Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(pozwolę sobie odświeżyć)

 

hej

 

@SSn4k3 - i jak wybierasz się do DSW?

 

Bo ja raczej tak właśnie zrobie, zaocznie + creo wieczorowo.

 

Pozdr.

 

 

Daruj sobie wszystkie policealne szkoly "reklamy" typu creo, zamiast placic za ten badziew zainwestuj lepiej w sprzet i zrob dobre portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem jak jest na wydziale multimedialnym, ale robilem dla znajomej kiedys projekt zaliczeniowy z 3d studio chyba na 3 czy 4 roku - na ASP wrocławskiej, no cóż za jakies 2h pracy mojej w weekend dostała 4.5 (5 nie bylo chyba u nikogo) - poziom kiepski a raczej nawet bardzo kiepski, przynajmniej z 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;792386']Daruj sobie wszystkie policealne szkoly "reklamy" typu creo' date=' zamiast placic za ten badziew zainwestuj lepiej w sprzet i zrob dobre portfolio.[/quote']

 

hm, ktoś tutaj polecał CREO całkiem od serca, bodajże Reanimator?

(przepraszam jeżeli pomyliłem nick'i)

 

oraz wie ktoś może kiedy zaczyna się rekrutacja w DSW ?

Bo wyjeżdżam za granicę na kilka msc i wolałbym już mieć wszystko przygotowane dla osoby która mi to wszystko będzie załatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DSW poziom grefiki 3d jest tak sam niski jak na ASP albo i gorzej... taka jest niestety prawda.

Marshall jesli chodzi o rekrutacje to placisz 500 zl( albo 400 - juz nie pamietam) i sie dostajesz, zadnej filozofii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

ale ja sprawe studiow widze troche inaczej. ja nie musze isc na studia. studiowalem juz wiele lat temu, a po 11 latach robienia 3D ide sobie wlasnie na multimedia. Ide bo chcę. I wcale nie muszę.

I własnie taka idea powinna przyswiecac kazdemu idacemu na studia. Tak, mam swiadomosc ze jak ktos hce , to sie przeslizglnie i bedzie zwplniony np. z zajec 3D na roznych uczelniach - ale wlasnie idzie sie po to, zeby móc siedziec przy tym i sie rozwijac, - to niefajne jest, jak ktos sie uczy tylko dlatego ze jest zmuszony.

No i dodam tez kwestie wypasionego sprzetu - niektorych to przyciaga do uczelni.

 

 

JohnZi - a Ty we wrocku siedzisz ?

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Marshall, kiedys tez na jednym forum zadalem pytanie: "Jaka szkole [w kierunku grafiki/3d] wybrac?". I jedyna sensowna odpowiedzia bylo: "Studiuj cos rozwijajacego a "grafiki" ucz sie w domu.

 

No i nie posluchalem:/ 2 lata i sporo kasy w plecy. Najbardziej czasu szkoda...

 

Moglbym Ci referat napisac dlaczego nie warto interesowac sie takimi miejscami jak studium czy policealne costam. Chcesz sie uczyc to idz na studia i zrob przynajmniej jakis sensowny dyplom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu w pełni popieram twoje zdanie na temat studiów. Też chcę spróbować dostać się na architekturę na Pwr w tym roku (choć marnie widzę moje szanse zważywszy na jakość mojego rysunku odręcznego :/), a co do studiowania, trzeba się poważnie zastanowić co się chce robic.

 

Moim zdaniem studia powinny być dla ludzi po 25 roku życia :) przynajmniej wtedy człowiek wie już czego mniej więcej chce w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Chce sobie zrobic, przynajmniej 2/3 lata luzu, bo mam dosc tracenia mojego cennego okresu dwudziestoparolatka na prace i stwierdzilem - ide na studia, ale tez nie mam ochoty tracic czasu na durny kierunek, ktorego nie bedzie mi sie chcialo uczyc- dlatego grafika.

 

No nic. Wieczorowo pisze sobie mature w maju- chce isc na grafike- przegladalem internet i wyszly mi w sumie 2 szkoly z sensem:

 

http://www.pjwstk.edu.pl ... policzmy 1200 z + stancja 700 zl + 400 zl na utrzymanie (nie chorowac, nie imprezowac, chodzic w tych samych ciuchach:)) x 10mcy x 5 lat, daje na piekna kwote 115000 zl. telewizor, gitara, lodowka, pralka, mam fajny sedes, kompa potrzebuje, rower, hahaha i mam na semestr - to jakis nonsens.

