Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no właśnie propo krakowa to rzeczywiście ciężko znaleźć coś konkretnego w 3d, pójdziesz na studium to cię zaczną uczyć interfejsu pierwsze co, zanim dojdziesz do czegoś konkretnego to minie pewnie rok, jeżeli coś poza interfejsem i paroma banalnymi pracami typu tworzenie boxa zdołają pokazać :F ostatnio słyszałem że na asp w krakowie ma być właśnie kierunek oparty o grafikę 3d czy ktoś wie coś o tym? :P bo jest jeszcze na agh ale to dopiero po trzech latach informatyki, matko co za ludzie to wymyślili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na moje wynurzenie

ehh Czak; ja jestm rok młodszy nie popełnie twoich błędów ;)

Rodzina- starszy Lekarz; starsza magister czegośtam :D ...

zawsze olewałem szkołe i było mi z tym dobrze; wkoncu jestem "muzykiem; artystą" nie pojde na jakies durone studia zeby miec chu*owy zawód 3ke dzieci i spaprane zycie ^^ Rodzice w kolko : UCZ SIĘ.

___

Ostatnio miałem wypadek [złamany kregosłup w jednym miejscu; ale wyjde z tego duuuuzooo szczescia miałem ;))] mam indywidualne nauczanie; oczywiscie nayczyciele stwiedzili ze jestem "cholernie zdolny" i mógłbym miec swiadectwo z paskiem z luzem...

TEraz oczywiscie oczekiwania starszych sie podwoiły; i liczą ze sie zmienie i bede zakuwał po nocach od wrzesnia... :/

Myśle o Szkole Filmowej w Łodzi - na Fx albo Montarzyste.

mam nawet plan :

- kupuje kamerke cyfrową robie pare zwalających z nog 'klipów'

- zaczne sie troszke 'starać' w szkole

- nie spieprze matury

- wezme lekcje rysunku u takiej fajnej kolezanki ;D ( tu tez sie zawiera punkt znajde sobie wreszcie dziewczyne ;P )

- mniej grac na gitarze; pić; wnerwiać starych...

 

Jak nie dostane sie do Łodzi; to zaczne prawo albo psychologie; ale do tego bym musiał bardzo fajnie zdać mature.

 

wniosek ;

"Wszystko to chyba kwestia pryjorytetów; IMO wazne jest zeby COŚ robić, a nie tylko siedzieć bezczynnie i marnować się"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Tadziu > http://grafika.ia.agh.edu.pl/podyplomowe/Program1.htm - dla tych, którzy szukają grafiki w Krku (z tym, ze to podyplomowe i nie wiem czy warto). Generalnie mamy w planach dobrać się do tego laboratorium (wkrótce), więc jak obadam sprawę to i relacja będzie :)

Btw. może w ogóle przeniesiesz się do nas?? :> Na wydziale też mamy AiR, a przydałby się jeszcze jeden grafik 3D w naszym małym kółku wzajemnej adoracji ;)

 

CzAk1 > bardzo dojrzałe podejście do tematu. Nie ma sensu studiować czegoś, czego się nie chce. Ja tak miałem, ale na szczęście mój kierunek, o dziwo, mnie dość mocno zainteresował. Co nie zmienia faktu, że z wymarzonego kierunku nie zrezygnowałem i po roku się dostałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jasne ze nie ma sensu uczyc sie tego czego sie nie lubi, co Cie nie interesuje, bo to tez jest tak ze po pewnym czasie to juz czlowiekowi sil/zapalu/samozaciecia brakuje jak wie ze robi to tylko po to zeby studiowac i z zadnego innego powodu.... ja tak mam- pedagogika....Jezusicku.....no comment:)...... jestem na dziekance od roku i kombinuje cos z grafika znalezc, bo nie dalbym rady sie dalej zmuszac....

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joint- Masz rację, ucz sie od starszych, bardziej doświadczonych by nie popełniać ich błedów ;]

A priorytet ważna rzecz...Bez jakiegoś konkretnego celu do którego się dąży jest kijowo...bo mozna się zagubić w gąszczu innych pomysłów...lub jeszcze gorzej jak wogóle nie wiesz co robic. Ja miałem tez priorytet...tylko chyba nie przewidziałem, że będe tyle się uczył do matury o_O

Wiadomo: najpierw pomyślałem, że to nic takiego i nie warto się stresować...zdać zdam...ale potem doszła kwestia z jakim wynikiem to zdam no i strach...że nic nie umiem.

M@Ti dzięki.

Mnie próbowano przekonać do politechnik i innych...ale nie dał bym rady. Nie mam serca do Matematyki. Już w Liceum nie wytrzymywałem na lekcjach...studia były by dla mnie koszmarem. Skończyło by sie tym, że by mnie wywalili bo bym notorycznie unikał zajęć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Na AGHu mamy takie powiedzenie: "łatwiej wylecieć w kosmos niż z AGHu". Studia nie są łatwe, ale uczelnia jest maksymalnie luzacka - jeśli ktoś nie wyleci przez pierwszy rok to na pewno skończy te studia (wcześniej, czy później, ale skończy). Co nie znaczy, że niczego nas tutaj nie uczą - wręcz przeciwnie. Po prostu prowadzący są dość ludzcy, jak na krakowskie uczelnie.

ttaaddeekk > grafika użytkowa na AP jest świetnym kierunkiem. Mam tam znajomą (chyba nawet jest zarejestrowana na tym forum) i bardzo chali sobie te studia - zero rycia na pamięć, same warsztaty i wykłady. http://www.ap.krakow.pl/insztuki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ja tam nie narzekam :) Zobaczymy jak ta sesja minie. To zależy w sumie od tego na jakim wydziale jesteś/byłeś, ale u nas generalnie szanuje się studentów, a panie w dziekanacie są naprawdę zajefajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hehe.. ja bym to inaczej określił - być częstym gościem na miasteczku to jak kontrolować to ile lizaków chcesz polizać w ciągu tygodnia - jeśli tam mieszkasz to musisz przyzwyczaić się do tego, że lizaki są zawsze, wszędzie i nie wypada odmówić lizać czyjegoś lizaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie 17 lat, jestem na wuzku i mam nauczanie indywidualne. Od wrzesnia bede uczeszczal do 2 klasy LO matematyczno-fizyczno-informatycznego.

 

Chce byc PRAWDZIWYM (!!) grafikiem, interesuje mnie przedwszystkim 2D. Od 5 lat ucze sie/bawie sie Photoshop'em i kiedys PSP 9. Teraz, przez wakacje postanowilem nauczyc sie rysowac (moze komus sie przyda

 

http://inventiontocompletehumanbeing.blogspot.com/

puzniej edytuje i dozuce .pdf "5 technik rysunku kobiety stylem manga"

http://www.forum.w-a.pl/viewtopic.php?t=1246&sid=2ffbcae9b316d8acefa1639a0ea9caed)

 

W z wiazku z powyzszym mam pare pytan:

 

Na jaka uczelnie isc? WSP, ASP, PJWSTK, BWSBiI, AGH, WSHE, WSK, WSI...? Czy moze lepiej uczyc sie samemu? bo zadna szkolo podobno nienauczy mnie "wyczucia estetyki, proporcji, kolorow i innych dupereli" Czy isc na jakies szybkie 1-2 roczne studia a dalej samemu sie uczyc? Czy isc na normalne 3-4 letnie studia, a potem jeszcze jakis doktorat czy costam? Czy znacie jakies studia graf. przez internet (przypominam wuzek)? Czy gdybym dostal sie np. na ASP w Poznaniu moglbym uczyc sie przez neta lub miec nauczanie indywidualne w domu? Czy na ASP, WSHE... z powodu wuznka mogłbym uczyc sie przez neta albo miec indywidualne nauczanie? Wazne pytanie! Co trzeba zdawac na maturze aby dostac sie na ASP, WSHE...? Na wiekszosci stron pisze "Kryteria przyjęć: ocena własnych prac plastycznych, egzamin praktyczny - sprawdzian uzdolnień plastycznych i egzamin teoretyczny: ustny..." Czyli swiadecto jest niewazne?? Przez ten rok przygotowywalem sie do zdawania matury z biologi bo w tym najpewniej sie czuje, ale czy jesli wybiore ten przedmiot dostane sie na jaka kolwiek uczelnie z kierunkiem graf. :( ?? Czy lepiej pisac z fizyki lub histori z ktorej nic nieumiem :( . Na paru uczelniach wymagana jest historia sztuki ale ja mam tylko histowie (Krolowie, wojny i nic co zwiazane ze sztuka ;/ ) Wiec ma pisac z histori z ktorej nic nieumiem ;/ ??

 

Sory za tak dlugi post, ale mam metlik w glowie i jako kaleka mam jeszcze gorzej, trudniej i wiecej pytan :( . Z gory WIELKIE dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSV na wiekszosci uczelni wymagaja zdanej matematyki badz fizyki. Dobrym rozwiazaniem bylo by ASP badz PJWSTK {chociaz w cholere drogo}.

 

Ale jak sam napisales - trzeba uczyc sie samemu, bo nikt Ci nie na wklada do glowy rzeczy, ktore sam doswiadczysz i odkryjesz w procesie kreacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiejs dobrej przechowalni w warszawie znacie jakas ? gdzie latwo sie dostac i utrzymac sie nic nie robiac ?

 

Hmm... najsłynniejsza to Kawęczyńska, nawet masz tam coś takiego jak wydział informatyki i specjalność Przetwarzanie obrazów i grafika komputerowa. Ale nie nastawiałbym się tam na jakiś poziom ;) Wpiszesz w google: Kawęczyńska i wszystkiego się dowiesz. O żadnej sławniejszej przechowalni nie słyszałem :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idźcie do woja i po problemie :P

 

Z wuzkiem ********* :mad: ??!!??!!

 

Dowiedzialem sie zeby byc PRAWDZIWYM, DOBRYM grafikiem trzeba w **** cwiczyc, cwiczyc, uczyc sie samemu, uczyc sie, gryzdolic i gryzdolic przez 23h i 59min, no i isc na jakies studia nie koniecznie takie dobre jak ASP (5-20 miejsc :eek: ) gdzie naucza mnie na co zwracac uwage itp.

 

Co zdawac z matury zeby sie dostac na te niekoniecznie dobre studia nadal niezbyt wiem ;/ (chyba pozostane przy biologi)

 

Ale odpowiedzcie mi na jeszcze jedno pytanie. Znacie jakies studia przez neta oprocz PJWSTK?? Bo na ASP ani WSHE... itp... nie ucza przez neta ;/ idywidalnie tez na bank nie ;/

 

 

.pdf ktory mial byc w poprzednim poscie

http://rapidshare.com/files/39047744/5_Techniques_for_Drawing_Female_Manga_Characters.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Kawęczyńska powinna być git, tym bardziej, że to chyba najtańsza uczelnia w Wawie. Przyznam, że sam ją robiłem z podobnych pobudek co ty. Więc jeśli chodzi o informacje z pierwszej ręki to służę [tyle, że ja robiłem administrację - nuuuda - ale 1200 za semestr, a inf było chyba za 1800-2000]. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo ważne pytanie. Jaka jest tolerancja na spóźnialstwo na egzaminy w Krakowie? Będę na dworcu głównym wg. planu o 7.25 (nie było wcześniejszego sypialnego ze Szczecina, a dziś zdawałem jeszcze egzaminy tutaj, więc o przyjeździe dzień wcześniej nie było mowy), egzaminy mam na 8.00. Zakładam pesymistycznie, że mogę się spóźnić nawet pół godziny (oby nie więcej!). Czy w takim wypadku nie mam szans na to by wpuszczono mnie na salę, czy jednak mi odpuszczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wszystko zależy od univerku/wydziału. Ja pamiętam że u mnie na UJ wpuszali spoznionych jakies 2-3 minuty po rozdaniu pytań, ale jeśli zależy ci na tych studiach to bym raczej nie polegał na PKP, bo a-nóż-widelec oblejesz egzamin przez spóźniony pociąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polegaj na PKP, często korzystam z PKP a nigdy nie dojechałem na czas. na dłuższych trasach często zdarzają się spóźnienia nawet po 1,5h

 

swoja drogą, w piatek mam wyniku matur. jakie studia( nie tylko z grafiką związane) polecacie komuś kto ledwo zdał mature, zawsze miał słabe oceny itd. potrzebuje jakis studiów ot tylko po to żeby pujsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poległem" ;) na PKP i na szczęście zdążyłem :). Z tego wszystkiego nawet nie napisałem na co zdaję. Architektura i Urbanistyka na PK. W ogóle to dziwnie tu :P, ludzie rysuję zupełnie inaczej niż w Szczecinie. Ale to na pewno kwestia podejścia do egzaminów. Rysowanie surowych brył wcale nie jest takie proste. Nie wiem też jak to jest tu oceniane, bo mam bardzo "rozmachaną" kreskę, a z tego co widziałem to 70% ludzi strasznie "picuje" rysunki. Zobaczymy...

 

Najgorsze, że zamknęli dziekanat i nie mam jak dowiedzieć się czy przydzielono mi miejsce w akademiku o które wnioskowałem, ale teraz to już nie ma znaczenia bo załatwię to we własnym zakresie, trudno.

 

Zdawał tutaj jeszcze ktoś z Max3d dzisiaj?

 

Pozdrowienia z Krakowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś kontakt/studiuje w tych uczelniach?

Bielska Wyższa Szkoła Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza:

http://www.tyszkiewicz.edu.pl

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej:

http://www.wwsis.pl/

Pytam sie, bo właśnie dostałem wyniki matur i czas na poszukiwania czegoś dalej...

 

Mialem isc na WWSIS, ale jednak poszedlem na DSWE - media cyfrowe i komunikacja elektroniczna.

 

NA WWSIS jest kierunek zwiazany z grafika, ale gonia tam z matematyki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos zna jakies szkoly policealne ksztalcace w zakresie grafiki/animacji komputerowej w Warszawie. Dobrze byłoby znac programy ktorych ucza. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności