Skocz do zawartości

Koncept 2d: Strzyga, koncept


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji że vetis pokazał swój modelik

http://max3d.pl/forum/showthread.php?p=550258#post550258

pomyślałem że może nie będe zawalał mu wątku a w innym zaprezentuje swoje wypocimy. Staro już straszny bo chyba z 1,5 roku ma, powstał troche w bólu bo miałem jakiś średniawy okres ( taka dłuższa miesiączka:)) wtedy, ale jest. Do cinematiku nie przeszła, już teraz nie pamiętam czy w filmie jest wersja Mime czy Truścińskiego. Nie spodobało się że jest bardziej ludzka niż straszna, cóż, mnie maszkarony bardziej śmieszą niż straszą stąd unikałem jak ognia zbyt poważnego zmutowania, już ta wersja była w moich oczach sporym kompromisem. End of story, kidyś tam jak wydadzą gierkę może pokarze więcej:)

 

2004367849073398259_rs.jpg

 

2004319553030788619_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Great Stuff. Strzyge w ruchu w sumie już widziałem na jakimś serwisie przy okazji wywiadu z T. Bagińskim. Są lepsze i gorsze momenty, ale to już bardziej pod względem "designu" (przykładowo ta wersja twarzy z rozrysowaną szeną jakoś mi niepodchodzi)... bo co do samych umiejętności żadnych zarzutów mieć niemożna ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi znowu bardzo pasuje- może dlatego że taki design uwiarygadnia powieściową przemianę w bodaj dwunastolatkę. Fakt że nie byłoby to ładne dziecko ale jak założy krawat w biało- czerwone pasy to dziennikarze nie powinni mieć problemu z wychwyceniem podobieństwa do mamusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie fajne, ale najbardziej podoba mi się ten szkic z pierwszego postu :).

 

BTW. Jak na moje marne oko 2D stwierdzam, że ten szkic był zrobiony tradycyjnym ołówkiem, dlatego chciałbym się Ciebie zapytać czy to jest jakiś specjalny papier ?

 

Z góry dzieki,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, duzy plus za studia ruchu. Daja pojecie o sposobie poruszania i przez to o charakterze postaci.

 

Reszta mnie niestety nie powala. Znam Twoje nowsze prace i te koncepty mowiac ogolnie odstaja poziomem. Nie mowie o samej koncepcji bo kazdy projektuje tak jak widzi konkretny temat - z takich rzeczy razi moze zbyt uproszczone potraktowanie wlosow, wygladaja jak dready :P

 

Rysunkowo to juz inna sprawa. Brakuje plastycznosci brył - zwlaszcza jesli chodzi o zblizenia twarzy. Brakuje troche zaznaczenia chociaz faktur skory. Miejscami anatomia pada. Nie mowiac juz o tym ze zmieniaja sie proporcje w poszczegolnych widokach - np z przodu i z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakóbM, rozdziałki tu nie mają większego znaczenia, wiadomo że nie powinna być miniaturka, ale o ile nie ma w planach druku to nie ma i potrzeby komplikować sobie życia robiąc wielkie rozdziałki. Tutaj to coś w okolicach 1,5k, dość różnie.

 

Reanimator: 12latke? Ty Pedofilu!

 

roadrunner, wszystko CG. Jakaś tekstura z embosem albo innymi zbędnymi tak naprawdę fajerwerkami.

 

Czecie oko - to jak najbardziej są dredy:) Istotnie, faktura skóry by się przydała i czuć wymęczenie miejscami ale anatomii bronił bym mocno, możesz się czepiać bo specyficzna jednak bardzo szczegółowo przemyślana i nieprzypadkowa.

 

Aspen, wkrótce, wkrótce może co nieco innych niepublikowanych staroci zapodam:)

 

Oczywiście dzięki ogromne wszystkim za komentarze, zarówno te chwalące jak i krytyczniejsze.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... biglebowsky, widać dokładnie to o czym napisałeś thirdeye'owi, anatomia zniekształcona w bardzo przemyślanym kierunku, częściowo jak neandertalczyk, częściowo indywidualnie-potworzasto, ale wygląda troche komiksowo, szczególnie ta niebieska wersja, osobiście wole groteskowo zniekształcone potwory w przemyślany sposób, ale kumam i doceniam, Twoją interpretacje strzygi ... zastanawiam się tylko, czy nie możnaby Twojej wersji przerobić na bardziej realistycznie mroczną... może tak jak pisał thirdeye - faktura skóry by pomogła, może przydałby się większy indywidualizm, bo teraz chyba możnaby ją uznać za odrobine inną wersje designu trolicy z World of Warcraft, silnie kojarzy się też z Blanką ze Street Fightera ... może pomogłyby inne odcienie koloru skóry, ciemniejsze, albo bardziej zgniłe, błoto, ziemia, krew na skórze... hmm muchy latające nad głową... tego typu szczegóły... chociaż sam do końca nie mam ciekawszego pomysłu w jaki sposób możnaby to zrobić ;D no i to nie tak, że chce nakłonić Cie do zmiany tego konceptu, tak mnie tylko naszło na marudzenie ^^ .... oddaje duży pokłon za pokazanie konceptu, bo jest bardzo fajny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najbardziej podoba się ten ostatni szkic. Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się o coś bardziej wystudiowanego i bogatszego w detale. Chętnie bym coś takiego zobaczył. Chyba, że masz a podzielić się nie chcesz/nie możesz. :D

 

Dawaj tego więcej, jak masz :)

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czytałem, pewnie jakaś francuszczyzna, nie lubie żabojadów, wole hamerykańską komerche:) tak tak, przyczep się do dziąseł:) tam jest cieniuchna, półprzeźroczysta, mocno naciągnięta warga;)

 

JakkaS, thx, z wieśmaka jest jeszcze tylko plakat który robiłem ale się nie pochwalę bo wyszedł przepaskudnie i było by mi wstyd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super charakterek wykreowałeś, szczerze mówiąc chyba bardziej mi podchodzi niż ta z produkcji, szczególnie dynamiczne ujęcia wyszły super przekonująco... Jak miałbym narzekać (na anatomię? :D) to korpus widoczny z boku- coś tam do końca nie współgra, może ten element między brzuchem a klatką piersiową... A może po prostu na siłę kombinowałeś jakby ją wyprostować ;).

 

No ale przede wszystkim... Pokazałeś że i podczas okresu da się tworzyć ;).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to się troche naczekamy na więcej,jak obiecał biglebowsky,bo gierka już nie wiem ile się produkuje:ze 3lata,czy cuś,a rotacje w zespołach,i tak jak "bigi" pisze-specyficzne zachcianki itp,jeszcze to opóżniają...

mam nadzieje że będzie to coś warte;)

Biglebowski-KLASA! Bravissimo!

a i jeszcze: w razie co to nikt nie mówił,że koncepty,mają być perfect wykonane,one mają być PRZEMYŚLANE;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe i juz wiem czemu ten koncept strzygi na stronie wiedzmina podobał mi sie najbardziej :p

co do straszydeł to zgadzam sie absolutnie ze bardzo złe bllee potworki są za zwyczaj smieszne, niestety mi takie zawsze wychodzą i sie wsciekam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając imho fatalne kolorki , rozumiem ze narzucone (mogłabybyć maskotką "Ich Troje" lub potworem w jakim japan-rpg) to ciałko ma niezłe zarysowane - niezła anatomia , głowa tylko do mnie nie przemawia (wygląda jak wyrzezbiona na poczekaniu z kartofla ^_^)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności