Skocz do zawartości

Polska Aukcja Biżuterii - Konkurs 3D


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

pab.jpg

Witamy w kolejnym konkursie organizowanym na naszym serwisie! Tym razem jest to konkurs odbywający się we współpracy z Polską Aukcją Biżuterii!

 

Konkurs na „Medal i Statuetkę Roku 2007” dedykowany jest grafice komputerowej 3D oraz promocji jej obecności w dziedzinach branży złotniczo – medalierskiej. [Więcej]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"W przypadku zainteresowania organizatora konkursu poszczególnym opracowaniem i skierowaniem go do produkcji w drodze negocjacji ustalana będzie wysokość tantiemy" I super - to w takim razie pytam po co im OBJ naturalnych rozmiarow od razu? Nie wystarcza renderki?

 

Po "konkursie" beda mieli sporo gotowych wzorkow do wprowadzenia w zycie - wiadomo ze o pomysl najciezej, ale spoko, za free im ludzie podesla cala mase. W razie co sie cos przesunie, ze to juz nie to samo i lecimy...

 

No i nagroda jaka chojna - "...do 100 gram" - czyli ze moze byc i 1 gram?

Ech nie wiem ile musieliby wybulic za nowy, oryginalny JEDEN wzor, gdyby go zamawiali jako zlecenie u kogos, ale daje glowe ze wiecej niz wydaliby na 3 takie "super konkursy".

Polskie cwaniactwo - na "digart.pl" co chwile jakies konkursy i tu widze to samo sie zaczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru - a czy ty wiesz ze nie urodzilem sie wczoraj? Dodatkowo - czy wiesz w jakim kraju zyjesz?

Wez udzial jesli kusi cie nagroda, ktora nawet nie zostala dokladnie okreslona i jesli twoja pasja jest praca za darmo.

Teraz jest to dosc modna sprawa - jesli chcesz mase pomyslow, mozliwosc wyboru sposrod dziesiatek, jesli nie setek projektow - nie idz do konkretnego grafika ktoremu musialbys zaplacic za poswiecony czas - oglos KONKURS! Zaplacisz tyle samo co temu jednemu gosciowi a otrzymasz mase propozycji z ktorych bedziesz mogl sobie wybrac co ci odpowiada.

Jesli jeszcze nie widzisz w tym kombinatorstwa to spojz jeszcze raz na wysokosc nagrody (diabli wiedza co to za nagroda bo nie wiadomo czy to bedzie 5 gram czy 50 czy 100 gram kruszcu, ktory nie dosc, ze na niewiele ci sie przyda to jeszcze jest tani po prostu). Porownaj sobie jakie nagrody sa chocby w Bitwie - w ktorej juz sama wygrana jest prestizem.

Wiesc o przekretach sie niesie... Ech... Jakies rozowe okulary masz chyba ubrane - co bedziesz - sprawdzal pelna oferte tej firmy caly czas czy przypadkiem nie wykorzystali twojego pomyslu? A z reszta - co ja sie produkuje - zapraszam do konkursu! Moze dorzuca jeszcze uscisk dloni (bacznosc!) Prezesa (Spocznij!).

 

Teraz doczytalem ze sam zalozyles ten watek wiec... Khmmm... Co ja ci bede tlumaczyl - WIESZ JAK JEST :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam przesadzacie :) Ja biore udział wiadomo ze nic nie ma za darmo, ale lepsza taka bitwa z takimi nagrodami niz zadnymi :)

 

A figurka wlasnego modelu na polce ze srebra ... musi pieknie wygladac !

 

Powodzenia Wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest to dosc modna sprawa - jesli chcesz mase pomyslow, mozliwosc wyboru sposrod dziesiatek, jesli nie setek projektow - nie idz do konkretnego grafika ktoremu musialbys zaplacic za poswiecony czas - oglos KONKURS! Zaplacisz tyle samo co temu jednemu gosciowi a otrzymasz mase propozycji z ktorych bedziesz mogl sobie wybrac co ci odpowiada.

 

Nie nie...za pół ceny!!:P

 

ale w 100% sie z toba zgadzam!:)

Dlatego cieszy mnie jak np w KFC wygrywaja prace typu "płonący kubek" :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle do tego podchodzicie ;) zrobic taki model to max 20 godzin pracy i macie jeszcze szanse na nagrode, no ale w koncu lepiej zrobic dla siebie do szuflady albo do jakiegos darmowego projektu niz zaryzykowac nie majac nic do stracenia. Ehhh no rzeczywiscie pazernosc modeon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

super!!

postaram sie wystartowac :)

tylko czy trzeba robic medal i statuetke ? czy mozna jedno ? :)

i racja klicek super jest miec figurke wlasnego modelu :D

dwa tygodnie akurat pierwszy na wymyslenie conceptu drugi na zrobienie ;)

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi -> patrzenie przez różowe okulary to jedno ale nie popadajmy w skrajności. A czy za udział w Bitwach coś dostajesz kasy? Przecież poświęcasz czas (jeśli startujesz). Pomijam ostatnie Bitwy gdzie byłby (lub są) nagrody. I ktoś może Ci pracę ukraść i potem ją bez Twojej wiedzy wykorzystać.

 

Nie chcesz? Nie musisz startować.

 

 

Bruneq -> doskonałe porównanie biorąc pod uwagę, że to nie publika wybiera zwycięzcę. Świetne! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru...ja nie porównywałem, ja stwierdzałem!:P

 

Klicuch, tu nie chodzi o to! bo jak ktos chce to wezmie udział! jak jak bym miał jakies szanse i pomysł i czas to moze bym zrobił cos...ale dla siebie a mimo to na konkurs!

Chodzi tu o mentalnosc ludzi robiących konkursy! I to wlasnie oni są pazerni! bo ida na łatwizne!!

 

Nie mieszajmy do tego Bitwe z forum...bo to inny temat! inny swiat i inne wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami mam wrazenie ze weikszosc ludzi na tym forum patrzy tylko i wylacznie na to co sie tutaj dziej przez pryzmat kasy... a przynajmniej czesci 3d tego forum. szkoda :/

 

czyli jezeli ktos bedzie robil kase za twoja ciezką prace to bedize fair mowisz?

Widze ze czesc wlasnie nei zdaje sobie sprawy ze moda nastala ze aby moc z czegos wybierac to oglasza sie konkurs a to na logo a to na cos tam jeszcze! Wszyscy sie ciesza bo kazdy ma szanse, tylko coraz trudniej dostac prace w firmie reklamowej, coraz trudniej utrzymac sie na rynku! Nie kazdy chce byc freelancerem!!

 

 

Leru-> człowieku..mowiac "oni" nie okreslam dokladnie o kogo mi chodzi....wiec jednostek obrzucac nei bede! chodzi mi o samą Idee Konkursu na projekt!!Wiec Wyluzuj! wyrazam tylko swoje zdanie! Nie nakazuje nikomu sie z tym zgadzac!

 

 

Powracając do tematu: To najuczciwsze w tym Konkursie jest wyplacanie tantiemów! Ostatnio rzadko sie spotyka taką szczodrosc organizatorów ...chwała im za to!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem pomysłodawcą tego konkursu, jednak nie jestem związany prawnie z PAB i chciałbym zająć nieoficjalne stanowisko.

 

Nie ukrywamy, że zależy nam na projektach, można tego się domyślić po tematyce jak i możliwości wypłaty tantiemy w przypadku wykorzystania projektu. Jednak ważniejsze dla nas jest znalezienie kompetentnych i dobrych grafików 3D. Przegrana w konkursie nie przekreśla możliwości dalszej współpracy.

 

Jeśli chodzi o gramaturę wyrobów końcowych przyznaję że jest niejasno sprecyzowana, nieoficjalnie mogę powiedzieć że nie będzie poniżej 80g. Chodzi o fakt, że dość ciężko obliczyć masę statuetki przed przeniesieniem jej w rzeczywistość :) W kwestii ilości poly w projekcie to myślę że jedynym ograniczeniem jest rozmiar projektu... kilkaset MB? ;) O szczegóły nie musicie się martwić wszystko będzie precyzyjnie odzwierciedlone.

 

Jeśli się nie mylę to Leru dostał pisemną umowę na wykonanie nagród. Poza tym nie chcielibyśmy przecież przekreślić swoją wiarygodność na największej stronie o grafice 3D...

 

Prywatnie myślę, że zasady są dość uczciwe. Wyrób też nie jest taki tani. Precyzyjne odlewy trochę kosztują a gram oczyszczonego złota jeśli się nie mylę jest wart ok 60zł. nie wspominając o tym że wyrób jest liczony znacznie wyżej. Proszę się zapytać jubilerów czy w ogóle są w stanie wykonać precyzyjne odlewy z projektów 3D a jeśli tak to ile by to kosztowało... Myślę też że statuetka sama w sobie jest też dobrym portfolio.

 

Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy mogą liczyć na oferty współpracy, stałej lub wolnej, jak wspomniałem już wcześniej ten konkurs nie ma na celu wyzysku tylko bardziej przetestowanie waszych umiejętności jak i uwiarygodnienie się w środowisku graficznym.

 

Pozdrawiam

 

Trzeciak Jarosław

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie słowa o tantiemach przekonują.

Mam ponadto pewne doświadczenie w robieniu płaskorzeźb do plotu.

Kłopot jednak będzie z plikiem, bo będzie on naprawdę duży.

Co mam wówczas wysłać na maila? Linka do rapida i rendery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przesłanie projektu znajdzie się jakiś sposób, jeśli komuś odpowiada rapidshare może być, ewntualnie płytka i poczta polska.

 

Chciałbym zwrócić uwagę na to że bryła MUSI być zamknięta, żadne poly NIE mogą nachodzić na siebie. Jeśli wystąpią takie defekty będzie konieczna korekta, a potem cieżko zlokalizować problem.

 

Pozdrawiam

 

Trzeciak Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem pomysłodawcą tego konkursu, jednak nie jestem związany prawnie z PAB i chciałbym zająć nieoficjalne stanowisko.

 

Nie ukrywamy, że zależy nam na projektach, można tego się domyślić po tematyce jak i możliwości wypłaty tantiemy w przypadku wykorzystania projektu. Jednak ważniejsze dla nas jest znalezienie kompetentnych i dobrych grafików 3D. Przegrana w konkursie nie przekreśla możliwości dalszej współpracy.

 

Jeśli chodzi o gramaturę wyrobów końcowych przyznaję że jest niejasno sprecyzowana, nieoficjalnie mogę powiedzieć że nie będzie poniżej 80g. Chodzi o fakt, że dość ciężko obliczyć masę statuetki przed przeniesieniem jej w rzeczywistość :) W kwestii ilości poly w projekcie to myślę że jedynym ograniczeniem jest rozmiar projektu... kilkaset MB? ;) O szczegóły nie musicie się martwić wszystko będzie precyzyjnie odzwierciedlone.

 

Jeśli się nie mylę to Leru dostał pisemną umowę na wykonanie nagród. Poza tym nie chcielibyśmy przecież przekreślić swoją wiarygodność na największej stronie o grafice 3D...

 

Prywatnie myślę, że zasady są dość uczciwe. Wyrób też nie jest taki tani. Precyzyjne odlewy trochę kosztują a gram oczyszczonego złota jeśli się nie mylę jest wart ok 60zł. nie wspominając o tym że wyrób jest liczony znacznie wyżej. Proszę się zapytać jubilerów czy w ogóle są w stanie wykonać precyzyjne odlewy z projektów 3D a jeśli tak to ile by to kosztowało... Myślę też że statuetka sama w sobie jest też dobrym portfolio.

 

Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy mogą liczyć na oferty współpracy, stałej lub wolnej, jak wspomniałem już wcześniej ten konkurs nie ma na celu wyzysku tylko bardziej przetestowanie waszych umiejętności jak i uwiarygodnienie się w środowisku graficznym.

 

Pozdrawiam

 

Trzeciak Jarosław

 

Witam :)

cel tego konkursu jest chyba oczywisty, i zasady fair, nie mam co do tego watpliwosc.

Jednak radził bym określić maxymalna liczebe polygonow bo przez ostatnie kilka lat sporo sie zmienilo w tej kwesti, chodzi mi oczywiscie o z-brusha, tworzy on bryły które maja nawet do 20mln poly i żaden pakiet do 3d nie jest w stanie tego otworzyc. Chyba że firma posiada jakies profesjonalne oprogramowanie do tego typu rzeczy.

Wiec radziłbym przyjac np granice 3mln poly

Ale to tylko moja skromna rada, w kazdym razie dzieki za konkurs, napewno sie skusze

 

 

@Bruneq- Blizard co pewien czas organizuje wlasnie taki konkurs i nikomu tak naprawde nie chodzi o nagrody, mimo tego ze nie sa kiepskie. Pozatym jak myślisz o dobrej pracy to i tak kluczem do sukcesu jest dobre portfolio, a tu masz okazje żeby zrobic do niego pracke i moze dostaniesz jeszcze jakis bonus :)

 

 

-edit-

a jescze mnie ciekawi, dlaczego akurat takie tematy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to po trochu musze się z godzić z każdym z was...A zwłaszcza z Klickiem, który ładnie napisał..."co mamy do stracenia"?

 

Z aktualnej bitwy musiałem zrezygnowac z powodu matury...ale skoro już kończe egzaminy, to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko fajnie tylko czy ktos bierze pod uwagę przy organizowaniu tych konkursów to ze teraz jest czas egazminow?

Bardzo załuje ze nie bede mogl wziac udziału :((( a wystarczyłoby zeby wszystko bylo o miesiac pozniej i studenci by brali udzial bo by nie mieli co z wolnym czasem robic

:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leru i Escabor - moze i racja - popadlem w przesade. Dzieki jednak za odpowiedz bo to pokazuje ze jednak roznicie sie od wielu z tych ktorzy organizuja podobne konkursy. Starzeje sie i gorzknieje a nade wszystko nie wierze juz nikomu bo w kolo same klamstwa i pazera - to przez to tak mi sie nasunelo ;)

 

Powodzenia.

 

@Klicek - patrzylem przez pryzmat kogos kto ma na utrzymaniu rodzine. 20 godzin pracy ma wtedy zupelnie inna wartosc ;) Ale spoko - rozumiem.

 

@Bruneq - ta, "swietny" projekt wygral w KFC hahaha. Ale miejsca 2-4 sa jeszcze "lepsze" :D To jest konkurs typu "kto ma wiecej znajomych" raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

zabawne - macie konkurs, wartościowe fajne nagrody, możliwość otrzymania kasy za projekt jeżeli zostanie on wykorzystany a do tego jeszcze możliwość znalezienia pracy w grafice :]

 

Nic tylko narzekać jak was wykorzystują

 

hehehe

 

Ja też nie wystartuję, bo ostatnio chroniczny brak czasu :/ A żałuję bo mogło by to być ciekawe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

zabawne - macie konkurs, wartościowe fajne nagrody, możliwość otrzymania kasy za projekt jeżeli zostanie on wykorzystany a do tego jeszcze możliwość znalezienia pracy w grafice :]

 

Nic tylko narzekać jak was wykorzystują

 

 

Z dumą stwierdzam...Jesteśmy Polakami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poczatku patrze i mysle niezly wał, poczytalem wasze zdania i nieco moze moje zdanie sie zminilo. hehe ale nie widze nadal tu jakiegos dziwnego zachwytu ze mozna cos z tego dostac, moim zdaniem jest roznica czy sie robi cos na zlecenie czy samemu dla przyjemnosci do szuflady, zazdroszcze tym ktorzy potrafia to pogodzic i polaczyc w jednosc. tez bym tak chcial, hehe jak na zlosc nigdy tak nie mam, dlatego nie pracuje w grafie bo za cienki Bolek jestem: ]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

przyjemny konkursik, nie ma co. Ja mam tyko pytanie dotyczące rozdzielczości, co to jest to 0,001 bo nie wiem :( ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ja nie daję szans ludziom :) Ludzie są be ;) Chciałem wziąć udział, ale chyba się nie wyrobię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w regulaminie brakuje waznego punktu, a mianowicie celu.

moglby ktos to doprecyzowac ? bo jak rozumiem chodzi o uzyskanie fajnych projektow na medale i statuetki. ale nie wiadomo czy traktowac je jako calosc ? (wspolny motyw, styl itd.) czy mozna zrobic np. tylko medal ? z jakiego metalu beda wykanane statuaetki i medale ? bo to tez dosyc wazny szczegol. no i wrescie jaki bedzie docelowy target ? np. czy beda zrobione ze zlota i szprzedawane u jubilera czy w galeriach, a moze z fejkowego brazu i sprzedawane na bazarkach i odpustach :D warto by to wiedziec, bo inaczej projektuje sie dla mas, a inaczej dla wyrafinowanego bogatego odbiorcy :)

zastanawia mnie temat: "przemysl ciezki" taki z deka socjalistyczny :)

ale bycmoze najbardziej sprecyzowany, niestety nie wiemy praktycznie nic.

(np. czy beda to statuatki dla przodownika pracy :)

aha

Euro 2012 - wyczytalem we wprost, ze logo jest tymczasowe, i fifa zaproponuje oficjalne wraz z maskotka w 2010 roku. ale pewnie do tego czasu bedzie funkcjonowac to co jest. to tak na marginesie.

 

generalnie nie wiadomo jak traktowac tematy: zartobliwie, artystycznie, komercyjnie czy jeszcze inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności