Jump to content
Muminek

Szybkie pytania nt. Softimage XSI

Recommended Posts

Witam.

Mam dziwaczny problem na renderach pojawiły mi się mrówki.

Może na tym filmie nie widać bo na YT został skompresowany ale u mnie po lotnisku latają czarne punkciki .

a jakie masz ustawienia renderowania?bo to ważne i jak masz słabą jakość to możliwe ze pojawią sie "mrówki". Ja też kiedyś miałem to samo. Zmieniłem ustawienia renderowania i wszystko było OK:)

Poprawiłem jakość renderu (zwiększyłem rozdzielczość i aktywne efekty) ale tak jakoś kupowato wyszło :(

Jak można na renderze zrobić efekt rozmycia śmigieł ? Jak ustawić w renderingu aby nie było tła(czarnego) tylko przeźroczystość ?

Poprawiłem jakość renderu (zwiększyłem rozdzielczość i aktywne efekty) ale tak jakoś kupowato wyszło :(

Jak można na renderze zrobić efekt rozmycia śmigieł ? Jak ustawić w renderingu aby nie było tła(czarnego) tylko przeźroczystość ?

1. Motion Blur

2. Czarne tło o ile ty go nie zrobiłeś jest przeźroczystością o ile zapiszesz to z alphą czyli PNG, TIFF, TGA.

Witam.

Jakimś cudem wyłączyłem wyskakujące okienka. I teraz przy tworzeniu np. cylindra nie wyskakuje okienko z modyfikacją jego parametrów :/ Przy innych opcjach tak samo.

Wy się chyba naprawde z tym xsi nie lubicie :P

Prefsy -> Interaction -> Property Editors/Views -> Popup Property Editors on Node Creation

Czy moge bezpośrednio w xsi ustawić, że chcę wyjściowy plik dostać un-premultiplied ?

Albo z innej strony: czy mogę bezpośrednio w xsi wpisać dodatkowe parametry dla mr (np. dla premultiply), czy muszę eksportować do .mi2 i odpalać standalone z parametrem (ewentualnie modyfikować plik) ?

PS. Tak, wiem, że np. w AE mam w interpret footage opcje dla premultiplied z kolorem, a w ps'ie moge użyc layer->defringe albo w fx tree ułożyć 3 nody (choć to jest akurat niemożliwe, bo mam fnd), ale pytam bardziej z ciekawości (szczególnie co do drugiej części).

...:::EDIT:::...

nie wspominając już o tym, że dla premultiplied i un-premultiplied obiekty z refraction inaczej wyglądają...

...:::EDIT2:::...

do pierwszego pytania już znalazłem dopowiedź: jest pod zakładką framebuffer

Jest coś lepszego od transparency ?

Niby to działa ale dalej jest widoczny fragment obiektu(niby szkło).

Chce zrobić wskazówkę od licznika i transparency zawodzi :/

Jak mi ktos powie, gdzie do cholery jest rozcinanie edge`y UVki w UV Editorze, to oddam pol krolestwa i corke za zone.

W Tearing Mode odchodza mi tylko pojedyncze poligony :/

nie jarze tego

edit: aaa, ok, juz widze. Przesuwalem Move Component Mode, zamiast Translate Mode.

Dzieki ;)

Witam. Moze ktos bedzie mial konkretne informacje, bo na stronie producenta nie wiele moge znalezc.

Jaka jest roznica pomiedzy pakietami Fundation a Essentialls.. poza oczywistymi rzeczami typu Hair, clotha, pomijajc tam jakies wspomagania dla gierek i cene. Potrzebuje jakas konkretna specyfikacje, o co jest okrojony pakiecik Fundation

Z tego co mi wiadomo to na ta chwile wersja fnd xsi wystepuje jedynie z numerkiem 6 podczas gdy ess jest 6.5, ale moge sie mylic:)

pozdr.

No bo oprócz zmiany struktury pakietów, to niewiele się zmieniło (tak jak standardowy update w maxie ;P ), więc tak- fnd jest w wersji 6.02, ess i adv w 6.5 przy czym z obu można się tak samo przesiąść na 7 jak juź będzie

Witam mam taki problem:nie generuja mi sie mapy w xsi

po nacisnieciu guzika compute wyswietla sie wciaz zerowa odleglosc a wypalona mapa normali (i jakichkolwiek innych opcji) wypala sie na czarno - jest po prostu czarna - jak moja czarna rozpacz;(

importuje siatke z zbrusha

jezeli ktos moze mi pomoc z gory dzieki

Ja niestety tez z problemem. XSI przestal otwierac mi sceny nad ktorymi pracowalem. Doszukalem sie ze pomaga w command prompt okienku uruchomienie runonce.bat. Na prawde pomoglo. Problem jednak jest tej natury ze ostatnio nie moge otworzyc okienka komend - pojawia sie na ulamek sekundy i znika... runonce.bat moge uruchomic niezaleznie tym niemniej ta niemoznosc uruchomienia okna komend na prawde jest meczaca. Moze sie ktos juz spotkal z problemem?

Otwieramy command line z windowsa i nawigujemy recznie do xsiRoot/Application/bin

To można uruchomić z każdego menedżera okien:Total Commandera, Explorera... Wcale nie trzeba używać linii komend.

Guest ant-3d

czy jest a jesli jest to gdzie moglbym w XSI znalezc cos na podobienstwo maxowego "spacing tool" ??

EDIT: aby tak magicznie nie brzmialo bo nie kazdy kto zna XSI musi znac maxa :) Chodzi o umieszczenie dowolnej liczby kopii danego obiektu po sciezce wyznaczonej przez splina czy tam curve :)

Pytanie za 10 punktow: jak skonwertowac selekcje UV na Polygons?

Do reszty komponentow jest Select Adjacent, chociaz nie doskonaly. a co z UV?

Witka. Pytanie odnosnie shapow (morph targetow). Poniewaz nie poruszam sie jeszcze sprawnie w temacie i ciezko mi cos znalezc konkretnego. Chodzi o mirrorowanie danego morph targeta czy tam shapa.. a wsumie przenoszenie wartosci transformacji vertexow na druga strone danego modelu. W maxie mozna bylo to obejsc za pomoca scryptow lub skinWarpem. Poniewaz XSI jest duzo bardziej rozwinietym narzedziem, to moze posiada juz takie cos zaimplementowane - ni cholere nie moge znalezc, wszelakie resety, ustawianie pos.. generuje jedynie bledy.. podobnie jak w maxie? Jezeli nie.. to moze macie namiar na jakis scrypcik takowy?

Witam.

Mam problem stworzyłem właz do czołgu wraz z zawiasami. Jeden zawias służy do animacji otwierania włazu, jest rodzicem dla drugiego zawiasu i drzwi.

Teraz jest problem taki potrafię skopiować te obiekty zachowaniem hierarchii ale nie potrafię zrobić ich lustrzanego odbicia.

Próbowałem ustawić odpowiednio null włożyć do niego te obiekty i przeskalować go po -1.Niestety nie udało się bo mogę go skalować tylko po local i wszystkie obiekty się rozjeżdżają :/

43543ge0.th.jpg

Witam ludki.

Chciałbym się zapytać - bardziej z lenistwa :] - w jaki sposób włączyć lub wyłączyć automatyczne wyskakiwanie okienek preferencji przy dodawaniu materiałów, modyfikatorów i całej tej reszty do obiektu ?