Jump to content
Bro

Minibitwa 18: UK House

Recommended Posts

Yo

No to aby nie bylo ze pisalem a nie wystartowalem ....

Houseorg.jpg

Ze wzgldu na to ze juz dawno nie robilem nic z architektury postanowilem zrobic to teraz :) Myslalem najpierw o czyms co sybolizuje Anglie typu Tower Bridge, Big Ben itd ale... po dokladnych ogledzinach domu w ktorym wynajmuje pokoj doszedlem do wniosku ze ma on wiele elementow dzieki ktorym moge pobawic sie normalami wiec padlo na niego. Mam zamiar zrobic model low poly nie zaglebiajac sie dokladnie w szczegol a bardziej dopicowac go normalami - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdro

...narazie az 2 okna :)

window.jpg

za takie screena to ja widzielm jak ludzie dostawali front paga :D hehehe narazie niewiele ale juz fajnie i regalistycznie wychodzi :-)

mam nadzieje ze to nie sa plastikowe okna ... plastikowe okna w takim domu to grzech i barbarzynstwo

no to sa plastikowe okna :) cale szczescie - bo teraz nawet wieje przez nie - az sie boje pomyslec jak byloby zimno jakby byly drewniane :)

napewno było by estetyczniej i bardziej by pasowalo :D teraz to wyglada jak robocop na drewnianych nogach ;D

Guest Marioza

eno wybrales soboe łądna hacjende :) jako modle i to z normalami moze to byc ciekawe, cala ta chałupa jest do Twojej dyspozycji? a takie pytanie jeszcze , jak o ze ja sie na tym nie znam a moze sie dowiem czegos nowego, czemu od razu texturujesz fragmentu nie majac calego modelu?

cala ta chałupa jest do Twojej dyspozycji? a takie pytanie jeszcze , jak o ze ja sie na tym nie znam a moze sie dowiem czegos nowego, czemu od razu texturujesz fragmentu nie majac calego modelu?

- Chalupa cala do dyspozycji - mieszkam tam z kumplem, jego zona, wlascicielka i 2 psami :)

- Co do 2 pytania o texturowanie to.... w takich przypadkach zawsze tak robie. Dom posiada 4 albo 5 rodzajow okien ktore sie powtarzaja kilka razy wiec na poczatku zawsze modeluje i texturuje elementy ktore sie powtarzaja aby potem nie bawic sie w kilkakrotne texturowanie tych samych rzeczy - poprostu je klonuje juz zmapowanie i doraniam sciane.

nie mialem dzis duzo czasu wiec zrobilem tylko kolejne okienko:

window02.jpg

Pozdro

Ciekawi mnie jak takie odbicia izyskałes w viwporcie, cubemap jakis? i jak zrobiłes ze na szybach są takie "cosie" ?

EDIT> ups... zapomniałem ze to wszystko jest na texturce. :P

bro - fajny bylby z tego outdoor level + skybox, ale masz tez mojego Viewerka do podgladu normali.Czekam na wiecej :)

Okienko super. Już widać, że model będzie rewelacyjny :)

Przecież narazie to tylko fotka "naklejona" na plejna :P poczekamy i zobaczymy co z tego okienka wyrośnie :D

(chciałem sobie posta nabić, zapełniając nude oczekiwania na pociąg na poznańskim pkp :P )

A po co w bitwie startuje reszta??;)

Z dziką rozkoszą zobaczę final!

pozdrowionka!

dobra wrocilem z kolejnego urlopu :) i biore sie od jutra za te "plejny" z fotkami :) pozdro i dzieki za komenty

Bro Ty cos za dobrze masz w tej uk :P pińcet urlopow :P z niecierpliwoscia czekam na nowe screenory :D

Guest Marioza

fajnie to wyglada ciekaw jestem jak Ty sobie radzisz z tymi texturami , kazdy elemnt na osobnej?

Yo.

Na chwile obecna mam 2 txt po 2048x2048 planuje (mozna powiedziec ze jedna bo dzis dopiero stworzylem druga na drzwi wiec jeszce tam powciskam jakies detale typu lampki skrzynka na listy itd) napewno dojedzie jedna txt nie koniecznie 2048 :) na glowna txt sciany i dachu i jedna na decal'e

hhh.jpg

Guest Marioza

nie no tip topes to wyglada , mam tylko pytanie czy tak będzie na finiszu czy tez będzisz to jeszcze w jakis sposób przetwarazl aby zabic nieco fotkowy klimat? w zadnym wyapdku nie mam nic przeciwko temu tylko ciekawi mnie nie jak działasz i jaki efket chcesz uzyskac

Txt - nic specjalnego - troche obrobki zdjec (rozjasnianie, przyciemnianie, rozkladanie dopasowanie itd)

Co do klkinatu to chce aby bylo wszystko fotorealistyczne - na koniec pewnie pobawie sie tylko saturacja kontrastem itd.

hhhh.jpg