Skocz do zawartości

Scena 3D: wrocławski ratusz


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

claude - biale rendery są tez fajne, ale jedna w pełni spełniony bede dopiero, gdy to wszystko oteksturuję, oswietle, wyrenderuję i jeszcze pojade postprodukcją w PSie. wczesniej za nic nie trafie do Finished gallery :)

 

AGmakonts - nie wiem na ile kojarzysz ten ratusz, ale w tym miejscu na razie nie ma co dodawać detalu. z przybrudzeniami tez troche przesadzasz - nawet w oryginale jest mało roznych plam, zacieków a ja zamierzam zrobic wersje i tak ciut lepszą od tej w realu (choc głownie tex i tak bede brał z fotek). tak sie teraz przyglądam fotce tego miejsca, co na redenrze i tam ta żółta powierzchnia tez jest idealnie gładka, na cegłach nie ma zaciekow itp. :P

 

Ania - u mnie na 100% tez jest tak samo, tex w koncu wziałem z fotek ratusza. na moim wzorek ten też jest, ale z oddali rzuca sie o wiele mniej w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna partia texturek, drobiazgi na górze wykusuz domodeluję pozniej

 

na tej bocznej sciance, gdzie jest tex z fotą okna, to tylko taka prowizorka, potem bedzie to dokladniej wymodelowane. zebyscie nie mysleli, że tu taką ścieme odwalam :P

 

ratuszw23tu9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - spostrzegawcza jestes :) faktycznie brakuje, ale tego nie bedzie widac, bo tam jest sklepik z antykami, w takiej stylistyce jak częsc po lewej (piaskowiec + pomaranczowy tynk) oraz kryty blachą (wtf?). jesli chodzi o wysokosc, to siega to tego najnizszego gzymsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - dachowki jeszcze nieco poprawie i chyba zrobie jedna dodatkową texturke, aby sie tak nie powtarzalo. ze schodami w sumie przez przypadek tak wyszlo, bo zamiast zrobic jedna texture na cale schody to ja zrobilem na ok. 3/4 szerokosci a potem przerobilem w pare sekund na seamlessowa i dlatego tak wyszlo. co do zegaru to jeszcze poogladam pare referek, poza tym tam przyjdzie jeszcze pare detali.

 

klicek - spokojnie, finalny na pewno bedzie z aa, hi-res, ladniejszą gi (i w ogole swiatlem, to oswietlenie to tylko taka prowizorka jest)

 

maciekG - odbicia w oknach jeszcze poprawie, poza tym z tylu kamery walne jakiegos boxa z tex, to wtedy odbicia beda bardziej zroznicowane (i tym samym ciemniejsze). co do ogolnej kolorostyki, to zawsze jeszcze pozostaje postprodukcja w PSie.

 

AGmakonts - patrz: klicek :)

 

Sanderalek - ja jestem z wrocka i przedtem widzialem ratusz setki razy, choc to i tak NIC w porownaniu z tym, jak mu sie przyjrzalem ogladając fotki i przygotowując sie do modelowania. z wiezą cisnien bylo tak samo. wtedy naprawde poznaje sie dany budynek.

 

pionix - dzieki :)

 

chveti - o lol, zadnej takiej pani nie kojarze. na fotkach tez nie mam. ale i tak jej nie bedzie :P

 

EDIT - po poscie agmakontsa jus wszystko jasne ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieza slicznie wyglada :) Nigdy nie widzialem w realu tego ratusza ale wydaje mi sie ze ten zolty budyneczek jakis nie taki. Za ladne ma teksturki. Za czytso i wogole jakos tak nieswojo chyba ze to tak ma byc a ja o czyms nie wiem to luz. Ogolnie respect ze sie podjales czegos takiego :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie bym jeszcze przybrudziła

na wieży po lewej bym wymodelowała dachówki

czerwony dach po prawej jest za mało zróżnicowany, powsadzaj tam kilka dachówek o inej barwie

jakoś odbicia w oknach wyglądają dziwnie, zwłaszcza w środkowym budynku.

a po prawej w trzech oknach chyba zapomniałeś szyby, są całe czarne

dalej nie pasuje tekstura na schodach, i widać że na schody do tej chudej wieżyczki po prawej też dałeś tą samą teksturę.

czy wieża całkiem z tyłu jest modelowana, czy ze zdjęcia? wygląda jak ze zdjęcia, ma inny kolor cegieł.

dodałabym kilku przechodniów.

dałabym kilka chmurek na niebo

i posadź dwa gołębie na dachu.

jeszcze perspektywa się rozłazi, ściany całkiem z lewej i całkiem z prawej są pochylone do środka. użyj we vray physical camera opcji "vertical shift" (mam nadzieję że dobrze pamiętam że renderujesz vrayem)

w finalnej wersji zrób ambient occlusion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie kuleją tex tego murku koło pręgierza i schodów, takie nie teges, tak to wypas, w finalnym nie zapomnij o ładnym dofie

 

DOF? przy tak szerokim kącie? przecież to nie ma być makieta AG...

 

mkk3a: bez żadnego dofa za to z dobrą postprodukcją i bez noisa w PS. zmniejsz nasycenie żółtego i czerwonego. wypal jeszcze AO i dopieść lekkimi kombinacjami w PS - deliatne podmalowane zabrudzenia i dobrze dobrany kolor nieba (zachód słońca mógłby być ok).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że za mało umiem żeby wogóle coś tu komentować, ale....

Edług mnie jest za żółto, nie same taksturki, ale chyba światło daje taki efekt.

Poza tym dodałbyś kilka gołębi, tak jak mówi Ania, ale ja bym dodał jeszcze kilka w locie nad ratuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ogolnie modeling swietnie - ale wyglada nudno - strasznie lipnie wyglada podloze i miejsce gdzie styka sie z elementami na placu- kostka zbyt jednakowa - Ania dobrze mowila ze chyab "brudu" wiecej wypdaloby dorzucic - teraz mocno sztuczne - to takze wina oswietlenia - nieco pstrokacizna daje- najbardziej jednak brakuje tu zycia -laweczki zielen - ludzie - alre nie wiem jakie sa twoje zalozenia - wylapalem takze kilka nieproporcjonalnych elementow w budynku ale raczej na pierwszy rzut oka nie widac ;)

 

http://www.wsth.edu.pl/galeria/dolny_slask2006/5wroclaw-ratusz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rob jaj ze to juz koniec ;) swiatełko przyjemne, ale jednak brakuje przyslowiowej kropki nad i ;) textury rozmyte miejscami niepasujace, szading kiepski, niektore rzeczy nie graja zesoba jak np. ten postument przed tym domem :)

 

no co jak co modeling bdb narazie reszta troche ponizej, ale wierze ze poprawisz to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne, ze to jeszcze nie trafia do finished gallery. np. ta kostka brukowa, albo schodki pod pregierzem wygladaja porazkowo i na 100% je poprawie. w ogole przepraszam, zachowalem sie jak gowniarz i obiecuje poprawe na przyszlosc :) zreszta wlasnie wrocilem z rynku gdzie pstrykalem pare fotek, aby domodelowac pare szczegolow i poprawic niektore tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, ale:

 

1.większy render-musimy nacieszyć oko detalami :D

 

2. jak będziesz renderował już na finiszu to zmien filtr na Cathlum roll lubcoś podobnego aby render był bardziej ostry (taka mała sugestia :P )

 

3.ten budynek po prawej wygląda nienaturalnie, zbyt czysty, w ogóle jakoś nie pasuje do reszty :P, popracuj nad teksturami tego budynku.

 

4. zmieniłbym ujęcie, to jest nieciekawe, przydałoby się jakieś urozmaicenie, może jakiś człowiek siedzący na ławce...no sam już nie wiem :P

 

5. myślę, że powinieneś nadać nieco więcej klimatu- "wizkowo", ale z polotem :D.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. mam nadzieje, że mój komentarz wniesie coś do tej pracy i sprawi, że będzie ona jeszcze lepsza :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...racja -popracuj nad swiatlem moze -co do nowej kostki - to przedobrzyles ostro :) - ja na zdejeciach widze ze w rzeczywistosci ona jest jasniejsza i nie taka zniszczona jak wyglada u Ciebie, podzialy nie sa takie duze, nie tak wyrazne i pokrzywione- ta wyglada na jakiegos gotowca a nie teksturke, ktora prawdopodobnie widziales na swoich wojazach przy ratuszu ;)- ja prpoopnuje zrobic ja z foty lub z dwoch podobnych- jak nie kcesz trobic calego placu jako jedna texa chocby ze wzgledow na rozmiary to daj powarzalne texy przynajmiej w dwoch wersjach nieco rozniacych sie od siebie - z jakims "tile'ingiem" - dowal do tego kilka masek -z roznymi brudami (szczegolnie przydalaby sie maska na zabrudzenia, na ktorej moglbys dac jakies przybrudzenia przy tym pregierzu - zeby scalic go lepiej z podlozem. Wiem ze to nieco zabawy ale moze byc warto ;) -ale na poczatek proponuje to oswietlenie jednak - to co jest wyglada jak screen z gierki - jakis Q3 wiec juz i tak leciwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności