Skocz do zawartości

Vip 2d: ćwiczenie:portret, proporcje-upek


purple

Rekomendowane odpowiedzi

ćwiczenia,ćwiczenia,ćwiczenia...może teczkę założę, zamiast zasypywać was VIPami, ale...nie wiem jak z poziomem tych prac-chyba na teczkę nie zasługują...

może macie jakieś propzyszyns?:)

 

łeb, co się na mnie z lustra gapi (trochę go chyba upiększyłam-hehe;P)

 

portretyz1.jpg

portretyz1.e8fa74030e.jpg

 

 

 

mówta, bo ja ślepa jestem, co jest nie tak, a ja postaram się jechać z tym koksem dalej...

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No już godzinka się nazbierała;) lekki problem mam, bo wciąż się w pomieszczeniu zmienia światło i się troszkę gubię...no i wyglądam na razie jak po jakimś rajdzie terenowym po błotnistych wzgórzach;)

 

portret5rozmiargh0.jpg

 

za dużo miękkich brushy używam,ach jeszcze przede mną lata treningu...

hehe-dopiero to zauważyłam- z początku miałam być odwrócona lekko w prawo, ale przeobraziłam się w n'face;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to za waszymi radami poukładałam troszkę to wszystko, pojechałam plamami, starałam się żeby było malarsko a nawet potraktowałam paletę barw mniej lokalnie ;)

 

 

 

 

portret5rozmiardobryforya1.jpg

 

 

to jeszcze nie koniec ofkors, ale chyba osiągnęło przynajmniej status prawdziwego początku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo może mam spuchniętą;D

nie no spuchnięte to mam paluchy od piórka i kręgosłup, bo lustro przede mną i musze siedzieć cały czas prosto...

a o to up:

 

 

forumtz3.jpg

 

Patrzcie jaka uśmiechnięta mordka- wreszcie coś wyszło :D

hehe niezły tutorial z tego wyszedł ;P

 

ps: Ale i tak mam zamiar pomęczyć to dalej, narazie mnie to wyszło koło...hmm..coś ponad 2 godzinki, a przecież mistrzowie maestrzy w swej dziedzinie tworzyli i... po parę lat ;D

 

ps2: tak, tak, wiem- za dużo miękkich brushy- będzie do poprawy, ale jeśli coś jeszcze to mówcie, bo ja narazie już nic nie widzę na oczy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci idzie- naprawdę. Jeśli chodzi o "korektę" to nie ma co się bawić w czułe słówka bo nie po to się to robi.

 

Dwie główne wady to całkowity brak koloru- cała gama na jednym leci (przez to cienie buro- błotniste)- no i to że bryły "nie czuć". Niby coś z modelunku złapane, jakieś tam sygnały światłocienia ale tak naprawdę całość jest póki co płaska (w poprzednim etapie było z tym dużo lepiej). Nos po poprawkach jak złamany- coś tam przejechało się na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK tak wiem, to wszystko jeszcze będzie poprawiane, tak jak napisałeś-dopiero są sygnały o czymś - taka już naprawdę gotowa kanwa do experymentowania i dopieszczania- i z tego się cieszę;)

teraz to już tylko sama przyjemność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazić? za konstruktywną krytykę??? 0-o no nigdy w życiu, ja taka nie jestem, a nawet jestem bardzo wdzięczna :)

No chyba że byś napisał coś w stylu " A idź dziewucho na drzewo obrywać banany, taką grafę to se możesz wsadzić, i w ogóle WTF" No to by było inaczej...

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety -Ciężko będzie, bo robie z lustra, ustawionego obok monitora- bez referencji oprócz reala;), do tego większość robię z głowy, bo w ciągu dnia zmienia się oświetlenie, moje ubranie czy włosy,po prostu próbuję zapamiętać, na jakim oświetleniu najbardziej się skupiać -choć to trudne...ale fotkę mogę zrobić-tylko nie ręcze ,że będzie idealnie jak na kompozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć że nie masz żółwikowatej szyi (nie chowasz głowy w korpus ;) )czyli te fałdki na szyi są na pewno zbędne, do tego obojczyki powinny iść się witać z barkami a nie szusować do łopatek- to takie anatomiczne wtręty ;).

 

Malować nie potrafię więc w innych kwestiach nie pomogę, ale skoro światło jest po lewej (naszej) u góry to cień postaci powinien być po prawej stronie, to taki przykład świetlnej nieścisłości (a jest ich na obrazku dużo więcej).

 

Pozdrawiam, Miłego malowańska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko tak dac jakas ocene, bo nie wiem jak wyglada oryginal :) mimo wszystko czepilbym sie nosa, wydaje mi sie, ze Twoj jest ladniejszy, ale jesli sie myle to przepraszam :D Obojczyki to juz na pewno masz inne, te wygladaja faktycznie jak Gotham zauwazyl jakby walily na plecy ;) oczy roznia sie od siebie, normalnie to srodki powinny byc okragle, a tu jeden jest elipsa. Anatomicznie jeszcze sporo wydaje sie do poprawy. Swiatelko tez nie wiadomo skad pada. Jesli chodzi o kolor to uzyj moze wiekszej ilosci kolorow, bo jest strasznie lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham dzięki, mam nadzieje że nie mam żółwikowatej szyi w realu;P

 

mant-raz, łap: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=34133&page=158

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=34133&page=183

wiem,że nie naj...hmmm dokładniejsze, ale już jakiś pogląd na sprawę jest;)

 

maciekG tia...co do skóry to cały czas o tym myślę maziając, próbuję delikatnie kolorów takich jak zieleń, czy pomarańcz, ale, no cóż, może jeszcze nie wychodzi jak powinno być...

 

A tu upek z poprawionymi błędami

(włosy jeszcze nie skończone):

 

portretnowynaforumzv7.jpg

 

nos mi sie rzeczywiście nie podoba,ale nie wiem co w nim zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki już lepsze, ale dalej ciemne i brudne, to co dał maciekG jest naprawdę świetne, zapoznaj się z tym i daj więcej różu (oł jeee, kocham ten kolor xD)

proporcje twarzy strasznie się rozjeżdżają, popracuj nad ustami, podnieś je trochę i popraw brodę, szczególnie to załamanie pod ustami (nie wiem jak się to fachowo nazywa xD) ... no i jeszcze pomiędzy obojczykami jest za ciemno

 

działaj działaj :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacedemon Z tym światłem...wiem, tylko że trudno mi złapać jedno światło-tak jak mówiłam jedyną referką jaką urzywam to moje odbicie w lustrze (hihi-to ja jestem na portrecie-jestem"ona"), a podczas dnia, zmienia się światło w pokoju, na mnie, na ubraniu- trudno okreslić złoty środek...

 

prrr szalony aż tak źle jest? Żartuję, dzięki za komentarz, dzięki nim ciągle sie rozwijam, dążeę do perfekcji (w swej klasie ofcourse;))

Nie lubię różu, ale dla dobra narodu się przełamię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się troszeczkę po udzielam. Nos, oczy i usta mocniej eksponuj coby nie były tak miękkie jak cienie na kościach policzkowych. Co do samych proporcji to brwi ciut za wysoko uciekły. Kolorki miodzio ja tak nie potrafię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeet: weź to odwróć spowrotem-bleee...fuj! :D

Grass: powoli poprawiam:) a apropos ławeczki-no cóż-do dzisiaj pewnie jakby mnie sprawdzili alkomatem to uuułaaa, rekord byłby murowany:D

OMAM: dzieki za komplementy, a z tymi ustami i oczami-masz rację,lepiej wygląda jak mówisz;)

ps:DOSTAŁAM SIĘ NA ASP,DOSTAŁAM SIĘ NA ASP,DOSTAŁAM SIĘ NA ASP!!!!!IIIHAAA!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie nie zesraj;] łehehe

 

co do malunku-fajnie ale patrzac na zdjecia to wydaje mi sie ze twarz za waska,nos do poprawki ale o tym juz mowili,no i mi kolory nie pasuja-moze i tam w pokoju tak swiatlo pada ale wygladasz jak z mosiadzu, no nic wiecej nie napisze, ogolnie drobiazgi zawadzaja w dobrym wykonaniu portretu;/

 

PS1 swoja droga chce ci sie to konczyc? zacznij moze cos nowego,bardziej szybkie szkicyki by kolory,walory,bryly wylapac,a portrety trzaskaj z referek,bo z zywca to albo szybko trzeba albo wolno ale z referek...

 

PS2 gratulacje tego asp;] jaka miejscowosc?

 

PS3 nawet ladna dziewczyneczka z ciebie=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim: Gacie już są ciężkie :D

co do poprawek, narazie sobie od tego odsapne chyba-tak jak zresztą radzisz, już zaczęłam jakieś szybkie szkice, no i niedługo zarzucę teczuszkę- jeśli będzie coś do pokazania;)

ps: 100-lica

ps2: nie mów rzeczy oczywistych- to retoryczne stwierdzenie;D

 

grass: aaaa dziękuję;)

 

WWWOj- no przecież nie dzięki umiejętnościom- ASP takie nie jest ;D

 

Lacedemon-dzięki, zerknij na opis pod avatarkiem;) ps: jestem ONA;)

pozdrawiam, a ponieważ będę na ASPku na "sztuce mediów", a do tego kontynuuję studium grafiki komp. to albo:

a) nie będzie mnie przez 5lat na forum i wrócę jako Bagiński;D

b) zasypię was pracami i forum się zapcha i zostanie zamknięte

c) niedotrzymam końca, ale na nagrobku możecie wspomnieć coś o ambicji ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, obserwuję Twoje zmagania z własnym portretem, i takie mam spostrzeżenia: włosy wychodzą pięknie ( trochę dziwnie wyglądają bezpośrednio nad czołem, uwydatnij trochę czoło), nos to chyba po niedawnej nieudanej operacji plastycznej? ale to można poprawić; nadal coś się dzieje niedobrego z Twoją prawą dolną częścią twarzy, na zdjęciach tego nie ma; dałaś dodatkowe światło z tyłu (widać je na ramieniu) a na włosach go niema?; na dekolcie dziwne ciemne wgłębienia, a światło masz prawie z przodu;

A tak a propos: Bagiński rzucił studia, nie wiem czy będziesz teraz mieć tyle czasu żeby nam zapchać to forum, ale życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności