Skocz do zawartości

Pojazd 3D: 3000GT i Eclipse


Swinger76

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jest to moje 3cie auto...a 2gie które zamierzam skończyć...zacząłem je jakiś rok temu,a później hm...z pewnych przyczyn wogle nic nie modelowałem...kiedy powróciłem do modelowania zacząłem Tomcata, a ten samochodzik popadł zapomnienie!Jednak ostatnio zainspirowany zostałem do zrobienia pewnej scenki do której potrzbuję conajmnie 2óch aut...ponieważ uznałem to za niezły pretekst do skończenia tego auta na scence pojawi się ono z całą pewnością!Scenka musi dojrzeć w głowie i wtedy zmienie wątek...narazie samo Mitsu.To tyle słowem wstępu...dodam jeszcze że prawie w 100% trzymałem się orginału, zmieniłem tylko nieco zderzak i dodałem od siebie spoilerek no i felgi...Zapraszam do komentowania!

Pozdrawiam

Oscar

16155000ts6.th.jpg

97379386gu1.th.jpg

14296502ru1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za odpowiedzi!Reszta bedzie po weekendzie majowym...narazie przerwa na nauke!:) Render jest w mentalu...wreszcie sie przekonałem do tego systemu!Jak macie jakieś rady na temat ustawień lub renderu siatki to poprosze bo szczerze mówiąc nie pamiętam już jak to się robiło...z regułu używałem zrzutu!Będę wdzięczny za pomoc!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mój kumpel niedawno rozbił takicudeńko ;]. Model wygląda ok, chyba jeszcze za wcześnie, żeby jednoznacznie stwierdzić. Szyby wyglądają dziwnie, bo są płaskie, nadaj im grubość (chociażby najmniejszą, ale żeby była), to tak jak z prawdziwym szkłem, światło załamuje się zarówno przy wejściu jak i wyjściu z jednego ośrodka, tutaj jest tylko 'wejście', ponieważ szyba jest tylko płaszczyzną (normalna face'a może być tylko w jedną stronę :) )

Powodzenia dalej.

 

Edit: co do siatki, nie wiem czy Mental obsługuje opcję materiału Wireframe - tak samo jest z Brzailem, dlatego jak chcę coś takiego zrobić to muszę na Scanline'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi!

@Lucas - szkoda fury Twojego kumpla...jak coś zostało to wyślij mi pamiątkowe ..na przykład lusterko:P Jak mam rozumieć grubość szyby?Mam ją skopiować do środka na przykład czy jest jakaś opcja żeby ustawić grubość faceów na przykład?Gdzie szukać opcji normalnych faceów?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej (przynajmniej ja tak robię :) ) w Edit Poly, zaznaczyć wszystkie płaszczyzny szyby (albo w ogoóle cały element), skopiować (będąc oczywiście cały czas na poziomie edycji siatki) odwrócić normalne (flip normals) i extrude o żądaną grubość. Można jeszcze potem zespawać wierzchołki, jeśli póżniej dodajesz meshsmootha to warto byłoby usunąć te 'boczne' ścianki które utworzą się po użyciu extrude.

Myślę, że w miarę jasno to opisałem, jak będziesz miał problemy to mogę to opisać obrazkami :)

 

Edit:

Gdzie opcji szukać normalnych faceów?

W Edit Poly wystarczy kliknąć prawym klawiszem przy zaznaczonych face'ach i wybrać 'Flip normals'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały upek z próbami renderu 3000gt i początkiem drugiego autka które planuje umieścić razem z GT w jednej scence...kiedyś:) Narazie nie powiem co to...bo jeśli dobrze zacząłem to może uda sie komuś zgadnąć co to za wózek!

Pozdrawiam

Oscar

51677469xy2.th.jpg

74450688gb6.th.jpg

19000652aw3.th.jpg

73497039qs9.th.jpg

c5wp9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi!

@pecet - "Pecetowi gratulujemy spostrzegawczości" - Eclipse :)

@Yaro16 - Dzieki!Niestety narazie zostawiam 3000GT i zajmuje sie Eclipsem...w zasadzie i tak nie planowałem studia dla GT...chodziło raczej o trening bo planuje scenke małą z oboma samochodami!

Skoro wiadomo już, że to Eclipse to zapodam mały up.Narazie staram sie uchwycić bryłe auta...część z widocznych nierówności zniknie przy chamferowaniu - sprawdzałem:) tak czy inaczej - proszę o komentarze!

Pozdrawiam

78370106pk6.jpg

54571924ou1.jpg

83157802fd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest w nim słabego?Błędy w bryle czy jak?Bo jeśli chodzi o plastik to napisałem przecież że jeszcze ani jednego chamfera nie ma bo starałem sie narazie uchwycić bryłe:)

@pecet - niestety nagród nie przewidziano ale masz satysfakcje:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to to wiem ale robiłem go ok 1 w nocy i już na oczy nie widziałem:) ogólnie to mam z nim problem bo marzyła mi sie wersja "Szybka i wściekła" ale...postanowiłem zrobić na razie serie...zobaczymy jak wyjdzie...zwłaszcza że 3000GT z którym chce Misiaczka upakować na jednej scence też jest w zasadzie seryjny...może dojdzie do tego jeszcze jakieś inne Mitsu...czas pokaże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wypowiedzi..to tak btw:)

kolejny mały upek.zająłem się chamferkami i poprawkami z przodu no i maską a także miejscami w których maska schodzi sie ze zderzakiem i karoserią.Czekam na komentarze!jutro mam nadzieje dorobić tylny zderzak i zająć się rasztą chamferków na karoserii!Proszę o komentarze i sugestie!Chciałem także poprosić o ewentualne rady dotyczace narzędzi...chodzi mi o to np. czego użyć w jakiej sytuacji żeby na przykład łatwiej było otrzymać dany efekt.

Pozdrawiam

59007899xe5.jpg

95967682zc7.jpg

10tu0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały upek!Popoprawiałem to i tamto wyrównałem powierzchnie i ogólnie porządek porobiłem:) Prosze o komentarze i wszelkie rady jakie się wam nasuną! Ostatnio nauczyłem się ...zabrzmi to komicznie ale, co tam... Target welda:P Okazał się bardzo pomocny w zachowywaniu równości!no to zapraszam do oglądania!

Pozdrawiam!

13on4.jpg

14bw8.jpg

12bq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecet - nie, to nie jest lakier...chociaż sam kolor mi sie podoba i pomyśle czy nie zrobić lakieru w podobnym odcieniu...nie ukrywam ze troche wzorowanym na szybkim i wsciekłym Misiaczku:P

No to koniec na dzisiaj...mysle żeo ile nie powjawią się uwagi i sprzeciwy to zderzak, z którego jestem arcy dumny, zostanie w takiej postaci:)

15ve7.th.jpg

Zapraszam do komentowania!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey Swinger76

 

jest coraz lepiej ale kilka rzeczy szczegolnie rzuca sie w oczy... ksztalt bocznej szyby, przedni slupek i tyl (te ostre przetloczenia dodaja mu charakteru)

 

pozwalam sobie dorzucic 2 referki ... mam nadzieje ze nie masz nic na przeciw

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx all za odpowiedzi...wreszcie sie zaczął ktoś wypowidać:)

@QbisieQ - Cicho na to licze ze wyjdzie fajny wózek:)

@zipper - z boczna szyba i słupkiem juz wiem o co chodzi ale z tyłem nie mam pojecia...mozesz zaznaczyc?

@pecet - sie poprawi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle na wstepie to chciałem podziękować wszystkim za zainteresowanie. Nie spodziewałem sie ze jak na 3 dni wyjade z domu pojawi się aż tyle postów.

 

 

@Dariusz - Dzięki za odkopanie wątku:) 3000GT to świetne auto-zazdroszcze Ci!Ale na razie nie planuje robić drugiej generacji...może kiedyś...a Mr. Crow...czeka w kolejce narazie:)Po sesji o nim pomyśle:)

 

@mrkrzysiek - Dzięki, staram się:)

 

@Kr3tz - nie śpię tylko walczę z wiatrakami...jeszcze 14 zaliczeń i obiecuję usiąść do pracy:)

 

@..:: 3D XTREME ::.. - kwestia gustu, mnie na przykład urzekło jak tylko je zobaczyłem, a pozostałe generacje już mnie tak nie kręcą...jeszcze popracuję:)

 

@Stachu - może i nie robi ale staram się i się uczę dopiero, końcowy render ma zawierać oba auta w tym wątku a może więcej...:)

 

@Yastoco - co do małej ilości poly w 3000GT to ... nie do końca...ma ich gdzieniegdzie nawet za duzo moim zdaniem ale ja sie nie znam...poza tym to model odkopany i dokończony...teraz robiłbym go inaczej zapewne...Co do Eclipse to przod rzeczywiście ucieka w jednym miejscu no i tam swiatełka sie nie zgadzaja deczko...ale nie ide na 100% orginału...co nieco pozmieniam:)

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za uwagi i jesli macie jeszcze jakieś przemyslenia to zapraszam do postowania:)

Pozdrawiam

Oscar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po całkiem sporej przerwie:) W końcu nadeszły wakacje więc i czas na skończenie (a przynajmniej próbę:) tego projektu jest:) Kończe powoli z Eclipse i zaczynam dorabiać detale...poprawiłem to i tamto i zrobiłem felgi.Nie bede się ropisywał co dokładnie zrobiłem bo zapewne i tak dostrzeżecie zmiany:) Mam jedno tylko pytanie...czy to normalne że render wysypuje mi sie za każdym niemal razem a wyrenderowanie tych dwóch aut naraz graniczy z cudem? Mam 1,5Gb Ramu i procek Athlona 3200+ i karte Radeona 9600pro 256mb....prosze o rade lub wskazówki co zrobić żeby temu zaradziec....a teraz już obrazki:)

ren1dk2.th.jpg

ren2yz1.th.jpg

ren3oz9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód zderzak na eclipsie - do poprawy

materiał szyb coś mi w nim nie pasi - chyba za jasny

chrom na felgach w eclipsie do wymiany...

3000GT nawet na torach nie jeździ się bez lusterek :P

jeżeli chcesz zrobić fajną scenke proponuję zabrać się z tuning... (delikatny)

 

jeszcze jedno możęsz czuś się obserwowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yasutoco - lusterka będą:), co do przedniego zderzaka od Eclipse to co z nim nie tak nie licząć "oprawek" halogenów, których i tak nie będzie?:)chrom na felach był tymczasowy...chce jakiś inny materiał bardziej alu ale nie umiem więc jak ktoś ma jakies rady to poprosze:) Co do tuningu to....hm....najprawdopodoniej nie będzie...poza naprawde kosmetycznymi zmianami...jak chcesz Yasutoco to moge ci modelik przesłać to stuningujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak...poczyniłem pewne poprawki i dodałem pare szczegółów....większość wczorajszego i dzisiejszego dnia spedzilem na nauce renderingu...i na razie takie mam efekty...:

1. pierwsza sensowna próba..mająca jednak wile wad...jakies 30min renderingu w mentalu

ren4fx8.th.jpg

 

2.druga próba która zajęła jakies 45min

ren5mr1.th.jpg

 

3. i wreszcie renderowana 72min próba numer trzy...ocene zostawiam wam...jedyne co mi sie naprawde nie podoba to to ze materiał felg zachowywał sie o niebo lepiej w poprzednich renderach...tutaj zaszkodziło mu jasne otoczenie...

ren6ph6.th.jpg

 

to tyle na razie..czekam na komentarze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności