Skocz do zawartości

F1 - wszystko na temat


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jesli tak bedzie to nuda co teraz ? hym wsumie by to wszystko mialo sens to ferrari powinno rozdac wszystkim swoje papiery i bylo by po krzyku teraz to bedzie nuda oj wielka. Kto wygra massa a moze raikkonen toz to bedzie paranoja. O ile teraz mozna bylo sie zastanawiac czy bedzie wyscig maclarena czy ferrari to kazdy kolejny bedzie ferrari. Wszyscy powinni miec takie samo (podwozie) te same silniki,skrzynie i inne pierdoly ztym zwiazane wtedy mozna by mowic ze sa wyscigi kierowcow a nie konstruktorow :D ale dalej bedize sie mowic najszybszy kierowca to ten i tamten a to i tak bedzie G prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku- Fan Mc? :> Jak na mój gust jak został złamany przepis, są na to dowody... No to naturalne jest że musi być i kara :). FIA zawsze jak ognia unika wyroków które mogły by wpłynąć na prestiż F1 więc dowody muszą być bardzo mocne.

 

A tak ogólnie to chyba oficjalnego wyroku jeszcze nie ma...

 

edit: A i jakby Mc został wykluczony to w pl nastało by niesamowite ciśnienie walki o podium ;P... Więc gdzie tu nuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze jest tak wlasnie w GP2 czy formula ranault czy formula BMW.A idealnie jest w WTCC gdzie sa dodatkowo kary wagowe i tam wyscigi sa wyscigami lataja zderzaki lusterka i inne czesci nadwozia a jednak jada dalej :). I love this Game :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku -> ty żartujesz chyba:D

 

hym wsumie by to wszystko mialo sens to ferrari powinno rozdac wszystkim swoje papiery i bylo by po krzyku teraz to bedzie nuda oj wielka

 

to tak samo jakbym ja powiedział: na forum nuda bo jest tylko jeden dobry grafik (załóżmy: bzyku). bzyku - rozdaj wszystkim swoje pliki z samochodami i renderami, pokaz swoje ustawienia, wtedy bedzie rywalizacja i kazdy bedzie robil dobre prace... to miałoby sens?

 

mclaren oszukał, został zwycięzca za co? za to że jechał na kradzionych wozach? za to że ferrari od wielu lat wyrabiało markę i tworzyło super pojazdy, a mclaren ukradł to wszystko i ich wyprzedził? coś tu nie gra... po prostu złodziejstwo i imo kara jest i tak niewielka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tvn'ie za to mówią o karze 100 mln ojro. hehe, takie tam drobniaki. ;)

A zunifikowanym nadwoziom itd. mówimy stanowcze nie. :) To jest formuła 1 a nie jakieś GP2. TO walka konstruktorów i tak ma byc. No i wcale nie uważam, że formuła 1 bez mclarena byłaby nudna. Ja w ogóle nie narzekam, dla mnie każdy wyścig w tym sezonie był interesujący. :)

 

EDIT:

No i się ponoc potwierdziło. 100 milionów (ale dularów niby) i odebranie punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia piętnastu zer. To że wydają na formułę powiedzmy 300mln nie znaczy, że 100mln to dla nich nic. 300 wydają, ale by pozostac w sporcie oczekują więcej niż 300 zysku. Tu tracą 100 tak po prostu, poof i nie ma kasy. Nie ma kasy, nadszarpnięta opinia wśród sponsorów... sponsorzy odwracają się d... i jeszcze mniej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko to była kradzież danych/projektu która wypłaciła wielkimi sumami.

W porównaniu do tego co zapewne zyskali w tym sezonie to nic...poprostu kupili dane ferrari za 100mln.

 

Co do sponsorów też nie można przesadzać McLaren jest marką samą w sobie...Przy swoich osiągach zawsze kogoś znajdzie. Imo większą karą niż ta pieniężna jest dyskwalifikacja z przyszłego sezonu bo spowoduje to pewien zastój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko to była kradzież danych/projektu która wypłaciła wielkimi sumami.

W porównaniu do tego co zapewne zyskali w tym sezonie to nic...poprostu kupili dane ferrari za 100mln.

 

Co do sponsorów też nie można przesadzać McLaren jest marką samą w sobie...Przy swoich osiągach zawsze kogoś znajdzie. Imo większą karą niż ta pieniężna jest dyskwalifikacja z przyszłego sezonu bo spowoduje to pewien zastój.

Zawsze znajdzie się firma, która chciałaby wsadzic swoje logo na bolidzie mclarena nawet gdyby zespół przyznał się do ludobójstwa, ale poważne firmy, a takie raczej interesują się reklamą w F1 myślą trochę inaczej...

Poza tym, odebranie punktów z klasyfikacji to brak kasy za zdobycie trofeum najlepszego konstruktora, czyli jeszcze mniej kasy.

A dyskwalifikacja z sezonu, to nie zastój, tylko (tak, znów) brak kasy. Po co Brytyjczycy (duży rynek) mają oglądac F1 skoro nie mają swojego super hamiltona, a button ma beznadziejny bolid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapominajmy o barierze technologicznej, bo bolidy mają być kontrolowane pod kątem obecności rozwiązań podobnych do wypracowanych przez ferrari, a to oznacza, że mclaren może się cofnąć do poziomu na jakim był wcześniej, czyli zniknie ich dość silna dominacja z tego sezonu... I bardzo dobrze, konstruktorzy zawsze podpatrywali rozwiązania konkurencji, ale kradzież dokumentacji to jest ostre przegięcie, a federacja nie wykluczyła całego teamu z paru sezonów pewnie tylko dlatego, że nie chciała kierowców zostawić na lodzie (im w końcu nie odebrano punktów, choć podobno Alonzo przyznał, że wiedział przed sezonem o możliwościach ferrari).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest napisane na formula1.com wynika że nie ukarali kierowców właśnie ze względu na ich zeznania.

 

BTW. Hmm, specyficznie może wyglądać podium jak wygrają jakiś wyścig ;)... Jeszcze nie widziałem podium z pustymi miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mclaren wypadł to zostaje na lodzie dwóch bardzo dobrych kierowców... oby nie przyszło znów do głowy szefostwu bmw żeby wywalić Kubicę i kupić np Hamiltona...

 

Ostatnio na onecie czytalem ze "najbardziej prestizowa gazeta" ;-) - superexpres dowiedziala sie ze szefostwo Bmw powiedzmy potajemnie pertraktuje z Alonso na temat jego startu w barwach bmw. Prawda lub nie ale jesli okazaloby sie to prawda to nasz Robert zepchniety zostanie w odstawke. Choc poki co wierze w zapewnienia Mario Thiessen'a na temat przyszlosci Kubicy w Bwm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, niusy z SuperExpresu, Faktu i Bild'a są zawsze najlepsze. ;)

Szkoda, że nie cytują jeszcze angielskiego Guardiana, choc tam wolą przepowiadac końce świata i ludzkości niż zajmowac się sportem. hehe

A tak na poważnie, to Alonso wolałby chyba jednak powrócic do Renault, tam czuje się jak w domu. BMW jest w sumie dośc podobne do mclarena - wszystko super poukładane, faworyzowanie (a może nie) jednego kierowcy i autorytarny szef czy szefostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z ekipą techniczną, może już być trochę gorzej :D

Nie dość że spartolili na całej linii i pewnie jakieś prawne konsekwence, czy cuś napewno przed nimi stoją, to jeszcze u narodu mają kreche po całości, a do tego powstało już chyba z 1000 dowcipów o ich nieudolności...ech...nie żał mi ich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czego niemozna powiedziec o jego temowych technikach i ekipie w pitstopie.

No właśnie. Szczególnie to co zrobili jakiś czas temu... Stracił z 10 sekund. Gdyby nie to to kto wie, może byłby czwarty a nie piąty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie było tak, że to On spartolił sprawę? tak przynajmniej w gazetach pisali, że źle do boxu wjechał i stąd całe zamieszanie
Ponoc wjechał krzywo, ale w telewizji nie było tego widac niestety. Według mnie jednak błąd popełnił koleś z podnośnikiem, bo jakkolwiek kierowca by nie wjechał (a te kąty za duże też byc nie mogą), pan podnośnik jest mobilny i powinien się dostosowac do sytuacji. Poza tym, jak dla mnie, to on po prostu za daleko wepchnął ten podnośnik, a nie krzywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam na ten temat takie samo zdanie RA

 

Niezawsze kierowca wjedzie w stu procentach prosto. "Pan podnośnik" musi się dostosowywać. A w tej sytuacji najlepiej mu to nie wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubica będzie startował z miejsca 15. Ciekawy jestem jak mu pójdzie. Myśle że kto jak kto ale Kubica nawet z miejsca 15 ma szanse dojechać do miejsca punktowanego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa zgadza sie tez tak sadze... wqurza mnie tylko fakt iz ostatnio to on ciagle ma jakies problemy z bolidem... wracacajac do sprawy szpiegostwa to dziwi mnie jedno udowodniono ze bolid mclarena zostal zbudowany/zmodyfikowany w oparciu o techniczne patenty ferrari to dlaczego oni ciagle startuja w tych bolidach? odbieraja miejsca i korzysci kierowcom z uczciwych stajni czyz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, prawda. Choc ja bym im zostawił ten bolid, ale odebrałbym też wszystkie dotychczasowe punkty kierowcom. Skoro z pełną premedytacją wymieniali się szczegółami bolidu ferrari, to sorry, ale kara jakaś musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, prawda. Choc ja bym im zostawił ten bolid, ale odebrałbym też wszystkie dotychczasowe punkty kierowcom. Skoro z pełną premedytacją wymieniali się szczegółami bolidu ferrari, to sorry, ale kara jakaś musi byc.

 

wlasnie , tym bardziej odnoszac sie do prawa , zwykle zapisy mowia iz "jesli mogles przypuszczac lub sie domyslac" i druga sprawa nieznajomosc prawa nieczyni ich niewinnymi... no ale widocznie FIA ma wlasne prawa i ogolnie przyjetych niespektuja... Z tego co czytalem to kierowcow uniewinnili poniewaz dobrowolnie zeznawali czyli, wiec mieli w tym swoj udzial. Wiec nalezy ich postawic pod wspolny paragraf.... szkoda gadac...

Druga sprawa ktora wspomnial pikSar ze moga zagrozic kierowcom innych temow kto wie jaka druzyna juz zaciera rece na Alonso.

 

Też mam nadzieje, że Kubica zostanie na swoim miejscu, ale jednak jakieś zagrożenie teraz jest... :/

nic mnie juz niezdziwi... jak sam Kubica mowi ze nie tak sobie F1 wyobrazal tonaprawde tam chore uklady musza panowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mnie juz niezdziwi... jak sam Kubica mowi ze nie tak sobie F1 wyobrazal tonaprawde tam chore uklady musza panowac...

Ooo... a nie słyszałem, że tak Kubica mówił. No ale jeśli tak to faktycznie to nie jest tak wszystko ładnie i pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. .

Dla firmy o rocznych obrotach rzędu 500 milionów funtów kwota 50 milionów nie jest poważnym problemem finansowym. Oczywiście można powiedzieć, że kara w tej wysokości nałożona w czwartek na zespół McLarena jest rekordowa – ale wyścigi Formuły 1 to sport, w którym prawdziwe pieniądze zaczynają się dopiero przy dużej liczbie zer.

Rzeczywista suma, jaką zapłaci McLaren, będzie zresztą co najmniej o połowę niższa od ogłoszonej, bo ukarany zespół utracił także wszystkie punkty w klasyfikacji konstruktorów, a co za tym idzie, nie będzie wypłacał nagród z tego tytułu.

 

Pieniądze to jednak nie wszystko. Po ukaraniu przez Światową Komisję Sportów Motorowych (WMSC) reputacja drużyny ucierpi znacznie bardziej niż jej finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wam rzucę, co się martwili o Kubicę.

Wygrałem w tym sezonie kilka wyścigów, wciąż liczę się w walce o tytuł mistrza świata. Jestem bardzo szczęśliwy. Z McLarenem mam ważny kontrakt na przyszły sezon i nie widzę powodów, by opuszczać zespół - mówi Fernando Alonso.

Wcześniej media spekulowały, że Hiszpan po tym sezonie opuści McLarena. Powodem odejścia kierowcy miały być nieporozumienia z szefem teamu, a także z Lewisem Hamiltonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja z Kubicą i Massą była świetna. :)

Według mnie nikt nie powinien dostac kary, to po prostu było prawdziwe ściganie i nawet utrata pozycji przez Kubicę nie bolała tak bardzo, bo utracił ją w pięknym stylu.

Co mi się nie podobało, to kara dla Kubicy. Coś tu jest nie tak, to było zwykłe zajście w czasie próby wyprzedzania. To Hamilton powinien wykazac się przytomnością i jechac dalej swoim torem jazdy. W końcu Kubica prawie się z nim zrównał, więc czemu niby miał ustąpic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wczuty ;) tak jak kiedys mowilem ;) pijaczki spod budki z piwem ew. saczace winiacze i oplakujace swoj los by szybciej wymienialy oponki i naprawialy bolidy niz te niemieckie lewusy, ktore zostaly nauczone do odkrecania tylko jednej srubki i jezeli jest potrzeba odkrecenia innej to juz on nie wie co robic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności