Skocz do zawartości

F1 - wszystko na temat


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szok -> zdziwienie -> refleksja -> zadowolenie :)

 

Nie mniej, BMW walczyło o swoje racje, często występując przed szereg a teraz się wypieli tak niespodziewanie. Jeśli Robertowi nie wpadnie pomysł odejścia z F1 to ciekawe gdzie będzie jeździł. Za Barichello w Brown GP? Za Piquet w Renault? Może za Kovalainena w Mclarenie? W Ferrari, ale za kogo? Za kontuzjowanego Massę czy za ponoć odchodzącego do rajdów Raikkonena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dziwne wrażenie, że zespół BMW pojawi się w przyszłym sezonie tylko pod inną nazwą. Takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień. Rozumiem, że wyniki zespołu są słabe, ale finansowanie do końca tego sezonu już raczej mają, rozpoczęto prace nad bolidem na przyszły sezon, mają zgłoszenie na przyszły rok więc dlaczego ogłaszają to akurat teraz? Przecież mogli poczekać z ogłoszeniem do końca sezonu. Jak dla mnie szukają nowego sponsora strategicznego, pod którego marką będą się ścigali w sezonie 2010.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec Michael Schumacher wystartuje w bolidzie Ferrari w wyścigu o Grand Prix Europy 23 sierpnia w Walencji, jeśli przejdzie testy medyczne - poinformował w środę wieczorem włoski zespół. Onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz zaczyna to wyglądać jak konkurencja:

 

wri00003037217.jpg

.

 

Ciekawe jak wygląda całościowo. :)

 

no też jestem ciekawy jak to będzie w całości sie prezentowało :) mam nadzieje ze to będzie znaczący postęp ... oboje wiemy RA że z dociskiem to BMW miało w tym roku największy problem ,

ogólnie mało udana ta ich konstrukcja .

jutro I trening o 12 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja w pewnych momentach tego wyścigu miałem palpitacje serca. ;)

Oprócz wiadomych och'ów i ach'ów, ogromne gratulacje należą się Kobayashi'emu.

Czy to może być pierwszy japoński kierowca, który coś w tym sporcie osiągnie? Oby, na prawdę dobry, dojrzały wyścig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem relacje w BBC1 i co do Kobayashi'ego to zgadzam sie z komentatorami (jeden to byly kierowca F1), ze Kobayashi blokuje niezgodnie z przepisami, mowil o tym przez radio Button (chcialem zeby wyrgal Barrichello) a pozniej przez taka jazde (zajezdzanie drogi) mial kolizje z Nakajima ktory zatrzymal sie na bandzie.

 

Ogolnie wyscig bardzo ciekawy, ciesze sie z drugiego miejsca Kubicy i szkoda mi Barrichello ktory po tylu latach w F1 zasluguje na zwyciestwo na "swoim" torze i tytul mistrzowski.

 

Najwieksza plama to BMW ktore nie zatankowalo bolidu Heidfeld'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, akcja z Nakajimą była niezbyt udanym manewrem Kobayashi'ego, ale w końcu nawet Webber zrobił coś podobnego, a skoro zwycięscy się upiekło... ;)

A to blokowanie Buttona w niefajny sposób, to już lekka przesada imo. Ale Brundle jest Brytyjczykiem, więc zbulwersowanie rozumiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja oglądałem w pocie czoła :)

Przyznajcie się kto oprócz mnie większość wyścigu oglądał na stojąca chodząc w kółko po pokoju? :D Cały weekend wyścigowy był emocjonujący i dobrze się skończył, taki upust gromadzonych emocji.

Ostatnie GP w tym sezonie mam nadzieje że dorówna temu.

Dwóch samurajów na torze to już szaleństwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedzior witam w klubie hehe ja rowniez wysiedziec nie moglem. Ostatnie takie emocje chyba byly w pierwszym wyscigu :) tego sezonu no i dawno dawno temu za gorami za lasami w historii meczow polskich kopaczy. A samuraje miejmy nadzieje honorowo stocza w przyszlym wyscigu walke miedzy soba :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy nowy sezon od prezentacji kolorów mercedesa.

Według mnie brzydkie i przegadane, ale poczekajmy na lepsze zdjęcia. :)

http://twitpic.com/zoncv/full

 

EDIT:

Lepsza jakość i więcej ujęć:

http://www.formula1.com/gallery/launches/2010/469.html

Nieciekawe. Spodziewałem się czegoś dużo lepszego.

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz jasne przynajmniej dlamnie :P Kubica bedzie jezdzil z Pietrowem a ponizej nowy bolic Renault F1 R30: http://www.planetf1.com/Gallery_Detail/0,17732,3524_5906061,00.html

 

A tu nowy bolid BMW moim zdaniem prezentuje sie iscie wspaniale na chwile obecna chyba najladniejszy :http://www.planet-f1.com/Gallery_Detail/0,17732,3524_5905963_0,00.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rzekomy R30 to jeśli plotki nie kłamią to pomalowany R29 z wąskimi oponami. :)

Jutro po testach będzie 100% pewności.

Co do Saubera to mi osobiście się nie podoba w ogóle, ale przynajmniej widać że są zmiany.

Ferrari jest obojętne, McLaren intrygujący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie body R30, to definitywnie nowy samochód. Zmiany są jak na formułę 1 bardzo duże. Kompletnie przemodelowany tył, nos (fajne proporcje) i zawieszenie. Jutro pewnie zobaczymy nowe skrzydła i różne mniejsze elementy. Gdyby było inaczej, to byłbym bardzo zdziwiony, a to co pokazali dzisiaj to kompletnie zmarnowane pieniądze.

To całe zamieszanie też mogło się wziąć stąd, że członkowie ekip często inaczej rozumieją znaczenie słów "całkowicie nowy". :) Dla nich kilka stopni zmiany przechyłu przedniego płata oznacza ogromne zmiany.

A wracając do prezentacji, to super kolorystyka. Ta czerwień od Total odrobinę psuje efekt, ale i tak jest świetnie.

Sauber też ciekawie wygląda. Gdy pierwszy raz go zobaczyłem, to prawie poplułem sobie monitor kawą, ale teraz dojrzewa w moich oczach.

 

I jeszcze odnośnie R30, to okolice połączenia body z dyfuzorem wyglądają co najmniej ciekawie. Takich rozwiązań jeszcze w tegorocznych konstrukcjach nie widziałem. Oby to wróżyło dobrze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ciekawe jak uloza sie stosunki Kubica - Pietrow ? Ja sie tylko boje zeby nie byl faworyzowany ze wzgledu na strategiczny wklad sponsora :/ a jak wy myslicie?

 

Pierwsze wyniki testow:

 

Wyniki 1. dnia testów (do godz. 13.00):

czas strata okr.

1. Felipe Massa Ferrari F10 1:13,088 26

2. Gary Paffett McLaren 1:14,018 0,930 21

3. Pedro de la Rosa Sauber 1:14,040 0,952 14

4. Robert Kubica Renault 1:15,298 2,210 24

5. Rubens Barrichello Williams 1:15,660 2,572 26

6. Nico Rosberg Mercedes GP 1:18,228 5,140 15

7. Sebastien Buemi Toro Rosso 1:19,279 6,191 8

 

Wyniki testów do godz. 15:40

Kierowca Bolid czas strata

 

1. Pedro de la Rosa Sauber Ferrari C29 1:12,784

2. Felipe Massa Ferrari F10 1:12,842 0,058

3. Nico Rosberg Mercedes-Benz MGP W01 1:13,543 0,759

4. Gary Paffett McLaren Mercedes MP4-25 1:13,892 1,108

5. Michael Schumacher Mercedes-Benz MGP W01 1:14,255 1,471

6. Rubens Barrichello Williams Cosworth FW32 1:14,449 1,665

7. Robert Kubica Renault R30 1:15,298 2,514

8. Sebastien Buemi Toro Rosso Ferrari STR5 1:19,279 6,495

 

Wyniki testów do godz. 17:00

Kierowca Bolid czas strata

 

1. Felipe Massa Ferrari F10 1:12,574

2. Pedro de la Rosa Sauber Ferrari C29 1:12,784 0,210

3. Michael Schumacher Mercedes-Benz MGP W01 1:13,321 0,747

4. Nico Rosberg Mercedes-Benz MGP W01 1:13,543 0,969

5. Gary Paffett McLaren Mercedes MP4-25 1:13,846 1,272

6. Rubens Barrichello Williams Cosworth FW32 1:14,449 1,875

7. Robert Kubica Renault R30 1:15,298 2,724

8. Sebastien Buemi Toro Rosso Ferrari STR5 1:16,333 3,759

 

Wyniki testów na koniec dnia

1. Felipe Massa Ferrari F10 1:12,574

2. Pedro de la Rosa Sauber Ferrari C29 1:12,784 0,210

3. Michael Schumacher Mercedes-Benz MGP W01 1:12,947 0,373

4. Nico Rosberg Mercedes-Benz MGP W01 1:13,543 0,969

5. Gary Paffett McLaren Mercedes MP4-25 1:13,846 1,272

6. Rubens Barrichello Williams Cosworth FW32 1:14,449 1,875

7. Sebastien Buemi Toro Rosso Ferrari STR5 1:14,762 2,188

8. Robert Kubica Renault R30 1:15,000 2,426

 

Szkoda ze nie podali czasu i zuzycia paliwa :D byloby ciekawiej bo to chyba kluczowe w tym sezonie ile bolid bedzie spalal

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach Kubica z czasem 1:12.426 zajmuje 6 pozycje ze wszystkich trzech dni i 12 kierowców jacy brali udział. Wyprzedził Schumachera 1:12.438 oraz ma stratę ok sekundy do Alonso 1:11.470 a jego nowy partner Petrov 1:13.097 zajął 10 miejsce i stracił do Kubicy ok 0,5 sek i ok 1,6 do najlepszego czasu co jak na debiutanta jest bardzo dobrym wynikiem po zaledwie jednym dniu jazdy bolidem F1.

 

Nie znamy ustawień aut, ogumienia, poziomu paliwa, stopnia zaawansowania poszczególnych modeli oraz tego ile jeszcze zmienia poszczególna ekipa do czasu pierwszego wyścigu, ale można być uważam ostrożnym optymistą jeśli chodzi o formę Renault, no wydaje się że wszystko zmierza ku lepszemu :) niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadejszla wiekopomna chwiła. Robert drugi w GP Australii. Odbieral pokrywke do garnka od samego Travolty :P.

 

Zeby nie bylo ze tylko narzekamy i mamy nadzieje na dobry start Roberta zawsze po kiepskim wyscigu choc jak narazie w tym sezonie takiego nie bylo. Wyniki po naprawde emocjonujacym wyscigu GP Australii.

 

1 1 Jenson Button McLaren-Mercedes 58 1:33:36.531 4 25

2 11 Robert Kubica Renault 58 +12.0 secs 9 18

3 7 Felipe Massa Ferrari 58 +14.4 secs 5 15

4 8 Fernando Alonso Ferrari 58 +16.3 secs 3 12

5 4 Nico Rosberg Mercedes GP 58 +16.6 secs 6 10

6 2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 58 +29.8 secs 11 8

7 15 Vitantonio Liuzzi Force India-Mercedes 58 +59.8 secs 13 6

8 9 Rubens Barrichello Williams-Cosworth 58 +60.5 secs 8 4

9 6 Mark Webber RBR-Renault 58 +67.3 secs 2 2

10 3 Michael Schumacher Mercedes GP 58 +69.3 secs 7 1

 

Tak na marginesie , pomimo iz nie darze sympatia Hamiltona to ostro cisnal niezle te ich wyscigowki... Teraz Malezja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie dopiero oglądnięcie wyścigu, wyniki znam.

Schumacher dostaje baty i dobrze :)

Vettel kolejny pech i dobrze :)

Hamilton brawurowo i to lubie, Kubica dobry start + trochę szczęścia + równe temp i jest dobrze.

Button lepiej niż Ham. też dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności