Skocz do zawartości

F1 - wszystko na temat


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Robertus sie niezakwalifikowa jak obstawiacie wyscig?

 

Ja stawiam na Alonso i Rosberga , Kubica gdzies w punkowanej 8 ale powyzej miejca 1-4 :).

A to dla wszystkich antyfanow f1 powiedzonko , tak sobie dzis siedzialem i glupota do glowy przyszla :) - "Twoja stara jezdzi samochodem na recznym i mowi ze KERS laduje" :D wiem to dziecinne :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygra Barichello. Na podium Button i może Vettel. Alonso będzie spadał i spadał. Myślę, że 5 miejsce to będzie dla niego coś dużego.

Kubica pewnie małe punkty. Przynajmniej wyścig będzie ciekawszy. Ma przed sobą około 4 samochody z 30-40kg paliwa więcej. Już na samym starcie powinien wyprzedzić jakieś 2 samochody.

No i módlmy się o lekki deszcz przez co najmniej połowę wyścigu. Zawsze to dodatkowe emocje, więcej błędów kierowców, te sprawy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analizujac te kilka wyscigow stwierdzic mozna iz samochody bmw zachowuja sie leniwie i chyba ten sezon poza jakismis fartownymi niespodziankami nie beda szczesliwe dla obu kierowcow. Hehe gdzies wyczytalem zartobliwy tekscik ze Thiessen juz zalozenia na owy sezon zreralizowal :D i juz pracuja nad samochodem na koleny sezon :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już w dwóch pierwszych wyścigach Red Bulle pokazały, że bolid mają niezły, choć dzisiejszy wynik był trochę niespodzianką. No i jeżdża bez podwójnego dyfuzora i bez KERS'u

 

No i czekam, ża na YT pokażą się film z wypadku z Kubicą, bo w transmisji nie było widać do tam się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już w dwóch pierwszych wyścigach Red Bulle pokazały, że bolid mają niezły, choć dzisiejszy wynik był trochę niespodzianką. No i jeżdża bez podwójnego dyfuzora i bez KERS'u.

No właśnie, pokazali, że są w czołówce, ale żeby tak odsadzić BrawnGP, to już jest coś nowego.

Trochę źle się wyraziłem. :)

 

Że to BMW nie potrafi małymi krokami poprawiać samochodu...

McLaren co wyścig dodawał coś nowego, teraz przejściowy dyfuzor i są gdzie są, a zaczynali w końcu stawki w Australii.

Renault też już na gwałt zrobiło przejściowy dyfuzor i chyba działa.

A BMW zmusza nas do czekania jak na jakąś Gwiazdkę. Oby prezent się nam spodobał...

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pokazali, że są w czołówce, ale żeby tak odsadzić BrawnGP, to już jest coś nowego.

Trochę źle się wyraziłem. :)

 

Że to BMW nie potrafi małymi krokami poprawiać samochodu...

McLaren co wyścig dodawał coś nowego, teraz przejściowy dyfuzor i są gdzie są, a zaczynali w końcu stawki w Australii.

Renault też już na gwałt zrobiło przejściowy dyfuzor i chyba działa.

A BMW zmusza nas do czekania jak na jakąś Gwiazdkę. Oby prezent się nam spodobał...

 

Mi sie cos wydaje ze BMW przygotowuje konkret i jak go wprowadzi to bolidy uderza z grubje rury a nie etapowo jak reno czy mercedes.

Co do zaistanilej sytuacji owa hierarchia jest zaledwie na seson :) jak wiadomo od nowego sezonu KERS bedzie obowiazkowy i ci co juz z nim praktykuja beda mieli napewno ogromna przewage a ci co go niemaja beda raczkowac.

 

Jak myslicie ukarza Kubice za krakse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.

Nie wygląda na to, żeby Toyota się o to starała, a w trakcie wyścigu nie było nawet komunikatu. Imo racing incident.

Oby to był konkret, wolałbym modelować samochód, który coś w tym sezonie osiągnie, hehe. :)

Ale nie zapominajmy, że proces produkcyjny nowych części w trakcie sezonu w BMW jest niezbyt dobry. W zeszłym sezonie ponoć co wyścig dostawali nowe części, ale nic im nie dawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie cos wydaje ze BMW przygotowuje konkret i jak go wprowadzi to bolidy uderza z grubje rury a nie etapowo jak reno czy mercedes.

Co do zaistanilej sytuacji owa hierarchia jest zaledwie na seson :) jak wiadomo od nowego sezonu KERS bedzie obowiazkowy i ci co juz z nim praktykuja beda mieli napewno ogromna przewage a ci co go niemaja beda raczkowac.

 

Jak myslicie ukarza Kubice za krakse?

Jakoś nie chce mi się wierzyć w ten duży update BMW - mieli również z grubej rury zacząć sezon i nie wyszło. Inne zespoły zdążyły w większości przygotować przejściowy dyfuzor a w BMW cisza. Nie twierdze, że mają zły bolid, ale dobry też nie jest - taki środek stawki... po dwukrotnie dłuższym czasie pracy nad nim spodziewałem się czegoś lepszego. Tym bardziej gdy na czele stawki mamy Browna składanego za pięć dwunasta z tego co było pod ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mozna by powiedziec ze daremne bylo porzucanie walki o tytul mistrz Roberta w zeszlym zesonie a zajecie sie pracami nad bolidem. W sumie prawde mowiac robertowi prawdopodobnie wystarczyl by pewnie sam dyfuzor ale czort wie jak na to zareaguje bolid i czy da to jakiekolwiek efekty przy obecnej konstrukcji bolidu.

 

Najbardziej szkoda mi Rosberga on to ma niefart , doslownie co innego nakajima czy jak on tam sie zwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW nie przestanie mnie zadziwiać. Jakim cudem na świetnie nagumowanym torze, który nie był narażony na burze piaskowe można uzyskać czas o ponad sekundę gorszy niż w testach?

Jakoś nie potrafię znaleźć logicznego wytłumaczenia...

 

EDIT:

Eh... najnudniejszy team świata z pierwszej lini. Ble.

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie mowi wyszli z siebie staneli obok a o powrocie nikt nie pomyslal :) hehe tak jakby pomylili kategorie wyscigow z tegorocznym projektem bolidu. Jak juz Thiessen niema pomyslu to znaczy ze sie definitywnie w tym sezonie poddali. A znajac mentalnosc niemcow i wskazowki z centrali zapewne sezon spisano juz na straty.

Ciagle czekam na wystrzal Rosberga i sie doczekac nie moge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie ma tu Kubicy, bo na pewno jeździł w Bahrajnie, ale tak czy siak czasy mówią same przez się:

http://f1.gpupdate.net/en/testresults.php?testID=1110

http://f1.gpupdate.net/en/testresults.php?testID=1109

http://f1.gpupdate.net/en/testresults.php?testID=1108

http://f1.gpupdate.net/en/testresults.php?testID=1107

 

Tym bardziej, że gdzieś niedawno wyczytałem o 1:32.2 jeśli chodzi o Kubicę.

 

EDIT:

A już wiem czemu tu nie ma Kubicy. On testował od 10 do 13, a równocześnie były testy chyba w Jerez i na tych się skupili jeśli chodzi o tę stronę.

Jeszcze poszperam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to Heidfeld miał te dobre czasy Kubica jeździł pierwszego i drugiego dnia potem była burza piaskowa i pierwszego dnia uzyskał ten czas co mówiłem ale mniejsza o to bo i tak Heidfeld był dużo wolniejszy niz w testach więc BMW coś przekombinowało:)

 

Edit no dokładniej 10 13 Kubica testował :)

 

linki

http://www.autosport.com/news/report.php/id/73209

http://www.autosport.com/news/report.php/id/73224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde, mój faworyt znowu nie ukończył wyścigu :D. jeszcze będzie mistrzem

 

hehehehe nie tylko Ciebie on chyba irytuje :D.

 

Chyba cale BMW modli sie o jakis cuda zeby sezon sie nie ukonczyl :D.

Hehe ale w tym calym chaosie jest porzadek mozna liczyc na to iz bolid na kolejny sezon bedzie naprawde solidnie projektowany i to nie z mysla o pokonaniu ferrari tylko mam nadzieje z mysla aby byl najlepszy :D. Najbardziej mnie dobija fakt iz ciagle walcuja Kers u Kubicy skoro stwierdzili ze mu to nic niedaje to po kiego mu to montowali. Niby tor pod kers dobry itp. moim zdaniem bzdura jedynie widac bylo efekty kersu jak sie piquet bronil przed barichello. Wydaje mi sie ze dobrze ustawiony bolid w ktorym Robert jezdzil w pierwszym wyscigu bylby jakims sposobem.

No to czekamy do kolejnych treningow.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARE PYTAN DO HEIDFELDA ;-)

 

http://sport.onet.pl/1,16,11,56070889,150126748,6513562,0,forum.html?TEMAT=1248769

 

Na wypadek gdyby usunęli:

Nick jak sadzisz, kto zabil Kennediego?

Nick:- nie wiem, ale mogl to byc Robert...

Nick,kto zabil matke jelonka bambi?

Nick: -coz, nie wiem nic na ten temat ale sadze ze zrobil to Robert.

Nick jak sadzisz kto jest winien katastrofie w czarnobylu?

N.H. -Ciezko powiedziec, ale cos mi sie zdaje ze chyba Robert

Nick kto utopil morrisona w wannie?

N.H.- nie chce nic insynuowac ale chyba byl to Robert

N.H.- zreszta, musze dodac ze w dziecinstwie zlamalem reke i zaczynam sadzic ze robert podwadzil mi wtedy noge. Zreszta nioficjalnie wiadomo ze to Robert pierwszy strzelil do naszego statku w 1939 a wczesniej zaatakowal radiostacje w gliwicach. W warsztacie w zeszlym tygodniu zginal nam mlotek, na szczescie juz zdazylem powiedziec Mario, ze podejzewam Roberta. Ale ja bardzo lubie Roberta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cale BMW modli sie o jakis cuda zeby sezon sie nie ukonczyl :D. Hehe ale w tym calym chaosie jest porzadek mozna liczyc na to iz bolid na kolejny sezon bedzie naprawde solidnie projektowany i to nie z mysla o pokonaniu ferrari tylko mam nadzieje z mysla aby byl najlepszy :D.

 

Ehhh no nie wiem. Bolid na ten sezon też podobno był solidnie zaprojektowany, a wyszło...no widać jak wyszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeszcze jakiś team jest nieznany. I to raczej ten nieznany team + USGP będą tymi nowymi zespołami, o których SpankyMosley mówił jakiś czas temu. :)

iSport to raczej kwestia przyszłości, bo nie wierzę w limit ustalony na poziomie Ł30mln.

Lola i Prodrive, hm, całkiem możliwe, nawet z większymi budżetami.

W ogóle budget cap, to imo świetna rzecz. Dochodzą wprawdzie dodatkowe problemy w postaci kontroli finansów i sposobów obchodzenia przepisów finansowych, ale tak czy siak wydaje się to dobrą propozycją. Na poziomie Ł80mln wszyscy byli by chyba zadowoleni.

Ah, może się jeszcze doczekamy tych czasów, gdy będą prekwalifikacje jak w latach '90. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszny brzydal, nos klepany niemal jak u wujka staszka... w sumie mam wrazenie ze bmw brzytwy sie teraz chwyta, dyfuzora nadal nie ma, ale zobaczymy co z niego kubica wyczaruje xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos trochę brzydki. Oby jeździł dobrze.

Trochę ? Jest paskudny, ohydny, odrażający... oby dobrze się spisywał na torze :D Muszę przyznać, że zaintrygowali mnie tymi swoimi zmianami i zżera mnie ciekawość jak się bolid będzie zachowywał, choć cudów się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki I treningu:

 

miejsce kierowca, zespół, czas, strata, okrążenia

 

1. Button, Brawn GP, 1,21,799, 21

2. Trulli, Toyota, 1.22,154, + 0,355, 30

3. Kubica, BMW-Sauber, 1.22,221, + 0,422, 24

4. Heidfeld, BMW-Sauber, 1.22,658, + 0,859, 14

5. Nakajima, Williams, 1.22,659, + 0,860, 24

6. Rosberg, Williams, 1.22,667, + 0,868, 26

7. Piquet, Renault, 1.22,753, + 0,954, 24

8. Glock, Toyota, 1.22,828, + 1,029, 29

9. Massa, Ferrari, 1.22,855, + 1,056, 15

10. Barrichello, Brawn GP, 1.22,859, + 1,060, 24

11.Raikkonen, Ferrari, 1.22,873 + 1,074, 20

12. Webber, Red Bull, 1.22,934, + 1,135, 25

13. Vettel, Red Bull, 1.22,959, + 1,160, 24

14. Hamilton, McLaren, 1.23,077, + 1,278, 21

15. Bourdais, Toro Rosso, 1.23,088, + 1,289, 30

16. Fisichella, Force India, 1.23,089, + 1,290, 25

17. Alonso, Renault, 1.23,157, + 1,358, 18

18. Buemi, Toro Rosso, 1.23,185, + 1,386, 31

19. Kovalainen, McLaren, 1.23,522, + 1,723, 17

20. Sutil, Force India, 1.23,536, + 1,737, 19

 

 

Ciekawe jak wypadna w drugm treningu jesli bedzie rownie dobrze znaczyc to moze iz jest postep :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że tak szybko zdołali się do nowego samochodu przyzwyczaić.

Wątpię czy z większymi problemami z samochodem byliby w stanie zrobić takie czasy. Cztery dziesiąte sekundy do Brawna, który raczej był lekki i szybki, to imo super wynik.

Mam nadzieję, że w kolejnej sesji puszczą nam jakieś rozmowy między Kubicą, a jego inż. wyścigowym. Teraz to jest wielkie gdybanie. :)

No i muszę przyznać, że na torze nowy pakiet wygląda całkiem ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW na swojej stronie jest jakoś wyjątkowo pewnie i bojowo nastawione do jutrzejszego dnia.

Te pozycje w FP2 są tym bardziej mało miarodajne, gdy widzimy na jakich pozycjach są Toyoty, a chyba nikt nie podejrzewa, że ten zespół się nie dostanie do Q3.

A co do FP1, to myślę, że to było na oparach, ale Brawn Buttona chyba też, a to by był dobry prognostyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zwykle typowalismy miejsca Roberta w pierwszej 8. Doszlo do tego ze chyba typowac bedziemy czy woqule bmw bedzie w q2 :). Ja licze ze jutro zla passs zostanie zdlawiona i Q3 z miejscami startowymi 4 Robert i 7 Nick stanie sie rzeczywistoscia:P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba rzeczywiście coś się w końcu ruszyło. Wczoraj wolałem się powstrzymać od jakiegokolwiek komentarza bo to jednak były testy, w których, jak sama nazwa wskazuje :P, się testuje. Zresztą same wczorajsze wyniki to pokazały. Jednak dzisiejsze czasu już są dużo bardziej miarodajne. No i jest dużo lepiej. Najbardziej mnie w tym wszystkim zadziwia jak w tym roku się stawka zwęziła. Czasy w pierwszej 10 mieszczą się praktycznie w jednej sekundzie. Cała stawka mieści się w troche ponad dwóch.

 

edit:

teraz przeczytałem, że Kubicy na odwrót przednie opony założyli...ekhm kurde no myślałem, że etap głupich wpadek mają już za sobą.

 

edit2:

no i w końcu Ferrari dobiło do czołówki. co mnie bardzo cieszy, chociaż po ich bolidzie w sumie mocnych zmian jakoś nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z grilowania :D zonka byla w domu miala mi napisac na jakim miejscu skonczyl Kubica kwalifikacje no i napisala sms jest 5 :) dopiero teraz widze ze z 5 lini edzie jechal hehe:). A juz sie tak niemilosernie cieszylem :) no ale dobra powiedzmy ze progresuja w gore :).

Doczytalem to co chudy napisal hehe o bledzie opon. No powiedzmy smiech na sali. Ale druga sprawa mnie zastanawia co z Nikiem? Czemu tak slabo jezdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiamy na jutro?

 

Moja analiza: Kubica wyprzedza Rosberga w miare szybko, szansa jest bo BMW zaliczyło wyraźny progres, oraz Kubica jest troche lżejszy, pierwsza dwójka, może trójka odjeżdza szybko, są na oparach, mają pusty tor, 4-8 walczą między sobą, przez co nie wykorzystają w pełni szybkiego tempa jak pierwsza trójka z pustym torem, z tyłu same cysterny więc też swoboda.

Reasumując pierwsza trójka ucieka, 5-8 między sobą się pomęczą przez co Robert ma szanse w miare się ich trzymać ale nie na tyle blisko żeby go hamowali czyli będzie jechał jak pustym torem, więc ile wyciśnie tyle wyciśnie, jak się uda to już na pierwszym PIT zyska 2,3 pozycje, z tyłu też będzie przepychanka cystern więc też nie będą kręcić takich czasów jakby mogli.

Obstawiam 6-7 po pierwszym PIT , na finishu 4-6. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wierzyc info o blednym zalozeniu opon w bolidzie Roberta sadze iz jak przyjedzie na miejscu 4 to bedzie chyba szczyt mozliwosci obecnego samochodu i pakietu areo. Realnie jednak patrzac mysle ze bedzie 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności