Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam następujęca pytanie.

Na egzaminach wstępnych na Architekturę w Szczecinie stawia się przedze wszystkim na odważną kreskę, "machnięte" rysunki, dostosowanie do formatu i kompozycję.

 

W Krakowie większość ludzi bardzo "cykała" rysunki. Pierwszy raz widziałem by ktoś używał na formacie A2 małego wyciskanego ołóweczka, a kubuś jest tam chyba uważany za narzędzie barbarzyńców. Ludzie używający linijki też się tam zdarzali. Rysunki były dość mocno kontrastowe. Nie wiem na co patrzyła komisja, ale takie tendencje zauważyłem u większości tam egzaminowanych.

 

I tu moje pytanie: Jak jest w Poznaniu? Na co zwracać uwagę? Szybka odważna kreska i walor, czy może bardzo dokładne i gładkie cienie, jak w kolorowance? Kompletnie nie wiem jak mam tam rysować, jestem zdezorientowany po Krakowskich doświadczeniach.

 

Tak czy siak, wiem już, że rysunek w Szczecinie zdałem. Kraków raczej obleję, bo mi tam kompletnie nie poszło.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W Krakowie wychodziłem po 2h jak cała reszta była dopiero w trakcie budowy brył. hehe Ciekawe co z tego wyjdzie. ;)

Ale jak dziewczyna obok mnie wyjęła linijkę i zaczęła nią kreślić, to prawie ze stołka spadłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, miałem iść na KSW na Fotografie czy cuś, a tu zniknęło O_o

jest coś w Krk gdzie:

-nie trzeba umieć matematyki

-nie zdaję się wstępnych i przyjmują wszystkich z maturą

-nie wymagają za wiele

-i w ogóle liczy się dla nich kasa

?????:D

[+]

Chłopcy od nas są we Wrocku na grafice komputerowej, dobrze pamiętam?

pytanko ile to kosztuje i czy ktoś się wybiera tam z poza wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem oznajmić (tak, wiem, nie było mnie od roku na forum ,ale matura, praca etc. ciężko było o czas ^^ ), iż od przyszłego roku kontynuuję edukację na Politechnice Wrocławskiej. Chciałem się spytać kto już tam jest bądź będzie, by mieć listę osób na piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiaczki znacie moze jakas szkole z graficzka w warszawie ? wszystko jedno czy platna czy nie, wazne zeby byly zaoczne

 

chyba polsko japonskie cos tam jest, ale jakos nie moge sie przebic przez to :D

 

Klicor cho do nas! Bedziesz z Kurtem jezdzil! napewno cie przyjma!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem oznajmić (tak, wiem, nie było mnie od roku na forum ,ale matura, praca etc. ciężko było o czas ^^ ), iż od przyszłego roku kontynuuję edukację na Politechnice Wrocławskiej. Chciałem się spytać kto już tam jest bądź będzie, by mieć listę osób na piwo.

 

ja tam bedę od przyszłego sezonu :) przynajmniej przez jakiś czas czyli dopuki mnie stamtąd nie wywalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Plan zajęć jest w informatorze pjwstk, a czy gdzieś w necie jest to nie wiem. Jak zwykle nie mam skanera, gdy jest potrzebny.

 

Snm to kierunek 3 letni, więc płaci się 30tys., a nie 50:P Ale po ukończeniu na 80% ma się pracę w branży.

 

A ktoś na dzienne idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie kawałek informatora PJWSTK i bardzo rozbawiło mnie zdanie:

Absolwenci wybierający specjalizacje Wizualizacja przygotowywani są w

szczególności do pracy na stanowiskach... dyrektorów artystycznych i kreatywnych w agencjach reklamowych.. Dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie kawałek informatora PJWSTK i bardzo rozbawiło mnie zdanie:

Absolwenci wybierający specjalizacje Wizualizacja przygotowywani są w

szczególności do pracy na stanowiskach... dyrektorów artystycznych i kreatywnych w agencjach reklamowych.. Dobre ;)

 

masakra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kszałacą gdzieś prezesów wielkich spółek?

 

Bys musial miec ukonczona tylko jakas zawodowke! z wyszym nie biorą na te stanowiska!:P

 

Klicor, chce ci sie zakuowac informatyke niz raz na 2 tygodnie przyjechac do nas i sobie porysowac, porzezbic i po costamjeszcze?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoo:)

edit:[Polibuda]

Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki Stosowanej

· kierunek: Informatyka

· studia (rodzaj pracy): I stopnia

· system studiów: stacjonarne

status:

Zakwalifikowany do przyjęcia

 

no to teraz potwierdzenie i chyba spróbuje w 2 rekrutacji na agh bo sie nie udało :(

ps. w ogóle agh ma jakiś sens pod kątem grafiki?

są z 4 infy stos. , na jednej troche gegorafii na drugiej więcej fizy trzecia przemysłowa [poziom marny?] i ta na EAiE ...

yoł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he ? taki wydzial... ? brzmi jak UJ, ale nie ma takiego... jest Fizyki, Astronomii i

Informatyki Stosowanej. I jesli to ten wydzial, to to jest szkolka raczej, a nie

studia z informatyki. Od informatyki na UJ to jest wydzial Matematyki i

Informatyki. (na fizyce jest informatyka glownie po to zeby podkrasc

studentow, teraz praktycznie kazdy wydzial se robi informatyke zeby byc

bardziej trendi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Illy z tego co wiem to praktyki od tego roku beda w platize imaze

2) hmmm no ktos kto ma rozum i kto idzie na te studia nie po to zeby nauczyc sie grafiki wczesniej nie majac z nia doczynienia to raczej robote znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja? hehe 32% z fizyki podstawowej, to mówi samo za siebie ;)

zamierzam złożyć na PW na Elektryczny zaocznie...

w ogóle w Warszawie to tylko są trzy uczelnie (WAT, PW, i jeszcze jakaś) gdzie jest kierunek związany z elektroniką :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

ps. w ogóle agh ma jakiś sens pod kątem grafiki?

są z 4 infy stos. , na jednej troche gegorafii na drugiej więcej fizy trzecia przemysłowa [poziom marny?] i ta na EAiE ...

yoł

 

Tylko ta na EAIiE ma głębsze związki z grafiką - stosowana oczywiście. Gdybym sobie źle nie napisał odwołania to pewnie też tam bym wylądował ;) Mam tam paru znajomych - nie narzekają, ale jak na każdym kierunku EAIiE na pierwszym roku będziesz miał tylko matmę i fizę.

Poza tym AGh ma podyplomowe z grafy: http://grafika.ia.agh.edu.pl (pisałem już o tym), ale jeśli strona prezentuje poziom tych studiów to ja wolę omijać je szerokim łukiem. Wraz ze znajomymi mamy plan wykorzystać to laboratorium do niecnych celów i odpalić tam jakieś darmowe szkolenia z maxa, ale nie wiadomo czy uda nam się to pozałatwiać :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

w radyjku słyszałem , że są wolne miejsca na fizyce i astronomii. sprawa chyba dotyczyła wrocławia, ale mysle, ze w całym kraju jest równie niskie zainteresowanie owymi kierunkami.

Ludzie, nie idzcie do wojska.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności