Skocz do zawartości

Minibitwa 18: UK House


Bro

Rekomendowane odpowiedzi

Yo

No to aby nie bylo ze pisalem a nie wystartowalem ....

Houseorg.jpg

Ze wzgldu na to ze juz dawno nie robilem nic z architektury postanowilem zrobic to teraz :) Myslalem najpierw o czyms co sybolizuje Anglie typu Tower Bridge, Big Ben itd ale... po dokladnych ogledzinach domu w ktorym wynajmuje pokoj doszedlem do wniosku ze ma on wiele elementow dzieki ktorym moge pobawic sie normalami wiec padlo na niego. Mam zamiar zrobic model low poly nie zaglebiajac sie dokladnie w szczegol a bardziej dopicowac go normalami - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdro

 

...narazie az 2 okna :)

window.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

eno wybrales soboe łądna hacjende :) jako modle i to z normalami moze to byc ciekawe, cala ta chałupa jest do Twojej dyspozycji? a takie pytanie jeszcze , jak o ze ja sie na tym nie znam a moze sie dowiem czegos nowego, czemu od razu texturujesz fragmentu nie majac calego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cala ta chałupa jest do Twojej dyspozycji? a takie pytanie jeszcze , jak o ze ja sie na tym nie znam a moze sie dowiem czegos nowego, czemu od razu texturujesz fragmentu nie majac calego modelu?

 

- Chalupa cala do dyspozycji - mieszkam tam z kumplem, jego zona, wlascicielka i 2 psami :)

 

- Co do 2 pytania o texturowanie to.... w takich przypadkach zawsze tak robie. Dom posiada 4 albo 5 rodzajow okien ktore sie powtarzaja kilka razy wiec na poczatku zawsze modeluje i texturuje elementy ktore sie powtarzaja aby potem nie bawic sie w kilkakrotne texturowanie tych samych rzeczy - poprostu je klonuje juz zmapowanie i doraniam sciane.

 

nie mialem dzis duzo czasu wiec zrobilem tylko kolejne okienko:

window02.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okienko super. Już widać, że model będzie rewelacyjny :)

Przecież narazie to tylko fotka "naklejona" na plejna :P poczekamy i zobaczymy co z tego okienka wyrośnie :D

 

(chciałem sobie posta nabić, zapełniając nude oczekiwania na pociąg na poznańskim pkp :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo.

Na chwile obecna mam 2 txt po 2048x2048 planuje (mozna powiedziec ze jedna bo dzis dopiero stworzylem druga na drzwi wiec jeszce tam powciskam jakies detale typu lampki skrzynka na listy itd) napewno dojedzie jedna txt nie koniecznie 2048 :) na glowna txt sciany i dachu i jedna na decal'e

hhh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no tip topes to wyglada , mam tylko pytanie czy tak będzie na finiszu czy tez będzisz to jeszcze w jakis sposób przetwarazl aby zabic nieco fotkowy klimat? w zadnym wyapdku nie mam nic przeciwko temu tylko ciekawi mnie nie jak działasz i jaki efket chcesz uzyskac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Txt - nic specjalnego - troche obrobki zdjec (rozjasnianie, przyciemnianie, rozkladanie dopasowanie itd)

Co do klkinatu to chce aby bylo wszystko fotorealistyczne - na koniec pewnie pobawie sie tylko saturacja kontrastem itd.

hhhh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texturka elgancko fajnie zapełniona przestrzen, chyba tez sprobuje nie bawem jakis dom zorobic bo jakos meczy mnie ten temat ;) bo hipkami troche jeestem znudzony i zmeczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nawiasem jakby ktos nie wiedzial w f-szopie jest taka funkcja w filtrach/distort/lens correction - do takich rzeczy to chyba najwazniejsze narzedzie :) - da sie bardzo duzo znieksztalcen ze zdjecia usunac :)

 

pozdrawiuam

 

ps. idzie dobrze - ale tak sie zastanawiam jak sie uporasz z tymi oknami z silnymi refleksami na nich :) - bo wydaje mi sie ze sama texture szyby trzeba by jakos ujednolicic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek - "mamafakersko" czyli ze sie podoba ? :)

Xiz0r - no prawie kazdy :)

donMario - a ja musze na odwrot bo mecza juz mnie te domki - nie ma jak to poszalec i sie nie przejmowac poligonami :)

Ftorek - a myslalem ze wiem wszystko o photoshopie a tu mila niespodzianka - moze dlatego ze poza sharpenwm noisem i blurem wogole nie kozystam z filtrow

Co do okien to spoko na koniec wszystkie beda ciemne jak te na dole + jakies firanki albo cos :)

Udytzkey - tzn chodzi ci o aparat czy jak ? jak tak to Fujifilm Finepix F30

Pozdro i dzieki za komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udytzkey - tzn chodzi ci o aparat czy jak ? jak tak to Fujifilm Finepix F30

 

tak tak Bro, myslalem o aparacie cyfrowym a napisalem tak jak u nas sie mowi.

Juz chyba wiem co nastepne sobie kupie i dzieki za info;)

Co do modelu to widze ze tak jak ja lubisz perfekcje, super wyglada ten model, bedzie w calosci czy tylko to co widac?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty.....

SoAd - Co do trisow to z tego co pamietam to kolo 14000.

 

urgh... tex super. a okiennice mam nadzieje że niezrobisz w jednym meshu wraz ze scianami. może raczej same dziury na okna zrobić, zresztą ty wiesz lepiej.

Nie za bardzo wiem o co ci chodzi :)

 

Ledyr - spoko cos sie wymysli :)

 

bedzie w calosci czy tylko to co widac?

Hmmm w planach mam caly ale nie wiem czy dotrwam - z drugiej strony jest brzydszy :)

 

Ardeni..... hmmmm - tu masz linka do kilku fotek z domu..... dzieki temu wkoncu zobaczycie moja morde :)

http://bro.frontstudios.com/mieszkanie/index.htm

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bro - wow, ale zajebiste psiaki :) Kurde, chciałbym mieć takie :) Są twoje? Jak będziesz miał szczeniaczka na zbyciu to dawaj znać ;)

 

Dom też fajniutki :P Fajny styl, lubię takie budownictwo.

 

Model idzie spoko, no ale te 14 000 to chyba trochę sporawo jak na taką prostą geometrię, nie uważasz? może napisałeś jedno zero za dużo? Tekstura wygląda spoko, myślę że będzie to kolejny bardzo dobry model w twoim wykonaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofca - :)

Ziomus - chyba wiem dlaczego 14k - wszystkie obiekty mam podwójnie bo w takich przypadkach zawsze tworze wszystkie elementy osobno a potem duplikuje i skladam sobie jak puzle - dam znac w poniedzialek bo scenke zostawilem w robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja juz sie tego twojego workflowu tyle naogladalem ze juz mi to nie robi :P ;)

Solidna robota jak zawsze.

Ale ten ganek mogles dosunac ( czy jak to sie tam nazywa od przodu domu).

Fajne wszarze ;)

Btw ty masz tam doubleglaze? Nie wyglada mi na double, moze dlatego ci wieje. Chociaz nie powiem wczoraj tutaj tez wialo jak skur...kowaniec.

o_O i chyba mam wiekszy burdel w sypialni od ciebe lol XD

Fajna oranzeria. Tez bym chcial taka, niestety mam tylko basen ;/ Z ktorego teraz tak korzystam ze o ja pierpapier.

Jedziesz dalej Duzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności