala operacje na nosie, chyba jest juz ok.

 

Chwilowo prace nad wlosami wstrzymano z powodow technicznych. Zajalem sie na razie szyja i obojczykami. Przyczepilem stare cialko i zrobie moze popiersie (jakas przeswitujaca bluzeczke :] ).

 

Pozdro.

 

updat17xh3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności