Jump to content
Muminek

Szybkie pytania nt. Softimage XSI

Recommended Posts

Mam sobie otwarty obiekt. Jego obwód przekształciłem w krzywe (extract edges as curves) i teraz pytanie. Jak nadać im grubość i przekonwertować z powrotem do poly?

Color correction u mnie jest w nodes -> Image processing (xsi 6 adv)

ok popiołem wszystko jak miało być i już wyświetla się mi normal mapa.Ale dalej jak dodam teksturę nie ma normalmapy :/

Wizz - musisz zaznaczyć całe drzewo by usunąć bipeda. Naciskasz prawym przyciskiem na parenta.

W jaki sposób wypalić normalmap w XSI ?

Dorwałem się do tutka ale do wersji 3 w 5 w helpie nie mogę znaleźć opcji wymienionych w tutku .

Czy jest w iksesaju jakieś narzędzie, bądź plugin do szybkiego mapowania, na zasadzie, ze pokazuje mu gdzie mają być krawędzie mapy i on to ładnie rozkłada?

road kill - dość ładnie połączony z xsi skryptem albo contour stretch UVs (z tym, że polecam pierwszą opcję)

Wielkie dzieki streaker - tez skorzystam. O ile dojde do tego czemu tak dziwacznie mi sie renderuje wszystko :(

Pytanko jeszcze takie. Chce zrobic taki element interfejsu oznaczajacy obracanie. W tym celu chce znieksztalcic obiekt ("krzyzyk" ze strzalkami na kazdym ramieniu) aby "obejmowal" niewidoczna kule. Jak najlepiej to zrobic - probuje wrapem na razie ale moze ktos ma inny pomysl...

Nezumi- nie kumam

jak chcesz zrobic kontrolera no to stworz nulla, wcisnij enter zeby opcje wyskoczyly i tam masz rozne tryby wyswietlania - np krzyzyk, okrag, cube, strzalki, kula ze strzalkami itp

flesz_gordon - tu chyba chodzi nie o kontroler w interface, ale modeling (przynajmniej tak ja to zrozumiałem) - jeśli tak to deform -> shrink wrap bardzo dobrze się spisuje. zrobiłem sobie nawet małego testa, plane na kuli:

http://img98.imageshack.us/img98/9210/24356665pg7.jpg

a jeśli nie chcesz wrapa, to zawsze pozostaje lattice (taki 3x3x1 powieniem wystarczyć)

Dzieki wielkie. Tak - chodzilo o modeling - jako ze nie jestem za dobry w tlumaczeniu to moglo to brzmiec niejasno.

Jak usunąć niepotrzebne projekcje tekstur ?

Mam ich dokładnie 3 a potrzebuję sie pozbyć 2 bo prawdopodobnie jakoś chrzanią eksport modelu.

W scene root, jak rozwiniesz obiekt, to na dole tej listy powinny być projekcje textur (u mnie zwie się to texturę support) i można to normalnie kasować.

Króciutkie pytanko. Jak połączyć dwa punkty w jeden , tak aby ich złączenie pojawiło się na środku krawędzi na której leżą ?

Gdzie znajduje się funkcja która przypisuje szkielet danemu modelowi?(szkielet już stworzylem ale nie wiem jak zrobić aby model poruszą sie wraz z nim)

animation -> deform -> envelope -> set envelope -> w szkielecie pokazujemy envelope_group

Króciutkie pytanko. Jak połączyć dwa punkty w jeden , tak aby ich złączenie pojawiło się na środku krawędzi na której leżą ?

modify/poly mesh/ weld point tool - zbinduj sobie najlepiej to taki maxowy target weld

a masowe łączenie puntkow to modify/poly mesh/ filter points

:)

W scene root, jak rozwiniesz obiekt, to na dole tej listy powinny być projekcje textur (u mnie zwie się to texturę support) i można to normalnie kasować.

texture support to składowe texture projection prawdopodobnie.

Nadal nie mogę wykasować niepotrzebnych projekcji. Wszystkie texture suport odnoszą się do tej dobrej projekcji :/

To ja już nie rozumie, czy ty chcesz wywalić uv'ke czy te helpery z projekcji ? Opja jeden nie ma dla mnie sensu, jeśli opcja druga, to zfreeze'uj obiekt i wtedy możesz spokojnie wywalić te helpery

Chyba będzie przeba na raty robić:

zaznacz obiekt i

Pass -> edit -> new pass -> white matte a potem jeszcze shadow

i to wszystko razem w ps'ie złożyć

Nałożyć na to pass diffuse i ustawić w ps'ie w difference, scalić, do grayscali i odwrócić... choć za jakość takiego rozwiązania nie ręczę

...:::edit:::...

moje pytanie: czy da się do menu get -> material dołożyć dodatkowe pozysje (np. car paint, arch mat.), bo nie chce mi sie za każdym razem grzebać po katalogach ?