 

http://www.wshe.lodz.pl/_kierunek.php?j=pol - podobno fajnie tam jest, nie pisza nic o kosztach ale slyszalem cos o 500zl, na miesiac, niby mozna costam dorobic po godzinach i da sie wyskrobac na szkole, akademik, zarcie i alkochol ;)

 

Wiecie cos o grafice w lodzi ? Moze gdzies o innej szkole, moze darmowej to by mi kamien z serca spadl, w sumie miejsce niema znaczenia, mam raczej kosmopolityczny charakter :), granice polski sa bardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wybieram na animację PWSFTV, w tamtym roku się nie dostałem może w tym roku będzie lepiej. A narazie jestem na WSSIP w łodzi na realizacji telewizyjnej i nie jest źle, ale specjalizację (czyli animację) dopiero po 3 latach się wybiera ehhh.

 

kotisded mam kolegę na wshe łódź i sobie ceni tą szkołę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi coś napisać o PWSFTViT na kierunku Film Animowany i Efekty Specjalne w Łodzi? Strasznie się napaliłem na ten kierunek i wygląda bardzo obiecująco. Ale chciałbym poznać jakieś opinie :)

 

wal do mnie na priva albo GG jak chcesz jakieś info ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak1 - tematem było zaprogramować i przetestować taki jakby motion capture do badań wytrzymałości.

A dokładniej to się nazywa Video Extensometer - urządzenie do pomiarów zmian długości za pomocą kamery video i kropek naklejonych na próbkę z dokładnością ok. 1/20 piksla lub 2 mikrometry przy polu widoku o szerokości 3 cm.

 

Tu, na środku drewnianej belki widać kropki pomiarowe, z przodu kamera która to śledzi.

bearbeitet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak1 - tematem było zaprogramować i przetestować taki jakby motion capture do badań wytrzymałości.

A dokładniej to się nazywa Video Extensometer - urządzenie do pomiarów zmian długości za pomocą kamery video i kropek naklejonych na próbkę z dokładnością ok. 1/20 piksla lub 2 mikrometry przy polu widoku o szerokości 3 cm.

 

...

no tak...o_O

 

;) Ania, Jak chcesz byc hardkorem to mów znajomym, że zrobiłaś to w wolnej chwili ;)

I nie zapomnij tego opatentować ;)

 

A tak swoją drogą pewnie sie nie znam, ale kobiety na fizyce to chyba rzadkość. Ty trudniej pewnie było...Tym wieksze gratki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Niby za 3 lata matura i niby za 3 lata studia, ale te 3 lata to jednak niewiele więc:

 

Jestem na mat-fiz-ang + niemiecki . Myślę o studiach w Warszawie ( jak większość polaków :> ( i chyba najbliżej ) ) ale zastanawia mnie, czy i jakie warunki muszę spełnić by na takie się dostać?

 

Poza zdaną maturą i portfolio z pracami co jeszcze jest ważne? Czy szkoła średnia jaką ukończyłem ma na to wpływ? Czy lepsze są studia dzienne czy zaoczne? =o

 

Z góry dzięki za wstępne informacje ^ ^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti - nie zastanawiaj się nad takimi rzeczami tylko napisz co chcesz studiować. Jak coś artystycznego to raczej pracuj nad folio. Poza tym wszyscy chcą rysunek odręczny - i zapisz się na kurs jak najwcześniej. Jak na jakieś techniczne to matematyka i język. A jak chodzi o naukę to sam zobaczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti - nie zastanawiaj się nad takimi rzeczami tylko napisz co chcesz studiować. Jak coś artystycznego to raczej pracuj nad folio. Poza tym wszyscy chcą rysunek odręczny - i zapisz się na kurs jak najwcześniej. Jak na jakieś techniczne to matematyka i język. A jak chodzi o naukę to sam zobaczysz :D

 

Chce studiować grafikę 3D/2D ;p Lub samą 3D... Lub 2D i 3D... lub rysowanie i 3D... albo wszystkie trzy ^ ^ Najważniejsza 3D.

 

Co do rysunku odręcznego - uczę się mangi - i nim zacznie na mnie jeździć, że to nie proporcjonalne - to mi świetnie wyrobiło kreskę ^ ^

 

Ooo nie, Warszawa to bylo chyba ostatnie miejsce jakie bym miał brac wybierając sie na studia wiec wypraszam to sobie:)

 

Cóż, nie powinienem mówić za wszystkich ^ ^ Więc co lepszego na Mazowszu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, zastanawiałem się nad studiami i doszedłem jednak do wniosku ze jak na studiach mam się zajmować tym samym czym w wolnym czasie, a potem jeszcze chciałbym pracować w 3d to jakoś tak mi się głupio zrobiło. Nie lepiej spróbować czegoś innego prócz tej grafiki? Jak już tak bardzo chce się plastycznie to nie lepiej malarstwo albo tradycyjna rzeźba? Wszędzie piszą ze nie ma to jak tradycyjne podstawy, poza tym zostawia sie sobie jakąś furtke jakby grafika 3D nie wypalila.

Poza tym ja tak sobie yśle ze te wszystkie szkoły to tak troszkę diabłą warte. lepiej zainwestwoać te kasę w porządnego kompa, tablet, i kilka tutków od Gnomona. Można się też przecież zapisac na te workshopy na cgsociety.

Wydaje mi sie jednak ze 'samouctwo' jeśli chodzi o 3d jest najlepsza drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, zastanawiałem się nad studiami i doszedłem jednak do wniosku ze jak na studiach mam się zajmować tym samym czym w wolnym czasie, a potem jeszcze chciałbym pracować w 3d to jakoś tak mi się głupio zrobiło. Nie lepiej spróbować czegoś innego prócz tej grafiki? Jak już tak bardzo chce się plastycznie to nie lepiej malarstwo albo tradycyjna rzeźba? Wszędzie piszą ze nie ma to jak tradycyjne podstawy, poza tym zostawia sie sobie jakąś furtke jakby grafika 3D nie wypalila.

Poza tym ja tak sobie yśle ze te wszystkie szkoły to tak troszkę diabłą warte. lepiej zainwestwoać te kasę w porządnego kompa, tablet, i kilka tutków od Gnomona. Można się też przecież zapisac na te workshopy na cgsociety.

Wydaje mi sie jednak ze 'samouctwo' jeśli chodzi o 3d jest najlepsza drogą.

 

Z tym "self schoolingiem" masz racje bo jedne z największych osobowości świata zostały wychowane i wyedukowane we własnym domu przez rodziców. Się zwie to "homeschooling". W Polsce dozwolone ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka: iść na studia związane z grafiką czy studiować coś innego byle papier był czy zupełnie olać studia:/

Z własnego doświadczenia powiem Tobie i wszystkim że poszedłem na studia związane z grafiką (nieduża prywatna uczelnia w Chorzowie ale z dosyc fajna kadrą, sporo ludzi z ASP w Katowicach) na grafice nie mam matmy, fizyki ani innych przedmiotów tego typu, dlatego czasu jest w miare sporo jeśli nie musisz pracować żeby rozwijać się ponad program w tym co Cię kręci, ja niestety przepracowałem ten rok więc praktycznie nic nie zrobiłem w 3D nowego. Warto mieć pewne podstawy z liternictwa, typografii, kompozycji czy tez historii sztuki/grafiki, a ciężko mi uwierzyć w to że samemu w domu zacząłbyś szukać informacji i uczyc sie tego, jak idziesz na studia to te informacje otrzymujesz i masz wykładowce z którym zawsze możesz porozmawiać, a w domu z kim pogadasz ? A studiowanie dla papierka mija sie z celem, bo pewnie pójdziesz na zaoczne, będziesz płacił albo i nie ale czas i tak będziesz musiał jakiś poświęcić na to żeby przejśc dalej po ten papierek. Masz dużo czasu więc sie zastanów, ale dobrze się zastanów, pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się spytam o wzornictwo rpzemysłowe... ma ktoś jakieś doświadczenie co gdzie itp?? Stety niestety poszedłem na informatyke, i jakoś nie jestem zadowolony... czuję się raczej ajkbym tracił czas, i nie wydaje mi się dobrym pomysłem ciągnąć to na siłe.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności